WLtoys - V913

Wszystkie maluszki do polatania w domu i w hangarze. Chociaż wiele z nich potrafi też poszaleć na dworze...
Awatar użytkownika
bahus
Domownik forum...
Posty: 252
Rejestracja: 17-12-2015
Lokalizacja: Będzin (Zagłębie)
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: bahus » 22 gru 2015, o 00:20

Nie szczególnie podobają mi się spalinówki ... O tym goblinie myślę jak odczepię te dodatkowe 2 boczne kółka od rowerka, na razie mam dylemat 450 czy 500 .. Pytania z wyżej pozostają .
DJI Mini 2 + Oculus GO
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 22 gru 2015, o 00:22

Żeśmy razem napisali...
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 22 gru 2015, o 00:35

Mirek dobrze gada, tandem helików różnych klas to dobre rozwiązanie, ale dopiero jak już ma się opanowane podstawy. W przeciwnym razie mnóstwo czasu zajmuje wlatanie się w maszynę. Koszty kreta po ekstremach trzeba liczyć w cenach kita, a dla zorientowania się w drobnicy porównać chociażby ceny łopat i serw, które są stosunkowo mało zależne od marki modelu w danej klasie.
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
Pan Byku
Elita forum...
Posty: 1159
Rejestracja: 06-07-2015
Lokalizacja: Głosków Letnisko
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 48 razy

Postautor: Pan Byku » 22 gru 2015, o 01:26

Na szybkiego porównując ceny części 450 a 500, to różnice przy kontakcie z ziemią mogą dać się we znaki. W granicach 30-50% drożej na rzecz 500. No i jest jeszcze kwestia elektrowni.
Wiesz, zawsze możesz tak jak miruuu... Przeszło ile? 300 lotów na bezkreciu? Można? Można. Jednak miruuu nie był znów taką łamagą na jakiego wygląda zanim zaczął liczyć do 300 ;) Coś tam już fruwał wcześniej i założenie by sobie dawkować tę ekstremalną przyjemność, zaowocowało bardzo przyzwoitym wynikiem. Co z tego, że dalej nie umie latać? :banana: Ważne, że robi to bezkosztowo i czerpie z tego i owego latania, przyjemność. Albo udaje, a w nocy pod kołdrą płacze, że mu hurricane'y i piroflipy nie wychodzą :D.
Jakiś czas temu w supermarkecie można było znaleźć elegancką 500-te Trexa ze wszystkim za bodaj 1200 zł. I pisząc wszystko mam na myśli, helik FBL + nadajnik + pakiety...
Jednak, gdy podjąłeś już decyzję o zakupie "dorosłego" helika, poobserwuj rynek, wnikliwie, pokalkuluj.
Powodzenia.

P.S.
Pan Buchaj chciał gorrrrąco pozdrowić miraaa z tego właśnie miejsca ;)
Sie lata.
Pan Buhaj
RC addicted
Awatar użytkownika
Mati
Elita forum...
Posty: 720
Rejestracja: 24-05-2015
Lokalizacja: UK
Podziękował: 205 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Mati » 22 gru 2015, o 10:16

hmm Bahus - ale wiesz o tym, że to nie będzie tak jak z v913? :grin2: W sensie, że lecisz sobie pięknie, potem drobny krecik, a następnie stawiasz model i latasz dalej? Nie chcę być czarnowidzem w żadnym wypadku, ale z 450tką lub 500tką już nie jest niestety tak różowo.
Większy model to również większe siły, większe prędkości... wszystko większe. I na prawdę trudno to porównać do czterokanałówek FP (fixed pitch). Nie chcę zabrzmieć jak stary pierdziel, ale jest coś, co znacznie obniży koszty tego sportu i nazywa się symulator. :) Zależność jest taka, że im później się go zanabędzie, tym drożej kosztują wyjazdy na pole. Serio. :grin2: Potem też się przydaje. ;)
"Chwyciło i nie puszcza...
Awatar użytkownika
bahus
Domownik forum...
Posty: 252
Rejestracja: 17-12-2015
Lokalizacja: Będzin (Zagłębie)
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: bahus » 22 gru 2015, o 10:20

Dzięki za podpowiedzi ... Nastawiam się więc na TREXa 450. Co do latania, latałem już 3 kanałówką 70cm, V911 ką można powiedzieć że szaleję, 913 zrobiła mi psikusa flybarem po ogonie ale też sobie radziłem. Oprócz obecnie modelarstwa mam jeszcze wcześniejszą pasję ... giercowanie, wiem, wiem że stary już jestem ale pasji się nie wybiera... Z tego tytułu posiadam całkiem niezłą górę porządnego sprzętu i ponad 400 tytułów (oryginalnych oczywiście) ale do brzegu bo nie o tym. Wiem że symulator to nie to samo ale pozwala złapać orientację i wczuć się w maszynę , wylatałem setki godzin dronami, Apachami , UH6, UH1 i mi24 na battlefieldzie, ARMA i im podobnych przy użyciu pada. Uważam że zaowocowało to szybkim ogarnięciem wcześniej posiadanych przeze mnie latadeł, rozumiem że w realu dochodzi bezwzględna kreciofizyka ale i ta jest całkiem nieźle na symulatorach odwzorowana...
Nie mam w sumie większych problemów z lotem postępowym i zawisem i raczej przechodzę do tego z buta... ale plan jest taki:
Polatamy najpierw bliskie kółeczka na niskim półapie, a następnie spróbuję wyczuć masę i na co mi pozwoli ta maszynka... Jak dowiem się jego negatywnych zachować spróbuję pierwszych tricków. Z tego co widzę największy problem mam z określeniem w przestrzeni z jaką prędkością w linii prostej helka na mnie leci jeśli jest daleko, przez co często przeginam i tracę siłę nośną, muszę później gwałtownie kontrować żeby nie przykrecić. Przez to właśnie się złożyła 913 z flybarem w ogonie... bo nie byłem świadom że flybar może o ogon zahaczyć przy znacznym odchyleniu.
Ogólnie już jestem WASZ... poczekam na 450, w końcu ona też gdzieś tam na mnie czeka... a później spróbuję jak to było ...
latać nisko i wolno :D

A i jeszcze odnośnie symulatora... który polecacie. Gdzie mogę podstawy ogarnąć ... Niestety na razie na padzie.

Co do samej 913 to mała nie jest, jakieś 52 centymetry i przekonałem się co znaczy przyrżnąć czymś większym, poza tym to nie był drobny krecik, leciałem na pełnej parze na ogon na wysokości tak 3 metrów, zauważyłem że bydle traci siłę nośną i wali w dół, jak usiłowałem go skontrować to flybar prawie przebił rurę ogonową, po czym poleciał w pis...u a ogon wbił się w ziemię i helka wywinęła fikołka na śmigła . Co do projektu plany były niezłe :lol: jak będę w przyszłości kupował kolejną 700 to może wrócę do niego, ze starych już wtedy 450 coś powyciągam, pokombinuję i zmuszę tego smyka żeby latał bez flybara... jeszcze przyjdzie taki dzień :lol:
DJI Mini 2 + Oculus GO
Awatar użytkownika
Mati
Elita forum...
Posty: 720
Rejestracja: 24-05-2015
Lokalizacja: UK
Podziękował: 205 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Mati » 22 gru 2015, o 11:01

Phoenix, Real Flight i jeszcze kilka innych tytułów. Poszperaj w wątkach. Ja wymieniłem Ci te najczęściej polecane. Phoenixa sam używam i jest na prawdę fajny. :)
bahus pisze:Co do latania, latałem już 3 kanałówką 70cm, V911 ką można powiedzieć że szaleję, 913 zrobiła mi psikusa flybarem po ogonie ale też sobie radziłem. (...) ...Wiem że symulator to nie to samo ale pozwala złapać orientację i wczuć się w maszynę , wylatałem setki godzin dronami, Apachami , UH6, UH1 i mi24 na battlefieldzie, ARMA i im podobnych przy użyciu pada.

Tym bardziej polecam Ci symulator. :grin2: I chociaż sam jestem "świeżo zainfekowany", mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że gdybyś chciał polatać kiedyś helikiem na padzie, to daj znać koniecznie, a tymczasem będziesz musiał się przestawić na gały.
Jak potrzebujesz radio, które da radę z symkiem to Ci mogę pożyczyć na święta jak masz parcie (jakby co to PW) - bo tu warto się porozglądać zanim się zanabędzie. Symulatora zdobyć to nie problem. A do 450tki nabierzesz respektu jak pierwszy raz zawadzisz o coś łopatami. :shock: Czego oczywiście Ci nie życzę, ale filmuj koniecznie. 8-)
"Chwyciło i nie puszcza...
Awatar użytkownika
bahus
Domownik forum...
Posty: 252
Rejestracja: 17-12-2015
Lokalizacja: Będzin (Zagłębie)
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: bahus » 22 gru 2015, o 11:04

Na chwilę obecną mam udokumentowane w 100% wszystkie loty 913 :D Filmik trwa jakieś 60 sekund i kończy się o kur...a !! wypowiedziane przez teścia :D

Co do symulatora to z chęcią bym się skusił, na chwilę obecną męczę Aerofly RC7, ale na padzie strasznie się tym lata.
DJI Mini 2 + Oculus GO
Awatar użytkownika
bahus
Domownik forum...
Posty: 252
Rejestracja: 17-12-2015
Lokalizacja: Będzin (Zagłębie)
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: bahus » 22 gru 2015, o 17:34

Wtrącę jeszcze jedno pytanie co do 913... Mam 913 oryginalnie z tym nadajnikiem:
Obrazek
Na banggood do kupienia osobno... http://www.banggood.com/Wholesale-WLtoys-V912-4CH-Single-Blade-RC-Helicopter-Spare-Parts-Transmitter-p-62435.html
W opisie pisze wyraźnie że można go zbindować z 911,912,913... o ile 913 rozpoznaje go bez problemu o tyle 911 się z nim nie łączy, helik po włożeniu aku wolno mruga na czerwono.
Czy jest jakiś trik aby ten nadajnik dogadał się z 911?
DJI Mini 2 + Oculus GO
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 22 gru 2015, o 17:56

Albo jest trick i znajdziesz go szybko na youtubie (ludzie lubią wrzucać takie "manuale") albo ten helik jest z innej wersji (bo one się zmieniają a nazwa zostaje) i może mieć np starsza płytkę która nie współpracuje...
Awatar użytkownika
tom74
Elita forum...
Posty: 655
Rejestracja: 05-01-2013
Lokalizacja: Opole
Podziękował: 49 razy
Podziękowano: 32 razy

Postautor: tom74 » 22 gru 2015, o 18:22

Stawiam, że płytki odbiorników były w kilku wersjach robione i często jest tak, że starsza płytka z nowszym radiem nie działa. W MJX 45 były 4 płytki - 3 oficjalne z których wersja pierwsza działała tylko ze starym radiem i kolejne działające z nowym, do tego obsługa modeli F45, F47 i F49 i podobno quada X400.
moja największa pasja:
http://banici.pl/bam/Tom/Busa/BUSA_5.mp4
https://www.youtube.com/user/modificationsdrives/videos?view_as=subscriber
Awatar użytkownika
zbig
Stały bywalec...
Posty: 231
Rejestracja: 02-01-2015
Lokalizacja: Montreal-Kanada
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 5 razy

Postautor: zbig » 22 gru 2015, o 19:28

W opisie pisze wyraźnie że można go zbindować z 911,912,913... o ile 913 rozpoznaje go bez problemu o tyle 911 się z nim nie łączy, helik po włożeniu aku wolno mruga na czerwono.
Czy jest jakiś trik aby ten nadajnik dogadał się z 911?[/quote]

mozna bindowac z v911,jest krotka procedura juz nie pamietam kolejnosci ale troche trza pokombinowac z wylaczaniem i wlaczaniem nadajnika i wlaczaniem i wylaczaniem
odbiornika,po ktorejs probie zalapie i bedzie trzymal.
Awatar użytkownika
bahus
Domownik forum...
Posty: 252
Rejestracja: 17-12-2015
Lokalizacja: Będzin (Zagłębie)
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: bahus » 23 gru 2015, o 22:16

Mam jeszcze pytanie. Na jaką wartość ustawić darcie mordy buzzera dla oryginalnego pakietu 1500mAh i mojej 913? Tak żeby oczywiście zachować resztki na lądowanie. Facet w sklepie ustawił coś poniżej 3,5 chyba ale przy 3,7 zaczyna mi gubić ogon... przez co w robocie ja zgubiłem kalendarz :mrgreen:
DJI Mini 2 + Oculus GO
Awatar użytkownika
lenu
Lider forum...
Posty: 2168
Rejestracja: 13-10-2014
Lokalizacja: Janki - niedługo Wolica :D
Podziękował: 21 razy
Podziękowano: 98 razy

Postautor: lenu » 23 gru 2015, o 22:20

Najlepiej to sobie zmierzyć czas jaki potrzebujesz zeby pakiet do 3.8 wypompować. Te buzzery różnie działają i może ci piszczeć co chwila w pikach, a tak latasz jakis czas i wiesz ze trzeba kończyć. Ogólnie pakiety staraj się rozładowywać tak do 3,8V na cele właśnie.
Pozdrawiam, Artur
Goblin 500 / Gaui X3 / w planie 20letnim dużo dużo więcej / DX8
Awatar użytkownika
bahus
Domownik forum...
Posty: 252
Rejestracja: 17-12-2015
Lokalizacja: Będzin (Zagłębie)
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: bahus » 8 sty 2016, o 18:49

No dobra ... już chwilę jestem na forum więc może się do czegoś przydam ... taka moja mała prosta aczkolwiek skuteczna przeróbka ...
V913 ma problem z flybarem który zazwyczaj już podczas pierwszego lotu kończy się kretem... Problem polega na zbytniej możliwości wychylania flybara, przez co potrafi on zwyczajnie przypierdzielić w kabinkę (o ile mamy szczęście) lub w belkę ogonową i zatrzymać silnik w locie, rozlatując się przy tym w drobny mak...

Obrazek

Postanowiłem zakupić w pobliskim markecie budowlano remontowym ... i tu uwaga zgodnie z tym co napisano na opakowaniu "uszczelkę grzybka głowicy :lol: " (zapomnieli dopisać V913) i zamontować ją zgodnie z przeznaczeniem ... wyszło tak :

Obrazek

Zobaczymy czy wpłynie to w jakiś negatywny sposób na lot, ale powinno być dobrze...
DJI Mini 2 + Oculus GO
Awatar użytkownika
tom74
Elita forum...
Posty: 655
Rejestracja: 05-01-2013
Lokalizacja: Opole
Podziękował: 49 razy
Podziękowano: 32 razy

Postautor: tom74 » 8 sty 2016, o 21:20

Przeróbka ok, sprawdź jak będzie w locie.
moja największa pasja:
http://banici.pl/bam/Tom/Busa/BUSA_5.mp4
https://www.youtube.com/user/modificationsdrives/videos?view_as=subscriber
Awatar użytkownika
bahus
Domownik forum...
Posty: 252
Rejestracja: 17-12-2015
Lokalizacja: Będzin (Zagłębie)
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: bahus » 8 sty 2016, o 21:42

W locie bomba ;) ... Z tego co zauważyłem jeszcze w 913 3.8V na celę nie ma zastosowania ... Model osiąga na oryginalnym pakiecie ten stan po około 1 minucie lotu ... i lata dalej , aż do 3,4 na celę. Spokojnie można ustawić na buzzerze 3,5 (po około 4 minutach) bo po tej wartości zostaje jeszcze około minuta lotu, jeśli wartość spadnie poniżej 3,4V na celę silnik jest automatycznie wyłączany, bez możliwości włączenia.
DJI Mini 2 + Oculus GO
Awatar użytkownika
tom74
Elita forum...
Posty: 655
Rejestracja: 05-01-2013
Lokalizacja: Opole
Podziękował: 49 razy
Podziękowano: 32 razy

Postautor: tom74 » 9 sty 2016, o 16:12

To nie istotne jak reaguje elektronika heli na dolny próg napięcia, bo napęicie 3,4 V na cele zabije tego lipola po kilkunastu lotach. Ustaw buzzera na 3,7-3,6V i ląduj jak tylko włączy się sygnał dźwiękowy.
moja największa pasja:
http://banici.pl/bam/Tom/Busa/BUSA_5.mp4
https://www.youtube.com/user/modificationsdrives/videos?view_as=subscriber
Awatar użytkownika
bahus
Domownik forum...
Posty: 252
Rejestracja: 17-12-2015
Lokalizacja: Będzin (Zagłębie)
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: bahus » 9 sty 2016, o 23:21

Mam na 3,5V to te 3,6V zrobię ... tylko dziwi mnie fakt opisu na pakiecie... o ile nie oryginalnym o tyle :

Obrazek

High Discharge czyli pakiet głębokiego rozładowania .. Mój jest S2 ale pisze dokładnie to samo ... Czy to głębokie rozładowanie mam rozumieć ma go zabić ??
Z tym 3,7V to przesada ... po 2 minutach latania sadzać maszynę ?? Co do buzzera jak wyłączę helkę po lądowaniu i nie ma obciążenia na pakiecie to pokazuje 3,9 V ...
Ostatnio zmieniony 9 sty 2016, o 23:35 przez bahus, łącznie zmieniany 2 razy.
DJI Mini 2 + Oculus GO
Awatar użytkownika
pkali
Lider forum...
Posty: 2911
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 155 razy
Podziękowano: 241 razy

Postautor: pkali » 9 sty 2016, o 23:32

@bahus to high discharge dotyczy wysokiej wartości prądu rozładowywania, a nie głębokiego rozładowywania. Może twój pakiet już niedomaga i dlatego szybko siada.
XLPower 520, protos 380, xl380, protos mini, gaui MX3, oxy2, omphobby M2, omphobby M1

Wróć do „Mikro heliki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron