HPI - Savage XS Flux

A miało być dobrze i tanio...
Kornelitoo
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 18
Rejestracja: 01-12-2012
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Kornelitoo » 3 mar 2013, o 15:29

Filmy z pierwszych jazd HPI Savage XS Flux. Nie mam czym i gdzie latać będąc w Wawie więc postanowiłem spróbować jazdy autkiem. Jest to moje pierwsze auto rc więc ciężko jest mi o nim cokolwiek powiedzieć oprócz tego, że fajnie zapiernicza :D Pierwszy film nad Wisełką niedaleko trasy Łazienkowskiej. Drugi to park kawałek za teatrem Buffo. Na filmach autko raczej wolno śmiga ze względu na end point'y gazu ustawione prawie na minimum :)




Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 4 mar 2013, o 21:13

wyłącz ograniczenia i nagraj jeszcze raz koniecznie :-) jestem ciekawy jak zapiernicza...

Grzesiu, kolejny argument za nowym dzialem/poddzialem :-)

nic nie mówię, ale baaardzo małymi kroczkami zbliża się jeszcze jedna foto i video relacja...
Kornelitoo
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 18
Rejestracja: 01-12-2012
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Kornelitoo » 5 mar 2013, o 12:55

miruuu pisze:wyłącz ograniczenia i nagraj jeszcze raz koniecznie :-) jestem ciekawy jak zapiernicza...


Wstępnie musiałem się zapoznać i oswoić z modelem ale już śmiało mogę podkręcić gaz ;) Też jestem ciekaw jak zapiernicza :D
Kornelitoo
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 18
Rejestracja: 01-12-2012
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Kornelitoo » 5 mar 2013, o 22:23

Filmik z dzisiaj, jazda na Agrykoli. Gaz podkręcony tak jak trzeba ;) Tylko miejsca zdecydowanie za mało, nie było gdzie go rozbujać. Widać, że autko jest bardzo wytrzymałe :D

Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 5 mar 2013, o 22:29

Podoba sie!!! :banana:
Na jakim pakiecie?
Kornelitoo
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 18
Rejestracja: 01-12-2012
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Kornelitoo » 5 mar 2013, o 22:42

miruuu pisze:Podoba sie!!! :banana:
Na jakim pakiecie?


3S LiPo :twisted:
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 5 mar 2013, o 22:43

Tak czułem 8-)
Kornelitoo
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 18
Rejestracja: 01-12-2012
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Kornelitoo » 5 mar 2013, o 22:51

miruuu pisze:Tak czułem 8-)


:D Przy tej konfiguracji aż strach wciskać gaz do końca, jak mi przyjdzie pakiet 2S to zrobię porównanie. Wolałbym śmigać na 2S żeby go za szybko nie zajeździć :)
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 5 mar 2013, o 22:57

Ja bym poprzestał na 3S :)

Jedynie co bym zrobił przy takim aucie to doinwestował w apkę, na przykład taką.
Koszty stosunkowo niewielkie a masz już dr, expo... Zwłaszcza to drugie się przydaje. Zarówno na gaz (czujesz auto przy delikatnych manewrach) jak i serwo (przy dużych prędkościach nie ucieka Ci model jak lekko ruszysz kierownicą). U mnie się sprawdza zarówno ta apka jak i ustawienia...
Bez expo 1/16 Buggy z luzami w kołach przy 60kmh po sniegu robił się nieobliczalny :D
Kornelitoo
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 18
Rejestracja: 01-12-2012
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Kornelitoo » 6 mar 2013, o 12:20

Zobaczę jak będzie latał na 2S i wtedy zdecyduję ;) Bo do 3S producent zaleca zmianę zębatki odbierającej i atakującej. Apkę na pewno wypadałoby zmienić ale aktualnie ta mi nie przeszkadza, pomyślę o nowej za jakiś czas. Widziałem, że też śmigasz autkiem po Wawie :D
Awatar użytkownika
karol
Elita forum...
Posty: 834
Rejestracja: 25-02-2010
Lokalizacja: Szczecin / Cill Droichid
Podziękował: 62 razy
Podziękowano: 45 razy

Postautor: karol » 6 mar 2013, o 13:14

lol koledzy szczeka mi opadla, zwlaszcza jak widzialem jak to mieli. Ile taka przyjemnosc kosztuje w Polsce, w UK widzialem za 280 funtow. Nie powiem , cena odstrasza, ale te zrywy zachecaja. Nie ma jakiegosc odpowiednika w chinach :(

Jak zonie wytlumaczyc, ze to pomimo, 3 helikow, 2 samolotow jest mi to niezbedne do zycia???

Chyba najlepszym usprawiedliwieniem bedzie - DEPRESJA :)
Pozdrawiam, Karol
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 6 mar 2013, o 13:44

Gdzieś na necie widziałem za ok 1100 od ile dobrze kojarzę. Zerknij na hobby kinga. Takiego nie będzie ale może coś wpadnie w oko :-)
Kornelitoo
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 18
Rejestracja: 01-12-2012
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Kornelitoo » 6 mar 2013, o 21:43

karol pisze:lol koledzy szczeka mi opadla, zwlaszcza jak widzialem jak to mieli. Ile taka przyjemnosc kosztuje w Polsce, w UK widzialem za 280 funtow. Nie powiem , cena odstrasza, ale te zrywy zachecaja. Nie ma jakiegosc odpowiednika w chinach :(

Jak zonie wytlumaczyc, ze to pomimo, 3 helikow, 2 samolotow jest mi to niezbedne do zycia???

Chyba najlepszym usprawiedliwieniem bedzie - DEPRESJA :)


Jeżeli chodzi o żonę, to wystarczy nie przyznawać się do ceny 8-) Ja wcześniej auta omijałem szerokim łukiem, interesowały mnie tylko samoloty i śmigłowce. Zaryzykowałem i nie żałuję, jak dla mnie super zapiernicza :P Zastanawiałem się między e-firestorm flux, e-revo vxl i savage xs flux. Najbardziej spodobał mi się właśnie ten ostatni. Długo odstraszała mnie cena ale w końcu się zdecydowałem. Koszt to ok 1300zł :masakra:
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 6 mar 2013, o 23:09

Kornelitoo pisze: Widziałem, że też śmigasz autkiem po Wawie :D

zgadza się :-)
od niedawna... buggy kupiłem żeby zobaczyć czy mi się spodoba... teraz składam onroada... ale po trochu bo ciągle czasu brak. tym razem postawilem na bardzo stara, ale sprawdzona konstrukcje... team associated tc3... pozostalo mi jeszcze ściągnąć z hk regulator i serwo i będziemy robić testy prędkości... a później pewnie skończę na drifcie :-)
Kornelitoo
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 18
Rejestracja: 01-12-2012
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Kornelitoo » 8 mar 2013, o 21:00

miruuu pisze:
Kornelitoo pisze: Widziałem, że też śmigasz autkiem po Wawie :D

zgadza się :-)
od niedawna... buggy kupiłem żeby zobaczyć czy mi się spodoba... teraz składam onroada... ale po trochu bo ciągle czasu brak. tym razem postawilem na bardzo stara, ale sprawdzona konstrukcje... team associated tc3... pozostalo mi jeszcze ściągnąć z hk regulator i serwo i będziemy robić testy prędkości... a później pewnie skończę na drifcie :-)


Czyli się spodobało :D Tak jak i mi. Czemu akurat drift ? Mnie jak na razie ciekawi tylko offroad. Mam nadzieję, że do jutra napada troszkę śniegu i będę mógł w nim poszaleć ;) Wrzucasz relację ze składania team associated na forum ? :D
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 8 mar 2013, o 22:47

Kornelitoo pisze:Czyli się spodobało :D Tak jak i mi. Czemu akurat drift ? Mnie jak na razie ciekawi tylko offroad. Mam nadzieję, że do jutra napada troszkę śniegu i będę mógł w nim poszaleć ;) Wrzucasz relację ze składania team associated na forum ? :D

Oj spodobało :) Nie twierdze, czy lepsze czy gorsze od modeli latających. W moim przypadku doskonałe dopełnienie...
Jeśli chodzi o drift, to nie jest tak, że się nastawiłem tylko na to czy cuś. Na chwilę obecną strasznie kręci mnie osiąganie większych prędkości. I pod tym kątem składam teraz model. A że będzie to typowy onroad i że przy okazji wziąłem oponki pod drift, to będę z nich korzystał :)

Offroad też mi pasuje. Ten mały buggy niby jest offroad, ale prawda jest taka, że jest za mały, żeby jeździć nim w terenie sensownym a zbyt offroad na ulicę :) Taki fajny szybki pierdek do rozbijania :)

Off road będze pewnie następny :)

Relację na pewno wrzucę :) Najpierw pozbieram części a wszystko jeszcze przede mną. Na razie idzie podwozie, silnik, obita buda i dwa komplety opon. Regiel, serwo, zębatkę i pakiecik dopiero zamawiam na HK, więc pewnie za jakiś miesiąc zacznie się zabawa.

No i w tym miejscu, po raz kolejny przywołuje Grześka... Grzeeeeeeeessssiiiiiiiiiiiiiiiiuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu :D Daj nam miejsce na smęcenie o autach pliiiiiiiiiiiiiiisssssssssssssssssssssssssssssssssss :banana:
Kornelitoo
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 18
Rejestracja: 01-12-2012
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Kornelitoo » 11 mar 2013, o 13:13

To czekam na relację :D Filmik z wczoraj, przydałyby się lepsze oponki na śnieg. Polecam oglądanie w HD bo standardowo wygląda jak nagranie zrobione szpadlem :lol: :

Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 13 mar 2013, o 15:54

Podoba mi się coraz bardziej :)
Kornelitoo
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 18
Rejestracja: 01-12-2012
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Kornelitoo » 18 mar 2013, o 19:38

Filmik z wczoraj:



Przez ostatnie kilka dni autko dostało ostry wycisk , kilkadziesiąt skoków , niektóre zakończone na ogrodzeniu, inne na drzewie. I nic mu się nie stało, jestem pełen podziwu. Baaardzo wytrzymały jest skubaniec. Śmigałem cały czas na nowym pakiecie 2S :)
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 18 mar 2013, o 21:09

Skoki rewelacyjne :)

Wróć do „HPI / Himoto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość