Blade 300x

Blade mCX, mCX Tandem Rescue, CX2, CX3, mSR, SR, 120, 120SR, CP PRO, 400 3D
Awatar użytkownika
Luki35
Elita forum...
Posty: 731
Rejestracja: 12-08-2013
Lokalizacja: Świnoujście
Podziękował: 58 razy
Podziękowano: 18 razy

Postautor: Luki35 » 19 wrz 2014, o 07:12

Wczoraj polatałem na polu. 4 pakiety wylatane. Niby w sumie wszystko ok, ale gdy raz spróbowałem przelączć na stunt, to model dosyć szybko stał sie trudny do opanowania i zaczał sie przechylać w prawo, gdy nie byłem w stanie go kontrolować, zmieniłem na normal.
Poczekam na drewno. Potem postaram sie je dobrze wytorować. Będzie to tez dobra okazja na instalację nowego wału z mocniejszej stali (oby faktycznie był mocniejszy...) . Wówczas wrócę do tematu. Bo narazie wyglada to tak, że przy tak duzych obrotach (a mam na 90 % , a nie na 100 nawet) , coś źle model sie zachowuje i jakby nie dało rady go zbytnio kontrolować - nie wiem, może wibracje, moze plastiki niewytorowane, może leciutko wał jest krzywy i dopiero przy bardzo duzych obrotach, daje to o sobie znać. A może coś jeszcze trzeba ustawić inaczej, gdy jest na stuncie...? Kiedyś Shacker pisałeś, ze np. gdy dla normala gyro znieczulę , to niekoniecznie taka sama wartość musi być dla stunta... , może cos trzeba innego jeszcze innego "pokręcić" ...?

Ale póki co , postaram się poustawiać wszystko raz jeszcze dobrze, gdy drewno dotrze. Na normalu nawet fajnie lata. Wczoraj znów loopy 2 zrobiłem na koniec ;-) Wiadomo, że nie mogę odkręcić na full. Gaz tak około 75-80 % . Więcej już zaczyna odgłos i zachowanie przypominać tryb stunt.
E-Sky Hunter, Blade 300 X

http://www.rcauto.pl/forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=36487 - mój profil na RCAUTO
Awatar użytkownika
shacker
Elita forum...
Posty: 578
Rejestracja: 28-01-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 25 razy
Podziękowano: 59 razy

Postautor: shacker » 19 wrz 2014, o 07:30

Luki35 pisze:A może coś jeszcze trzeba ustawić inaczej, gdy jest na stuncie...? Kiedyś Shacker pisałeś, ze np. gdy dla normala gyro znieczulę , to niekoniecznie taka sama wartość musi być dla stunta... , może cos trzeba innego jeszcze innego "pokręcić" ...?


No tak, jak zmieniają się obroty, to i czułości w FBL-u należałoby dostosować. Nie tylko ogona, ale i dla głowicy :) Choć raczej przy wzroście obrotów będzie wpadał w trzęsawkę jak ogon. Odpływanie na bok raczej świadczy o wibracjach.
DEVO 8S @ ALZRC 450 Pro V2 FBL (ZYX) / T-rex 600 Pro (MSH Brain)
Awatar użytkownika
Luki35
Elita forum...
Posty: 731
Rejestracja: 12-08-2013
Lokalizacja: Świnoujście
Podziękował: 58 razy
Podziękowano: 18 razy

Postautor: Luki35 » 19 wrz 2014, o 08:36

Zreknąłem sobie po raz kolejny do manuala Beastx-a i opcji ustawień jest tam sporo - serio. W zależności od tego co chcemy osiągnąć, ew. jak nasz helik reaguje na ruchy drążków i w samym powietrzu, czy chcemy mieć helik łatwiejszy w strowaniu, czy moze bardziej agresywny, do lotów 3D. W jednym miejscu znalazłem nawet wzmiankę, że czasm trzba zastosować własciwe łopaty. Ja troche zmieniałem ustawienia Beastx-a w różnych etepach mojej kariery. W niektórych miejscach zaczynałem od "spokojnych " ustawień, by potem podkręcić na "wyższeobroty" . Być może, potrzeba też zmienić pewne inne ustawienia, wraz ze zmianą poprzednich, by wszystko się kupy trzymało. Ale ja jeszcze nie ogarniam tego wszystkiego zbytnio. może jakby manual do Beastxa był po polsku. Niby angielski znam (ew. wujek google tłumaczy) , ale w tych aspektach stricte technicznych, troche mi brakuje, bby wszystko zrozumieć.
Troche jest opcji w dziale "Parametr menu" do zmian, dodatkowo te pokretła Dial1-3 i jak to wszystko ustawić, by było git?? :dk:

Zacznę od wyaliminowania platikowych, lekko wyszczerbionych łopat i wału. Potem postaram sie wytorować łopaty właściwie. Gdy wówczas , helik bedzie sie męczył przy wyzszych obrotach (a teraz mam czasem takie wrażenie, że gdy lece do przodu i podkręcam gaz, to troszke jakby leciutko falował góra dół - ale delikatnie - też o tym z tego co pamiętam jest w manualu od Beastx-a - więc więc pewnie da sie to wyaliminowac).
Jak tak sobi wczoraj porownałem , jakmój helik zachowuje się w porównaniu z tym co latam na symku (Reksio 250 3d, fizyka 85 %, szybkość symulacji 100%, stabilność zawisu - 90 %, pogoda, lekki wiaterek, D/R 80% w wersji combo, jednym drążkiem w apce), to mój w realu , to taki przymuł lekko. Nawet szybkość reakcji tarczy , jest wolniejsza, niż w symkowym, już niewspomnę jak w smku dam d/r na 100 %... Inna sprawa, że na symku, mimo ,ze zmienię z normalu/stunt, to jakoś nie widze różnicy w locie :) Oczywiście obroty sa stałe, jestem w stanie odwócić do góry du...ą, ale w realu ta ma inne odwzorowanie w zachowaniu helika (już pomijając, że mój to w ogóle głupieje lekko :banana: ).
Wiadomo, jakzmniejszam szybkość symulacji, to powoli wyłania mi sie obraz mojego helika (także zmniejszeni fizyki lotu do powiedzmy 50 %) , powoduje podobne odczucia.
Krótko , w realu mam teraz łatwiej - pewnie troche o to też chodzi :) Jak dam na symku fizykę na 100, D/R 100, szybkość symulacji 100, i utrudnię zawis tak 70-80 %, to za długo ósemek tą mała pipidówą nie porobię :hammer:
Czasem sie zastanawiam, czy nie stworzyć modelu na symku, który będzie sie podobnie zachowywał do mojego Bladego. Ale wówczas, to bym musiał zrobić tam model z wyszczerbionyymiplastikowymi łopatamii krzywym wałem - a takich opcji tam raczej nie ma ;)
E-Sky Hunter, Blade 300 X

http://www.rcauto.pl/forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=36487 - mój profil na RCAUTO
Awatar użytkownika
Luki35
Elita forum...
Posty: 731
Rejestracja: 12-08-2013
Lokalizacja: Świnoujście
Podziękował: 58 razy
Podziękowano: 18 razy

Postautor: Luki35 » 20 wrz 2014, o 16:06

Podczas dzisiejszego kreta (potem wstawie film) helik wpadl w trawe gesta. Poszedl dym. Silnik mega goracy i smierdzi. Zjaraly sie przewody wychodzace z silnika, a i sam silnik w srodku te wszystkie zwoje czarne sie zrobily,a byly pomarańczowe :-/ Pewnie holda nje zdazylem i trawa zatrzymala silnik z duzych obrotow do zera. W domu sprawdze, czy pakiet oki jest,ale raczej chyba ok. Ogon troche skrzywiony i zebatka idbiorcza szlag trafil.
Pytanie: moze jakies propozycje innego, tanszego silnika. Obecnie mam Eflite eflm 1160h.
Jak sprawdzic, czy czasem tez regiel po dup..e nie dostal? Bo jak taki prad poszedl,to moze i regiel padl. Ciekawe jak serwa..? Da sie podlaczyc pod pakiet serwa bez silnika i regla i sprawdzic, jak dzialaja? Bo jak wlaczylem potem te zgliszcza pod pakiet,to cos i one nie tak się ruszaly.
Mam nadzieje czy odbiornik szlag nie trafil tez.... Jest taka opcja,czy raczej Beastx powinien wytrzymac,to spalenie silnika?
E-Sky Hunter, Blade 300 X

http://www.rcauto.pl/forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=36487 - mój profil na RCAUTO
Awatar użytkownika
shacker
Elita forum...
Posty: 578
Rejestracja: 28-01-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 25 razy
Podziękowano: 59 razy

Postautor: shacker » 20 wrz 2014, o 18:23

Współczuje.

Przygotuj się na to, że regulator jest do wyrzucenia. Silnik pewnie też skoro wygląda słabo.

Z propozycją silnika to cienko, bo trudno wyczuć wymiary i moc - to nie 450-tka.

Regiel: obecnie najlepsze są Hobbyking YEP o odpowiednim prądzie do modelu i silnika. I kartę programującą trzeba.

Żeby sprawdzić serwa musisz czymś zasilić BeastX odpowiednim napięciem (5 V), które dostarczał BEC wbudowany w regiel. Może być zewnętrzny BEC, a możesz nawet 3 paluszki AA wziąć, tylko chyba szkoda zabawy w kabelki. Odbiornik raczej ciężko zabić.
DEVO 8S @ ALZRC 450 Pro V2 FBL (ZYX) / T-rex 600 Pro (MSH Brain)
Awatar użytkownika
Luki35
Elita forum...
Posty: 731
Rejestracja: 12-08-2013
Lokalizacja: Świnoujście
Podziękował: 58 razy
Podziękowano: 18 razy

Postautor: Luki35 » 20 wrz 2014, o 18:51

http://wstaw.org/m/2014/09/20/DSC_0030.JPG
http://wstaw.org/m/2014/09/20/DSC_0032.JPG

Sprobuje miernikiem regiel sprawdzic, tylko nie wiem, czy dam rade...?
A jakie szanse,ze Beasrx tez dostal? Bo jesli tak, to chyba koniec naprawy- za drogo :-/
E-Sky Hunter, Blade 300 X

http://www.rcauto.pl/forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=36487 - mój profil na RCAUTO
Awatar użytkownika
shacker
Elita forum...
Posty: 578
Rejestracja: 28-01-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 25 razy
Podziękowano: 59 razy

Postautor: shacker » 20 wrz 2014, o 19:00

Luki35 pisze:Sprobuje miernikiem regiel sprawdzic, tylko nie wiem, czy dam rade...?
A jakie szanse,ze Beasrx tez dostal? Bo jesli tak, to chyba koniec naprawy- za drogo :-/


Miernikiem nie da się sprawdzić. Tylko inny silnik podłączyć. Z tego już nic nie będzie.

BeastX wątpie, nie ma powodu by się coś z nim działo.
DEVO 8S @ ALZRC 450 Pro V2 FBL (ZYX) / T-rex 600 Pro (MSH Brain)
Awatar użytkownika
Luki35
Elita forum...
Posty: 731
Rejestracja: 12-08-2013
Lokalizacja: Świnoujście
Podziękował: 58 razy
Podziękowano: 18 razy

Postautor: Luki35 » 20 wrz 2014, o 19:51

Pewnie tak.
Jedyny trojfazowy silnik co mam to wielki do auta 1:8. Tamten silnik obsluguje regiel 120A,ten regiel jest duuuzo slabszy. Ale w sumie, powinien chyba ruszyc tamten silnik, jesli bylby sprawny,co??
E-Sky Hunter, Blade 300 X

http://www.rcauto.pl/forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=36487 - mój profil na RCAUTO
Awatar użytkownika
shacker
Elita forum...
Posty: 578
Rejestracja: 28-01-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 25 razy
Podziękowano: 59 razy

Postautor: shacker » 20 wrz 2014, o 19:54

Zacznij od połączenia BeastX -> Regiel -> Lipo. Jeśli działa to sprawdzisz serwa, jeśli nie, to i tak jest do wywalenia cały regiel i szkoda ryzykować silnika.
DEVO 8S @ ALZRC 450 Pro V2 FBL (ZYX) / T-rex 600 Pro (MSH Brain)
Awatar użytkownika
Luki35
Elita forum...
Posty: 731
Rejestracja: 12-08-2013
Lokalizacja: Świnoujście
Podziękował: 58 razy
Podziękowano: 18 razy

Postautor: Luki35 » 20 wrz 2014, o 22:04



4 pakiet - ostani... O metr za nisko loop wykonany - szkoda
E-Sky Hunter, Blade 300 X

http://www.rcauto.pl/forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=36487 - mój profil na RCAUTO
Awatar użytkownika
shacker
Elita forum...
Posty: 578
Rejestracja: 28-01-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 25 razy
Podziękowano: 59 razy

Postautor: shacker » 20 wrz 2014, o 22:14

Jak się pętle w normalu kręci to taki efekt :plask:
DEVO 8S @ ALZRC 450 Pro V2 FBL (ZYX) / T-rex 600 Pro (MSH Brain)
Awatar użytkownika
Luki35
Elita forum...
Posty: 731
Rejestracja: 12-08-2013
Lokalizacja: Świnoujście
Podziękował: 58 razy
Podziękowano: 18 razy

Postautor: Luki35 » 20 wrz 2014, o 22:16

A moze za nisko, co? :evil:
E-Sky Hunter, Blade 300 X

http://www.rcauto.pl/forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=36487 - mój profil na RCAUTO
Awatar użytkownika
Wiktor
Elita forum...
Posty: 953
Rejestracja: 02-05-2010
Lokalizacja: Wadowice
Podziękował: 130 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: Wiktor » 20 wrz 2014, o 22:53

mi to w ogóle wygląda na pociągnięcie prawego do siebie.... wszystko na dodatnich kątach
czy za nisko? jeśli masz zamiar tak to robić to widać , że za nisko
Awatar użytkownika
Luki35
Elita forum...
Posty: 731
Rejestracja: 12-08-2013
Lokalizacja: Świnoujście
Podziękował: 58 razy
Podziękowano: 18 razy

Postautor: Luki35 » 21 wrz 2014, o 05:37

Wiadomo,ze prawy drążek dalem maksymalnie w dół, a lewy prawie na full. Wczesniej wychodzilo..

Dobra, rano wcześnie wstałem, bo nie dawał mi helik spokoju...
Z pozytywnych - Odbiornik działa - ufff :)

No to czas na bilans strat :(
1) silnik
2) regiel
3) serwo na ogonie
4) zębatka odbiorcza
5) leciutko skrzywiony ogon
6) skrzywiony wal i szpindel

Nie wiem co z wałem - pewnie nic, ale i tak planujego podmienić jak przyjdzie paczka z Amain
Ogólnie, przy wydawać by sie mogło bezboleśnym krecie - strat sporo - na szybko 280 zł to za kombo w Polsze + drobiazgi :?
Edit. Ogarnąłem uszkodzone czesci z Amain. serwo, silnik , regiel, 2 belki ogonowe to koszt 105 $ - zamawiam, raz sie żyje 8-)
E-Sky Hunter, Blade 300 X

http://www.rcauto.pl/forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=36487 - mój profil na RCAUTO
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19690
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 21 wrz 2014, o 10:49

A nie mowiles ze czekasz na kreta z przesiadka na wiekszy model? Mowisz... I masz... :D
Awatar użytkownika
super_mario2
Elita forum...
Posty: 980
Rejestracja: 05-02-2011
Lokalizacja: Halinów
Podziękował: 53 razy
Podziękowano: 44 razy
Kontaktowanie:

Postautor: super_mario2 » 21 wrz 2014, o 10:51

Luki35 pisze:Pewnie tak.
Jedyny trojfazowy silnik co mam to wielki do auta 1:8. Tamten silnik obsluguje regiel 120A,ten regiel jest duuuzo slabszy. Ale w sumie, powinien chyba ruszyc tamten silnik, jesli bylby sprawny,co??


Duży silnik po prostu upali regiel...
Pozdrawiam Mariusz
Goblin 700, T-Rex 450 PRO V2 3GX, 600 ESP BeastX
E-flite MSR, FPVRaptor
Spektrum DX8, Phoenix RC
Awatar użytkownika
Luki35
Elita forum...
Posty: 731
Rejestracja: 12-08-2013
Lokalizacja: Świnoujście
Podziękował: 58 razy
Podziękowano: 18 razy

Postautor: Luki35 » 21 wrz 2014, o 11:25

Miruuu,tak,ale...raz,ze paczka i z lopatami i z walem od kilku dni w drodze,dwa,troche zebatek szpindli i innych pierdol mam do Bladego, wiec troche szkoda,ale faktycznie, niby pisalem o tym krecie...i wykra(e)kalem ;-)



E. A wiekszy model jeszcze kupie! Ale to juz 500 w zwyż :-)

E.2. Ogólnie to biznes życia zrobiłem! :hammer: :wall: Zamiast wziąć w Polsce, miałbym na dniach, to coś źle przyliczyłem dolara po równe 3 zł i myślałem ,że przyszczędziłem, a tu raptem z 3 dyszki do przodu jestem (o ile na cło nie trafię :wow2: :wall: )
E-Sky Hunter, Blade 300 X

http://www.rcauto.pl/forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=36487 - mój profil na RCAUTO
Awatar użytkownika
Luki35
Elita forum...
Posty: 731
Rejestracja: 12-08-2013
Lokalizacja: Świnoujście
Podziękował: 58 razy
Podziękowano: 18 razy

Postautor: Luki35 » 29 wrz 2014, o 07:56

Pierwsza paczuszka z Amain dotarła :)

Obrazek
E-Sky Hunter, Blade 300 X

http://www.rcauto.pl/forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=36487 - mój profil na RCAUTO
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 29 wrz 2014, o 08:04

Ja ostatnio tez przykreciłem - zrobiem idla2 i zapomniałem, że nie mam go skonfigurowanego i miał krzywą 0-100 tylko, że byłem już na plecach.

bywa.
Helikoptery
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19690
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 29 wrz 2014, o 14:46

Mam nadzieje, że 450tką?

Wróć do „E-Flite”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości