WLtoys - V922 (Hisky HCP100)

Wszystkie maluszki do polatania w domu i w hangarze. Chociaż wiele z nich potrafi też poszaleć na dworze...
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 8 lut 2016, o 13:18

Moze ppszukaj z wiekszym C lipoli?
Awatar użytkownika
SeKLeS
Lider forum...
Posty: 1860
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Riom (Francja)
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 135 razy

Postautor: SeKLeS » 8 lut 2016, o 13:59

Mati pisze:Spoko. Najlepiej było by to sprzęgnąć z zakupem kilku nowych lipolków. Te co mam są już trochę sponiewierane i do tego w różnym stopniu. Wrzuciłem do niego testowo większy od v977 i na początku jest nieźle, ale w miarę słabnącego ogniwa dodatkowe 7g uwidacznia się coraz bardziej i czuć dodatkowe gramy, więc fun nieco mniejszy. Gdybym go miał na samym początku, kiedy starałem się małego drania opanować to byłbym zadowolony, ale teraz wolał bym mu raczej nie dokładać wagi.

Dlatego mój po naprawie belki ogonowej szuka nowego właściciela. 922 jest/(był?) dobry dla kogoś, kto chce trenować początki na 6CH. Ja kupiłem go po opanowaniu 450 w stopniu pozwalającym latać we wszystkie strony bez spinki, z zamysłem ćwiczeń lotów na pleckach. Niestety moc 922 bardzo mnie zawiodła. Wylatałem może 30, może 50 pakietów? Jeżeli kolega, któremu kupiłem HPC100s rozpipszy głowicę, dam mu moją z 922, a reszta pójdzie na części albo w siną dal.... :?
Za co krzywo patrzy na mnie kobieta:
ReX 500EFL 3GX vel ŚPIOCH
Protos Mini vel... Miniak?
Protos Pincet
Extra 260 PA vel WiDmO
Reactor vel Papierzak
F16 - w budowie
Aurora 9
Awatar użytkownika
dawo
Sknerus
Posty: 2134
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Piastów
Podziękował: 46 razy
Podziękowano: 81 razy

Postautor: dawo » 8 lut 2016, o 21:11

Taaa też mam v922 ale slabo trzyma ogon - wszystko seryjne ale ostatnio przestał działać główny silnik i to już ten z zapasu i jakoś nie chce mi się ściągać nowy z hk...
Heli: 450, V922, 2x250, Protos 380, Protos 500, 2 x XL POWER 550
Samoloty: 2 x Combat, FunCub, MX-S, Sebart Katana 50E, Skrzydło, 2xF16, Hyper Bipe, Hawk EDF, Rad Jet, Akrobat Halowy,Bolt Mavimodels, ASW28 Volantex, E-flight v900 i Mini EDGE 540, Kwarciński Micron 150,
Drony: quad 250 i QX 90,
Samochodziki: Traxxas Rustler i 2 x Rustler 4x4, Slash 2wd, Summit, Arrma Typhon i Infraction 6s
DX9 G2 :)
Awatar użytkownika
Mati
Elita forum...
Posty: 720
Rejestracja: 24-05-2015
Lokalizacja: UK
Podziękował: 205 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Mati » 9 lut 2016, o 01:33

miruuu pisze:Moze ppszukaj z wiekszym C lipoli?

Te stockowe są całkiem w porządku. Ja swoje już mocno sponiewierałem przez złe traktowanie. Czs wymienić po prostu i nie ma tu żadnych cudów, ani narzekań. Te co mam zaliczyły chyba wszystkie możliwe testy na wytrzymałość. Ładowanie badziewiem, rozładowywanie do karygodnych wartości, przechowywanie w pełni naładowanych, mocno rozładowanych, noszenie przez tydzień w kieszeniach i inne takie. Nic do nich nie mam. ;) Żeby były jeszcze tylko trochę tańsze bo jak na rozmiar i pojemność to wychodzą drożej od tych większych do v977.
SeKLeS pisze:Dlatego mój po naprawie belki ogonowej szuka nowego właściciela. 922 jest/(był?) dobry dla kogoś, kto chce trenować początki na 6CH.

Dlatego, że wsadziłem większego lipola? :shock: Nie wiem jak Cię przepraszać... :masakra:

A tak serio - Główny silnik do HCP100 kosztuje jakieś 23zeta, a ogonowy coś koło dyszki, a jak ktoś chce SUTka to zapłaci niecałe 15 złociszy na dzień dzisiejszy (ceny z BG). Główny silnik do HCP-100S kosztuje niecałe 70zł, a ogonowy nieco ponad 60. No nie ma lipy i łachy nie robi, że się lepiej kręci (też ceny z BG).
Ja właśnie trenuję. Uważam, że mikrusy (ogólnie) to doskonały (ze względu na swoją łagodność) sposób na odczucie różnic pomiędzy symulatorem, a machaniem gałami w realu. Poziom latania zmienia się diametralnie. Więc mimo, że w symulatorze pykam ogonkiem do przodu siedemsetą tuż nad ziemią (taki szpan), to w realu latam jak ostatnia pierdoła. Potem podchodzę do pierwotniaka, który (oczywiście wiem dlaczego) chwilę temu przydzwonił w drzewo, mur, glebę, asfalt czy co tam jeszcze, podnoszę... I w ogromnej większości przypadków one (obydwa) do mnie bzyczą serwami, że chcą jeszcze raz w ryja i rwą się do lotu. Za to je lubię. :grin2:

dawo pisze:Taaa też mam v922 ale slabo trzyma ogon - wszystko seryjne ale ostatnio przestał działać główny silnik i to już ten z zapasu i jakoś nie chce mi się ściągać nowy z hk...

Dawo - nie bardzo wiem co mam zrobić z taką informacją :masakra: W zasadzie to z HK mi też by się nie chciało, bo ciężko będzie namówić kogoś, żeby sprowadził... Polecam BG - tam są od ręki, a jeśli dalej Ci się nie będzie chciało, to mam dwa w zapasie bo jak na złość ani w HCP100, ani w V922 nie chcą mi zdechnąć. Może dlatego, że robię pięciominutówki pomiędzy lotami i wtedy nie przegrzewam szczotek. Albo mam szczęście po prostu. Poza tym chyba masz znacznie więcej skilla, bo mój ogon na razie trzyma, no może czasem dyszy i sapie z wysiłku, ale stara się jak może. :twisted:
"Chwyciło i nie puszcza...
Awatar użytkownika
dawo
Sknerus
Posty: 2134
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Piastów
Podziękował: 46 razy
Podziękowano: 81 razy

Postautor: dawo » 9 lut 2016, o 10:22

Pewnie też muszę zainwestować w lepsze pakiety bo miałem dwa nowe ale sobie poleżały i już nowe nie są :) a jak pakiety nie dają rady to ogon też...
Silnik główny działał rok i przestał, drugi tydzień... i muszę zobaczyć czy to silnik czy regulator... jakoś zniechęcają mnie te mikro śrubki bo jak już coś zrobię i lata to znowu coś się dzieje - pewnie zwyczajnie mam pecha :)
Heli: 450, V922, 2x250, Protos 380, Protos 500, 2 x XL POWER 550
Samoloty: 2 x Combat, FunCub, MX-S, Sebart Katana 50E, Skrzydło, 2xF16, Hyper Bipe, Hawk EDF, Rad Jet, Akrobat Halowy,Bolt Mavimodels, ASW28 Volantex, E-flight v900 i Mini EDGE 540, Kwarciński Micron 150,
Drony: quad 250 i QX 90,
Samochodziki: Traxxas Rustler i 2 x Rustler 4x4, Slash 2wd, Summit, Arrma Typhon i Infraction 6s
DX9 G2 :)
Awatar użytkownika
Mati
Elita forum...
Posty: 720
Rejestracja: 24-05-2015
Lokalizacja: UK
Podziękował: 205 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Mati » 9 lut 2016, o 17:56

dawo pisze:Pewnie też muszę zainwestować w lepsze pakiety bo miałem dwa nowe ale sobie poleżały i już nowe nie są :) a jak pakiety nie dają rady to ogon też...

Dokładnie tak jak mówisz - pewnie po prostu brakuje mu prądu. A moc swoją drogą - dupy nie urywa jakoś widowiskowo, ale to bardzo wdzięczne maluszki do tłuczenia. Wbrew obiegowym opiniom nie służą wyłącznie do wiszenia. :grin2:
dawo pisze:Silnik główny działał rok i przestał, drugi tydzień... i muszę zobaczyć czy to silnik czy regulator... jakoś zniechęcają mnie te mikro śrubki bo jak już coś zrobię i lata to znowu coś się dzieje

Hehh - śrubki szczególnie te przy serwach mnie też potrafią skłonić do użycia łaciny. Wtedy wyglądam mniej, więcej tak: :mad2: - na szczęście tych śrubek tam jak na lekarstwo i nie ma spiny. :)
dawo pisze:pewnie zwyczajnie mam pecha :)

Moje oba wścieklaki zwykle trafiają na stół operacyjny z powodów szkód, które sam im wyrządzam :twisted: Zwykle dzieje się to zanim coś padnie ze starości ;) i jest spowodowane moim beztroskim podejściem, które zostało wypracowane w czasie, kiedy nie miałem jeszcze symulatora :D . Zresztą symulator wcale mi nie ujął beztroskiego podejścia. Mam nadzieję, że to nie będzie rzutować na dalszą "karierę" pilota z większymi niż te łobuzy modelami. 8-)

BTW - jak potrzebujesz silnik do testów to mogę Ci podesłać. Daj znać na PW w takim przypadku.
"Chwyciło i nie puszcza...
Awatar użytkownika
dawo
Sknerus
Posty: 2134
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Piastów
Podziękował: 46 razy
Podziękowano: 81 razy

Postautor: dawo » 9 lut 2016, o 21:57

Spoko, dzięki, na chwilę obecną silnik ruszył - może musiał odpocząć miesiąc... ale będę pamiętał
Heli: 450, V922, 2x250, Protos 380, Protos 500, 2 x XL POWER 550
Samoloty: 2 x Combat, FunCub, MX-S, Sebart Katana 50E, Skrzydło, 2xF16, Hyper Bipe, Hawk EDF, Rad Jet, Akrobat Halowy,Bolt Mavimodels, ASW28 Volantex, E-flight v900 i Mini EDGE 540, Kwarciński Micron 150,
Drony: quad 250 i QX 90,
Samochodziki: Traxxas Rustler i 2 x Rustler 4x4, Slash 2wd, Summit, Arrma Typhon i Infraction 6s
DX9 G2 :)
Awatar użytkownika
Grzesiek75
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 38
Rejestracja: 03-11-2016
Lokalizacja: Czechowice Dziedzice

Postautor: Grzesiek75 » 8 gru 2016, o 13:30

Odgrzeję trochę kotleta. Miał ktoś do czynienia z "trzecim" bliźniakiem kryjącym się pod nazwą ACME Blizz 200, zastanawiam się nad zakupem owego?!
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 8 gru 2016, o 13:52

Nie wiem czy ktoś miał z nim styczność, ale nie lepiej zastanowić się jeszcze raz i przejrzeć aktualną ofertę mikrohelików? Wydaje mi się, że można trafić lepiej...
Awatar użytkownika
Grzesiek75
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 38
Rejestracja: 03-11-2016
Lokalizacja: Czechowice Dziedzice

Postautor: Grzesiek75 » 8 gru 2016, o 14:22

Kusi mnie w nim cena ok. 100zł i to jedyny powód dlaczego się nad nim zastanawiam!
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 8 gru 2016, o 14:25

Ta cena niestety odzwierciedla resztę. Ja bym dozbieral albo brał lepszego.
Awatar użytkownika
macdos
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 85
Rejestracja: 02-03-2016
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 7 razy

Postautor: macdos » 8 gru 2016, o 15:07

Wygląda jak klon V922/FBL100/HCP100. Części wydają się być identyczne. Ja bym zaryzykował, jak za 100zł. W sumie traktując ten zakup jako dawca części zamiennych to i tak się opłaca.
Nie wiem tylko skąd ta cena 100 zł, bo widzę na niemieckich stronach ten helik powyżej 100 EURO.
Zagadką w ACME Blizz 200 3D jest odbiornik, który nazwano AR2460. Nie udało mi się w necie znaleźć, czy jego protokół jest kompatybilny z resztą wymienionych helików. Myślę jednak, że się nie pomylę, jeżeli stwierdzę, że właśnie tak jest.
Awatar użytkownika
Grzesiek75
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 38
Rejestracja: 03-11-2016
Lokalizacja: Czechowice Dziedzice

Postautor: Grzesiek75 » 11 gru 2016, o 21:57

Czy to jest prawidłowe ustawienie zębatek, że się mijają? Zastanawia mnie jeszcze długość lopat, są krótsze sądząc po wypustkach?!
Obrazek
Awatar użytkownika
SeKLeS
Lider forum...
Posty: 1860
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Riom (Francja)
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 135 razy

Postautor: SeKLeS » 12 gru 2016, o 01:54

Napęd bezstykowy jest po prostu dużo bardziej komfortowy, w sensie cichy :)
Za co krzywo patrzy na mnie kobieta:
ReX 500EFL 3GX vel ŚPIOCH
Protos Mini vel... Miniak?
Protos Pincet
Extra 260 PA vel WiDmO
Reactor vel Papierzak
F16 - w budowie
Aurora 9
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 12 gru 2016, o 08:23

i nie zużywa zębatek
Helikoptery
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 12 gru 2016, o 09:00

Tam na belce ogonowej nie powinno być serwo? I to jakieś całkiem konkretne, takie żeby skompensowało te upgradowane skrócone łopaty
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 12 gru 2016, o 09:17

To ten używany za 100zł?

Zębatkę na pewno trzeba ppoprawić. Nie widzę dokładnie na fotce, ale pewnie trzeba ją po prostu docisnąć do końca. Sprawdź czy w obecnymm ułożenie wał główny ma możliwość przesuwania się góra-dół (nie powinien, a dzieje się tak właśnie gdy trzymająca go od spodu zębatka nie jest dociśnięta.

Co do łopatek - coś dziwnie mi wyglądają :)
Awatar użytkownika
Grzesiek75
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 38
Rejestracja: 03-11-2016
Lokalizacja: Czechowice Dziedzice

Postautor: Grzesiek75 » 12 gru 2016, o 12:23

Tak, to ten, podejrzewam że jest to jakiś zwrot reklamacji .Sprzedający twierdzi, że można go poderwać do lotu. Poczekam na odzew kogoś kto mógłby go obgadać osobiście.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 12 gru 2016, o 14:45

Raczej nie można (co nie wyklucza, że przy niewielkim nakładzie czasu się uda).
Z ciekawości. Podeślesz link do tej aukcji? Bo to allegro?
Awatar użytkownika
Grzesiek75
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 38
Rejestracja: 03-11-2016
Lokalizacja: Czechowice Dziedzice

Postautor: Grzesiek75 » 12 gru 2016, o 15:00


Wróć do „Mikro heliki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości