Mały ścigacz by Pietruch

Miało być lepiej niż daje fabryka a wyszło jak zwykle... Czyli relacje naszych inżynierów...
Awatar użytkownika
Pietruch
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 65
Rejestracja: 03-12-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Pietruch » 9 lut 2015, o 23:04

Lata super, tylko zaskoczyły mnie piasty CCW bo odkręciły się i szukałem ich oraz śmigieł po całym mieszkaniu. :roll:
Muszę jednak dokręcać je mocniej niż tylko palcami, dobrze ze akurat jeździłem sobie po panelach, a nie byłem w powietrzu.
Jutro pracy ciąg dalszy i później tylko zabawa. Nie mam jeszcze oświetlenia więc na razie spokojne loty u siebie w garażu podziemnym żeby zaraz go nie rozwalić. ;)
Z Mobiusem i pakietem 2200 waży 500g.
Pozdrawiam,
Maciej

Latam Phantomem i się tego nie wstydzę.
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 10 lut 2015, o 08:50

jakis lekki
Helikoptery
Awatar użytkownika
VaderJK
Lider forum...
Posty: 1533
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 19 razy
Podziękowano: 83 razy

Postautor: VaderJK » 10 lut 2015, o 08:58

U mnie waga z pakietem 2200mAh to 580g ale ja mam normalna ramę do tego nadajnik wideo boscam antena koniczynka i kamerę ccd i druga 808.... A z 1300 pakietem mój waży 510g

VaderJK
Awatar użytkownika
Pietruch
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 65
Rejestracja: 03-12-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Pietruch » 10 lut 2015, o 11:20

Myślałem że będzie lżejszy bo nie mam jeszcze fpv i oświetlenia. Sama rama złożona ważyła 105g. Pewnie trochę oszczędności jest też na PCB, bo nie musimy ciągnąć dłuższych kabli i stosować PDB. Jeszcze bym zaoszczędził gdybym zlikwidował oploty, ale jestem estetą i nic na to nie poradzę. :roll: Mógłbym też zamiast odbiornika X8R dać V8R7-II to jakieś 10g mniej, ale chcę mieć podgląd na lipo.
Pozdrawiam,
Maciej

Latam Phantomem i się tego nie wstydzę.
Awatar użytkownika
Pietruch
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 65
Rejestracja: 03-12-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Pietruch » 11 lut 2015, o 18:02

Przeszedłem wszystkie kroki programując CC3D, powisiałem trochę i nie zauważyłem żadnych dziwnych zachowań.
Quad jest bardzo czuły na wychylenia, reaguje błyskawicznie, trochę trudno jest go delikatnie posadzić na ziemi.
Jako że ustawienia wygenerowały się automatycznie, mam pytanie czy u siebie zmienialiście jakieś parametry bo trudno mi tutaj znaleźć jakiś punkt odniesienia. Ogólnie myślałem żeby trochę go przymulić i żeby wolniej opadał, ale nie bardzo wiem co trzeba poprzestawiać, możecie troszku podpowiedzieć?
Pozdrawiam,
Maciej

Latam Phantomem i się tego nie wstydzę.
Awatar użytkownika
VaderJK
Lider forum...
Posty: 1533
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 19 razy
Podziękowano: 83 razy

Postautor: VaderJK » 13 lut 2015, o 11:48

Opadanie zależy tylko od ciebie ile gazu dasz... Cc3d nie steruje throttle....
Co do szybkich reakcji to możesz ustawić sobie expo na jakieś 30-40 i juz będzie delikatniej. Albo w konfiguracji openpilot zmniejszyć parametry czułości. Ogólnie sporo można pozmieniać od ustawień fabrycznych....

VaderJK
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 13 lut 2015, o 12:36

Lub jak to kiedyś Wojtek pisał, ustawić sobie na osobnym pstryczku w nadajniku inną krzywą gazu (np zamiast idla) gdzie 0% throttle będzie oznaczało już np 20% obrotów. Wtedy puszczając drąg do końca nie puścisz quada swobodnie, ale zafundujesz mu szybkie (na tyle ile sobie ustawisz), ale jeszcze kontrolowane opadanie. Jeśli również za bardzo rwie to i górę można ograniczyć, choć tam bym raczej wykrzywił krzywą, żeby mieć kopa przy maxie.
Awatar użytkownika
Pietruch
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 65
Rejestracja: 03-12-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Pietruch » 13 lut 2015, o 14:14

Z dzisiejszych obserwacji:
Jako że mam tylko jeden pakiet więc nie zrobiłem już więcej testów, ale idzie paczuszka więc będzie można sporo polatać.
Ustawienia wziąłem sprawdzone z netu, mam 3 tryby: 2 do spokojnego lotu FPV i 1 do szaleństwa.
Nagrałem film więc będzie można zobaczyć jak to lata i przy okazji przetestowałem sobie Mobiusa. Problem jest z mocowaniem bo rusza się na boki - muszę to zmienić - widać zresztą na filmie.
Krzywa gazu, w Taranisie nic nie zmieniałem, muszę to ogarnąć bo mocno trzeba wychylać drążek żeby się uniósł, chyba że zmienię śmigiełka na 5045 bo teraz mam 5030. Jednak na zewnątrz inaczej to lata niż w domu i nawet udaje się łagodnie wylądować - potrzeba wprawy.
Miałem takiego 'stresa', że nogi same się ruszały i palce sztywniały. :masakra:
Ogólnie tylko wisiałem bo trochę się bałem, jednak dłuższa przerwa robi swoje.
Te wariacje przy szybkim opadaniu to chyba normalne?
Nie podoba mi się, że czasem zmienia się dźwięk silników i są takie delikatne drgania (10s filmu). Ale nie wiem czy to przez Mobiusa czy może problem z ustawieniami CC3D.

Coś nie działa [youtube][/youtube] więc link:
http://www.youtube.com/watch?v=IGbCRp3tYv8

[youtu_be]http://youtu.be/IGbCRp3tYv8[/youtu_be]
Pozdrawiam,
Maciej

Latam Phantomem i się tego nie wstydzę.

Wróć do „DIY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości