WLtoys - V977

Wszystkie maluszki do polatania w domu i w hangarze. Chociaż wiele z nich potrafi też poszaleć na dworze...
Awatar użytkownika
TomRar
Elita forum...
Posty: 681
Rejestracja: 17-07-2015
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 39 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: TomRar » 8 sie 2017, o 06:21

Ale na obu ustawieniach snapów helik ma latać stabilnie i poprawnie, a jak sugeruje autor, nie lata.
Więc poczekajmy na filmik z oblotu i może dodatkowy filmik pokazujący tarczę podczas ruchu serw.
Awatar użytkownika
DonPaco
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 79
Rejestracja: 29-06-2017
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 7 razy
Podziękowano: 1 raz

Postautor: DonPaco » 8 sie 2017, o 19:30

snapy przedstawione sprzet gotowy do testów i.....lipa....poriwiste podmuchy skutecznie zniechecily mnie do lotów mikrusem

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Nine Eagle solo pro 4ch | Syma S8W | V977 | Blade 230s |Tarot 450 PRO V2 FBL Silver | Phantom 4
Awatar użytkownika
kubacki
Lider forum...
Posty: 2049
Rejestracja: 28-12-2015
Lokalizacja: Będzin
Podziękował: 114 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: kubacki » 8 sie 2017, o 19:35

Bo mikrusem nie lata się przy silnym wietrze, nawet T150 X nie lubi silnych podmuchow mimo sporego zapasu mocy. Są poprostu za lekkie
Goosky S2 Legend
XL Protos 380 V2
Spektrum NX10
Awatar użytkownika
gusto
Elita forum...
Posty: 755
Rejestracja: 11-08-2016
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 46 razy
Podziękowano: 10 razy

Postautor: gusto » 8 sie 2017, o 20:52

Mi tez się często wydawało ze 977 cos dziwnie lata. Problemem były moje umiejętności pilotażu :)
Ale chciałbym powrócić do tematu luzow tarczy.
Dzisiaj trochę polatalem i stwierdziłem ze trzeba ja wymienić.To ona generuje największy problem niedokładności ruchu serwa.Macie jakieś typy sprawdzonych tarcz z oczkiem do v977?
Protos 380 | X360 | Diatone R349 |

Taranis X9D SE
Awatar użytkownika
Piotr_T
Elita forum...
Posty: 1278
Rejestracja: 13-06-2017
Lokalizacja: Józefosław
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 94 razy

Postautor: Piotr_T » 8 sie 2017, o 23:30

gusto pisze:Mi tez się często wydawało ze 977 cos dziwnie lata. Problemem były moje umiejętności pilotażu :)
Ale chciałbym powrócić do tematu luzow tarczy.
Dzisiaj trochę polatalem i stwierdziłem ze trzeba ja wymienić.To ona generuje największy problem niedokładności ruchu serwa.Macie jakieś typy sprawdzonych tarcz z oczkiem do v977?

Ponoć mimo wszystko najlepiej sprawdza się oryginalna plastikowa. Aluminiowa dostępna na BG nie jest dużo lepsza, a jest wyraźnie cięższa, co dla tego heli ma znaczenie. To takie info na podstawie informacji wyczytanych "tu i tam". Może Koledzy napiszą coś więcej, co w sumie i mnie interesuje, bo też zanosi się, że tarczę będę miał do wymiany i chyba razem z przednim serwem (wyraźny luz). Efekt mam taki, że mój V977 nie zachowuje się w sposób powtarzalny, co skutecznie utrudnia opanowanie go w locie i ostateczne wykalibrowanie. Do tego nie jestem w stanie przekonać apki, aby na stałe zapamiętała ustawienia hoover debugging (problem ponoć znany, tyle że jak dotąd nie udało mi się wynaleźć jego rozwiązania), więc jak na razie wrażenia mam mieszane, choć winny jest tu nie tyle model, ile marny pilot, który doprowadził go do takiego stanu ;-).

Pozdrawiam,
Piotr.
Wirniki - XL Power 550, Protos Mini 325 3S, OMP Hobby M2 EXP
Skrzydła - Zeta Wing-Wing Z-84 2S, LIDL EDF 2S
FlySky FS-I6X
Awatar użytkownika
gusto
Elita forum...
Posty: 755
Rejestracja: 11-08-2016
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 46 razy
Podziękowano: 10 razy

Postautor: gusto » 9 sie 2017, o 00:00

A ja z słyszałem tu i tam ;) iż tarcza z metalowego zestawu do walkery mini CP jest dobra oraz tarcza do xk k124 też pasuje i daje radę. Ta na BG proponowana do 977 niby szybko łapie luz.Niestety ja tego nie sprawdzalem wiec liczę na podpowiedzi kolegów :)
Protos 380 | X360 | Diatone R349 |

Taranis X9D SE
Awatar użytkownika
Piotr_T
Elita forum...
Posty: 1278
Rejestracja: 13-06-2017
Lokalizacja: Józefosław
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 94 razy

Postautor: Piotr_T » 9 sie 2017, o 00:31

gusto pisze:A ja z słyszałem tu i tam ;) iż tarcza z metalowego zestawu do walkery mini CP jest dobra oraz tarcza do xk k124 też pasuje i daje radę. Ta na BG proponowana do 977 niby szybko łapie luz.Niestety ja tego nie sprawdzalem wiec liczę na podpowiedzi kolegów :)

To tak jak ja :-). Zestaw od Walkery chyba widziałem na YT zamontowany na jednym z "rosyjskich" V977 (przynajmniej kolor części się zgadza ;-) ). Ta metalowa tarcza do XK K124 wyglądają zachęcająco, no i wychodzi o wiele korzystniej niż taki "set" do V977 - https://www.banggood.com/XK-K110-K120-V ... 82463.html , który trzeba traktować bardziej jako ciekawostkę, niż opcję do wykorzystania - mocniejsze to może i jest, ale pewnie i sporo cięższe. No i ta cena.

Pozdrawiam,
Piotr.
Wirniki - XL Power 550, Protos Mini 325 3S, OMP Hobby M2 EXP
Skrzydła - Zeta Wing-Wing Z-84 2S, LIDL EDF 2S
FlySky FS-I6X
Awatar użytkownika
TomRar
Elita forum...
Posty: 681
Rejestracja: 17-07-2015
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 39 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: TomRar » 9 sie 2017, o 02:15

To i ja dodam swoje grosze. Te mikruski są fajne, są bardzo przyjemne mimo, że nie pozwalają na zbyt dużo.
Dobrym pomysłem jest zamontowanie alu tarczy od k124, ale trzeba pamiętać, że to te kilka gram więcej. Przy v977 to będzie znacząca różnica i dobrze byłoby wagę tarczy zrekompensować mniejszym pakietem. Generalnie pasowałoby wtedy odchudzić helika, ale raczej nie da się odchudzić nic więcej poza pakietem. Nie wyobrażam sobie latać tym helikiem z alu tarczą i pakietami 520mAh, bo skoro przy plasti tarczy już zamula to co dopiero przy alu tarczy.
Jest na to prosty sposób.
Jeśli chcemy sobie polatać postępówki, ósemki czyli ogólnie figury mało obciążone to wtedy pakujemy 520mah i latamy. Natomiast gdy chcemy tylko i wyłącznie polatać 3D to wtedy dobrze byłoby zamontować lekki pakiet 350-400mh i przez te 2 minuty będzie można się pobawić z jakąś tam mocą, tylko te pakiety to pasuje kupić jakieś dobre, markowe, bo chińskie 350mah nie wiem czy wystarczą nawet na 2 minuty spokojnego lotu a co dopiero hard 3D.
Pozatym k110 ma większe luzy na serwach niż v911, a tak chyba nie powinno być, wiec pasowałoby znaleźć takie Serwa które oryginalnie mają jak najmniejszy luz.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 9 sie 2017, o 07:19

Tarcza - nie polecam ten alu id v977 dedykowanej. Generalnie to polecam stockowy plastik. Mi się sprawdzał najlepiej. Te plasticzana są w dwóch wersjach z metalową tulejka w środku i bez. Warto zwrócić na to uwagę.

Pakiety- mi się tylko prawdziwy te Goo 520. Do każdego rodzaju latania. Stockowe od razu wywalilem albo sprzedałem ;)

Nie zgodzę zgodzę się też z tym, że ten mikrusa nie pozwala na zbyt dużo. Ogranicza go moc w jakimś stopniu, ale na pewno nie na początku. Pomimo, że latam słabo, na v977 nauczyłem nauczyłem się latać postępowo, zawis na plecach, flipow i tictockow (bez bocznych). Latał tez moim Psychol i nie zauważyłem żeby żeby czymkolwiek go ten helik ograniczał. Także... Ten... no... nie marudzić tylko ćwiczyć. Po 20 pakietów dziennie i za rok będziecie wymiatac :)
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 9 sie 2017, o 07:25

Jeszcze jedno. Dopóki się nie odkleicie raz na zawsze od tych Waszych debugow zapomnijcie o postępach. Wyłączcie to w pizdet, zresetujcie umysł porządnie (polecam miodowe) i zacznijcie od początku, od zawisow i tak dalej.
Jak ktoś mi mówi ze helik lata dziwnie po tym jak wyłączył jakieś debugingi i helik lata dziwnie to ja mam wrażenie ze problem techniczny z helikiem jest ostatnim jaki należałoby przeanalizować ;)
Awatar użytkownika
gusto
Elita forum...
Posty: 755
Rejestracja: 11-08-2016
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 46 razy
Podziękowano: 10 razy

Postautor: gusto » 9 sie 2017, o 07:52

Miruuu a masz może linka do tej tarczy z tulejka w środku o coś takiego mi właśnie chodzi :D
Jak nie ten plastik to zamontuje tarczę od k124.
Plecki, flipy itd to jeszcze nie w tym sezonie wiec mogę latać z 520 na pokładzie ;)
Protos 380 | X360 | Diatone R349 |

Taranis X9D SE
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 9 sie 2017, o 08:33

To już zbyt dawno temu było. Ja kupowałem na BG i nie pamiętam już czy były dwie do wyboru czy dostawało się losowo. WLtoys miał fajne podejście do tego modelu w czasach jego świetności. Pomimo, że nie zmieniał nazwy wersji helika wraz z kolejnymi rzutami z fabryki dokonywał drobnych ale bardzo dobrych zmian. Zarówno w nadajniku jak i heliku. Mozliwe, że te dwie tarcze po prostu pochodziły w okresu, gdzie funkcjonowała jeszcze wersja stara i nowa... hmm

gusto pisze:Plecki, flipy itd to jeszcze nie w tym sezonie wiec mogę latać z 520 na pokładzie ;)
A dlaczego miałbyś nie latać z tymi pakietami wszystkiego? One były najlepsze.
Awatar użytkownika
Damdodo
Elita forum...
Posty: 918
Rejestracja: 16-03-2016
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 297 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Damdodo » 9 sie 2017, o 10:26

Święta racja apropos metalowego upgrade-u. Zamontowałem z nudów jakoś chyba w grudniu. Latanie z tym to wyzwanie.... Oczywiście tylko z powodu wagi.... :mad2: Katastrofa!
Także pozostają plasticzne tarcze i inne elementy, które wcale nie są takie złe. 6G nadaje się do latania po pokoju w bloku w stylu FORWARD OLDFLYING. I tyle. Nie ma co narzekać tylko latać i ćwiczyć!!!

P.S.
Odkąd założyłem metalowy upgrade latałem V977 jakieś 4 może 5 pakietów. Cały czas obiecuję sobie, że wrócę do plastiku. I tak już od grudnia.... :lol:
G500 SPORT, Protos 380, Protos mini 6s, Goblin Fireball, Oxy2, V977, iX12, DX7, RF7.5

"Mądrość przychodzi z wiekiem, czasami jednak wiek przychodzi sam..."
Awatar użytkownika
TomRar
Elita forum...
Posty: 681
Rejestracja: 17-07-2015
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 39 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: TomRar » 10 sie 2017, o 08:19

miruuu pisze:Dopóki się nie odkleicie raz na zawsze od tych Waszych debugow zapomnijcie o postępach.

Dobrze gada polać mu :piwo2:
Ja już od dawna mam włączone na stałe przyciski 3D oraz dual rate na 100% i tak też latam. W trybie 3D i dual rate 50% helik jakoś zbyt wolno wykonuje akrobacje, więc wolę 100%.
Trybu 6G można używać, gdy chce się nauczyć robić szybkie i ciasne ósemki, bo mamy pewność, że helik się nam nie przechyli "do poziomu negatywnego" bez naszej wiedzy.

A gdyby tak zostawić całego helika w plastiku, bo jak dla mnie w plastiku lata wystarczająco stabilnie i zmniejszyć mu pakiet do 300-350mAh do lotów hard 3D. Te zaoszczędzone 5 gram już będzie odczuwalne, na pewno helik będzie się mniej męczył, ale i pakiety będzie trzeba częściej wymieniać, aczkolwiek to bardzo mała wada w porównaniu z tym, że helik nabierze ciutke mocy.
Kiedyś to sprawdzę :)

Ten helik pozwala na spokojne loty jak i loty 3D, nawet taki V922 czy k100 ze szczotką pozwala na loty 3D i wykonanie większości akrobacji z mniejszym bądź większym problemem. Tutaj chodzi o coś innego, chodzi o taki niedosyt. Można to najlepiej porównać do miodowego. Mianowicie kupujecie sobie składniki na miodowe, wracacie do domu, odpalacie sprzęt hi-fi, bądź przygotowujecie miejsce na grzebanie przy modelu (jedni wolą degustować przy muzyce, a inni przy majsterkowaniu) następnie mieszacie składniki i gdy wszystko jest gotowe - zaczynacie degustację. Z minuty na minutę jest coraz lepiej i nagle okazuje się, że miodowe się skończyło. No cóż, tak musiało się stać, więc wracacie do kuchni, aby napełnić szklankę od nowa, ale okazuje się, że już nie ma miodowego. Nie ma już miodowego, bo dziewczyna/żona wbiła nóż w plecy i wypiła resztę trunku. No i co? No i pozostał taki właśnie niedosyt, bo samochodem do sklepu nie pojedziecie, a jedna szklanka miodowego to zdecydowanie za mało na zaspokojenie wieczoru.
Myślę, że wyjaśniłem na czym polega ten mój niedosyt związany z k110. Gdy zaczynam latać robi się fajnie, z każdą sekundą coraz lepiej i gdy w końcu chcę dostać takiego strzała adrenaliny to okazuje się, że dostaję strzała w kuper i biegnę po nowy pakiet, bo podczas wykonywania strzała adrenaliny jedyne co wykonałem to zdusiłem silnik.
Także taka sytuacja :D
Latać można i nawet trzeba tym mikrusem, ale według mnie ten heli mechanicznie jest za słaby do bocznych tic-toców. Pionowe tic-tocki jeszcze da radę zrobić, ale poziome według mnie nie, bo albo zduszę silnik, albo spadnę. Ale wiem, że inni dają radę robić poziome tic-tocki, więc to tylko nieumiejętność pilota.
Tak czy siak heli jest bardzo dobry, a przy zaoszczędzeniu 5-ciu gram na pakiecie powinien dostać lepszego kopa i tyle w zupełności powinno wystarczyć do pełnej satysfakcji tym helikiem.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 10 sie 2017, o 08:25

:)

Małe lipo - zgodzę się pod warunkiem że będzie bardzo mocne, jakieś SLS czy coś w tym stylu. Pytanie czy wtedy waga nie wyjdzie taka sama.

Boczne tictocki - wyższa Szkoła jazdy, mi też się nim nie udało, ale to bardziej kwestia tego ze w małym gowienku w takiej pozycji go po prostu nie widać.
Awatar użytkownika
Damdodo
Elita forum...
Posty: 918
Rejestracja: 16-03-2016
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 297 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Damdodo » 10 sie 2017, o 08:31

A ja dalej uważam, że to fajny model. I nie wiem czy byłbym się zajmował tym hobby gdybym go nie zakupił. :dk:
A dwa lata temu nie było XK110 ani XK120 ani T-REX-a 150 ani ani...
I co? V977 wygrywał. :thumb:
G500 SPORT, Protos 380, Protos mini 6s, Goblin Fireball, Oxy2, V977, iX12, DX7, RF7.5

"Mądrość przychodzi z wiekiem, czasami jednak wiek przychodzi sam..."
Awatar użytkownika
TomRar
Elita forum...
Posty: 681
Rejestracja: 17-07-2015
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 39 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: TomRar » 10 sie 2017, o 09:26

Sprawdziłem z ciekawości lipo 200mAh z v911 :D
Wirnik rozkręca się do takich samych obrotów co przy 520mah. Przy gwałtownym przygazowaniu chyba lepiej go zrywa, chyba czuć tą mniejszą wagę, ale to tylko na 30 sekund. Po minucie bateria gorąca i wyzerowana.
Także chińskie mniejsze pakiety bez sensu. Może jakieś firmowe pakiety 300mah będą lepsze, ale szczerze to nie mam zamiaru dawać 25-30zł za jeden pakiecik, który jest 3 gram lżejszy, pozwala na krótszy lot i helik jest 10% dynamiczniejszy. Krótko mówiąc gra nie warta świeczki.
Więc latać swoimi mikrusami i nie pierdzielić się w żadne upgrady, bo zawsze będzie coś kosztem czegoś, a koniec końców i tak zawsze będzie niedosyt.
Chcecie poszaleć? To kupcie sobie za 80zł XFX 250, albo za 150zł XFX 500, albo za 160zł XFX 450 prawie RTF, ale mikruska zostawcie w spokoju. Bo jakby policzyć tą całą kase, którą byście wydali na liczne testy upgradów, to byście za tą cene mieli kolejnego mikrusa na 2s.
Awatar użytkownika
TomRar
Elita forum...
Posty: 681
Rejestracja: 17-07-2015
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 39 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: TomRar » 10 sie 2017, o 18:54

Heh Pany, ten helik jest niemożliwy :D
Przypadkiem zauważyłem, że jedno górne mocowanie Serwa ma ułamany zaczep przez co serwo podczas ruchu orczyka odginało się z ramy a kompletnie nie jest to odczuwalne podczas lotu :)
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 10 sie 2017, o 19:25

Haha. To często usterka, która często też ma duże znaczenie da lotu. I choć banalna to ciężko ją czasem znaleć gdy się o tym nie pomyśli. Wymień koniecznie lub sklej, bo jeśli Ci jeszcze nie przeszkadza to znaczy, że dopiero rozrusza się za chwile :)
Awatar użytkownika
Buszmen
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 65
Rejestracja: 23-11-2014
Podziękował: 14 razy
Podziękowano: 21 razy

Postautor: Buszmen » 10 sie 2017, o 20:17

TomRar pisze:Pozatym k110 ma większe luzy na serwach niż v911, a tak chyba nie powinno być, wiec pasowałoby znaleźć takie Serwa które oryginalnie mają jak najmniejszy luz.


Rozklekotane serwa można reaktywować, o ile nie posypały się zęby. Trochę cierpliwości i klej CA. "Naprawiłem" kilkanaście sztuk, białych i czarnych.
Tutaj poradnik
https://www.youtube.com/watch?v=qHg9WoVsnYc

Wróć do „Mikro heliki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości