Skyartec - Wasp Nano CPx 3D Brushless

Wszystkie maluszki do polatania w domu i w hangarze. Chociaż wiele z nich potrafi też poszaleć na dworze...
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 5 gru 2013, o 10:23

Miałem poczekać z inboxem na pierwszy oblot. Czasu jednak mało więc na razie wklejam to co widać bez komentarza odnośnie lotów. W pudełku oczywiście było więcej pudełek :) Wszystko rozpakowałem do postaci w jakiej mikrus będzie transportowany. Na pierwszy rzut oka robi dobre wrażenie, chociaż kabinka jest bardzo naprężona z przedniej strony - sporo kabli i dupereli pod nią nawciskane moim zdaniem w nieco chaotyczny sposób.

Odpaliłem na chwilę w ręce. Działa :) Mocy ma zdecydowanie więcej od 4 kanałowych mikrusów typu Solo Pro itp. Będzie zabawa :D

Jakość nadajnika na pierwszy rzut oka nie powala, ale ma kilka ustawień typu expo, dr, kilka modeli itd... Z lewej strony hold, z prawej idle. W ręcach czuć jakoś tej lamowej. Tak czy siak mogłaby się sprawdzić jako budżetowy nadajnik do prostych piankowych samolotów - przynajmniej jakieś ustawienia są... Nie jest idealna, ale jak na mikrsusowego RTFa za 115$ z przesyłką narzekać nie można :)


INBOX

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek


WAGA MODELU
Waga z pakietem i waga samego pakietu (tego z pudełka):
Obrazek Obrazek


NADAJNIK

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Nadajnik posiada pamięć na 6 modeli. Może to być jednak mylące ponieważ nie zapiszemy w nim ustawień na przykład 6 takich helikopterków. Każdy z 6 modeli do zapisania posiada specyficzne możliwości ustawień dostosowane do różnego rodzaju modeli, między innymi dla: samolotów, mikrusa z flybarem, mikrusa flybarless itd. Zatem przykładowo w samolotach nie ustawimy gaina itp. Mam wrażenie, że pamieć 6 modeli związana jest z tym, że producent dorzuca ten sam nadajnik do różnych zabawek i jest skonfigurowany fabrycznie do każdej z nich. Dlatego jedyną rzeczą, którą musiałem zrobić, żeby odpalić helika był (zgodnie z instrukcją) wybór modelu nr 6. Jakbym kupił samolocik Art-techa pewnie musiałbym wybrać model nr 1 itd...

Jeśli chodzi o ustawienia modelu nr 6 czyli naszego WASPA, mamy do wyboru:
- dr
- expo
- krzywe gazu (5 punktow)
- krzywe skoku lopat (5 punktów)
- rewersy
- gain.
Do tego dochodzi kilka ustawień nadajnika - nie ma tam jednak niczego wartego rozpisywania się :)

Jeśli chodzi o dodatkowe pstryczki, mamy:
- lewy górny switch - hold
- prawy górny switch - idle up
- po lewej i po prawej stronie dwie "gałki" przesuwane, których funkcji jeszcze nie rozgryzłem - pewnie dotyczą innych modeli.


"OBLOT"
Poniżej krótki film demonstrujący jak mi to "wisi" w pełnej koncentracji :vhappy:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=y_x6F29b5UU&feature=em-share_video_user[/youtube]

Był to jeden z moich pierwszych zawisów. Biorąc moje dotychczasowe doświadczenie (2,5 pakietu na 500tce) z 6 kanałowcami, mogę stwierdzić, że nie jest tak źle jak straszą. Właściwie nie musiałem korygować żadnych ustawień. Jedyne co zrobiłem do obniżyłem DR'y do 40%.


PODWOZIE NA POCZĄTEK
Instrukcję przykładowego podwozia treningowego zamieściłem tutaj. Jednak żeby wszystko było w jednym miejscu wrzucam go równiez poniżej.

Córcia dostała w Rossmanie dwa baloniki. Żeby nie wsadziła patyczków do oka, przeznaczyłem je na inny cel :) W ten sposób powstało szybkie i banalne podwozie treningowe do mikrusa. Poniżej instrukcja:

1. Idziesz z dzieckiem tam gdzie rozdają balony :rotfl2: Potem w uwagi na jego bezpeiczeństwo wyjmujesz patyczki. Te moje są kilka cm za krótkie żeby idealnie chronić, ale i tak bedzie lepiej niż bez nich.
Obrazek

2. Niechlujnie nacinasz rureczki w miejscu łączenia.
Obrazek

3. Przymierzasz.
Obrazek

4. Wycinasz z jakieś pianki sztywnej albo czegokolwiek lekkiego klocuszki blokujące złożenie podwozia przy uderzeniu przodem. W klocuszkach nacinasz pod skosem rowki, które lekko wczepione w płozy blokują się przed wypadnięciem.
Obrazek

5. Montujesz.
Obrazek

6. Stawiasz helika i jarasz się własnymi zdolnościami manualnymi.
Obrazek

7. Testujesz:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=jthhLi7w-5o&feature=em-upload_owner[/youtube]

Jak widać u mnie rurki troche za krótkie, ale damy radę :D


CZĘŚCI ZAPASOWE
Każdemu, kto rozpoczyna zabawę polecam zrobienie tego samego co ja - zakupienie części zapasowych. Koszty znikome a obędzie sie bez czekania w razie czego (a wystąpienie "w razie czego" to tylko kwestia niedługiego czasu :D)

A w między czasie doszedł do mnie "symulator" :rotfl2: WASP'a:
Obrazek
Awatar użytkownika
Wiktor
Elita forum...
Posty: 953
Rejestracja: 02-05-2010
Lokalizacja: Wadowice
Podziękował: 130 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: Wiktor » 5 gru 2013, o 19:08

Przewidziało mi sie czy się tytuł zmienił?
ps
dawaj film z oblotu !!!
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 5 gru 2013, o 19:10

Poprawilem nazwę na pelna :)
niestety oblot może dopiero w weekend :(
Awatar użytkownika
aviatoRc
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 73
Rejestracja: 20-12-2011
Lokalizacja: Radzewice
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 8 razy

Postautor: aviatoRc » 5 gru 2013, o 20:51

Mirek tylko nie odpalaj tego w domu :masakra:!!!
Ja przed chwilą zrobiłem oblot MCPX-a BL w piwnicy, :nono: nie polecam, po miodowym po pokoju nie polotosz :D .
Niestabilne to takie... a szybkie...
Pozdrawiam Wojtek!
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 5 gru 2013, o 21:03

Wojtek, ty wstrętny nałogu jeden...
Kto lata po miodowym po pokoju?
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 5 gru 2013, o 21:25

Hehe. Do wlasnie pierwsze obloty wole na dworze i dlatego tak się to przeciąga w czasie :)
Awatar użytkownika
Intruz
Stały bywalec...
Posty: 143
Rejestracja: 16-08-2013
Lokalizacja: Nieporęt
Podziękował: 12 razy

Postautor: Intruz » 5 gru 2013, o 21:36

O ile się ten wiatr uspokoi do weekendu.
HK-450TT PRO V2 Flybarless
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 5 gru 2013, o 22:55

Liczę na sobotę na pałacowej- ostatnio kompletnie nie mam czasu w tygodniu.
Helikoptery
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 5 gru 2013, o 23:02

aviatoRc pisze:Mirek tylko nie odpalaj tego w domu :masakra:!!!
Ja przed chwilą zrobiłem oblot MCPX-a BL w piwnicy, :nono: nie polecam, po miodowym po pokoju nie polotosz :D .
Niestabilne to takie... a szybkie...

W domu? Mi na dworze pewnie nawet braknie miejsca ;) wlaczylem go na chwile, przytarlem podloge i jakoś tak nabralem cierpliwości, hehe.
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 6 gru 2013, o 02:50

... I straciłem resztę wytartej grzywki he he...
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 8 gru 2013, o 13:33

Podnioslem guwienko na krótką chwilę w końcu... fajne to :) dzikie jak dla mnie nawet przy dr 50% ale radocha jest :D
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 8 gru 2013, o 14:23

Dr na 40% i nie jest źle. Można się uczyć w domu zawisu. Nawet zapomnialem o moim zajebiaszczym podwoziu bo okazalo się niepotrzebne.

A z generalnych uwag do helika... nawet go Chinczyki ladnie ustawili. Żadnych poprawek z mojej strony a ten lata, znaczy wisi.
Awatar użytkownika
Wiktor
Elita forum...
Posty: 953
Rejestracja: 02-05-2010
Lokalizacja: Wadowice
Podziękował: 130 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: Wiktor » 8 gru 2013, o 16:18

podobno są tam jakieś tryby lotu do wyboru... zielony i czerwony (kolor diody)
no i oprocz DR masz jeszcze expo, które dla wartosci ujemnych jest lagodniejszen w centrum
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 8 gru 2013, o 16:47

Te dwa tryby przestawias prawym górnym pstryczkiem. Domyślnie jest klasyczne latanie i idle up, ale każdy z tych trybów można niezależnie ustawić jak się chce.

Ustawiamy:
- DRy
- expo
- krzywe gazu (5 punktow)
- krzywe skoku lopat (5 punktów)
- rewersy
- gain
- i cos tak jeszcze jest ale teraz nie kojarze...
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 9 gru 2013, o 20:02

Dzisiaj przewisialem 4 pakieciki. Fajne to to nawet. Na razie obralem sobie za cel utrzymanie guwienka w jednym miejscu. Staram się go trzymać w wybranym przed lotem metrze szesciennym w pokoju. Na razie blisko podlogi coby nie uszkodzić sufitu :)

Nie jest źle. Na pakiet po 2-3 wyloty poza sześcian. Tak daje się utrzymać prawie w miejscu.

Żeby nie palić etapów jak w 500tce potrzymam go tak jeszcze trochę w chalupie z nadzieją na niewielka tylko demolke. No, chyba ze będzie sucho to wyskocze na dwór po robić nie planowane crash testy na trawie ;)

Z uwag ogólnych: stockowy pakiet 240mah 1S trzyma w zawisie 5-6 minut. Później trzeba stopniowo zwiększać throttle żeby utrzymać w miejscu. Po minucie podkrecania dalej nie ma sensu -> lądowanie.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 10 gru 2013, o 14:44

I kolejny post pod postem. Inaczej nikt się nie dowie, że coś dorzuciłem :wall:

Poniżej krótki film demonstrujący jak mi to "wisi" w pełnej koncentracji :vhappy:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=y_x6F29b5UU&feature=em-share_video_user[/youtube]
Awatar użytkownika
bejo
Elita forum...
Posty: 1280
Rejestracja: 09-06-2013
Podziękował: 15 razy
Podziękowano: 39 razy

Postautor: bejo » 10 gru 2013, o 19:16

Fajnie "wyrcy" ! Ifajnie lata ! :thumb:
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 10 gru 2013, o 20:04

To mial byc zawis, hehe :)
Ciężko mi obiektywnie go ocenić czy porównać bo nie mam do czego.
Dla tych, którzy rozpatrują 4 kanalowce mogę napisać tylko, że podjarka z wiszenia jest 100 razy większa niż z ostrego wywijania 4 kanalowcem (jak na jego mozliwosci) po mieszkaniu.
Awatar użytkownika
lethe
Elita forum...
Posty: 551
Rejestracja: 05-10-2012
Lokalizacja: lubuskie
Podziękował: 91 razy
Podziękowano: 47 razy

Postautor: lethe » 11 gru 2013, o 08:27

Ciekawy dźwięk silnika.

Mikrusami wyjątkowo trudno jest wisieć w miejscu więc naprawdę nie było źle.

Z ciekawości - czy Wasp ma taką samą przypadłość jak FBL100 że wisi sobie spokojnie a raptem w momencie zaczyna całkiem konkretnie dryfować w jednym z kierunków? To dla mnie zawsze było największą przeszkodą bo przez to heli jest bardzo nieprzewidywalny.
Experience is something you obtain only after you need it.
This isn't 3D, I am just trying to land.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 11 gru 2013, o 08:45

Wiesz co mi nie dryfuje. W sumie lepiej by wisial gdybym mu nie przeszkadzal :)
Jak puszcze drążki to wisi chwile a potem bardzo delikatnie zaczyna schodzić na któryś bok, z reguly do tylu. A cale jego krecenie się w miejscu to mam wrażenie ze jest efektem mojego zbyt mocnego kontrowania a potem za mocnego kontrowania kontrowania ;)
A DRy mam na 40% i ogon 60%.

A zauwazyles takie delikatne dranie ogona? Jest bardzo male i nie przeszkadza ale zastanawiam się czy tak one maja czy zmniejszać gaina?

Wróć do „Mikro heliki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości