Skyartec - Wasp Nano CPx 3D Brushless

Wszystkie maluszki do polatania w domu i w hangarze. Chociaż wiele z nich potrafi też poszaleć na dworze...
Awatar użytkownika
bejo
Elita forum...
Posty: 1280
Rejestracja: 09-06-2013
Podziękował: 15 razy
Podziękowano: 39 razy

Postautor: bejo » 6 mar 2015, o 15:08

Dzisiaj latałem swoim Waspem po mieszkaniu . Jednym razem wylądowałem blisko moich nóg i wirnik zaczepił o moją nogę . Teraz mam problem z helikiem . Po przesunięciu drążka gazu na sam dół silnik nadal pracuje ( nie można go wyłączyć ) . Dopiero Hold go całkiem zatrzymuje . Wcześniej wszystko było OK . Już raz miałem coś takiego . Próbowałem tak jak żeście mi podpowiadali ale nic to nie daje . Może coś robię nie tak ?

Daję w apce drążek gazu na środek . Włączam apkę a następnie wyłączam Holda . Przesuwam drążek gazu na maxa do przodu . Włączam zasilanie helika . Odzywa się jakaś melodyjka i różne pikania . Cofam drążek gazu na maxa do dołu . W heliku znowu słychać melodyjkę ale inną . Wyłączam i ponownie załączam zasilanie helika . I nic ! :wall2:

Co robię nie tak ? Jak długo czekać na odegranie melodyjki gdy drążek gazu jest w max i min położeniu ? Mógł szlak trafić regiel przez chwilowe zablokowanie wirnika ( dosłownie ułamek sekundy ) ? Krzywą gazu ustawiłem liniowo od 0 do 100 % .
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 6 mar 2015, o 15:10

bejo pisze:Już raz miałem coś takiego . Próbowałem tak jak żeście mi podpowiadali ale nic to nie daje .

Bejo,

Jak możesz kontunuuj temat WASP w temacie WASPa. Masz specjalnie dla własnych potrzeb założony długaśny wątek w temacie :)

EDIT: przeniosłem na miejsce.
Awatar użytkownika
zbig
Stały bywalec...
Posty: 231
Rejestracja: 02-01-2015
Lokalizacja: Montreal-Kanada
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 5 razy

Postautor: zbig » 6 mar 2015, o 17:18

bejo pisze:Cały koszyczek w koło wysmarowałem klejem CA (Super Glue ) i posypałem sodą . A i tak cholerstwo ułamało się w jednym miejscu .

Bo to nie tak,trzeba jakis klej dwu skladnikowy utwardzalny i kilka nitek najlepiej z maty szklanej,dwie warstwy nitki dobrze nasaczyc klejem i przetrzyma twojego waspa do konca zycia :D . Jak zrobilem w ten desen podwozie do V930 to nie moge sie go pozbyc do dzis.
A co do koszyka pod lipo to podobnie z tym ze trzeba to pokryc jakas tkanina w calosci lub bardzo cienka mata szklana ,pokryc klejem i wytrzyma do konca zycia twojego cpx
Awatar użytkownika
bejo
Elita forum...
Posty: 1280
Rejestracja: 09-06-2013
Podziękował: 15 razy
Podziękowano: 39 razy

Postautor: bejo » 6 mar 2015, o 19:24

Za 50 -tym razem udało mi się w końcu zaprogramować regiel. :rotfl2:
Awatar użytkownika
bejo
Elita forum...
Posty: 1280
Rejestracja: 09-06-2013
Podziękował: 15 razy
Podziękowano: 39 razy

Postautor: bejo » 23 mar 2015, o 10:19

Przeniosłem to tutaj aby już Wam nie mieszać w temacie o V977.

ObrazekObrazek

To są najsłabsze miejsca w Waspie . Najgorzej jest z ramą . Zaznaczony element rozsypuje się w drobny mak po uderzeniu wirnika w przeszkodę .Jest to o tyle taki problem że taka rama nadaje się do wymiany . A to z kolei wiąże się z rozbieraniem helika na czynniki pierwsze . Helik z rozwalonym górnym gniazdem mocowania łożyska dostaje dużych wibracji i latanie nim jest niemożliwe .

Stąd mój pomysł zamiany tych elementów na V977 .
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 23 mar 2015, o 10:34

Już kiedyś była propozycja: Sprzedaj w piz.u tego Wasp-a :masakra: i kup V977 czy inny sprawdzony model :thumb:
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 23 mar 2015, o 10:37

Ale v977 nie wymaga poprawek :masakra:
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 23 mar 2015, o 14:23

zbig pisze:
bejo pisze:Cały koszyczek w koło wysmarowałem klejem CA (Super Glue ) i posypałem sodą . A i tak cholerstwo ułamało się w jednym miejscu .

Bo to nie tak,trzeba jakis klej dwu skladnikowy utwardzalny i kilka nitek najlepiej z maty szklanej,dwie warstwy nitki dobrze nasaczyc klejem i przetrzyma twojego waspa do konca zycia :D . Jak zrobilem w ten desen podwozie do V930 to nie moge sie go pozbyc do dzis.
A co do koszyka pod lipo to podobnie z tym ze trzeba to pokryc jakas tkanina w calosci lub bardzo cienka mata szklana ,pokryc klejem i wytrzyma do konca zycia twojego cpx


Proponuję nawinąć kilka zwojów nitki dentystycznej wokół gniazda łożsyka z zakładem na słupek na którym "stoi" gniazdo. Sam słupek można wzmocnić symetrycznie trzema paskami wyciętymi z płaskownika węglowego 3mm - wyjdzie po 1mm na pasek - całość owinąć nicią dentystyczną i zalać cyaczkiem.
Jest tylko jeden problem - przy następnym uderzeniu w nogę będzie bardziej bolało ;)
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
Xeo
Elita forum...
Posty: 506
Rejestracja: 12-11-2013
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Podziękował: 195 razy
Podziękowano: 14 razy

Postautor: Xeo » 23 mar 2015, o 14:31

Jak to trzeba przydzwonić aby połamać te elementy?
Ja w weekend przydzwoniłem w stalową rurę i poza wymianą łopat reszta cała w v977 8-)
Awatar użytkownika
bejo
Elita forum...
Posty: 1280
Rejestracja: 09-06-2013
Podziękował: 15 razy
Podziękowano: 39 razy

Postautor: bejo » 23 mar 2015, o 15:41

Nic tam nie nawiniesz , bo na to :

Obrazek

To nachodzi , a ściślej mówiąc , ciasno opasa :

Obrazek

W V977 jest całkiem inne rozwiązanie górnego mocowania serw :

ObrazekObrazek

Moim zdaniem wygląda na solidniejsze.
Ostatnio zmieniony 23 mar 2015, o 15:56 przez bejo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 23 mar 2015, o 15:43

Ponawiam zatem moją propozycję. Przy dobrej cenie, przesyłkę puszcze za darmo, choćby mnie 12 zł wyszła.
Awatar użytkownika
bejo
Elita forum...
Posty: 1280
Rejestracja: 09-06-2013
Podziękował: 15 razy
Podziękowano: 39 razy

Postautor: bejo » 23 mar 2015, o 16:13

Jaki powód sprzedaży , jeśli można wiedzieć ? Zmiana koncepcji ?
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 23 mar 2015, o 16:14

Taki, aby zniknęły Twoje ciągłe jęki na forum :masakra:
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 23 mar 2015, o 16:44

bejo pisze:Jaki powód sprzedaży , jeśli można wiedzieć ? Zmiana koncepcji ?

Wiosna nadeszła, czas zmienić obiekt westchnień i podniet ;) A biorąc pod uwage, że zmieniam modele jak rękawiczki...O fak, gdzie moje rekawiczki :o
Szczerze mówiąc nie mam żadnych sensownych powodów. Helik głównie leży bo bawie się innymi zabawkami, więc może również nie leżeć.
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 23 mar 2015, o 18:06

bejo pisze:Jaki powód sprzedaży , jeśli można wiedzieć ? Zmiana koncepcji ?


A może kradziony? Albo bez łożyska?
Helikoptery
Awatar użytkownika
lin3e
Lider forum...
Posty: 2038
Rejestracja: 28-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 80 razy

Postautor: lin3e » 23 mar 2015, o 18:09

miruuu pisze:Ponawiam zatem moją propozycję. Przy dobrej cenie, przesyłkę puszcze za darmo, choćby mnie 12 zł wyszła.

Ile policzysz mnie za przesyłkę jak odbiorę go osobiście i następnie sam do siebie wyślę? :D
...
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 23 mar 2015, o 18:20

To ja Wam sprzedam mojego V977 ale wyślę najpierw do Miruu a on odda Ci 12 zł i wyśle za 5
Helikoptery
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 23 mar 2015, o 18:21

lin3e pisze:
miruuu pisze:Ponawiam zatem moją propozycję. Przy dobrej cenie, przesyłkę puszcze za darmo, choćby mnie 12 zł wyszła.

Ile policzysz mnie za przesyłkę jak odbiorę go osobiście i następnie sam do siebie wyślę? :D

Tylko opłatę manipulacyjna 7 zł :)
Awatar użytkownika
pkali
Lider forum...
Posty: 2911
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 155 razy
Podziękowano: 241 razy

Postautor: pkali » 23 mar 2015, o 19:29

Źle kombinujecie Panowie. Operacja powinna wyglądać następująco... Bierzecie pod pachę paczkę, udajecie się do Państwa Środka i wysyłacie. Bo stamtąd przesyłki są darmowe.
XLPower 520, protos 380, xl380, protos mini, gaui MX3, oxy2, omphobby M2, omphobby M1
Awatar użytkownika
okrzem
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 25
Rejestracja: 07-01-2016
Lokalizacja: Chrzanów/Kraków
Podziękowano: 8 razy

Postautor: okrzem » 8 sty 2016, o 13:56

Witam wszystkich :)
Postanowiłem założyć nowy wątek na temat Wasp'a Nano CPx 3D Brushless, ponieważ już istniejący odnosi się głównie do regulacji, uszkodzeń heli i aparatury, gdzie kupić, itp.
Podzielę się tutaj moimi przeróbkami. Zachęcam również wszystkich majsterkowiczów, tych dużych i tych małych do podzielenia się swoimi ulepszeniami/zmianami w swoim Wasp'ie. Wspólnymi siłami może stworzymy ciekawego potworka ;)

Przez ostatnie dwa tygodnie wykombinowałem kilka zmian w moim Wasp'ie.
Po pierwsze wykopałem z odmętów starych zapasów silnik z Hobbykinga http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... mCPx_.html
Mając w rękach dobry silniczek pomyślałem jak by go tu zepsuć. Mam niesamowitą umiejętność do ukręcania przewodów przy samym stojanie, głównie przez częste wyciąganie silnika. Na dodatek w tym wypadku przewody wystają na bok śmigłowca i przy kretach mogą być naciskane co może przyspieszyć ich uszkodzenie.
Oryginalny silnik.jpg


Przeróbka nr 1
Powstał pomysł , który zniweluje taki problem. Niestety nie porobiłem zdjęć w trakcie prac i zdjęcie wykonane na gotowo, ale zrobiłem małą wizualizację tego co w środku siedzi.
silnik.jpg


Wkładka wyfrezowana jest z laminatowej płytki elektrycznej do trawienia o grubości 0,6mm. Po sfrezowaniu płytka osiągnęła grubość 0,3mm i nieznaną mi nadal wagę, bo oczywiście nie zważyłem jej, ehh...
Pady do przylutowania, tak jak na rysunku wystają nieco (0,3mm) co zapobiega zwarciu do obudowy silnika. Dzięki takiej przeróbce z silnika nie wystaje poddatny na łamanie drucik, ale linka, której przeginanie niestraszne.
Silniczek po przeróbce.jpg


Waga przerobionego silniczka wyszła nawet nieco mniejsza, pomimo większej zębatki.
Waga silniczków.jpg


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Przeróbka nr 2
Przy tym tyle się nie namęczyłem ;) Pewnego razu przegrzał mi się silnik ogonowy, ale nie chciał mi się czekać na paczkę z zapasowym silnikiem i zastosowałem silnik wirnika głównego z zabawkowych śmigłowców trójkanałowych.
Silnik na ogon.jpg

Wał silnika niestety ma mniejszą średnicę (0,7mm), ale śmigło ogonowe nie ma zrobionego otworu na wylot, co pozwala na wywiercenie otworu o wymaganej średnicy. Wywierciłem otworek wiertłem 0,6mm dzięki czemu śmigiełko ciasno wchodzi na wał i nie spada. Dla dodatkowego zabezpieczenia przed spadnięciem nasunąłem na wystającą ze śmigła część wału gumkę, taką jak do mocowania kabinki i można latać dalej ;)

Na razie tyle, ale będzie więcej ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Wróć do „Mikro heliki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości