Auto RC - co wybrać...

Bo kreta też trzeba umieć rozjechać...
Awatar użytkownika
VaderJK
Lider forum...
Posty: 1533
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 19 razy
Podziękowano: 83 razy

Postautor: VaderJK » 8 lut 2015, o 10:07

No ten napęd na 2 koła to wada i zaleta... Trudniej się nim jeździ po śliskim bo tył zarzuca a przód nie wyciąga, ale i zaleta bo mniej rzeczy do naprawy i mniej części, zużywają się tylko tylnie koła :-)

A moje zdanie jest takie ze poniżej 1:10 to nie warto... Tzn mniejsze modele za słabo sobie radzą w terenie.....

VaderJK
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15935
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 8 lut 2015, o 11:07

No tak... dwie osoby mi mowia, ze skala 1:10 to minimum i pewnie macie racje.
Ale oczywiscie Was nie posluchalem:D
Co nie znaczy ze nie biore pod uwage tego co mowicie - nie nie, jak najbardziej biore.
Ale biore tez pod uwage JAK to mowicie...
No i biore pod uwage inne warunki, w tym cene.

Zamowilem tego WL Toya z BG.
Zobaczymy jak duzo i czesto bede nim jezdzil.
Ostatecznie chce tez nim pojedzic czasem po mieszkaniu, moze jakies tory, przeszkody pobudowac czy cos.
Moze moje dziewczyny sie nim beda bawic...
Jak zacznie lezec i zarastac kurzem to bedzie znak, ze trzeba sprzedac.
Jak zacznie byc zajezdzany, to znak, ze trzeba upgradowac lub ... sprzedac i kupic wiekszy (w tym wypadku prawie na pewno wybiore model podeslany przez Jazza, bo juz kiedys dawniej na niego patrzylem, a teraz jakos pominalem).
Zamowilem na BG - moze do wiosny przyjdzie:D:D
Paypal na szczescie ostatnio wydluzyl czas po jakim mozna skaldac reklamacje/roszczenia, wiec mozna spokojnie cierpliwie czekac bez spiny, ze jakis termin uplynie i kasa przepadnie.

Bardzo bardzo dziekuje za wszystkie odpowiedzi!!


P.S. Jeszce mnie tylko jedna rzecz zastanawia: Dlaczego te wszystkie samochody sa na takie posrane baterie??
2S 3000 - 6000mAh... No totalnie od czapy...
Nie lepiej by bylo na 3s??
:plask:
A juz chyba wiem... Jest to w prostej linii konwersja z NiMh 6s - napiecie 7,2V... Tu mamy 7,4V - nie wielka roznica i wszystko dziala....
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 8 lut 2015, o 11:32

na 3s jest fire- dosłownie
Helikoptery
Awatar użytkownika
Jazz
Lider forum...
Posty: 2960
Rejestracja: 02-10-2014
Lokalizacja: Ozarow mazowiecki
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 188 razy

Postautor: Jazz » 8 lut 2015, o 14:09

Specyfika pakietow czyli niskie napiecie i duze pojemnosci wynika z 2 powodow.
Po pierwsze naped w tych autkach zmaga sie z bardzo duzymi momentami, i zeby prady nie szybowaly w kosmos wystarczy 2 - 3 cele.
Druga sprawa sa sily jakie dzialaja na mechnaike auta - zeby nie ukrecalo walkow, zrywalo zebatek etc.
Kompensuje to pojemnosc pakietow , ktora zarazem jest drugim powodem - wydluza czas jazdy.
Autko nie lata, wiec jak je dociazysz wiekszym pakietem nic zlego sie nie stanie, a czas jazdy sie wydluza.

Jak masz brac jakis szrot 1:10, to lepiej kupic mniejsze autko , dobrze zrobiles.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19685
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 8 lut 2015, o 18:41

Aikus. Daj znać jak dojdzie. Chętnie je obmacam...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15935
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 8 lut 2015, o 20:23

wojtekr pisze:na 3s jest fire- dosłownie


Niczego innego bym sie nie spodziewal. Ale gdyby setup byl pod 3s to by nie byl fire, a jednak pakiety 3s2200 sa chyba najpowszechniejszymi pakietami ever...


Jazz pisze:Specyfika pakietow czyli niskie napiecie i duze pojemnosci wynika z 2 powodow.
Po pierwsze naped w tych autkach zmaga sie z bardzo duzymi momentami, i zeby prady nie szybowaly w kosmos wystarczy 2 - 3 cele.
Druga sprawa sa sily jakie dzialaja na mechnaike auta - zeby nie ukrecalo walkow, zrywalo zebatek etc.
Kompensuje to pojemnosc pakietow , ktora zarazem jest drugim powodem - wydluza czas jazdy.
Autko nie lata, wiec jak je dociazysz wiekszym pakietem nic zlego sie nie stanie, a czas jazdy sie wydluza.


Heh... Troche pokretne tlumaczenie, bo gdyby bylo 6s to prady bylyby jeszce mniejsze... :D:D
Ale ja sie nie upieram na 6s - nie, nie. WIem, ze czy 2s czy 3s to nie wielka roznica i w samochodzie wystarczy tylko wlasnie zastanawialem sie dlaczego 2s a nie 3s
I jedyne wytlumaczenie jakie mi przyszlo do glowy to wlasnie konwersja z NiMh

Jazz pisze:Jak masz brac jakis szrot 1:10, to lepiej kupic mniejsze autko , dobrze zrobiles.


No i git.
Teraz cholera sie doczekac nie moge... heh:) Czlowiek to ma jednak nasrane we lbie... :D:D


miruuu pisze:Aikus. Daj znać jak dojdzie. Chętnie je obmacam...


Spoko, przywioze na Palacowa ... o ile dozyje do tego czasu, bo jak to do 50km/h sie potrafi rozpedzic... A dorwie sie do tego jedna z moich dziewczyn, ... to roznie to moze byc... :rotfl:
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 9 lut 2015, o 06:44

Następny wątek na Heliteam pewnie będzie "Łódka dla żółtodzioba" ... a wątku... Jazz i Kebobi testują 6S..., MPWiK przeprasza za cykliczne odcięcia spowodowane wychlapaniem wody z Wisły... :D
Pozdrawiam,
Jacek

Wróć do „Ogólne dyskusje zdalnych kierowców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość