Blade 230s

Blade mCX, mCX Tandem Rescue, CX2, CX3, mSR, SR, 120, 120SR, CP PRO, 400 3D
Awatar użytkownika
dalton
Stały bywalec...
Posty: 186
Rejestracja: 18-07-2015
Lokalizacja: Konary
Podziękował: 6 razy
Podziękowano: 34 razy

Postautor: dalton » 21 lip 2015, o 20:04

Co wy na to:

http://www.bladehelis.com/Products/Defa ... Id=BLH1580

Miałem kiedyś 200 SR X, ale nie robił 3d, może to ciekawa alternatywa?
Pozdrawiam,
Artur

Blade 450x / T-Rex 450L / Goblin 380 / Mikado Logo 550 / Goblin Black NITRO
Summit / 2xTeton
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19685
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 21 lip 2015, o 20:38

Biorąc pod uwagę cenę i inne takie odpuscilbym sobie.
Awatar użytkownika
dalton
Stały bywalec...
Posty: 186
Rejestracja: 18-07-2015
Lokalizacja: Konary
Podziękował: 6 razy
Podziękowano: 34 razy

Postautor: dalton » 29 lip 2015, o 21:38

Ceny w PLN jeszcze nie znam, a nie chciałbyś czasami polatać sobie w Safe Mode bez stresu po paru miodowych z dzieciakami ;) a jak masz fazę to odwalić 3d w ogródku?
Pozdrawiam,
Artur

Blade 450x / T-Rex 450L / Goblin 380 / Mikado Logo 550 / Goblin Black NITRO
Summit / 2xTeton
Mentalista
Stały bywalec...
Posty: 101
Rejestracja: 20-03-2015
Podziękował: 7 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: Mentalista » 29 lip 2015, o 22:39

Dalton, Ty tak bez krępacji o piciu alkoholu z dzieciakami? Kumpli nie masz? :mrgreen:
Awatar użytkownika
dalton
Stały bywalec...
Posty: 186
Rejestracja: 18-07-2015
Lokalizacja: Konary
Podziękował: 6 razy
Podziękowano: 34 razy

Postautor: dalton » 31 lip 2015, o 08:23

:plask:
Pozdrawiam,
Artur

Blade 450x / T-Rex 450L / Goblin 380 / Mikado Logo 550 / Goblin Black NITRO
Summit / 2xTeton
Awatar użytkownika
Myszor
Domownik forum...
Posty: 366
Rejestracja: 05-09-2016
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował: 59 razy
Podziękowano: 9 razy

Postautor: Myszor » 27 wrz 2016, o 12:03

Hej,

Jako szczęśliwy posiadacz 230s podzielę się moimi odczuciami :)

Cena - na portalu aukcyjnym około 5xx-6xx zł. za komplet czyli heli + dxe (nie zawsze nówka sztuka w moim przypadku do wymiany podwozie i kabinka końcówki łopat przytarte można było na nich latać). To rozsądna cena moim zdaniem za taką zabawkę.....

Helik - prosty bardzo prosty do naprawy :D , raczej dla początkujących takich jak Ja :D którzy dopiero wyszli niedawno z zawisu i trochę latają, na pierwszy model się nie nadaje chociaż w sumie może i tak ale....

Ktoś musiał by pokazać jak wystartować (zębatkę załatwiłem podczas pieszego startu) odbiornik który jest jednocześnie FBL przechyla tarczę do przodu i w prawo kiedy heli stoi na ziemi i zaczyna się rozkręcać, i to jest normalne żadne złe ustawienia itd. tak ma być, pierwszy udany start zrobiłem procedurą (bez wymiany zębatki ofc.) Hold ON, FM na 1, wyrównanie tarczy na oko :), THR na hmm jakieś 60% i na końcu hold Off, wystartował jak każdy inny FBL który miałem no i nawet lata :) (pomyślałem) załączyłem FM 0 żeby zobaczyć co się stanie.... o dziwo nie mam gleby, heli zachowuje się super stabilnie tylko na wietrze dryfuje,

Następny start już z FM 0 się odbył porostu trzeba delikatnie skorygować to co robi AR636H z tarczą i dosyć zdecydowanie poderwać Heli.

W trybie FM 0 mamy założony kaganiec ograniczone możliwości przechyłów a jak puścimy prawy drążek na radiu AR636H stabilizuje heli, FM 1 i 2 jest tak samo jak w 3D na innych FBL.

Opcja SAVE, dział czy to po wciśnięciu blind/panic czy też po przełączeniu z FM 1, 2 na FM0.

Radio DXe sprzedawane z tym modelem jest trochę okrojone być może do samolotów się nadaje ale do innych heli nie bardzo, moim zdanie nie jest rozwojowe i szkoda Kasy na kabel do programowania(120zł), zwłaszcza że używane DX6 można kupić za 300-400zł,

AR636H - to nie jest to samo co AR636 Sport, oprogramowania do wersji H nie znalazłem zatem nie mogę wykorzystać tego odbiornika z FBL, w heli z inną tarczą niż ta z Blade (kabel ten sam co do DXe radia acz imprter nie potrafi odpowiedzieć na pytanie czy apka lub program na PC połączy się z wersją H).

Podsumowując wyjęty z pudełka od razu lata całkiem nieźle, nie trzeba nic ustawiać. Regularniej ceny nie jest wart, co innego z outletu zakupiony.

pozdr.
A.K.
Ostatnio zmieniony 1 lip 2017, o 11:54 przez Myszor, łącznie zmieniany 1 raz.
Futaba 16SZ
Szafa dronów :-)
Awatar użytkownika
Myszor
Domownik forum...
Posty: 366
Rejestracja: 05-09-2016
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował: 59 razy
Podziękowano: 9 razy

Postautor: Myszor » 1 cze 2017, o 19:52

Kolejny sezon, oj muszę powiedzieć że troszkę ten heli mnie rozczarował pozytywnie, na tyle że postanowiłem go sobie zostawić na forever i przebudować na RKH częściach, wszystko zakupione u Shark-RC wyszło taniej niż bezpośrednio od RKH tak więc jestem zadowolony ze współpracy :) i decyzji też nie żałuję :)

Heli po zmianie jest mega super stabilny zero absolutnie zero jakich kolwiek drgań, dziwnych ruchów leci dokładnie tak jak bym chciał.

Polecam każdemu kto chce mieć nie wielki heli do polatania koło domu.
Kabinka od 300x pasuje idealnie :-) Łopaty karbonowe 246 tylko o 11mm większe od oryginalnych.

GENS ACE 3S 11.1V 1000mAh 25C - z tym pakietem jak na razie jest najlepiej, wszystko co waży mniej niż 90g powoduje że heli jest nie wyważony i przechyla się na ogon FBL sobie oczywiście radzi i da się latać na pakiecie oryginalnym, GENS ACE ma jeszcze taki plus że jest tańszy od oryginału,
Futaba 16SZ
Szafa dronów :-)
Awatar użytkownika
DonPaco
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 79
Rejestracja: 29-06-2017
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 7 razy
Podziękowano: 1 raz

Postautor: DonPaco » 25 lip 2018, o 11:28

Ja dałem za nowego Blade 230s w wersji RTF 599zl i wysyłka gratis.
Model wyposażony jest w dobrą elektronikę.
Najlepszy model tej klasy stosunek cena do jakości, no chyba ze ktoś znalazł lepszą propozycje.
Nine Eagle solo pro 4ch | Syma S8W | V977 | Blade 230s |Tarot 450 PRO V2 FBL Silver | Phantom 4
Awatar użytkownika
DonPaco
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 79
Rejestracja: 29-06-2017
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 7 razy
Podziękowano: 1 raz

Postautor: DonPaco » 26 lip 2018, o 15:56

W końcu znalazłem czas żeby przetestować
zakupionego bladego 230s wersja RTF...podpinam aku wlączam apke i.... cisza.
Myślę sobie nie zbindowany wersja RTF dziwne? No dobra zaczynam proces bindowania podpinam zworke i aku odbiornik zaczyna szybko mrugać, włączam apke z przyciskiem bind coś pyknie mrugnie i.........dupeńka. Odbiornik przestaje mrugać i pali się ciągłym pomarańczowym bez żadnej reakcji. Na you tube widziałem jak po paru sekundach bindowania zaskoczyl i zrobil test serw. Pytanko czy zwalony nadajnik - odbiornik czy ja coś robie nie tak?

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Nine Eagle solo pro 4ch | Syma S8W | V977 | Blade 230s |Tarot 450 PRO V2 FBL Silver | Phantom 4
Awatar użytkownika
Myszor
Domownik forum...
Posty: 366
Rejestracja: 05-09-2016
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował: 59 razy
Podziękowano: 9 razy

Postautor: Myszor » 27 lip 2018, o 23:29

Blind trzeba zrobić w normal Mode z wyłączonym hold tylko pilnuj się by Thr było na 0% bo inaczej fail save ustawi się z takim Thr jak przy blind.

Jak to nie zadziała to może być opcja że ktoś robił update albo ar636 albo dxe i nie wyszło mu coś,
potem jest dupeńka i przestaje działać jak możesz zwrócić to odeślij bo koszt apki lub ar636 jak doliczysz do tego co zapłaciłeś nie będzie ekonomicznie.

Opcja z kablem i próbą ponowna wgrania aktualizacji też nie daje pewności że będzie Ok, kabel tani nie jest.

Pozdr.
M.

Pozdr.
M.
Futaba 16SZ
Szafa dronów :-)
Awatar użytkownika
DonPaco
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 79
Rejestracja: 29-06-2017
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 7 razy
Podziękowano: 1 raz

Postautor: DonPaco » 27 lip 2018, o 23:49

Na szczęście jestem w posiadaniu bladego 200 srx który ma ta samą elektronikę oprócz 3-go serwa na cyklice, brak funkcji 3D.

Po sprawdzeniu apki z 230s ktora bindowania się z innym modelami bez problemu i odbiornika, okazało się że rygiel jest zwalony....po zapięciu aku rygiel pali się na czerwono i echo...powinien po paru sekundach pyknąc i z czerwonego przejść na niebieski...niestety regulator do tego modelu to koszt ok. 300zenia bo niby trójfazowy i podwójny ...heli idzie do zwrotu ,dziwi mnie tylko że niby znana marka dobrej jakości a tu taki klops?

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Nine Eagle solo pro 4ch | Syma S8W | V977 | Blade 230s |Tarot 450 PRO V2 FBL Silver | Phantom 4
Awatar użytkownika
DonPaco
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 79
Rejestracja: 29-06-2017
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 7 razy
Podziękowano: 1 raz

Postautor: DonPaco » 28 lip 2018, o 05:55

okazało się że regulator jest ok....przy blade 200 regulator z czerwonego przelanczal się na niebieski informując że jest ok.

Znalazłem 2 filmiki gdzie wyraźnie widać że rygiel od 230 pali się tylko i wyłącznie czerwonym ciągłym.

Tak jak Myszor pisał walniety jest odbiornik i niestety jeszcze większy zonk ,koszt takiego odbiornika to ok 350zl!...nieżle jak na takie maleñstwo

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Nine Eagle solo pro 4ch | Syma S8W | V977 | Blade 230s |Tarot 450 PRO V2 FBL Silver | Phantom 4
Awatar użytkownika
Myszor
Domownik forum...
Posty: 366
Rejestracja: 05-09-2016
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował: 59 razy
Podziękowano: 9 razy

Postautor: Myszor » 28 lip 2018, o 20:12

Tyle kosztuje FBL ;)

Pozdr.
M.
Futaba 16SZ
Szafa dronów :-)

Wróć do „E-Flite”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość