Wybór mikrusa poniżej 6ch

Wszystkie maluszki do polatania w domu i w hangarze. Chociaż wiele z nich potrafi też poszaleć na dworze...
heros
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 14
Rejestracja: 04-01-2013

Postautor: heros » 1 lut 2013, o 23:25

miruuu pisze:
heros pisze:Jak nic się w tedy nie zmieni to chyba zaryzykuję i kupię nową płytkę do heli znaczy się odbiornik

Nie lepiej od razu kupic to i zapomnieć o sentymencie? :)

Nie no fajny jest ten helik przetłumaczyłem sobie tę stronę i całkiem ciekawy ma opis Orientujesz się czy w Polsce można go dostać???
LAMA V4
SYMA S031G
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 2 lut 2013, o 13:31

Konkretnie taki model to może mieć modelarnia.pl. Możesz zadzwonić i zapytać bo oni sprzedają hobbykingi, tylko nie podają na stronie.
No i pytanie za ile. Na jednych artykułach dorzucają zrozumiałą marżę na innych nie.
Awatar użytkownika
AdamskY
Elita forum...
Posty: 674
Rejestracja: 05-07-2010
Lokalizacja: Ostróda
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 35 razy

Postautor: AdamskY » 14 lut 2013, o 22:51

abo taki helik do latania w domu, nawet na suficie można wylądować :vhappy:

Obrazek
Adam®
www.adam-rcmodel.eu
Awatar użytkownika
lethe
Elita forum...
Posty: 551
Rejestracja: 05-10-2012
Lokalizacja: lubuskie
Podziękował: 91 razy
Podziękowano: 47 razy

Postautor: lethe » 15 lut 2013, o 11:46

Zdecydowanie najbezpieczniejsze rozwiązanie hmm
Experience is something you obtain only after you need it.
This isn't 3D, I am just trying to land.
Awatar użytkownika
tom74
Elita forum...
Posty: 655
Rejestracja: 05-01-2013
Lokalizacja: Opole
Podziękował: 49 razy
Podziękowano: 32 razy

Postautor: tom74 » 16 lut 2013, o 12:23

AdamskY pisze:albo mini makieta do latania w domu...
i wysylka darmo

GYRO 4CH 4 Channel 2.4GHz RC Radio Control Single Blade Helicopter Mini 6035


Ten model jest bardzo podobny do DH 9113. Większość części zamiennych jest identyczna. Wersja 9113 jest 3.5 kanałowym i jak do tej pory to najlepiej wykonany i latający model zarówno w domu jak i przy bezwietrznej pogodzie na zewnątrz z pojedynczym wirnikiem.
Wewnątrz jest sporo miejsca na zmianę aku o fabrycznej pojemności 300 mAh na coś większego.
http://www.xxx-rc.pl/pl/smiglowce-elekt ... 9113-.html
http://www.ebay.pl/sch/i.html?_trksid=p ... &_from=R40
http://www.youtube.com/watch?v=5ZHar5FgpBQ
http://www.youtube.com/watch?v=h7fwC9D9Dwo
http://www.youtube.com/watch?v=tTAsCeo-prM
moja największa pasja:
http://banici.pl/bam/Tom/Busa/BUSA_5.mp4
https://www.youtube.com/user/modificationsdrives/videos?view_as=subscriber
Awatar użytkownika
lethe
Elita forum...
Posty: 551
Rejestracja: 05-10-2012
Lokalizacja: lubuskie
Podziękował: 91 razy
Podziękowano: 47 razy

Postautor: lethe » 18 lut 2013, o 08:12

Zamówiłem FBL100 bo zależało mi żeby heli latał możliwie podobnie do tych większych. Paczka jest już w Polsce, siedzi od tygodnia na cle. Dam znać czy i jak ten wynalazek działa jak już będzie na miejscu.
Experience is something you obtain only after you need it.
This isn't 3D, I am just trying to land.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 18 lut 2013, o 09:07

tom74 pisze: i jak do tej pory to najlepiej wykonany i latający model zarówno w domu jak i przy bezwietrznej pogodzie na zewnątrz z pojedynczym wirnikiem

Kto Ci takich rzeczy naopowiadal??!! :eek:
Awatar użytkownika
lethe
Elita forum...
Posty: 551
Rejestracja: 05-10-2012
Lokalizacja: lubuskie
Podziękował: 91 razy
Podziękowano: 47 razy

Postautor: lethe » 25 lut 2013, o 11:45

Po wielu tygodniach oczekiwań w końcu dotarła paczka. Tak jak wspominałem wcześniej zainteresowali się nią celnicy i wszystko się dodatkowo przeciągnęło w czasie, ale grunt że jest już wszystko u mnie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I aparatura z zestawu:
Obrazek

Trzymając w rękach śmigłowiec sprawia wrażenie bardzo "miękkiego" (wiele części się wygina nawet pod lekkim naciskiem) jednak okazało się że wcale nie jest kruchy. Brat siedział przy mnie jak wszystko rozpakowywałem i tak mu się spodobało że uparł się że będzie latał, wsadziłem go na godzinę na symulator ale finał jestem pewien wszyscy znają ;) Mogę powiedzieć tyle że poza baterią która wyleciała z "mocowania" nie ucierpiał ani model ani otoczenie pomimo wielokrotnego obijania.

Odnośnie samego zachowania w locie jest dość dziwnie. Przez większość czasu jest zadziwiająco stabilny, można nim prawie idealnie w miejscu wisieć. Z tym że co jakiś czas coś mu odbija i zaczyna przez chwilę wyraźnie znosić. Ale pewnie taki to już urok mikro śmigłowców, i tak jest lepiej niż się spodziewałem. Szczególnie że ogon bardzo dobrze trzyma.

Za to gorzej już sprawa wygląda z utrzymywaniem wysokości. Przez większość czasu trzeba stale poprawiać bo heli lubi się wznosić lub opadać bez dotykania drążka. Zastanawia mnie czy coś się zmieni jak zacznę w idlu latać.

Długość lotu bez wywijania to 5-6 minut, przy czymś ostrzejszym podejrzewam koło 3, więc nawet w tej kwestii jest podobny do tych większych modeli.

Biorąc pod uwagę to ile kosztowała w przypadku aparatury też raczej nic nie można zarzucić. Wszystko jest na swoim miejscu i działa. Jest nawet gniazdo od serv Futaba na podpięcie zasilania, więc mogę używać baterii z normalnego radia. Oczywiście najbardziej boli to że można zapomnieć o jakimkolwiek programowaniu, ale wynalazłem ciekawy moduł o nazwie HT8 (instrukcja) który pozwala na podpięcie większości aparatur. Jeśli uda mi się go zdobyć to jeszcze dopiszę jak sprawa wygląda.

W zestawie była też torebka z częściami zapasowymi, między innymi komplet śmigieł do nocnych lotów których nie miałem jeszcze okazji przetestować, czy jest jakiś specjalny sposób na zdejmowanie wirnika ogonowego? Dość mocno się trzyma a nie chcę czegoś uszkodzić.

Jeśli chodzi o dokumentację dołączoną do zestawu to nawet nie wspominam :masakra:

Nie powiem że polecam model bo mam jeszcze zbyt małe doświadczenie żeby to do czegokolwiek porównać. Za to mogę powiedzieć tyle że lata się nim tak jak pełnoprawnym śmigłowcem z systemem FBL a na tym mi najbardziej zależało. Jak na razie jestem z niego zadowolony, ale z ostateczną opinią się wstrzymam do czasu aż zacznę nim coś konkretniejszego robić niż proste latanie.
Experience is something you obtain only after you need it.
This isn't 3D, I am just trying to land.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 25 lut 2013, o 14:40

Niestety fotki nie chodzą :(
Awatar użytkownika
AdamskY
Elita forum...
Posty: 674
Rejestracja: 05-07-2010
Lokalizacja: Ostróda
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 35 razy

Postautor: AdamskY » 25 lut 2013, o 15:03

miruuu pisze:Niestety fotki nie chodzą :(


ja widzę wszystkie bez problemu.
Adam®
www.adam-rcmodel.eu
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 25 lut 2013, o 15:10

AdamskY pisze:
miruuu pisze:Niestety fotki nie chodzą :(


ja widzę wszystkie bez problemu.

No nic. W domu zobacze na innej przeglądarce pewnie wszystko :)
Awatar użytkownika
crash
Domownik forum...
Posty: 381
Rejestracja: 19-07-2012
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: crash » 25 lut 2013, o 21:55

poza kabinka wyglada jak mcpx.
Awatar użytkownika
lethe
Elita forum...
Posty: 551
Rejestracja: 05-10-2012
Lokalizacja: lubuskie
Podziękował: 91 razy
Podziękowano: 47 razy

Postautor: lethe » 26 lut 2013, o 08:20

miruuu pisze:No nic. W domu zobacze na innej przeglądarce pewnie wszystko


Daj znać jeśli nadal będzie problem, wrzucę na innego hosta.

crash pisze:poza kabinka wyglada jak mcpx.


Z tego co czytałem to jest jego wierny klon. Działanie płytki głównej jest zupełnie inne, ale poza tym większość części jest w pełni kompatybilna. Kilku ludzi narzekało na właścicieli MCP X-ów którzy wykupują części od FBL100 jako tańszą alternatywę ;)

Widziałem też wątek w którym ktoś pokazywał że można do niego wstawić płytkę główną od MCP X co pozwala na używanie silników bezszczotkowych do tego modelu.

Wczoraj przez nieuwagę po zakończonym ładowaniu zwarłem trzy połączone baterie. Jedna z nich umarła, ale jak już skończyłem powtarzać sobie w kółko że jestem idiotą zacząłem dokładniej sprawdzać straty i okazało się że o ile dwie baterie działają normalnie to trzecia kompletnie nie daje napięcia. To mi przypomniało jak chyba Gmeracz kiedyś pisał o podobnej sytuacji gdzie przepaliły się ścieżki między celami i faktycznie okazało się że jeden z terminali nie styka - lutownica, pistolet z klejem, tona obaw przed tym czy coś nie zacznie płonąć i udało się ją reanimować. Tym razem miałem szczęście ale nauczka na przyszłość jest.

Wracając do śmigłowca zauważyłem jeszcze że przy gwałtownej zmianie wysokości ogon zaczyna lekko bujać się na boki. Minusy dwóch osobnych silników zamiast jednego.
Experience is something you obtain only after you need it.
This isn't 3D, I am just trying to land.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 26 lut 2013, o 09:24

lethe pisze:
miruuu pisze:No nic. W domu zobacze na innej przeglądarce pewnie wszystko

Daj znać jeśli nadal będzie problem, wrzucę na innego hosta.

W domu było ok. Czyli wina przeglądarki.
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 13 mar 2013, o 00:41

I co, fajny ten fbl100 czy zawracanie d?
Helikoptery
Awatar użytkownika
lethe
Elita forum...
Posty: 551
Rejestracja: 05-10-2012
Lokalizacja: lubuskie
Podziękował: 91 razy
Podziękowano: 47 razy

Postautor: lethe » 13 mar 2013, o 08:30

Chyba już wspominałem ale kupiłem go żeby mieć jakąś alternatywę dla symulatora. Z zachowaniem minimum ostrożności można spokojnie w domu latać (nawet jak już się coś stanie to trzeba się postarać żeby go uszkodzić), steruje się nim tak jak normalnym śmigłowcem z FBL i generalnie zawisy we wszystkie strony i proste loty można ćwiczyć do upadłego więc moje wymagania spełnia.

Jedyne co tak naprawdę mi w nim nie odpowiada to ciągłe zmiany wysokości, wisi sobie spokojnie aż raptem zaczyna opadać. Często wtedy kiedy zacznie się cokolwiek z ogonem robić. Już się zastanawiałem czy sam czasem drążka nie przechylam przy obracaniu śmigłowca, ale na symulatorze nigdy takiego problemu nie miałem. Ostatnio rozważam teorię że po prostu wbudowali w śmigłowiec symulację wiatru i stąd te dziwne zachowania ;)

Moja opinia jest taka że helikopterek jest bardzo fajny na początku jako uzupełnienie symulatora, raz dlatego że w prawdziwym świecie lata się jednak inaczej niż na monitorze, dwa że przez te jego różne przypadłości jest trudniej więc można się porządnie przygotować. Natomiast jeśli miał by służyć do konkretniejszego latania, w szczególności jakieś podstawy 3D to myślę że nie tędy droga. Jeśli już to mCP X z brushlessami, ale tu z kolei już ceny są takie że osobiście wolałbym niewiele dorzucić i złożyć sobie pełnoprawną 450 gdyby miał służyć do takich celów.
Experience is something you obtain only after you need it.
This isn't 3D, I am just trying to land.
Awatar użytkownika
crash
Domownik forum...
Posty: 381
Rejestracja: 19-07-2012
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: crash » 14 mar 2013, o 00:23

zajechałem dwa mcpxy i ogon bedzie uciekał jeśli to wierna kopia... nigdy nie udało mi sie fiknąć na plecy i utrzymać helika, zawsze bzikował. konwersja na silnik bezszczotkowy nie pomogła choć dodała trochę "powera".
z latania mcpx, wyciągnęłem wniosek, że trzeba włożyć większą zębatkę na silnik i nie "machać drągami" na maxa, ale i tak odradzam flipy i inne takie, poprostu ogon i pakiet nie wyrabiają. nowa wersja "bl" chodzi na 2S i podobno można tym zrobić wszystko w powietrzu...
jak będziesz tuningował to na "bl" wersion i koniecznie 2s. i koniecznie opisz to na tym forum...
pozdrawiam!
Awatar użytkownika
lethe
Elita forum...
Posty: 551
Rejestracja: 05-10-2012
Lokalizacja: lubuskie
Podziękował: 91 razy
Podziękowano: 47 razy

Postautor: lethe » 14 mar 2013, o 08:24

Do ogona nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń, przy moim obecnym lataniu trzyma bardzo dobrze. To co mi nie odpowiada to utrzymywanie wysokości ale nie jestem pewien czy bateria nie wyrabia, silnik w ten sposób działa czy to wspomniana symulacja wiatru w elektronice. Tym bardziej że raz lata idealnie a po chwili bez przyczyny zaczyna opadać i muszę poprawiać.

Jak heli reaguje na odwracanie jeszcze nie miałem okazji zaobserwować. Inverted hover na razie ćwiczę tylko na symulatorze, jeszcze nie czuje się na tyle pewnie żeby próbować w domu, może jak będzie jakiś spokojniejszy dzień bez wiatru to spróbuję na zewnątrz żeby mieć więcej miejsca.

Do tej pory jedyne co zauważyłem to przy szybkiej zmianie wysokości ogon zaczyna rybkować. Kierunek trzyma, ale trochę się buja.

Odnośnie konwersji to niedawno właśnie rozważałem dokładnie taki scenariusz jak opisujesz (brushless + 2s) ale na chwilę obecną raczej nie chcę w niego inwestować, docelowo jak tylko będą warunki zamierzam latać X5, FBL100 to taki plan zapasowy bardziej ;). Może jak obecne silniczki zakończą swój żywot to wrócę do tematu.

Jeśli już się za to wezmę to zamierzam też od razu przystosować go do współpracy z moją aparaturą. Ta z zestawu sprawuje się dobrze, ale oczywiście nie można jej w żaden sposób programować.
Experience is something you obtain only after you need it.
This isn't 3D, I am just trying to land.
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 15 mar 2013, o 22:46

a rozważałeś solo pro?
Helikoptery
Awatar użytkownika
lethe
Elita forum...
Posty: 551
Rejestracja: 05-10-2012
Lokalizacja: lubuskie
Podziękował: 91 razy
Podziękowano: 47 razy

Postautor: lethe » 19 mar 2013, o 07:57

Tak, zgodnie z tym co zasugerował Miruuu. Z tym że tak jak pisałem wcześniej nie chciałem coaxiali ani FP. Zależało mi na tym żeby helikopterek miał możliwie zbliżoną konstrukcję i sposób sterowania do tych większych modeli.
Experience is something you obtain only after you need it.
This isn't 3D, I am just trying to land.

Wróć do „Mikro heliki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości