Quadrocopter SAM

Miało być lepiej niż daje fabryka a wyszło jak zwykle... Czyli relacje naszych inżynierów...
Awatar użytkownika
crash
Domownik forum...
Posty: 381
Rejestracja: 19-07-2012
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: crash » 23 paź 2013, o 19:59

skoro polecacie koledzy te kfc 32 to doradźcie proszę jak to skonfigurować, bo ja kupilem te cudeńko w styczniu i nie chodzi mi to wogóle, producent odeslal mnie do kolegi a kolega nie mial czasu. kupilem naze i latam :juppi:
produkt z polski rodem wyposażony w gps i kompas jakoś nie lata... jak ktos wie jak z tym sie obchodzić to odsprzedam za polowe wartosci albo wykupie kurs konfiguracji :rotfl2:
ps - na "tamtym" forum moje posty odnosnie odsprzedaży kfc były kasowane przez mod bo albo regulamin albo coś tam... juz tam nie zaglądam a kfc leży i czeka na lepsze czasy



odnośnie konstrukcji, te ramiona będą zespolone jakąś płytą centralną? czy tylko ten krzyżaczek zostanie? bo u mnie ramiona 12/12mm, 250mm wystają poza płytę i trochę to wszystko pracuje, teraz rozważam konstrukcje z carbonu albo jakąś inną ale pancerną ;)
Awatar użytkownika
morfeo2000
Stały bywalec...
Posty: 114
Rejestracja: 20-09-2013
Lokalizacja: Wągrowiec/Rąbczyn
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 4 razy

Postautor: morfeo2000 » 23 paź 2013, o 20:13

crash pisze:odnośnie konstrukcji, te ramiona będą zespolone jakąś płytą centralną? czy tylko ten krzyżaczek zostanie? bo u mnie ramiona 12/12mm, 250mm wystają poza płytę i trochę to wszystko pracuje, teraz rozważam konstrukcje z carbonu albo jakąś inną ale pancerną ;)


zostanie krzyżaczek bo bardzo mocno usztywnia całość, dodatkowo wszystko będzie usztywnione cienkimi linkami stalowymi lub żyłka która dodatkowo będzie pełnić inna funkcje, w piątek lub sobotę będę miał czas to skończę ramę, nie wiem jeszcze jak podwozie rozwiązać, chce zrobić amortyzowane.
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 24 paź 2013, o 08:44

crash pisze:produkt z polski rodem wyposażony w gps i kompas jakoś nie lata... jak ktoś wie jak z tym się obchodzić to odsprzedam za polowe wartości albo wykupie kurs konfiguracji :rotfl2:

To zobacz sobie (przeczytaj ze zrozumieniem): Instrukcja użytkownika – KFC32 Wiki

crash pisze:ps - na "tamtym" forum moje posty odnośnie odsprzedaży kfc były kasowane przez mod bo albo regulamin albo coś tam... już tam nie zaglądam

Bo na każdym forum obowiązują pewne zasady, które Ty nagminnie Próbowałeś ominąć :nono:

crash pisze:a kfc leży i czeka na lepsze czasy

To w końcu się Zdecyduj..
crash pisze:odsprzedam za polowe wartości...


Sooooory za OT :D
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
super_mario2
Elita forum...
Posty: 980
Rejestracja: 05-02-2011
Lokalizacja: Halinów
Podziękował: 53 razy
Podziękowano: 44 razy
Kontaktowanie:

Postautor: super_mario2 » 24 paź 2013, o 10:03

crash pisze:skoro polecacie koledzy te kfc 32 to doradźcie proszę jak to skonfigurować, bo ja kupilem te cudeńko w styczniu i nie chodzi mi to wogóle, producent odeslal mnie do kolegi a kolega nie mial czasu. kupilem naze i latam :juppi:
produkt z polski rodem wyposażony w gps i kompas jakoś nie lata... jak ktos wie jak z tym sie obchodzić to odsprzedam za polowe wartosci albo wykupie kurs konfiguracji :rotfl2:
ps - na "tamtym" forum moje posty odnosnie odsprzedaży kfc były kasowane przez mod bo albo regulamin albo coś tam... juz tam nie zaglądam a kfc leży i czeka na lepsze czasy

...


Produkty oparte o procesor atmega wymagają dużo czasu wiedzy i cierpliwości. Sam się o tym boleśnie przekonałem.
Odwdzięczają się za to większą ilością możliwych nastaw, opcji no i ceną.
A nazę podpina się w 5 min i lata.
Coś za coś.
Pozdrawiam Mariusz
Goblin 700, T-Rex 450 PRO V2 3GX, 600 ESP BeastX
E-flite MSR, FPVRaptor
Spektrum DX8, Phoenix RC
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 24 paź 2013, o 19:26

No nie wiem, u mnie KFC zadziałało "na pająka" od razu. Fakt że trzeba było trochę pogłówkować, ale za to mam teraz bardzo stabilną platformę z mnóstwem kombinacji gdy potrzeba. Autor cały czas rozwija soft, a to dla mnie równie cenne.
Co znaczy że ci nie zadziałał? Czy w ogóle nie reagował czy nie mogłeś sobie poradzić z ustawieniami?
Co do usztywnień - odradzam jakieś żyłki czy linki, bo to będzie wpadać w duże wibracje i ogłupiać czujniki w FC. Jak już to pręty węglowe/sosnowe.
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
crash
Domownik forum...
Posty: 381
Rejestracja: 19-07-2012
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: crash » 24 paź 2013, o 23:29

różnie mi nie dzialało... albo komputer tego nie widział albo odbiornik nie był widziany. spędziłem nad tym więcej nocy niż przy budowie ramy. instrukcje wręcz przestudiowałem i d...pa bo ze zrozumieniem są problemy a jak wiem z opinii niektórych szczęśliwych posiadaczy nie jestem jedyny :glaszcz:
niewielu probowalo to odpalić ze spektrum.
oczywiście nie chcę robić antyreklamy ani reklamy, poprostu ja napotkałem problem którego nie przeskoczyłem błagając o pomoc na "tamtym" forum.
moje naruszenie zasad wyglądało tak że zamieściłem wątek chyba o odsprzedaniu radia i chwile poźniej o odsprzedaniu kfc, po czym nastąpiło usunięcie pierwszego wątku przez moda nie wiem juz z jakich przyczyn a drugi został usuniety z przyczyny takiej ze ogloszenie nt sprzedazy mozna zamiescić tylko jedno w ciągu tygodnia. logiczne jak instrukcja do kfc32 :mad2:
poki co latam na nazie m lite i czekam na konkretnego gimbala pod dużą lustrzanke na silnikach bezszczotkowych, najlepiej trzy osiowego. narazie cena nie jest normalna i trzeba czekać na nasycenie rynku a i ofert narazie też nie ma zbyt wiele. gdy juz dorwę tego gimbala to powstanie następna platforma na nazie "dwójce" z gps, myslę po cichu o sky hero (1 metr przekątna), osiem silników na 6s...
Awatar użytkownika
morfeo2000
Stały bywalec...
Posty: 114
Rejestracja: 20-09-2013
Lokalizacja: Wągrowiec/Rąbczyn
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 4 razy

Postautor: morfeo2000 » 28 paź 2013, o 17:17

Trochę się pobawiłem i zrobiłem centerplate, zmontowałem ramiona na stałe już i dodałem gumowe podkładki pod łączniki, pierwszy silnik zamontowany na gumowych podkładkach, jutro przyjdą pozostałe, mały teścik silnika wykonany(silnik bez problemu unosi cała ramę na 40% gazu a mam do testów pakiet z małym C rozładowania).
Waga ramy na chwile obecna to 296g i ostatecznie 500g nie przekrocze

Obrazek

Obrazek

Panowie jak dobrać do tego pakiet zależy mi na minimum 30minutach w powietrzu
silniki 4szt

DANE TECHNICZNE:
- ilość ogniw zasilających: 2-4 Li-Pol ( zalecane 3 S )
- obroty (na min) / Volt: 900
- moc: 400 W
- pobór prądu maks: 28,4 A
- zalecany regulator: 30-40 A

regulatory

Parametry ESC:

Oznaczenie DYS
Zakres częstotliwości PWM pracy: 50-400Hz
Prąd znamionowy: 40A ( ciągły ) , chwilowy ( 10 sec ) - 60 A
BEC: - brak
Napięcie pracy: 6V-22,2V - 2S-6S
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 28 paź 2013, o 20:24

morfeo2000 pisze:Panowie jak dobrać do tego pakiet zależy mi na minimum 30minutach w powietrzu

Mało realne przy tej konstrukcji... Polecam lekturę: Quad - długolot
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
morfeo2000
Stały bywalec...
Posty: 114
Rejestracja: 20-09-2013
Lokalizacja: Wągrowiec/Rąbczyn
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 4 razy

Postautor: morfeo2000 » 29 paź 2013, o 18:01

Artu pisze:Mało realne przy tej konstrukcji... Polecam lekturę: [b]Quad - długolot


Teraz tak sobie mysle czy niezbyt pochopnie zabrałem się za quadrokoptera, ponieważ nie wiem czy jest sens wydawania kasy dla kilku minut zabawy
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 29 paź 2013, o 19:21

Quadrocopterem Polatasz zdecydowanie dłużej niż śmigłowcem 6ch viewtopic.php?p=22271#p22271 :rotfl2:
Quadro na pierwszy model jest dobrym wyborem, ale aby go od razu nie zdezintegrować, to polecam najlepszy na świecie symulator: WLToys V929... i wcale sie nie naśmiewam z Ciebie :thumb:
A jeśli chodzi o czas lotu, to przeciętna platforma lata zazwyczaj ~15min, więc nie ma tragedii. Jet-y latają zdecydowanie krócej, że już nie wspomnę o pewnym T-Rex 500 DCF :masakra:
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
morfeo2000
Stały bywalec...
Posty: 114
Rejestracja: 20-09-2013
Lokalizacja: Wągrowiec/Rąbczyn
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 4 razy

Postautor: morfeo2000 » 29 paź 2013, o 20:02

morfeo2000 pisze:Quadro na pierwszy model jest dobrym wyborem, ale aby go od razu nie zdezintegrować, to polecam najlepszy na świecie symulator: WLToys V929... i wcale sie nie naśmiewam z Ciebie :thumb:


Jak najbardziej Masz racje, nie miałem z czymś podobnym nigdy styczności wiec by się przydało.

morfeo2000 pisze:A jeśli chodzi o czas lotu, to przeciętna platforma lata zazwyczaj ~15min, więc nie ma tragedii


Patrząc na wskazania miernika jeden silnik potrzebuje ok 6A by unosić siebie i trzy ramiona(4 zakotwiczone by nie pofruneło:-) ) do zawisu wystarcza ok 4A co w przeliczeniu 6x4=24A to gdyby był pakiet 10000mAh dałoby niecałe 30 minut ale wiem, dojdzie jeszcze waga pakietu, elektroniki i ten czas drastycznie spadnie.

Można gdzieś kupić w miarę tanie dobre pojedyncze ogniwa?
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 29 paź 2013, o 21:15

morfeo2000 pisze:
morfeo2000 pisze:Quadro na pierwszy model jest dobrym wyborem, ale aby go od razu nie zdezintegrować, to polecam najlepszy na świecie symulator: WLToys V929... i wcale sie nie naśmiewam z Ciebie :thumb:


Jak najbardziej Masz racje, nie miałem z czymś podobnym nigdy styczności wiec by się przydało.

Piszę całkiem poważnie. Zakup sobie tą "Biedronkę", ponieważ:
1. Idzie zima, a tym "maluchem" spokojnie Polatasz na haki, czy nawet w domu. Mi się udaje ćwiczyć w umeblowanym pokoju 4x4m
2. Nauczysz się podstawowych odruchów, które dobrze wytrenowane są bezcenne podczas pilotowania "droższej platformy"
3. Jest praktycznie niezniszczalna, i nie groźne są jej ściany, meble, sufit, żyrandol... :juppi:
4. Podczas dobrej pogody, bezproblemowo radzi sobie na dworze :thumb:
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 29 paź 2013, o 21:47

Artu pisze:Jet-y latają zdecydowanie krócej, że już nie wspomnę o pewnym T-Rex 500 DCF :masakra:
:D

Podpisuje się pod tym co Artu napisal o biedrach. Super sprawa! Jeśli mialaby byc glownie do domu to polecam Hubsona (możliwa literowka). Koszt z darmowa przesylka chyba 42$ w tej nowszej wersji. Te rozmiaru 929 sa fajne i do domu i na dwór, choć jak dla mnie do domu tyci za duże.
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 29 paź 2013, o 22:44

Oj tam za duże :rotfl2: a w sumie jest w czym wybierać, tylko trzeba poczekać kilka tygodni... coptery by BangGood.com
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 30 paź 2013, o 09:54

Artu pisze:Oj tam za duże :rotfl2: a w sumie jest w czym wybierać, tylko trzeba poczekać kilka tygodni... coptery by BangGood.com

Może nie tyle za duże, co mniejsze będzie dawało więcej możliwości przelatywania i lądowania w różnych miejscach. Do samej chałupy brałbym tego - model obmacany i warty ceny. Jedynie dokupiłbym od razu ramkę ochraniającą, żeby sie odbijać o ściany nie rysując ich przy tym...
Te nieco większe też dadzą radę w mieszkaniu, tyle tylko, że nie zawsze da się wylądować na głowie oglądającej serial mlp... :D
Awatar użytkownika
morfeo2000
Stały bywalec...
Posty: 114
Rejestracja: 20-09-2013
Lokalizacja: Wągrowiec/Rąbczyn
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 4 razy

Postautor: morfeo2000 » 7 lis 2013, o 20:07

Panowie mam problem przez który nie mogę przebrnąć, wpadł mi w ręce za free zresztą kontroler KK v5.5 plus programator crius USBasp v0.2 mam potrzebę przeprogramowania płytki, sterowniki znalazłem do programatora i tak jak w instrukcji kk zaisntalowalem AVR Studio które niestety nie chce się łączyć z programatorem, miał ktoś kiedyś taki przypadek?
Awatar użytkownika
crash
Domownik forum...
Posty: 381
Rejestracja: 19-07-2012
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: crash » 7 lis 2013, o 20:45

ja mialem, tyle ze nie z kk...
proponuje naze, kwadrans i latasz :banana:
wszystkie te inne wynalazki to nieporozumienie. radzą sobie z nimi tylko programisci :gas:
życze cierpliwości i powodzenia :mrgreen:
Awatar użytkownika
morfeo2000
Stały bywalec...
Posty: 114
Rejestracja: 20-09-2013
Lokalizacja: Wągrowiec/Rąbczyn
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 4 razy

Postautor: morfeo2000 » 7 lis 2013, o 22:27

crash pisze:ja mialem, tyle ze nie z kk...
proponuje naze, kwadrans i latasz :banana:
wszystkie te inne wynalazki to nieporozumienie. radzą sobie z nimi tylko programisci :gas:
życze cierpliwości i powodzenia :mrgreen:


Ufff, dało rade. Podłączenie tego to żaden problem i późniejsza konfiguracja, problemem było to,ze płytka miała wgrany soft na inna wersje koptera a programator ktory mam jest uniwersalny i ciężko było znaleźć oprogramowanie.
Poza tym dostałem to za free, jeszcze nie rozpakowane, a że siedze w domu na chorobowym to się pobawić można :-)
Awatar użytkownika
morfeo2000
Stały bywalec...
Posty: 114
Rejestracja: 20-09-2013
Lokalizacja: Wągrowiec/Rąbczyn
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 4 razy

Postautor: morfeo2000 » 28 lut 2016, o 13:43

Witam ponownie, po 3 latach nieobecności podczas gdy projekt poszedł w odstawkę zaszła potrzeba kontynuacji, jako, że w tym czasie moja wiedza na temat mikro kontrolerów znacząco wzrosła i zaszła potrzeba zbudowania koptera do filmowania to przypomniało mi się , że gdzieś w garażu leży rama tak wiec zacząłem budowę od początku.
dla testów , ponieważ nie mam żadnej aparatury, zakupiłem apke w internecie od zabawki, kierując się głownie wyglądem (porostu mi się spodobała), ale jak się można domyślić nie grzeszy ani zasięgiem ani funkcjonalnością zatem wszystkie bebechy poszły wek a na pokład trafił mikro kontroler atmega328p-pu z modułem nRF24L01+ ze wzmacniaczem i antena (teoretyczny zasięg 1100m) póki co moje testy dały rezultat stabilnej komunikacji na otwartej przestrzeni ponad 500m, dalej po prostu nie sprawdzałem. ilość kanałów 4 na manetkach plus 3 na przełącznikach (stan niski/wysoki), dojdą jeszcze dwa potencjometry do kamery i 1 przełącznik on-of
Obrazek
https://drive.google.com/file/d/0B8plzFzhSSnZT19kMFF1STBqUlU/view?usp=sharing
odbiornik wraz z generatorem PWM PCA9685
Obrazek
https://drive.google.com/file/d/0B8plzFzhSSnZZGFWajlUc1huYnc/view?usp=sharing
plyta glowna koptera to chinskie arduino Mega
czujniki barometr BMP085
gyroskop z akcelerometrem MPU6050
magnetometr HMC5883
sonar HC-SR04
Obrazek
https://drive.google.com/file/d/0B8plzFzhSSnZeElUeEo0MGZ6Vkk/view?usp=sharing
na poklad trafia jednak silniki redox 1500/1350
Obrazek
https://drive.google.com/file/d/10P2TqvwPQvhVz4qNEYSzBfR-YodmfI3Ppg/view?usp=sharing

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

a tu link do sketcha dla nadajnika i odbiornika
https://drive.google.com/file/d/0B8plzFzhSSnZa0NzSDVpb1h6NlU/view?usp=sharing

kilka filmow:
[youtube](http://youtu.be/xQADiYdwMB4)[/youtube]
[youtube](http://youtu.be/Tiul86KOZnQ)[/youtube]
Awatar użytkownika
morfeo2000
Stały bywalec...
Posty: 114
Rejestracja: 20-09-2013
Lokalizacja: Wągrowiec/Rąbczyn
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 4 razy

Postautor: morfeo2000 » 1 mar 2016, o 20:37

doradzi ktoś z jakiego materiału zrobić kadłub? żeby był sztywny i jak najmniej warzył, depron?

Wróć do „DIY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości