Hisky - HCP100S

Wszystkie maluszki do polatania w domu i w hangarze. Chociaż wiele z nich potrafi też poszaleć na dworze...
Awatar użytkownika
Mati
Elita forum...
Podziękował: 102 razy
Podziękowano: 42 razy

Postautor: Mati » 5 sty 2018, o 21:35

Przemo84 pisze:... ale przy próbie oderwania heli przechyla sie na którąś ze stron i wali łopatkami o ziemie...
Czy silnik w tym modelu rozkręca sie powoli ?
Pozdrawiam.

A czy "którąś" to nie jest przypadkiem w lewo?
Czy to taki efekt? (Oglądaj od 2:25)

YouTube
Jeśli tak to wszystko jest w porządku. Trzeba kontrować gałami. Będzie stabilniej jak już będziesz z pół metra nad podłożem.
Tak - silnik rozkręca się powoli. Gdyby wystartował od razu na maksa to zębatka nie miała by szans. I tak ma mizerne, więc od razu lepiej się zaopatrzyć w spory zapas. 8-)

BTW - Ten helik nie zachowuje się zbyt dobrze w "NORMALU". Koniecznie ustaw sobie IDLE UP z płaską krzywą gazu na poziomie 85-95%.
Na Twoim filmiku wszystko wygląda na poprawnie działające z wyjątkiem słabych reakcji w zakresie ujemnych kątów (przynajmniej tak mi się wydaje).
"Aerials, in the sky
When you lose small mind
You free your life"
SOAD
Awatar użytkownika
Przemo84
Pierwsze koty za płoty...

Postautor: Przemo84 » 5 sty 2018, o 22:36

Mam tez v922, ale ma wlasna apke wiec odpalilem i polecialem. To moje pierwsze modele z FBL bo copterx tego nie posiada. Dam jeszcze jeden link. https://youtu.be/lsTPobqtQKE
Zakładam łopaty i ładuje aku. Mowicie ze jest ok to ide na halę. Jeśli okaże sie ze poleci to :swir: :wall2:
A zębatki mam i pare czesci ;)
Awatar użytkownika
Mati
Elita forum...

Postautor: Mati » 5 sty 2018, o 23:41

Zanim polecisz - sprawdź jeszcze czy masz zero stopni i dobrze ustawione zakresy ruchów serw. Na Twoim filmiku widać, że endpointy masz ustawione trochę za duże.
V922 ma podczas startu większe tendencje do wymuszania korekt niż 100S. Jeśli start starszym braciszkiem opanowałeś to młodszy będzie tylko bardziej grzeczny. :grin2: I znacznie bardziej adrenalinogenny... :twisted:
"Aerials, in the sky
When you lose small mind
You free your life"
SOAD
Awatar użytkownika
Przemo84

Postautor: Przemo84 » 6 sty 2018, o 00:18

No i poszedł, ale to jest demon :twisted: Miota nim jak szatan hehe. Ustawienia subtrymami pomogły, tarcza podczas startu nie ucieka jak wczesniej Dziekuje wszystkim za pomoc i cierpliwość do mnie :hammer:
Musze jeszcze troche przy nim posiedziec, pomału do przodu.
No właśnie jak sprawdzic kąty łopat w takim mikrusie ?
I jakie ma miec +- ?
https://youtu.be/S8G3zbE1mFQ
Tylko prosze sie nie śmiać :lol:

Nie wiem czy dobrze myślę ale łopaty powinny pokrywac się na 0 stopni jak na zdjeciu ?
Bo drążek mam juz dawno za polowa na idle.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
miruuu
Administrator
Podziękował: 1357 razy
Podziękowano: 605 razy
Kontaktowanie:

Postautor: miruuu » 6 sty 2018, o 08:39

Dobrze masz zero. A ujemne ustaw tak żeby ruszając throttle na maxa wdol i w górę kasa z nich na zmianę kończyła ok 5-10mm nad belka ogonowa. Ja ustawialem tak żeby dotykała ale tak mocnych kątów nie potrzebujesz. Grunt żeby były symetryczne bo jak ustawisz inaczej to później będziesz się uczył latać od nowa za jakiś czas...
Pozdrawiam, Mirek

Trex 470LM - cieszy... | Trex 500X - przyszedł... | Reaktor 3D - jest co bić | Firstar - mały ale wariat ;) | Szybolek - zrobiony, oblatany, do sprzedania... | Czesia - jeszcze tylko wyniosę choinkę i się za nią biorę... | LaTrax Rally - kazali mi kupić | Graupner MX-20 - działa
Awatar użytkownika
Mati
Elita forum...

Postautor: Mati » 6 sty 2018, o 10:52

Przemo84 pisze:Nie wiem czy dobrze myślę ale łopaty powinny pokrywac się na 0 stopni jak na zdjeciu ?
Bo drążek mam juz dawno za polowa na idle.

Na zdjęciu rzeczywiście widać, że w tym momencie jest 0 stopni, ale jednocześnie masz za wysoko lewą gałę czyli zero, ale przesunięte. Wynika z tego, że masz bardzo mało kątów dodatnich i bardzo dużo ujemnych.
W moim radiu ustawia się to w EPA (end pointy) parametrem "PIT". Zacznij od tego, a jak już będzie zero to ustaw kąty maksymalne i minimalne według wskazania Miraa.
Może pomoże Ci ten filmik. Wiem, że nie po Angielsku i z innym radiem, ale... zerknij po prostu. ;)

YouTube
Po tych operacjach mała bestyjka powinna być bardziej przewidywalna w powietrzu. Gdyby była zbyt narowista to w przypadku tego modelu lepiej zmniejszyć kąty niż obniżać obroty. :)
"Aerials, in the sky
When you lose small mind
You free your life"
SOAD
Awatar użytkownika
Przemo84

Postautor: Przemo84 » 11 sty 2018, o 10:14

Dzięki za wskazówki. Przesunąłem w moim przypadku subtrim ( 6 ) na maxa w prawo, ale nadal były kąty ujemne gdy drążek znajdował się w środkowej pozycji. Musiałem ingerować mechanicznie, odkręcając o dwa obroty cięgna serw. A o to efekt.
IMG_20180111_092348.jpg

Kąty - i + ustawiłem 10mm przed belką. Chociaż w aparaturze w opcji end points może dziwnie to wygląda, bo minus jest na 40% a plus na 50% , chyba to w niczym nie przeszkadza ?
THCRV 3D ustawiłem równo na 85% a PIT/CV na 0%,25,50,75,100% zresztą tak jak widać na zdjęciu :)
Normala tez ustawiłem (chociaż nie wiem czy warto :) )
THCRV 0%, 85 ,85, 85, 85 a Pit/CV 40%,40, 50, 70, 90%
Mam nadzieje ze będzie dobrze.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Wróć do „Mikro heliki”