WLtoys - V913

Wszystkie maluszki do polatania w domu i w hangarze. Chociaż wiele z nich potrafi też poszaleć na dworze...
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 21 gru 2015, o 18:56

Lenu Ci napisał co tam jest zrobione z ogonem. Jeśli ta płytka nie ma żadnej stabilizacji i nic nie robi z sygnałami to próbuj, nic nie zadymi dopóki nie przekroczysz dopuszczalnych napięć i nie pomylisz polaryzacji.
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
lenu
Lider forum...
Posty: 2168
Rejestracja: 13-10-2014
Lokalizacja: Janki - niedługo Wolica :D
Podziękował: 21 razy
Podziękowano: 98 razy

Postautor: lenu » 21 gru 2015, o 19:03

Dodatkowo musisz wymienić silniki na bezszczotki i dać ESC na silnik główny żeby zyx(ew. odbiornik) miał jak sterować gazem. Twoją 913 da się przerobić oczywiście, tylko jest to bez sensu ponieważ z tego co będziesz musiał zrobić/wymienić/kupić zbudujesz już praktycznie HK450.
Pozdrawiam, Artur
Goblin 500 / Gaui X3 / w planie 20letnim dużo dużo więcej / DX8
Awatar użytkownika
bahus
Domownik forum...
Posty: 252
Rejestracja: 17-12-2015
Lokalizacja: Będzin (Zagłębie)
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: bahus » 21 gru 2015, o 19:04

Czyli ogólnie rzecz ujmując jest to praktycznie 6kanałówka w budzie 4kanałowej ?? Pomijam że serwa bym odwrotnie podłączył ... w poście wyżej .. wybaczcie przyszedłem po wiedzę. Wygląda na to że jeśli chciałbym zmodować 913 to .. musiałbym kupić jakiś nadajnik z odbiornikiem przykładowo jak do KITowskiej 450ki, do tego podłączyć dopiero ZYX'a i kombinować jeszcze z ogonem...

Chyba jednak zamówię aluminiowego flybara i pokombinuję żeby nie walił o rurę ogona ... :D
DZIĘKI WIELKIE, mówiono mi że łopatą mnie naprostujecie i faktycznie, nie ma się co upierać, bo za kasę co bym utopił tego TREXa 450 z ogłoszenia bym szarpnął ...a mam na niego wielką ochotę ... tylko na razie barak funduszy, ale może doczekam momentu że go nabędę ... nadzieja w tym że nie zejdzie ;D

Czyli poza ZYXem i obcięciem flybara rozumiem reszta do zrobienia ?. Odwrócenie silnika i wrzucenie czegoś mocniejszego ...
DJI Mini 2 + Oculus GO
Awatar użytkownika
lenu
Lider forum...
Posty: 2168
Rejestracja: 13-10-2014
Lokalizacja: Janki - niedługo Wolica :D
Podziękował: 21 razy
Podziękowano: 98 razy

Postautor: lenu » 21 gru 2015, o 19:09

:wall2: Wreszcie zrozumiał

Co do obrócenia silnika powinno być OK jeśli się da fizycznie to zrobić(w kwestji miejsca w ramie i mocowania), a co do jego mocy to metoda prób i błędów doputy nie wsadzisz za mocnego i nie sfajczysz płytki czy coś innego się nie stanie:P
Pozdrawiam, Artur
Goblin 500 / Gaui X3 / w planie 20letnim dużo dużo więcej / DX8
Awatar użytkownika
zbig
Stały bywalec...
Posty: 231
Rejestracja: 02-01-2015
Lokalizacja: Montreal-Kanada
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 5 razy

Postautor: zbig » 21 gru 2015, o 20:32

Czyli poza ZYXem i obcięciem flybara rozumiem reszta do zrobienia ?. Odwrócenie silnika i wrzucenie czegoś mocniejszego ...[/quote]

Teoretycznie tak ale w praktyce to sie nie sprawdza,jezeli zostawisz ten sam silnik szczotkowy i dasz wieksza (pojemnosc ) baterie powiedzmy 1800 -20,25c to niestety spalisz silnik-szczotki, kolektor.Orginalna bateria to 1500 i pewnie 10c a te plytko odbiornik i regulator w jednym to daja na silnik tyle ile wyciagna z baterii np.przy zwarciu-kret.Jezeli zalozysz lepszy silnik -masz taka mozliwosc to spalisz plytke i tak to sie zakonczy.
Jedynie co mozesz zrobic to zalozyc bezszczotke z calym kitem i wtedy mozesz pohulac z li-po.
z tym ze musisz pamietac ze ciagle szczotka na ogonie i ta lubi sie czasami wypalic
Powodzenia
Awatar użytkownika
bahus
Domownik forum...
Posty: 252
Rejestracja: 17-12-2015
Lokalizacja: Będzin (Zagłębie)
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: bahus » 21 gru 2015, o 20:38

Dobra zrozumiałem i jestem na etapie kombinowania kasy na TREXa 450, jak wszelkie ślady na niebie i ziemi pozwolą to stanie się mój ... MY PRECIESSSSS ...

Co do aku to mam nowiutkiego Gens Ace 1800mAh 40C. Już raz na tym latałem i nie miał żadnych przypadłości.
DJI Mini 2 + Oculus GO
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 21 gru 2015, o 20:49

Dobra decyzja :thumb: Wszelkie nieloty i kiepskoloty zawsze mogą się przydać, nawet jeśli mają 6ch i FBL ;)

Obrazek

I po co ja głupi wyrzucał te choinke we wiosnę... :masakra:
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
bahus
Domownik forum...
Posty: 252
Rejestracja: 17-12-2015
Lokalizacja: Będzin (Zagłębie)
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: bahus » 21 gru 2015, o 21:31

No dobra, siły finansowe zmobilizowane, za to żonie chyba będę musiał ... chociaż to chyba nie temat na to forum ;)
Dzięki Wam i mojej KOCHANEJ POŁOWICY jestem gotów popełnić mój pierwszy zakup 6-kanałówki w postaci rzeczonego wcześniej TREXA...
Jak stworzyliście potwora to se go teraz chowajcie ;) i proszę mi powiedzieć kiedy zacznę TAK latać:


MATI ... za niedługo się zderzymy ... Czeladź niedaleko.
DJI Mini 2 + Oculus GO
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 21 gru 2015, o 21:49

No jak już zaczniesz latać, to tak w skrócie :)
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
lenu
Lider forum...
Posty: 2168
Rejestracja: 13-10-2014
Lokalizacja: Janki - niedługo Wolica :D
Podziękował: 21 razy
Podziękowano: 98 razy

Postautor: lenu » 21 gru 2015, o 22:13

Artja pisze:No jak już zaczniesz latać, to tak w skrócie :)

No i jak nabierzesz wprawy w remontowaniu po zaczęciu lotów :P im szybciej wyremontujesz po krecie model tym szybciej znowu zaczniesz latać ;)
Pozdrawiam, Artur
Goblin 500 / Gaui X3 / w planie 20letnim dużo dużo więcej / DX8
Awatar użytkownika
pkali
Lider forum...
Posty: 2911
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 155 razy
Podziękowano: 241 razy

Postautor: pkali » 21 gru 2015, o 22:36

Trzeba się jeszcze nauczyć:
- jak przemycić wrak do domu, oczywiście z uśmiechem na gębie, który ma być świadectwem udanych lotów (bo kochane połowice nie bardzo rozumieją, że nauka kosztuje, tym więcej im jest intensywniejsza),
- jak nie beczeć po pijaku nad rozkwaszonym helikiem (początkowo na trzeźwo z tym sobie nie poradzisz),
- że przepis na forumowe miodowe ma zastosowanie przed rozpoczęciem nauki, gdy jeszcze są fundusze ( krety i chęć posiadania nowego sprzętu wszelakiego pochłaniają wszystkie zaskórniaki)...

:)
XLPower 520, protos 380, xl380, protos mini, gaui MX3, oxy2, omphobby M2, omphobby M1
Awatar użytkownika
bahus
Domownik forum...
Posty: 252
Rejestracja: 17-12-2015
Lokalizacja: Będzin (Zagłębie)
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: bahus » 21 gru 2015, o 22:47

W sumie dobrze że do tej 913 kupiłem tylko oryginalnego flybara... który od skośnych już płynie. Będę miał dla niej specjalne zadanie, pracuję na warsztacie i w większej przerwie między autami będzie mi urozmaicał dzionek... Od początku miałem z nim związane większe plany, mam kamerkę sportową i już ją przerobiłem do podwieszenia dla tej helki. Kamerka ta ma taki plus że posiada WIFI wbudowane, jak się aplikację na androida zaciągnie i zainstaluje to mam bezpośredni obraz na telefonie z pokładu heli jakbym tam był... lag na poziomie 1-2 sekund do przeżycia, z możliwością nagrywania 720p 60kl lub 1080p 30kl...Fona podwiesić tylko do nadajnika i bajka. Zobaczymy co jeszcze z tej 913 wykrzesam. Mam tylko nadzieję że popełnienie zakupu dojdzie do skutku ... a później ... to już się zobaczymy w innym dziale ;D

Z ostatniej chwili sprawa się rypła ... siła wyższa i nie ma rady... widocznie muszę na swoją 450-kę jeszcze poczekać. Swoją drogą, bardzo podobają mi się obudowane Gobliny... co o nich możecie ciekawego powiedzieć ?
DJI Mini 2 + Oculus GO
Awatar użytkownika
lin3e
Lider forum...
Posty: 2038
Rejestracja: 28-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 80 razy

Postautor: lin3e » 21 gru 2015, o 22:59

Taki lag umożliwi Ci co najwyżej zawis na jakiejś wysokości i obejrzenie się w lewo w prawo. Zapomnij o lataniu patrząc się na ekran.
...
Awatar użytkownika
bahus
Domownik forum...
Posty: 252
Rejestracja: 17-12-2015
Lokalizacja: Będzin (Zagłębie)
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: bahus » 21 gru 2015, o 23:00

Wiem ... nie taki cel był :D ale do nagrywania wystarczy ... cholera żal mi tego TREX'a
DJI Mini 2 + Oculus GO
Awatar użytkownika
lenu
Lider forum...
Posty: 2168
Rejestracja: 13-10-2014
Lokalizacja: Janki - niedługo Wolica :D
Podziękował: 21 razy
Podziękowano: 98 razy

Postautor: lenu » 21 gru 2015, o 23:19

Gobliny nie są obudowane, one są tak zbudowane co czyni je wyjątkowymi :D no i ich właścicieli :P wyjątkowi lansiarze :P chyba że masz na myśli al'a gobliny, a trex nie ten to inny się trafi. Wykorzystaj ten czas na zebranie kasy na apkę i naukę na symku.
Pozdrawiam, Artur
Goblin 500 / Gaui X3 / w planie 20letnim dużo dużo więcej / DX8
Awatar użytkownika
bahus
Domownik forum...
Posty: 252
Rejestracja: 17-12-2015
Lokalizacja: Będzin (Zagłębie)
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: bahus » 21 gru 2015, o 23:26

Nim się trafi to zeżrę paznokcie ze zgryzoty ... Ale chyba od Trexa powinienem wystartować, nie wyobrażam sobie przyrżnąć ogonem goblina w glebę ... od razu do dekarza i wiadro żywicy epoksydowej.
Trex ze swoją golizną ma dobry dostęp do części. Jak dorwę swój egzemplarz i opanuję latanie bez kretów pomyślę o tym żeby zrobić mu obudowę ogona z jakiejś żywicy na wzór goblina. Ładne są, zwłaszcza w zieleni mi się podobają.
DJI Mini 2 + Oculus GO
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 22 gru 2015, o 00:00

bahus pisze: za to żonie chyba będę musiał ... chociaż to chyba nie temat na to forum ;)

Nawet nie wiesz jak bardzo lubimy takie historie. Dajesz... ;)
Awatar użytkownika
bahus
Domownik forum...
Posty: 252
Rejestracja: 17-12-2015
Lokalizacja: Będzin (Zagłębie)
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: bahus » 22 gru 2015, o 00:10

Heh ... o bobrach może innym razem :D Na razie mam ostre parcie na Reksia, jednak w tym punkcie mojego życiorysu zastanawiam się pomiędzy 450 a 500... jak to jest z utrzymaniem i dostępnością części w 500. Różnica nawet w zakupie nowego nie jest aż tak ogromna. Powiedzmy jak to się ma przy wywinięciu klasycznego kreta, 450 a 500... no i standardowe wymiany zębatek itp. Ciekawi mnie też wytrzymałość 500 ki, czy jest zbliżona do 450 czy z uwagi na wagę przy tym samym krecie 500 leci bardziej w drzazgi i lepiej skupić się na 450? Jakie 500 ma minusy? Bo jak się naumię to co kto lubi. .. GOBLIN 700 może. Na 50cali pana słonika urobiłem to i Goblin z czasem mógłby wskoczyć.
DJI Mini 2 + Oculus GO
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 22 gru 2015, o 00:16

Fiu... fiuuu... jeszcze dobrze nie polizał, a już o G700 myśli :) A może w spalinki byś poszedł, co? Bo pakieciki do tych gigantów, to raz że troszku ważą masowo i kosztowo, a dwa że to prąd, duuużo prądu... bleee... A kret jak będzie chciał, to i tak z torbami puści, tu się nie ma co szczypać :)
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 22 gru 2015, o 00:20

Ja bym na Twoim miejscu brał w ostatnim sezonie dobrze sprawdzona przeze mnie kombinacje: mikrus v977 plus 450tka (tanio trex, lepiej gaui x3, ciszej mini protos lub drożej ale na bajer ze goblin 380).
Te dwa dobrze pracują w parze bo małym ogarniasz a większym latasz na 50% skilla i jest i tanio i przyjemnie.
W większe heliki bym się pchal dopiero po porzadnie wylatanym sezonie gdt juz będziesz wiedział, ze wiesz czego chcesz...

Wróć do „Mikro heliki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości