Devil 380

Devile i inne śmiglaki
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 20 sty 2018, o 19:41

Maniek, używanego braina można kupić spokojnie mocno poniżej 300 zl (dwa ostatnie tak kupilem) a masz zaje**sty system + autolevel.

W kbarze chwała i wódka temu co ogon ustawi idealnie...
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 20 sty 2018, o 20:53

Te pierwsze z pakietem. Ważenie celnego helika gotowego do odlotu.
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
przemek
Elita forum...
Posty: 800
Rejestracja: 22-10-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 95 razy
Podziękowano: 90 razy

Postautor: przemek » 20 sty 2018, o 22:59

wojtanek pisze:https://www.youtube.com/watch?v=uy33GJcsoyM

To na Kbarze Paweł tak wymiata. Ledwo go łapałem w kadrze :-)

Pawel latalby tak nawet wtedy, gdyby za fbl-a robilo sprzeglo od Stara ;)
Protos Mini i dlugo nic :)
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 21 sty 2018, o 00:36

A poza tym wachlowanie ogona KBar'a w niczym nie przeszkadza więc i w wymiataniu także nie.
Helikoptery
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 21 sty 2018, o 02:45

To ja mam chyba uszkodzonego braina bo za PRC nie mogę ustawić dobrze ogona a na 3 kbarach nie mam z tym problemu

Pewno to kwestia przyzwyczajenia i ogarnięcia ustawień.

Jak dla mnie vstabi nic nie brakuje, oprócz rescue, którego i tak nie zdążyłbym użyć .. i nawet jak to testowałem w kontrowanych warunkach to miałem stracha oddawać kontrolę nad 600setą magicznemu pudełku.

Także Maniek - Debil bez problemu lata dobrze na vbarze i kbarze z zestawu. Z resztą ten model jest tak bezwibracyjny, bezluzowy i ciężki że każdy FBL by sobie z nim poradził.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 21 sty 2018, o 06:28

Mwx, a udało Ci się ustawić żeby ogon nie merdał w zawisie?
Może rzeczywiście masz jakieś uszkodzone wersje :D
Awatar użytkownika
Maniek
Domownik forum...
Posty: 334
Rejestracja: 27-05-2017
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 23 razy
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Maniek » 21 sty 2018, o 09:03

mwx pisze:Także Maniek - Debil bez problemu lata dobrze na vbarze i kbarze z zestawu. Z resztą ten model jest tak bezwibracyjny, bezluzowy i ciężki że każdy FBL by sobie z nim poradził.


A mógłbyś wrzucić ustawienia kbara? Dla 420tki będzie na pewno trochę inaczej, ale chociaż miałbym jakiś punkt odniesienia. :)
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 21 sty 2018, o 10:12

Ile mm od środka na orczyku masz kulkę na ogonie... kurcze ale nieskładnie napisalem ;) heh. W 450L w branie długo walczyłem z machaniem. Wystarczyło kulke dać bliżej.
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 22 sty 2018, o 10:05

miruuu pisze:Mwx, a udało Ci się ustawić żeby ogon nie merdał w zawisie?
Może rzeczywiście masz jakieś uszkodzone wersje :D


Bez problemu, i to nawet w tak gównianym sprzęcie jak BELTCPXDIYFBL. Możesz podejrzeć np. na filmie, jest taki moment stabilnego zawisu mniej-więcej od 3:24, zanim wyładowanie elektrostatyczne zapełni mi gacie:




Maniek pisze:A mógłbyś wrzucić ustawienia kbara? Dla 420tki będzie na pewno trochę inaczej, ale chociaż miałbym jakiś punkt odniesienia. :)


Które ustawienia Cię interesują? Z największą chęcią pomogę Ci to ustawić, jednak wolałbym nie wysyłać pliku *.vbr, nie wiem dlaczego, ale wydaje mi się że to silnie nieodpowiedzialna opcja - co jak wgrasz, a helik w pierwszym locie zaatakuje Cię i potnie Ci twarz bo ja ustawiłem coś, o czym zapomniałem a czego Ty się nie spodziewałeś? No niee wiem. Jak bardzo chcesz to daj znać na PW.

MacGyverek pisze:Ile mm od środka na orczyku masz kulkę na ogonie... kurcze ale nieskładnie napisalem ;) heh. W 450L w branie długo walczyłem z machaniem. Wystarczyło kulke dać bliżej.


Mowa o trexie 600N, w którym przedtem zabytkowe GY401 dawało radę elegancko. Odległością kulki też już grzebałem. Nie chce mi się już w tym rzeźbić, B2 wylatuje z 600N, wkładam tam Kbara.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 22 sty 2018, o 10:32

A tam masz kara czy vbara? Jeśli kbara to wygląda jakby vibracje ogona skomoensowaly się z kbarowymi mikromerdkami ;)
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 22 sty 2018, o 10:39

Kbara. Nie za bardzo wiem o jakich merdkach mówisz, bo na serio nigdy tego nie zaobserwowałem a razem ze Świstakiem z którym często wspólnie latamy przerobiliśmy 4kbary mini, 1 kbar fullsize i 2 vbary mini - wszystkie dają radę.

U mnie problem pojawił się raz, jak założyłem miękki wałek ogonowy HK z braku lepszych - tak się Belcior rozrylał że lądowałem awaryjnie ze świrującą tarczą. Ale jak złapałem za belkę ogonową to ręka sama się otwierała tak napie****ło :D
Świstak miał problem z uciekającym ogonem przy pompkach, ale IMO mechaniczny setup ogona miał tak zrąbany, że nic by tam nie pomogło, no ale uparł się i nie chciał tego naprawić.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 22 sty 2018, o 10:43

Mówiąc merdki mam na myśli małe merdanka :D
Chodzi o to, że jak helik lata to ogon trzyma bardzo ładnie. Natomiast jak wisi w miejscu przez powiedzmy dłużej niż te 3-4 sekundy to można zaobserwować takie malutkie poruszanie się ogona. Nie to, że jakoś tam lata mocno n boki. Troche jakby wiatr go trącał. Jak do tej pory widziałem z 5-7 modeli na kbarze i każdy to miał. Właściciele kbarów również mi potwierdzali to zjawisko w innych modelach na kbarze.
Sam próbowałem równiez ustawić ten system na miniaku i w sumie tylko z tym sobie nie poradziłem.

Możliwe, że to kwestia wydania. Chińczyk chińczykowi nie równy, nawet temu samemu. Nie jest przypadkiem tak, że te Twoje sa z jakichś wczesniejszych serii na przykład?

Oczywiście te merdki to nie jest duzy problem. Przeszkadzały mi. Natomiast mój kolega, który lata tylko ka kbarach w wielu modelach stwierdził, że ma w d... to że są mardki w zawisie bo on nigdy nie wisi... :)
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 22 sty 2018, o 10:46

Kbary kupowane zupełnie z różnych źródeł, w różnych przedziałach czasu, jeden niebieski, reszta żółte, 3 z nich przerabiane własnoręcznie na wersję GOV :D
No nie wiem. Magia.
Awatar użytkownika
Maniek
Domownik forum...
Posty: 334
Rejestracja: 27-05-2017
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 23 razy
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Maniek » 22 sty 2018, o 11:45

mwx pisze:Które ustawienia Cię interesują? Z największą chęcią pomogę Ci to ustawić, jednak wolałbym nie wysyłać pliku *.vbr, nie wiem dlaczego, ale wydaje mi się że to silnie nieodpowiedzialna opcja - co jak wgrasz, a helik w pierwszym locie zaatakuje Cię i potnie Ci twarz bo ja ustawiłem coś, o czym zapomniałem a czego Ty się nie spodziewałeś? No niee wiem. Jak bardzo chcesz to daj znać na PW.

Całych nie potrzebuje - bardziej chodziło mi o np. o ustawienia ogona z zakładki Advanced (jakie Gyro Gain ustawić na samym początku), żeby złapać jakiś punkt odniesienia.
Konfigurator jest dość przejrzysty więc z grubsza jakoś mam to ustawione. Ewentualnie zgłoszę się do Ciebie z przeróbką Kbara na GOV (o ile warto), bo moje umiejętności precyzyjnego lutowania są dość średnie. :D
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 22 sty 2018, o 13:09

tail380.JPG


Czułość ogólna na poziomie 83, ale to bardzo zależy od obrotów. To nie są dopieszczone parametry, zrobiłem dopiero kilkanaście lotów...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Maniek
Domownik forum...
Posty: 334
Rejestracja: 27-05-2017
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 23 razy
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Maniek » 24 sty 2018, o 20:32

Dzięki. Muszę przelecieć jeszcze raz ustawienia i posprawdzać czy wszystko jest ok.
Czekam jeszcze za satelitką, poza tym została drobna kosmetyka i w górę. ;)
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 24 sty 2018, o 20:51

Btw - "zero collective" ustawia się samo - ruszasz skokiem ogólnym na wypoziomowanej tarczy tak żeby końcówki złożonych łopat idealnie się spotkały i wciskasz "Set".

Teoretycznie w idealnym setupie zero powinno być na srodku ruchu drąga, czyli w 0, ale w praktyce zawsze jakaś lekka odchyłka wychodzi. Vstabi musi wiedzieć kiedy dokładnie łopaty mają zerowe kąty żeby dobrze działały prekompensacje. Dla pewności czy tarcza jest wypoziomowana obróć wirnikiem z takimi złożonymi łopatami - końcówki powinny cały czas być idealnie na tym samym poziomie przez cały obrót.

Dla dobrania poprawnej korekty "control loop" włącz optymalizator i wykręć kilka piruetów w obie strony w zawisie z różnymi prędkościami. Wartości które ustawią się automatycznie są generalnie OK, nie trzeba ich za bardzo dopieszczać. W skrócie chodzi o to, żeby w lewo i w prawo helik kręcił piruet z dokładnie taką samą prędkością kątową dla danego wychylenia drąga.

Podobne optymalizatory masz dla tarczy, dla pochylenia i przechylenia ;)

Reszta parametrów bardzo zależy od RPM wirnika i preferencji pilota. Nie przekraczaj 75 na czułości członu I, bo możesz wywołać WOD.
Nie przesadzaj też z podkręcaniem prekompensacji, ja tu mam nawet nieco dużo, bo nie dopieściłem czułości ogólnej, a od tego powinno się zacząć.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 24 sty 2018, o 20:59

To co napisałeś w pierwszym akapicie dobrze jest zrobić trzymając helika ogonem w dół. Bo ja stoi na płozach to łopaty teoche opadają często i przez to mamy lekki odjazd od zera.
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 24 sty 2018, o 21:05

Przy masywności i sztywności Debila nie ma to az tak dużego znaczenia, ale to trafna uwaga. Chapeau bas.
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 24 sty 2018, o 23:12

Ja też walcze jeszcze z tarczą. 0 stopni jest idealnie, +12.5 i - 12.5 idealnie (lubię idealnie). Collective pitch dla dodatnich super równo łopaty idą, a na ujemnych rozjazd ok 0.7stopnia. WTF. Collective 8.5 dla dodanich, 9.2 dla ujemnych. Nie wiem co jest grane. Może macie rację żeby dać ogonem na dół. Hmm
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX

Wróć do „Alzrc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości