WLtoys - V922 (Hisky HCP100)

Wszystkie maluszki do polatania w domu i w hangarze. Chociaż wiele z nich potrafi też poszaleć na dworze...
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 14 sie 2013, o 00:16

Możliwe, ale to nadal szczotkowy z bardzo mało wydajnym silnikiem na ogonie. Dlatego ludziska wymieniają ten silnik na bezszczotkowy. I się wcale nie dziwię. Gdy próbowałem zrobić tym czymś flipa to jeszcze się dało, ale na plecach to mi już robił sam chaosa, bo mu silnik nie trzyma kierunku.
Jak dla mnie to porażka i strata kasy. Dobre tylko aby latać lewo prawo i to też do czasu. Ale ile tak można? 50 lotów? A co potem? Kolejne lewo-prawo?

Och sorry... Udało mi się tym nawet zrobić parę pętli i przewrotów lotem do tyłu. Ale to była granica możliwości.
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 14 sie 2013, o 01:08

Dużo w tym racji oczywiście, ale jest tez inna kwestia przemawiajaca ZA tym modelem. Cena porównywalna z polskimi cenami mikro cztero kanalowcow!

W sumie silnik to se można wymienić, pytanie tylko czy nie trzeba razem z nim regla/dalej tej plytki - chyba najdroższego elementu..?
Awatar użytkownika
Mis6666TM
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 21
Rejestracja: 03-08-2013

Postautor: Mis6666TM » 14 sie 2013, o 07:03

Gmeracz pisze:Możliwe, ale to nadal szczotkowy z bardzo mało wydajnym silnikiem na ogonie. Dlatego ludziska wymieniają ten silnik na bezszczotkowy. I się wcale nie dziwię. Gdy próbowałem zrobić tym czymś flipa to jeszcze się dało, ale na plecach to mi już robił sam chaosa, bo mu silnik nie trzyma kierunku.
Jak dla mnie to porażka i strata kasy. Dobre tylko aby latać lewo prawo i to też do czasu. Ale ile tak można? 50 lotów? A co potem? Kolejne lewo-prawo?

Och sorry... Udało mi się tym nawet zrobić parę pętli i przewrotów lotem do tyłu. Ale to była granica możliwości.



To w takim razie ciekaw jestem czy z czasem ja w swoim V922 nie będę musiał pomyśleć o lepszym silniku ogonowym ?

A czy z trochę większych mikrusów Walkera Master CP jest coś warta? Chodzi mi o możliwości oraz koszt części zamiennych.
WLToys V922
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 14 sie 2013, o 09:19

Osobiście od razu odpuściłbym sobie Walkery i inne i poszedł w klasykę. Jak chcesz coś małego, to już lepiej skleć 250tkę. Nie będzie to łatwa sprawa w pilotarzu, ale przynajmniej nie będziesz miał problemu z uzyskaniem pomocy i częściami. Ale i tak uważam, że zamist wydawać kasę na modele "pośrednie", lepiej potrenować tym czym się ma i przesiąść się w dobrym czasie na 450tkę. Można to tez poprzedzić symulatorem, choć osobiście sama myśl o symku mnie odraża...
Awatar użytkownika
lethe
Elita forum...
Posty: 551
Rejestracja: 05-10-2012
Lokalizacja: lubuskie
Podziękował: 91 razy
Podziękowano: 47 razy

Postautor: lethe » 14 sie 2013, o 16:53

Mis6666TM pisze:To w takim razie ciekaw jestem czy z czasem ja w swoim V922 nie będę musiał pomyśleć o lepszym silniku ogonowym ?


I to jest właśnie cały szkopuł. W micro heli łatwo wejść - są małe, nie stresują, szkody w razie czego są niewielkie a naprawa tania. Problem w tym że jak już zaczniesz ogarniać na czym polega latanie to się okaże że wyjątkowo szybko model zacznie Cię ograniczać bo niestety śmigłowce tego rodzaju mają całą gamę udziwnień i różnych przypadłości.

Naturalnie w tym momencie wiele osób zastanawia się jak poprawić osiągi i się zaczyna od innych śmigieł przez wydajniejszą baterię na konwersji do bezszczotek kończąc. Koszt takiej imprezy jest znaczny a mikrus nadal nie będzie tak przyjazny jak większe modele.

Dlatego miruuu trafił w sedno mówiąc o pośrednich modelach. Jeśli zamierzasz zostać przy mikrusach to można myśleć i kombinować, natomiast jeśli traktujesz je tylko jako tymczasowy etap to generalnie szkoda zachodu. W stocku możesz się niezbyt wygodnie nauczyć co najwyżej zawisów w rożnych kierunkach i prostych lotów postępowych, na więcej trzeba posiadać umiejętności na wysokim poziomie.

Chyba jedyny scenariusz w którym wg mnie mikrus to dobry pomysł to jeśli większe modele Cię przerażają i potrzebujesz coś co pozwoli Ci się stopniowo oswoić.
Experience is something you obtain only after you need it.
This isn't 3D, I am just trying to land.
Awatar użytkownika
Mis6666TM
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 21
Rejestracja: 03-08-2013

Postautor: Mis6666TM » 14 sie 2013, o 18:54

Chyba jedyny scenariusz w którym wg mnie mikrus to dobry pomysł to jeśli większe modele Cię przerażają i potrzebujesz coś co pozwoli Ci się stopniowo oswoić.



Tak właśnie do tego to się sprowadza. Jak bym się nie bał większych to bym działał z Beltem i pewnie na nim bym się konkretnie zraził do heli i było by po zawodach, a tak kupiłem sobie mikrusa i jestem zadowolony. Jak opanuję podstawy to może kupię jakiegoś kita i zacznę zabawę z czymś poważniejszym. Kto wiem może belt użyczy coś od siebie i nie będzie tak źle.

PS: Czy belt jest ogólnie przez elektronikę do dupy czy przez coś innego. Pytam bo zastanawiam się czy jego ramę by nie można było wykorzystać i do ramy doskładać konkretne podzespoły ??
WLToys V922
Awatar użytkownika
lethe
Elita forum...
Posty: 551
Rejestracja: 05-10-2012
Lokalizacja: lubuskie
Podziękował: 91 razy
Podziękowano: 47 razy

Postautor: lethe » 14 sie 2013, o 19:12

Mis6666TM pisze:Tak właśnie do tego to się sprowadza.

W porządku. W pełni to rozumiem. Tylko jeśli faktycznie będziesz chciał iść gdzieś dalej z tematem to wstrzymaj się z ładowaniem kasy w ulepszenia i bajery. W momencie jak opanujesz podstawy z mikrusem i będziesz czuł się swobodnie to rozejrzyj się za 450, miruuu właśnie prowadzi relację która świetnie będzie w stanie Ci potem z tym pomóc.

Mis6666TM pisze:PS: Czy belt jest ogólnie przez elektronikę do dupy czy przez coś innego. Pytam bo zastanawiam się czy jego ramę by nie można było wykorzystać i do ramy doskładać konkretne podzespoły ??

Osobiście z Beltami nie miałem nigdy do czynienia, ale jeśli już to raczej odwrotnie. Elektronikę można wykorzystać a ramy lepiej się pozbyć.
Experience is something you obtain only after you need it.
This isn't 3D, I am just trying to land.
Awatar użytkownika
Mis6666TM
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 21
Rejestracja: 03-08-2013

Postautor: Mis6666TM » 15 sie 2013, o 08:33

W porządku. W pełni to rozumiem. Tylko jeśli faktycznie będziesz chciał iść gdzieś dalej z tematem to wstrzymaj się z ładowaniem kasy w ulepszenia i bajery. W momencie jak opanujesz podstawy z mikrusem i będziesz czuł się swobodnie to rozejrzyj się za 450, miruuu właśnie prowadzi relację która świetnie będzie w stanie Ci potem z tym pomóc.



Tak akurat bacznie przyglądam się na jego temat i przeliczam co i jak. Kolega poszedł grubo, a ja nie zamierzam wydawać tyle kasy na pierwszą 450-tkę ponieważ przypuszczam, że długo nie polata. Temat bardzo dobry i dał mi dużo do myślenia. Zanim zacznę cokolwiek myśleć muszę wybrać apkę i zacząć latać na symku. Kwestia,że nie mogę się zdecydować którą wziąć. Bardzo ciekawie wychodzi http://hobbyking.com/hobbyking/store/__8992__Turnigy_9X_9Ch_Transmitter_w_Module_8ch_Receiver_Mode_2_v2_Firmware_.html biorąc stosunek ceny do jakości ale słyszałem kilka opinij na temat 9XR, jej następcy i się nad nią zastanawiam. Szczerze jakoś nie przekonuję mnie wywalać 160E na DX6i chodz na pewno jest świetna ale na początek podejrzewam,że nawet w 30% bym jej nie wykorzystał.

Odnośnie zestawu miruuu jest bardzo pomocny ale zastanawia mnie czy w moim przypadku nie zacząć od "tanizny" by obciąć koszty i na przykład wybrać:

kit: http://hobbyking.com/hobbyking/store/__10811__HK450_CCPM_3D_Helicopter_Kit_Align_T_rex_Compat_Ver_2.html tani i ogon na pasku. Jest zestaw http://hobbyking.com/hobbyking/store/__10811__HK450_CCPM_3D_Helicopter_Kit_Align_T_rex_Compat_Ver_2.html ale chyba na początek nie dla mnie.
silnik i esc: na początek jakby się dało użyczyłby Belt :twisted:
serwa i żyra: tu akurat słyszałem, że te od E-sky są dosyć badziewne więc raczej nie zaoszczędzę :masakra: i poszedłbym za przykładem miruuu
pakiety: jeden od belta na początek + coś dobrego i żywotnego :dk:
ładowarka: na początek myślę, że spokojnie wystarczy ta http://hobbyking.com/hobbyking/store/__15379__IMAX_B6_Charger_Discharger_1_6_Cells_COPY_.html do tego oczywiście posiadam też od belta jeśli na coś się przyda

To oczywiście taki przykład ale jeśli dałoby się tak zrobić to myślę,że mógłbym sporo zaoszczędzić i w niedalekiej przyszłości zacząć kompletować części.

Poproszę o rady odnośnie tego pomysłu
WLToys V922
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 15 sie 2013, o 08:43

Odwieczny dylemat: Czy teraz oszczędzać i potem wywalić w kąt czy kupować raz a dobrze. Co do kretów to pamiętaj, że wymieniasz raczej tylko parę elementów, serwa, tryby łopaty. zadko rozwalasz cały model w drzazgi.

Co do aparatury to moim zdaniem albo zatrzymujesz się na amatorsko relaksacyjnym poziomie i wtedy 9X jest w zupełności wystarczająca albo jedziesz na maxa i wtedy kupujesz Futabę T8FG lub inna podobną za parę tysięcy. Jedno i drugie jest fajne. W moim przypadku żałuje paru tanich zakupów bo się po prostu marnują- na przykład FBL100. A sprzedać potem jest ciężko.
Helikoptery
Awatar użytkownika
Mis6666TM
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 21
Rejestracja: 03-08-2013

Postautor: Mis6666TM » 15 sie 2013, o 09:01

wojtekr pisze:Odwieczny dylemat: Czy teraz oszczędzać i potem wywalić w kąt czy kupować raz a dobrze. Co do kretów to pamiętaj, że wymieniasz raczej tylko parę elementów, serwa, tryby łopaty. zadko rozwalasz cały model w drzazgi.

Co do aparatury to moim zdaniem albo zatrzymujesz się na amatorsko relaksacyjnym poziomie i wtedy 9X jest w zupełności wystarczająca albo jedziesz na maxa i wtedy kupujesz Futabę T8FG lub inna podobną za parę tysięcy. Jedno i drugie jest fajne. W moim przypadku żałuje paru tanich zakupów bo się po prostu marnują- na przykład FBL100. A sprzedać potem jest ciężko.



Powiem tak - 450-tka to maks na co się zdecyduję. W większe modele nie będę szedł bo szczerze szkoda mi kasy, a duże modele już jednak wymagają nakładów.

W tym momencie chcę maksymalnie wykorzystać części z belta ale apkę chcę kupić przyzwoitą. 9X myślę, że mi wystarczy ale... I tu teraz jest pytanie 9X, 9XR czy może jeszcze coś lepszego ?

Czy jest duża różnica między ww kitami ?
WLToys V922
Awatar użytkownika
bejo
Elita forum...
Posty: 1280
Rejestracja: 09-06-2013
Podziękował: 15 razy
Podziękowano: 39 razy

Postautor: bejo » 15 sie 2013, o 10:27

Witam wszystkich!. Jeśli pozwolicie to i ja się przyłączę do tej dyskusji. Helikiem latam przeszło 1,5 roku ( chociaż Wy to nie nazywacie helikiem , tylko zabawką :dk: ) ,bo jest to mini heli 4Ch V 911. Po czasie znudził mi się (latać nim w 3D się nie da :glaszcz: ).

Więc zacząłem zastanawiać się co dalej? ( omal że na ten temat nie napisałem trylogii :vhappy: ). Nie ukrywam ,że zasobność portfela też odgrywała tu jakaś rolę. (Hobby to raczej do tanich nie należy).

Chciałem pójść drogą podobną jak kolega. Też przeraża mnie ten " potwór" 450-tka . ( Ustawiłem obok siebie V911 i Hk450GT :vhappy: :vhappy: :vhappy: ). Uznałem ,że czas spróbować swoich sił z jakąś 6 -cio kanałówką. I tu pojawiło się pytanie- tylko co?( oj dałem ja Wam wtedy popalić! :masakra: :plask: ).

Przeznaczyłem na ten interes max. 600zł. Miał to być mini heli 6Ch BNF + moduł HT8 + apka TG 9X. ( Zmieściłbym się w tych 600zł). Dlaczego mini , a nie jakaś 450 -tka? hmm Przede wszystkim latanie czymś takim jest o wiele mniej stresujące ( przynajmniej podczas nauki latania ), niż 450 -tką. Chodzi o krety i ewentualne naprawy ( cena części).

Stało się całkiem inaczej! Czy dobrze zrobiłem ? :dk: Się okaże! Była okazja więc kupiłem na forum , tylko zamiast mini V922... HK 450 GT CCPM! I z 600zł zrobiło się 900zł!

I tak szedłem po najmniejszej linii oporu! Żeby wyszło jak najtaniej. Reasumując, można mieć heli 6Ch za 300zł. Niestety , w tej cenie będzie albo sam kit heli 450 HK, bądź Copterx. Albo RTF, ale mini np. V922 lub FBL100. Jest jeszcze Wasp 100 nano CP z programowalną apką ( skok łopat , krzywa gazu , itp.) .

Można też kupić V922 albo FBL100 w wersji BNF i osobno apkę ,powiedzmy TG 9X. Lecz niestety, żaden z tych helików nie binduję się z ta apką. Potrzebny jest moduł- HT 8. Cena za całość to ok. 600zł. Za to mamy pełną możliwość ustawień, czego nie maja oryginalne apki tych helików.

No i najtańsza 450-tka, mnie gotowa do lotu ( bez części zapasowych) wraz z apką wyniosła ok.800zł. Oczywiście heli jest z drugiej ręki. Z nowym myślę żeby wyszło jakieś 900zł.

W.g. mnie są to najtańsze opcje nabycia mini albo 450-tki heli 6Ch. Chyba taniej się nie da! (Nie używane)
Awatar użytkownika
Mis6666TM
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 21
Rejestracja: 03-08-2013

Postautor: Mis6666TM » 16 sie 2013, o 19:45

No panowie widzę postęp. Dziś nie dość,że latało mi się wyśmienicie to również wyszedł mi lot odwrócony i to całkiem przyzwoicie :banana: Banan na twarzy był jakbym co najmniej w totka trafił.
WLToys V922
Awatar użytkownika
lethe
Elita forum...
Posty: 551
Rejestracja: 05-10-2012
Lokalizacja: lubuskie
Podziękował: 91 razy
Podziękowano: 47 razy

Postautor: lethe » 16 sie 2013, o 19:49

Gratulacje, oby tak dalej :thumb:
Experience is something you obtain only after you need it.
This isn't 3D, I am just trying to land.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 16 sie 2013, o 20:24

Super. Co do apek to bierz 9x. Dla Twoich potrzeb nie będzie różnicy poza ceną...
Awatar użytkownika
Mis6666TM
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 21
Rejestracja: 03-08-2013

Postautor: Mis6666TM » 16 sie 2013, o 20:27

miruuu pisze:Super. Co do apek to bierz 9x. Dla Twoich potrzeb nie będzie różnicy poza ceną...



W sumie masz rację ale jeszcze jedno, czy od belta można by wykorzystać odbiornik i do tego zastosować 9XR + jaki moduł ?
WLToys V922
Awatar użytkownika
lethe
Elita forum...
Posty: 551
Rejestracja: 05-10-2012
Lokalizacja: lubuskie
Podziękował: 91 razy
Podziękowano: 47 razy

Postautor: lethe » 16 sie 2013, o 20:44

Wydaje mi się że sensowniej było by zrobić w drugą stronę, kupić moduł do radia z rodzaju których zamierzasz używać w przyszłości i wymienić w modelu odbiornik na kompatybilny.
Experience is something you obtain only after you need it.
This isn't 3D, I am just trying to land.
Awatar użytkownika
bejo
Elita forum...
Posty: 1280
Rejestracja: 09-06-2013
Podziękował: 15 razy
Podziękowano: 39 razy

Postautor: bejo » 16 sie 2013, o 20:56

Do tej pory biję się z myślami! Czy dobrze zrobiłem decydując się na 450-tkę? O ile gdybym zamiast tego heli , kupił V922 zapewne dawno bym nim latał. To w tym przypadku droga do latania jeszcze dłuuuuga! :plask: . Najbardziej obawiam się tego ,że moja pasja do tej dziedziny modelarstwa tak jak szybko się zaczęła. Tak i szybko może się skończyć ! Czego bym sobie nie życzył !

Wiele kosztowało mnie wyrzeczeń uciułanie tych 9 stów ! Gdyby nie okazja na EP Heli za 220zł ( HK450 GT CCPM z serwami Corona DS-929 MG na tarczę i Henge MD922 na ogon ,żyroskopem HK 401 B, skrzynka mocowania belki Tarot, wirnik ogonowy Gsun).Kupiłbym w Banggood V922.

Najgorsze w tym , że nie lubię symka. O ile V922 da się bez symka, to 450- tką nie za bardzo. A innej drogi nie ma!
Awatar użytkownika
Mis6666TM
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 21
Rejestracja: 03-08-2013

Postautor: Mis6666TM » 16 sie 2013, o 21:39

Powiem ci, że bez symka bez niczego dziś odwróciłem go na plecy i ognień. Zabawa niesamowita. Fakt, że z powrotem to nie bardzo mi szedł odwrót ale z czasem dojdę do tego ale sam lot na plecach bajeczka. Jednak smyk to smyk. Nie ma się żadnych obaw o kreta, spadnie to trudno podniosę i dalej się bawię. Jak na początek V922 była najlepszą inwestycją.



Odnośnie radia
To w moim przypadku najsensowniej wyszło by radyjko 9X za 41 euro komplecik tylko nie wiem czy z baterią czy bez ale raczej bez + HT8, a 9XR to koszt 38 + koło 9 bateria no i HT8 13 euro do smyka, oczywiście tak na oko. 9X miałbym już komplet do 450-tki a 9XR jeszcze musiałby dojść moduł + odbiornik czyli koszt pewnie z 30-40euro.
I bądź tu mądry :wall:
WLToys V922
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 16 sie 2013, o 21:50

Odpowiedź sobie na pytanie czego Ci brakuje w 9X, albo co ma 9Xr co będziesz potrzebował a nie ma w 9X?
Helikoptery
Awatar użytkownika
bejo
Elita forum...
Posty: 1280
Rejestracja: 09-06-2013
Podziękował: 15 razy
Podziękowano: 39 razy

Postautor: bejo » 17 sie 2013, o 03:58

W moim pierwotnym zamyśle był zakup właśnie apki TG 9X i helika V922 ( oryginalna apka helika nie posiada wielu funkcji, chociażby zmiany kątów łopat czy też krzywej gazu ). Do tego potrzebny jest jeszcze moduł HT8. Gdyż helik nie binduje się bezpośrednio zTG9X.

Jeśli chodzi o koszty. W HK apka + aku do apki + koszt przesyłki to jakieś 300zł. Natomiast w Banggood helik V922 + moduł HT8 (darmowa wysyłka ). W zestawie brak aku i ładowarki ( trzeba dokupić osobno). Jeśli wartość zakupów przekroczy bodajże 75$ jest upust 10%. Tak, że całość by wyniosła jakieś 280 może 300zł. Więc z apką byłoby to ok.600zł.

Dokładnie obcykałem na Bg co i jak ! V922 + HT8 -72,31 euro ; kabelki do ładowarki - 1,65 euro; ładowarka - 3,64 euro ; aku x 2szt- 6,85 euro. Razem:84,45 euro x 10% kupon rabatowy= 76,00 euro x 4,20 zł= 319,20 zł. Nawet wyszło więcej , jak zakładałem!

Nie wiem dlaczego teraz podają w Bg ceny w euro ? Zawsze podawali w dolarach!

Wróć do „Mikro heliki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości