WLtoys - V913

Wszystkie maluszki do polatania w domu i w hangarze. Chociaż wiele z nich potrafi też poszaleć na dworze...
konradP1984
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 13
Rejestracja: 21-11-2014
Lokalizacja: Bristol

Postautor: konradP1984 » 23 lis 2014, o 18:46

bejo pisze:Też się kiedyś motałem ze zbindowaniem swego V911 ze stockową apką . Latałem nim na apce TG 9X . Potem znowu chciałem powrócić na stockową . I były problemy ! Nie wiem jak jest u Ciebie ? Drążek gazu musi być do samego oporu na dół ( sprawdź też czy masz trymer gazu w neutrum ) .

Włącz apkę i szybko włącz zasilanie helika . Jak nie zaskoczy wyłącz i włącz zasilanie helika nie wyłączając apki . Wyłącz/ włącz możesz powtórzyć kilka razy . Spróbuj też na odwrót . Zasilanie helika cały czas włączone a wyłączać /włączać apkę .



probowalem tego sposobu kilka razy ani drgnie
Awatar użytkownika
przemek
Elita forum...
Posty: 800
Rejestracja: 22-10-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 95 razy
Podziękowano: 90 razy

Postautor: przemek » 23 lis 2014, o 20:07

Ta antena w tym nadajniku to sciema. Powiedzmy ze tylko wyglada na taka jak w profesjonalnych radiach. W rzeczywistosci w srodku jest w nia wsuniete tylko kawalek drutu, w miejscu gdzie ja zalamujesz nie ma juz nic.
Ostatnia rzecza jaka mozesz zrobic to rozkrecic nadajnik i przyjrzec sie temu drutowi, czy jest i czy jest dobrze wlutowany. Jesli bedzie tam tez wszystko ok, no to loteria, 50/50 ale ja zaczalbym jednak od wymiany plytki w heli. Nie widac po forach, zeby ludzie zglaszali czeste problemy z tymi nadajnikami.
Protos Mini i dlugo nic :)
Awatar użytkownika
StRess
Domownik forum...
Posty: 252
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Grudziądz
Podziękował: 10 razy
Podziękowano: 11 razy

Postautor: StRess » 23 lis 2014, o 20:21

Z tego co wyczytałem, Twoja płytka nie łapie kompletnie żadnego sygnału. Jak tylko znajdzie się w jej pobliżu kompatybilny nadajnik, to nawet, jak się nie zbinduje dioda powinna zacząć migać wolniej. U Ciebie cały czas bardzo szybko mruga.

Sprawdzałeś antenę w apce? Może to ona odpadła/jest przygnieciona obudową/nie ma jej?
Protos 500 FBL
Futaba T8J
Aikus pisze:Panie Boze, nie pozwol zeby po mojej smierci moja zona sprzedala moje helikoptery za tyle za ile jej powiedzialem, ze je kupilem...
konradP1984
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 13
Rejestracja: 21-11-2014
Lokalizacja: Bristol

Postautor: konradP1984 » 23 lis 2014, o 22:02

witam ponownie rozkręciłem kontroler wszystko ok
po czym jeszcze raz sie przyjrzałem płytce w heli ta antena nie dawała mi spokoju caly czas wydawało mi sie ze to jednak odbiornik szwankuje.
Postanowiłem przylutować antenę i helik zadziałał kilka próbnych startów i wszystko jest ok okazało się ze antena była chyba niepoprawnie przylutowana.
Dziekuje za pomoc
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
bejo
Elita forum...
Posty: 1280
Rejestracja: 09-06-2013
Podziękował: 15 razy
Podziękowano: 39 razy

Postautor: bejo » 24 lis 2014, o 08:50

bejo pisze:Antenka dobrze "siedzi" w odbiorniku ?

Mówiłem , dobrze sprawdź antenkę . :readit: Musiał być zimny lut . hmm Dobrze że w końcu udało Ci się odnaleźć problem . :thumb:
konradP1984
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 13
Rejestracja: 21-11-2014
Lokalizacja: Bristol

Postautor: konradP1984 » 24 lis 2014, o 15:36

tak czy inaczej zamówiłem juz nowy odbiornik ten działa ale rożnie z tym bywa coś tam jeszcze szwankuje poczekam na dostawę i zdam relacje
Awatar użytkownika
ft16
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 20
Rejestracja: 11-06-2014
Podziękował: 1 raz

Postautor: ft16 » 30 mar 2015, o 20:14

Witam
Jak w temacie. Raz mi się jakoś udało, ale z pośpiechu :wall2: nie zapisałem "kombinacji" i teraz regulator tylko pipcy, a silnik nie startuje.
Przeszukałem inne fora, internet i nic znaleźć nie mogę. :dk:
Próbowałem od kalibracji gazu, ale nie pomaga.
Czy ten regulator jest wogóle programowalny ?
Awatar użytkownika
lenu
Lider forum...
Posty: 2168
Rejestracja: 13-10-2014
Lokalizacja: Janki - niedługo Wolica :D
Podziękował: 21 razy
Podziękowano: 98 razy

Postautor: lenu » 30 mar 2015, o 20:47

Patrzyłeś czy nie ma na końcu w instrukcji w tych punktach Trouble shooting?
Więcej nie jestem niestety w stanie podpowiedzieć :(
Pozdrawiam, Artur
Goblin 500 / Gaui X3 / w planie 20letnim dużo dużo więcej / DX8
Awatar użytkownika
ft16
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 20
Rejestracja: 11-06-2014
Podziękował: 1 raz

Postautor: ft16 » 30 mar 2015, o 21:15

Niestety w instrukcji nic ciekawego nie ma.

Jest tu ktoś, kto bawi się mikrokontrolerami + esc + silnik ? etc.
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 31 mar 2015, o 07:49

Spróbuj obniżyć dolny limit dla kanału gazu.
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
ft16
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 20
Rejestracja: 11-06-2014
Podziękował: 1 raz

Postautor: ft16 » 31 mar 2015, o 15:43

Problem rozwiązany. Wczoraj posiedziałem trochę i poeksperymentowałem, ale nie dałem rady napisać - jakiś problem z netem.

Dla ciekawskich tak to wygląda (przy sterowaniu esc przez mikrokontroler):
- trzeba "odpalić" z sygnałem pwm = 0, a potem jest kilka możliwości:
1) dać wartość: 0< pwm <101, np. 10 (reg zapipcy 2 razy),
-i jeszcze jedną na koniec 101<=pwm<138 np. (znowu zapipcy),
(między tymi wartościami (10:101), nieważne ile powpisuję wartości - mogę zmieniać co ile mi się podoba, a i tak brak efektów specjalnych)

2) zadanie pwm od 101 do 137 ( wtedy od razu zapipcy najpierw 2 razy i raz)

-i można się bawić.

Z tym że start silnika przy sygnale pwm = 141 i max pwm = 220 (zwiększanie już nic nie daje), a off silnika przy pwm: 101 do 138
(nie resetujemy konfiguracji), albo 0 = reset

3) jak się da pwm >137 to konfiguracja błędna = brak jakichkolwiek efektów.

Ja ze względów "bezpieczeństwa" bawiłem się pwm na tych niskich wartościach, przez co silnik nie miał prawa wystartować, a raz mi się udało odpalić tylko nie zapisałem sekwencji i pewnie nawet nie zwróciłem uwagi na te dźwięki ( wszystko przez tę zmianę czasu).

Co do dźwięków, to po włączeniu zasilania regulator wydaje 3 dźwięki, a potem j.w.

Wychodzi na to, że ten esc w sumie nie jest programowalny.

I to byłoby chyba na tyle :D
Awatar użytkownika
bahus
Domownik forum...
Posty: 252
Rejestracja: 17-12-2015
Lokalizacja: Będzin (Zagłębie)
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: bahus » 18 gru 2015, o 22:00

Siemka ... mówiłem że tak będzie, a że po 3 miodkach robię się rozmowny to najwyższa pora żeby popytać starszyznę o to i tamto... A pytań mam naprawdę sporo bo mnie wzięło... i wybaczcie te wielokropki taki mi się styl pisania spodobał i tak już zostało .... (bo 4 kropki są najlepsze)
Jak już dzisiaj zakomunikowałem stałem się pośrednio dzięki 911 posiadaczem 913, pan proponował honey bee v2 ale z uwagi na niską dostępność części odpuściłem, no i V913 bardziej mi się podobał.
Dzięki rzeczonej 911 poznałem też takie stronki jak banggood i dowiedziałem się że można nie tylko zabezpieczyć się z częściami ale zmodować śmigło. O ile w 911 modyfikacja głowicy na aluminiową i wału głównego na karbonowy raczej została mi wybita z głowy przez pana sprzedawcę, bo zwyczajnie ponoć stałby się nielotem... o tyle zapas cugu w 913 a tym bardziej z uwagi na późniejsze modyfikacje mam zamiar wykorzystać na dopieszczalstwo mojego podopiecznego... i tak do brzegu czyli pytania zakładając że ta 4 kanałówka jest dla mnie 3 miłością w życiu:
a.d. bezszczotkowca
1)Jaki ma sens (pobór energii, czas lotu na tym samym pakiecie)przejście na kompletny system bezszczotkowy (główne śmigło i tył) i czy to http://www.banggood.com/WLtoys-V913-RC-Helicopter-Parts-Upgraded-Main-Brushless-Motor-p-925904.html jest ten sam system który jest montowany oryginalnie w bezszczotkowej wersji 913?
2)Czy przy tym systemie bezszczotkowym muszę użyć jakiś specjalnych pakietów czy jeśli przykładowo zainwestuję w 2200mAh około 25C z GenAce to mogę być spokojny o elektronikę ?
3)Czy faktycznie przy wymianie na bezszczotkę na głównym śmigle w miejscu gdzie dawniej był silnik będę mógł wreszcie wsunąć baterię i uniknąć podwieszania przy brzuchu maszyny??
a.d. modyfikacji
4)widziałem zmodyfikowaną głowicę dla mojego śmigła, czy to ma sens i gdzie ewentualnie ją namierzyć ?
Obrazek
5)Spotkałem się też z modyfikacją łopat, z tego co zdążyłem zauważyć to nie są one dedykowane do mojej 913 a o ile się nie mylę do 200SRX, jaki ma sens zmiana łopat (pomijam na razie demontaż flybara) i jeśli już to czy istnieje możliwość zamówienia tego w kraju?
6)Jakie ewentualnie zmodyfikowane części do innego śmigła pasują do 913? Widziałem różne wersje głowic i chciałbym wiedzieć czego szukać żeby zmodować tą helkę na maxa... tak żeby dopieszczona była.
7)Bardzo podoba mi się kolorystyka tego modelu:
Obrazek
czy można to gdzieś kupić ??
8)Na płytce oprócz podłączenia dolnej diody led zauważyłem obok drugie gniazdo, a na samym kontrolerze mam 4 aktywne przyciski, czy to możliwe że jednym z nich można sterować napięciem na tym gnieździe ?? Jeśli tak mam gotowe sterowanie dla pochylania kamery sportowej którą mam zamiar podwiesić :D
9)Jaki mam naprawdę zasięg nadajnika i jak to sprawdzić? No i co dzieje się jak helka wyleci poza ten zasięg ?
10)Bardzo chciałbym kupić coś takiego ...
Obrazek
tylko coby zmieściło cały sprzęt razem z helką, czego szukać i gdzie, jakie wymiary? Nie martwiłbym się transportem przy letnich wyjazdach na wieś z tą maszynką ...

Jak widzicie zawsze staram się iść na maksa ze sprzętem który mam. Zawsze byłem zdania że najlepiej kupować to co jest obiektem docelowym a nie tańszym i nie do końca spełniającym moje wymagania... wielu kwestii w profesjonalnym modelarstwie jeszcze nie rozumiem ale obiecuję pilnie się uczyć, tym bardziej że kocham helki ... od zawsze, a trafiłem w towarzystwo które wie o nich prawie wszystko ... więc do dzieła panowie i panie...

Aha ... i uwielbiam latać KA-50. Przynajmniej na super realistycznym (obsługa maszyny) symulatorze... Nie chcę nikogo namawiać, ale z moim lataniem związany jest również jeden z darmowych (2 maszyny są gratis i środowisko) i genialnych symulatorów na PC... w sumie od tego chyba się zaczęło. Odpalanie nie przez naciśnięcie E na klawie ale uruchamiając po kolei elektrykę, APU i silniki to coś pięknego w połączeniu z X52Pro saiteka jeszcze lepiej smakuje ... a z wiosny będzie oculus rift więc imersja będzie większa ... ale kończąc temat...

Pozdrawiam i serdecznie dziękuję za wszystkie odpowiedzi...
Ostatnio zmieniony 20 gru 2015, o 12:49 przez bahus, łącznie zmieniany 2 razy.
DJI Mini 2 + Oculus GO
Awatar użytkownika
lenu
Lider forum...
Posty: 2168
Rejestracja: 13-10-2014
Lokalizacja: Janki - niedługo Wolica :D
Podziękował: 21 razy
Podziękowano: 98 razy

Postautor: lenu » 18 gru 2015, o 22:28

Jak widzicie zawsze staram się iść na maksa ze sprzętem który mam. Zawsze byłem zdania że najlepiej kupować to co jest obiektem docelowym a nie tańszym i nie do końca spełniającym moje wymagania... wielu kwestii w profesjonalnym modelarstwie jeszcze nie rozumiem ale obiecuję pilnie się uczyć, tym bardziej że kocham helki ... od zawsze, a trafiłem w towarzystwo które wie o nich prawie wszystko ... więc do dzieła panowie i panie...


Najlepszym podsumowaniem twoich słów będzie:
Jeśli wkręciłeś się w to hobby to ten obiekt nie jest twoim docelowym, a właśnie tańszym i nie do końca spełnia twoje wymagania:P uwierz na słowo :D szczególnie jak pojedziesz na lotnisko i zobaczysz kolegów w akcji jak latają modelem klasy 550 i więcej, usłyszysz i poczujesz dźwięk łopat, a twoim ciałem zawładną dreszcze :D

Poza pakietami i jakimiś zębatkami nie ma co tracić kasy na zbędne ulepszenia tylko zbierać na porządną apkę, ładowarkę i model 6ch bo to jest docelowy obiekt dla modelarza(pilota) helikowego :D a tanio nie będzie, chyba że te 35m w totka trafisz :P
Pozdrawiam, Artur
Goblin 500 / Gaui X3 / w planie 20letnim dużo dużo więcej / DX8
Awatar użytkownika
bahus
Domownik forum...
Posty: 252
Rejestracja: 17-12-2015
Lokalizacja: Będzin (Zagłębie)
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: bahus » 18 gru 2015, o 22:44

Ja wiem .. kiedyś tą miłość (V913) pochowam, ale jeszcze nie teraz ...
O ile zdążyłem zauważyć ta 913ka(912 to chyba to samo ??) ma ściągnięty hover ... i łopaty Xtreme Blades... całkiem nieźle sobie radzi... myślę że będzie to mój krok przed 6 kanałówkami...

ale na razie będę trenował z autohoverem. Aha i jeszcze jedno, moje wymagania spełnia, jak na razie, pozwala mi wkroczyć w ten magiczny świat latania helkami ... jak przestanie to się rozstaniemy albo córa odziedziczy lub znajdę dla niej miejsce jako pierwszej która mnie wprowadziła w ten magiczny świat, ale jeszcze nie teraz. A jak te 35 mln trafię w totka to sobie wybierz model bo będziesz miał go za karę w prezencie :D
I jeszcze pytanie ... co to jest FBL i 2x BL ??
DJI Mini 2 + Oculus GO
Awatar użytkownika
Pan Byku
Elita forum...
Posty: 1159
Rejestracja: 06-07-2015
Lokalizacja: Głosków Letnisko
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 48 razy

Postautor: Pan Byku » 19 gru 2015, o 08:54

FBL to skrót od flybarless czyli bez flybara (bez pręta) ;)
A 2 x BL to może być 2 x Brushless czyli 2 silniki bezszczotkowe. Zależy gdzie uwidziałeś taki zapis.
Co do samego FBL to prztłumaczyłem tylko skrót. Poczytaj w odpowiednich wątkach na forum z czym to się je. Ogólnie rozchodzi się o to, że kiedyś latało się z prętem, który pełnił (w sumie jeszcze pełni, sam taki posiadam ;)) rolę stabilizatora, a teraz lata się bez pręta, bo ktoś wyprodukował zmyślne systemy, zastępujące pręt. Systemy FBL.
Sie lata.
Pan Buhaj
RC addicted
Awatar użytkownika
bahus
Domownik forum...
Posty: 252
Rejestracja: 17-12-2015
Lokalizacja: Będzin (Zagłębie)
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: bahus » 19 gru 2015, o 11:08

Zaraz, zaraz czyli flybar to to co nazywam autohoverem ... przyjąłem. Tylko pytanie czy koleś leci zwyczajnie ze zdemontowanym flybarem i jest tak dobry że opanował maszynę bez tego maleństwa czy ma tam dodatkową elektronikę która ułatwia mu zachowanie stabilności w locie i hamowaniu 913-ki przed lądowaniem... jak sądzicie ? A pytanie wyszło z filmu piętro wyżej ...
Z uwagi na piękny dzionek właśnie ładuję akumulatory i idziemy z córą na stadion polatać. Ciekawe jak jej 911 poradzi sobie w terenie :D, niby maleństwo ale nie ma dużych powierzchni bocznych...
Dzisiaj też pierwszy lot na otwartym terenie mojej 913, trzymajcie kciuki żeby płaczu nie było :D. Kombinuję też z podwieszeniem kamerki sportowej, zobaczymy co wyjdzie. Mam jeszcze pytanko bo doczytałem że lipo nie lubią być naładowane i leżeć bo puchną, jak długo można je trzymać naładowane bez konsekwencji? Czy to prawda że do przechowywania należy je rozładować do 3.8V na celę? Ja tak zrobiłem posiłkując się miernikiem napięcia z buzzerem i zostawiłem. Zastanawia mnie też do kiedy model jest lotny, przy 3.8V buzzer jeszcze nie wrzeszczy...

P.S.
MOJA CÓRA JUŻ TRYMUJE SAMA :D Zaczyna się z niej pro pilot robić, chyba za niedługo konto u Was też założy :D
DJI Mini 2 + Oculus GO
Awatar użytkownika
Pan Byku
Elita forum...
Posty: 1159
Rejestracja: 06-07-2015
Lokalizacja: Głosków Letnisko
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 48 razy

Postautor: Pan Byku » 19 gru 2015, o 12:08

Odpowiadając na pytanie - ma zamontowanego Zyx-a od Tarota - niedrogi, ale ponoć bardzo przyzwoity system FBL.
Poza tym całą masę modyfikacji posiada ten jego egzemplarz. Silniki brushless, Wał, zębatka, głowica, łopaty, ogon, kabinka, podwozie i tuningowane serwa. :)
Sie lata.
Pan Buhaj
RC addicted
Awatar użytkownika
bahus
Domownik forum...
Posty: 252
Rejestracja: 17-12-2015
Lokalizacja: Będzin (Zagłębie)
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: bahus » 19 gru 2015, o 12:14

Dobra ... dawaj pan namiary gdzie takie cuda namierzyć ... cobym przygotował się finansowo i sprzętowo przed sezonem :D
Rozumiem że to ten poniżej, patrząc na ceny innych to faktycznie tani w miarę. BT czy USB i co należy wiedzieć i zakupić dodatkowo żeby toto ustawić, bo jak mniemam należy go poustawiać przed lotem ?
Obrazek
Ostatnio zmieniony 19 gru 2015, o 12:27 przez bahus, łącznie zmieniany 1 raz.
DJI Mini 2 + Oculus GO
Awatar użytkownika
pkali
Lider forum...
Posty: 2912
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 155 razy
Podziękowano: 241 razy

Postautor: pkali » 19 gru 2015, o 12:25

Odpuść sobie modyfikacje. Lataj, łap bakcyla, kup np v977, a później... studnia bez dna :)
XLPower 520, protos 380, xl380, protos mini, gaui MX3, oxy2, omphobby M2, omphobby M1
Awatar użytkownika
bahus
Domownik forum...
Posty: 252
Rejestracja: 17-12-2015
Lokalizacja: Będzin (Zagłębie)
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: bahus » 19 gru 2015, o 12:30

Wiem,wiem, ale ja na razie mam bakcyla na tego :D Jeśli mi żona z głowy nie wybiła to Wam raczej się nie uda.Chcę go dopieścić maksymalnie no i przy okazji pouczyć się choćby o FBL... programowaniu itp. Jak będę miał pogląd na to jaką drogą szedłem z moją 4 kanałówką to chyba zaowocuje w przyszłości przy 6CH... czyż nie ?

Wracając do tematu, gdzie można namierzyć te mody, szczególnie chciałbym wiedzieć czym serwa się różnią i podwozie. Głowicę i tak miałem w planach...
DJI Mini 2 + Oculus GO

Wróć do „Mikro heliki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość