WLtoys - V911

Wszystkie maluszki do polatania w domu i w hangarze. Chociaż wiele z nich potrafi też poszaleć na dworze...
Awatar użytkownika
manner
Pierwsze koty za płoty...
Podziękował: 5 razy

Postautor: manner » 13 lut 2018, o 13:07

nawet pomijając że ten mikrolot ma - ponoć - 4 kanały? bo rzeczywiście ustawiłem jedynie pierwsze 4. obadam jak tylko wrócę do domu :)
choć z drugiej strony nie wiem czy jest sens, bo po godzinie na symku już widzę że nie ma to nic wspólnego z lataniem czymś normalnym
Awatar użytkownika
miruuu
Administrator
Podziękował: 1440 razy
Podziękowano: 657 razy
Kontaktowanie:

Postautor: miruuu » 13 lut 2018, o 14:28

Nie zauważyłem, że to dotyczy 4-kanałowca. Potwierdzam, nie ma sensu :)
Męcz lepiej symka :)
Pozdrawiam, Mirek

Trex 500X - trex ratio :) | Trex 470LM - cieszy... | Oxy 3 - nie po-byku | Oxy 2 - mały, ale wariat... | Reaktor 3D FPV - drugie życie pianki... | Lizard95 - że też mi się drona zachciało.... | Czesia - jeszcze tylko wyniosę choinkę i się za nią biorę... | LaTrax Rally - kazali mi kupić | Graupner MX-20 - działa
Awatar użytkownika
manner

Postautor: manner » 13 lut 2018, o 15:12

no aż tak łatwo to sie nie poddam :) kret na ekranie to jednak nie to samo co kret naturalny :) nawet takim małym g* :D
Awatar użytkownika
miruuu
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: miruuu » 13 lut 2018, o 15:40

Jasne. Po chałupie zawsze mozna kierunki poćwiczyć... :)
Pozdrawiam, Mirek

Trex 500X - trex ratio :) | Trex 470LM - cieszy... | Oxy 3 - nie po-byku | Oxy 2 - mały, ale wariat... | Reaktor 3D FPV - drugie życie pianki... | Lizard95 - że też mi się drona zachciało.... | Czesia - jeszcze tylko wyniosę choinkę i się za nią biorę... | LaTrax Rally - kazali mi kupić | Graupner MX-20 - działa
Awatar użytkownika
manner

Postautor: manner » 14 lut 2018, o 12:02

miruuu pisze:Jasne. Po chałupie zawsze mozna kierunki poćwiczyć... :)

Ano :) a takie może jeszcze głupie pytanie - za sterowanie silnikiem ogonowym odpowiada kanał RUD ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
miruuu
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: miruuu » 14 lut 2018, o 12:36

Tak
Pozdrawiam, Mirek

Awatar użytkownika
manner

Postautor: manner » 14 lut 2018, o 17:55

hmmm... to jednak łatwo nie będzie :) póki co z tego co widzę nie reaguje zupełnie na tym kanale, popyla ze stałą prędkością. na oryginalnej apce działa ok czyli od zera w pozycji lewej gimbala do max w pozycji prawej. w taranisie na apce widać w podglądzie ze wartości sie zmieniają -100 .. 100 ale goovienko ma to gdzieś. nawet jak ustawiłem na przełaczniku "override" na tym kanale z wartością -150 nie ma efektu. popyla sobie spokojnie po swojemu. kolejne pomysły mile widziane
Awatar użytkownika
miruuu
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: miruuu » 14 lut 2018, o 18:06

A sprawdzałaś pozostałe kanały?
Pozdrawiam, Mirek

Awatar użytkownika
manner

Postautor: manner » 14 lut 2018, o 18:34

pozostałe działają prawidłowo tzn w porównaniu do oryginalnej apki reagują identycznie
nie wiem - może kolejność trzeba pozmieniać? obadam
w input mam teraz 1:thr 2:ail 3:ele 4:rud a w mix 1:ail 2:ele 3:thr 4:rud wg jakiegoś opisu z sieci

albo może poczytam instrukcję tej apki (o ile jest)
Awatar użytkownika
miruuu
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: miruuu » 14 lut 2018, o 18:39

Sprawdź kolejne
Pozdrawiam, Mirek

Awatar użytkownika
Mati
Elita forum...
Podziękował: 119 razy
Podziękowano: 43 razy

Postautor: Mati » 15 lut 2018, o 09:03

hmm
Nie bardzo się znam, ale czy nie jest tak, że WL Toys (choćby dla ograniczenia kosztów produkcji) korzysta z jednego "schematu rozkładu kanałów" czy też może z takiej samej "kolejności kanałów" dla poszczególnych osi? Wybaczcie brak odpowiedniej nomenklatury. :masakra:
Idąc moim pokrętnym myśleniem:
Nigdy nie posiadałem 911stki, ale miałem v922 i tam był rozkład kanałów z throttlem na trzecim kanale czyli o ile mnie się nie pomyliło:
1 - Ail
2 - Ele
3 - Thro
4 - Rud
:?:
Nie mam pojęcia czy to może jakoś wpłynąć na rozwiązanie zagadki (wszakże Rud jest na tym samym kanale), ale tak jakoś mi przyszło do głowy... :dk:
"Chwyciło i nie puszcza...
Awatar użytkownika
manner

Postautor: manner » 15 lut 2018, o 10:06

tak, wg wszelkich opisów jakie znalazłem taki właśnie ma układ v911.
o ile ja dobrze kumam to w taranisie (a dokladniej w open-tx) sterowanie odbywa się poprzez ustawienie odpowiednich wartości kolejno w trzech krokach
input - mix - output dla wszystkich kanałów. w apce ustawia sie domyślne ustawienia drążków (mode 2 RTEA) i kanałów - u mnie AETR ale nie wydaje mi się żeby tu był jakiś błąd. znalazłem parę templejtów do v911 ale wielkiej różnicy nie robią. a teoretycznie - jest w ogóle możliwość uruchomienia głównego silnika bez ogonowego? czy może w samym goovienku elektronika może mieć jakiś wpływ na sterowanie tym silnikiem?
Awatar użytkownika
manner

Postautor: manner » 15 lut 2018, o 20:58

kuwa. jak to się mówi jak się nie ma w głowie... to coś tam - w każdym razie, jakby kogoś interesowało w ustawieniach modułu (u mnie iRangeX) trzeba wybrać
FlySky Standard - I nic innego, nawet jak nie chce się kilka razy zbindować a na innym łapie od strzała. teraz już wszystko śmiga bez żadnych skomplikowanych mixów :)

Wróć do „Mikro heliki”