Klon TBSa Discovery

Miało być lepiej niż daje fabryka a wyszło jak zwykle... Czyli relacje naszych inżynierów...
Awatar użytkownika
Pietruch
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 65
Rejestracja: 03-12-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Pietruch » 28 sty 2015, o 22:38

miruuu pisze:Ja mialem regle wtedy rcxa 12A z becem chyba 1A.


Ten regielek 12A ma BECa aż 2.6A chyba że od niedawna tyle ma, bo z tego co widzę Rcmart lubi ulepszać swoje zabawki. ;)
Pozdrawiam,
Maciej

Latam Phantomem i się tego nie wstydzę.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 28 sty 2015, o 23:48

Hmmm, z tym 1A się nie upieram. Tak mi sie wydawało ale nie pamiętam już tak dobrze.
Pamiętam tylko jego ciepełko :)
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 29 sty 2015, o 08:00

Ja mam te bez BECa i zdecydowałem, że dam bliżej ramy. Kondensatory wejdą fajnie w krzywiznę ramienia.

Obrazek

Coś tam na nie będzie dmuchało bo śmigła 1050.
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 4 lut 2015, o 22:09

To czas na kolejny etap w składaniu... Idzie wolno bo dzieci jak na złość chodzą spać o 22 :( Chyba na bezsenność cierpią...

To co się udało zrobić:
- wrzucić do ESC BLHELI i zrobić sobie 1wire do tego
- skrócić kable od silników, żeby nie dyndały
- przetestować silniki
- zamknąć do puszki GPSa i zrobić okablowanie

Dziś również po wielkich przebojach z Pocztą Polską i WER Zabrze doszło do mnie podwozie z 500ty. Statystyka paczki: 4 dni z Chin do WER Warszawa, 8 dni z WER Warszawa do mnie. W osobnym wątku pisałem, jak paczka zostałą dostarczona do miasta oddalonego o 55km ode mnie. Potem się zagubiła w WER Zabrze i nikt nie widział gdzie leży ;) ;)

Dobra koniec pisania czas na foty:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zrobiłem jeszcze sterownik do LED ;)
PCB doszło i dziś złożyłem. Działanie pokaże później:
Obrazek
Obrazek

Jest to kanapka do Crius Distribution Board i ma w sobie:
- przetworniczkę z 4s na 3s 1A
- wyjścia diod na ramionach (4 szt)
- wyjście diody "stroboskopowej" (http://www.banggood.com/3W-Round-280LM-White-or-Warm-White-High-Bright-LED-Light-Lamp-Chip-DC-9-12V-p-917870.html
- wyjście do buzzera piezzo z generatorem
- wejście kanału RC
- wejście Buzzera z APM (ardupilot)
- wejscie programujace z przejściówki USB->UART.

Płytka ma 5 funkcji:
1. Nic nie robi (moja ulubiona funkcja ;) ;) )
2. Stroboskop błysk-błysk-przerwa
3. Stroboskop błysk-błysk-przerwa + LEDy na ramionach
4. Stroboskop błysk-błysk-....-błysk + LEDy na ramionach migają naprzemiennie
5. Pikanie buzzera co 15 sekund

1-3 sterowane sąz przełącznika w apce,
4ta funkcja odpalana jest jako failsafe przy braku linku,
5ta funkcja mam wlączoną jak aktywny jest hold w apce

To w sumie tyle...mam nadzieję, że skończę przed koncem zimy.....
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 28 lut 2015, o 21:56

To naszedł czas na ciąg dalszy budowy:

Najgorzej było z okablowaniem - niby rama duża, ale kable i złączki jednak zajmują. Wszystkie kable robiłem na wymiar.
Obrazek

Oświetlenie zrobione z LEDek do podsufitek samochodowych: tanie i mocno świeci ;)
Obrazek

A to kanapka: Distribution Power Board + sterownik LED/Buzzer + sterownik gimbala
Obrazek

Tu już złożone. Do zdjęć zamontowałem gimbal, ale na razie będzie latał bez, aż wszytsko poustawiam
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Lipo można montować wewnątrz ramy (gdy latamy z Gimbalem) lub na ramie jeśli jest bez Gimbala - chodzi o wyważenie.

Waga całości 1600g z lipo 4000mAh 4s. Lata 12 minut do 3.5V. Quadrocopter po 3 lotach.

Nie obyło się bez problemów ;)
Najpierw miałem problemy z GPSem NEO-M8N z Droteka - dłuuugo łapał fixa i HDOP max 5. Przelutowałem antene i już jest ok - 12-14 satelit HDOP 1.2. Ahhh te ROHS. Czasami trochę ołowiu czyni cuda.

Dziś natomiast po lotach wystąpił dziwny problem z APM podczas nawrotu wokoło osi YAW. Silniki lub silnik dostały strzał throttle i nim zabujało trochę. Nie wiem co było grane. Dziwnie wygląda LOG od throttle In i Out:
Obrazek

(ok 4 minuty jest na THR_OUT szpilka, a na THR_IN zafalowanie). Podobnie jest ok 6 minuty, ale aplituda nie jest już taka duża. Nie wiem czym to jest spowodowane. Czy PIDy jeszcze źle ustawione?? Sprawdzałem również wibrację Acc w osi Z i są w normie (w granicach -8 do -13).
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX

Wróć do „DIY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości