Hisky - HCP100S

Wszystkie maluszki do polatania w domu i w hangarze. Chociaż wiele z nich potrafi też poszaleć na dworze...
Awatar użytkownika
Mati
Elita forum...
Posty: 720
Rejestracja: 24-05-2015
Lokalizacja: UK
Podziękował: 205 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Mati » 5 sty 2018, o 21:35

Przemo84 pisze:... ale przy próbie oderwania heli przechyla sie na którąś ze stron i wali łopatkami o ziemie...
Czy silnik w tym modelu rozkręca sie powoli ?
Pozdrawiam.

A czy "którąś" to nie jest przypadkiem w lewo?
Czy to taki efekt? (Oglądaj od 2:25)

Jeśli tak to wszystko jest w porządku. Trzeba kontrować gałami. Będzie stabilniej jak już będziesz z pół metra nad podłożem.
Tak - silnik rozkręca się powoli. Gdyby wystartował od razu na maksa to zębatka nie miała by szans. I tak ma mizerne, więc od razu lepiej się zaopatrzyć w spory zapas. 8-)

BTW - Ten helik nie zachowuje się zbyt dobrze w "NORMALU". Koniecznie ustaw sobie IDLE UP z płaską krzywą gazu na poziomie 85-95%.
Na Twoim filmiku wszystko wygląda na poprawnie działające z wyjątkiem słabych reakcji w zakresie ujemnych kątów (przynajmniej tak mi się wydaje).
"Chwyciło i nie puszcza...
Awatar użytkownika
Przemo84
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 30
Rejestracja: 03-01-2018
Lokalizacja: Bobrowniki
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Przemo84 » 5 sty 2018, o 22:36

Mam tez v922, ale ma wlasna apke wiec odpalilem i polecialem. To moje pierwsze modele z FBL bo copterx tego nie posiada. Dam jeszcze jeden link. https://youtu.be/lsTPobqtQKE
Zakładam łopaty i ładuje aku. Mowicie ze jest ok to ide na halę. Jeśli okaże sie ze poleci to :swir: :wall2:
A zębatki mam i pare czesci ;)
Goosky S2
Awatar użytkownika
Mati
Elita forum...
Posty: 720
Rejestracja: 24-05-2015
Lokalizacja: UK
Podziękował: 205 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Mati » 5 sty 2018, o 23:41

Zanim polecisz - sprawdź jeszcze czy masz zero stopni i dobrze ustawione zakresy ruchów serw. Na Twoim filmiku widać, że endpointy masz ustawione trochę za duże.
V922 ma podczas startu większe tendencje do wymuszania korekt niż 100S. Jeśli start starszym braciszkiem opanowałeś to młodszy będzie tylko bardziej grzeczny. :grin2: I znacznie bardziej adrenalinogenny... :twisted:
"Chwyciło i nie puszcza...
Awatar użytkownika
Przemo84
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 30
Rejestracja: 03-01-2018
Lokalizacja: Bobrowniki
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Przemo84 » 6 sty 2018, o 00:18

No i poszedł, ale to jest demon :twisted: Miota nim jak szatan hehe. Ustawienia subtrymami pomogły, tarcza podczas startu nie ucieka jak wczesniej Dziekuje wszystkim za pomoc i cierpliwość do mnie :hammer:
Musze jeszcze troche przy nim posiedziec, pomału do przodu.
No właśnie jak sprawdzic kąty łopat w takim mikrusie ?
I jakie ma miec +- ?
https://youtu.be/S8G3zbE1mFQ
Tylko prosze sie nie śmiać :lol:

Nie wiem czy dobrze myślę ale łopaty powinny pokrywac się na 0 stopni jak na zdjeciu ?
Bo drążek mam juz dawno za polowa na idle.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Goosky S2
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 6 sty 2018, o 08:39

Dobrze masz zero. A ujemne ustaw tak żeby ruszając throttle na maxa wdol i w górę kasa z nich na zmianę kończyła ok 5-10mm nad belka ogonowa. Ja ustawialem tak żeby dotykała ale tak mocnych kątów nie potrzebujesz. Grunt żeby były symetryczne bo jak ustawisz inaczej to później będziesz się uczył latać od nowa za jakiś czas...
Awatar użytkownika
Mati
Elita forum...
Posty: 720
Rejestracja: 24-05-2015
Lokalizacja: UK
Podziękował: 205 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Mati » 6 sty 2018, o 10:52

Przemo84 pisze:Nie wiem czy dobrze myślę ale łopaty powinny pokrywac się na 0 stopni jak na zdjeciu ?
Bo drążek mam juz dawno za polowa na idle.


Na zdjęciu rzeczywiście widać, że w tym momencie jest 0 stopni, ale jednocześnie masz za wysoko lewą gałę czyli zero, ale przesunięte. Wynika z tego, że masz bardzo mało kątów dodatnich i bardzo dużo ujemnych.
W moim radiu ustawia się to w EPA (end pointy) parametrem "PIT". Zacznij od tego, a jak już będzie zero to ustaw kąty maksymalne i minimalne według wskazania Miraa.
Może pomoże Ci ten filmik. Wiem, że nie po Angielsku i z innym radiem, ale... zerknij po prostu. ;)

Po tych operacjach mała bestyjka powinna być bardziej przewidywalna w powietrzu. Gdyby była zbyt narowista to w przypadku tego modelu lepiej zmniejszyć kąty niż obniżać obroty. :)
"Chwyciło i nie puszcza...
Awatar użytkownika
Przemo84
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 30
Rejestracja: 03-01-2018
Lokalizacja: Bobrowniki
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Przemo84 » 11 sty 2018, o 10:14

Dzięki za wskazówki. Przesunąłem w moim przypadku subtrim ( 6 ) na maxa w prawo, ale nadal były kąty ujemne gdy drążek znajdował się w środkowej pozycji. Musiałem ingerować mechanicznie, odkręcając o dwa obroty cięgna serw. A o to efekt.
IMG_20180111_092348.jpg

Kąty - i + ustawiłem 10mm przed belką. Chociaż w aparaturze w opcji end points może dziwnie to wygląda, bo minus jest na 40% a plus na 50% , chyba to w niczym nie przeszkadza ?
THCRV 3D ustawiłem równo na 85% a PIT/CV na 0%,25,50,75,100% zresztą tak jak widać na zdjęciu :)
Normala tez ustawiłem (chociaż nie wiem czy warto :) )
THCRV 0%, 85 ,85, 85, 85 a Pit/CV 40%,40, 50, 70, 90%
Mam nadzieje ze będzie dobrze.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Goosky S2
Awatar użytkownika
Mati
Elita forum...
Posty: 720
Rejestracja: 24-05-2015
Lokalizacja: UK
Podziękował: 205 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Mati » 2 mar 2018, o 17:41

Panowie gdzie można zanabyć zębatki i szpindle to tego kurdupla? BG chyba się wycofuje z części do tego modelu i jedyne co można zaobserwować to coraz uboższy asortyment do 100S, można kupić na ebayu ale w jakichś szalonych cenach... :help:
"Chwyciło i nie puszcza...
Awatar użytkownika
zborecque
Elita forum...
Posty: 1496
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 100 razy
Podziękowano: 111 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 11 mar 2018, o 12:48

Coś tam jeszcze od czasu do czasu na aliexpress można wyłapać. Ja też się trochę z tym babram ostatnio. Chyba to jest ostatni sezon dla mojego Hiskaja, a szkoda ;-(
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 11 mar 2018, o 17:42

W ogóle coś się ostatnio temat mikrusow zesral. Żadnych nowości od kilku lat... :/
Awatar użytkownika
pkali
Lider forum...
Posty: 2911
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 155 razy
Podziękowano: 241 razy

Postautor: pkali » 11 mar 2018, o 18:18

Po obcowaniu z hcp100 i hiskayem k120 jedynie słuszny wybór dla kogoś kto ma jakieś pojęcie o lataniu to blade180 i oxy2. Nawet ten drugi pomimo wielkości i wagi dzielnie znosi krety w wysoką trawę. Precyzja latania i odczucia w powietrzu są nie do porównania.

Tapatalk
XLPower 520, protos 380, xl380, protos mini, gaui MX3, oxy2, omphobby M2, omphobby M1
Awatar użytkownika
Jazz
Lider forum...
Posty: 2960
Rejestracja: 02-10-2014
Lokalizacja: Ozarow mazowiecki
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 188 razy

Postautor: Jazz » 11 mar 2018, o 18:54

Blade 180 nie miałem , ale oxy 2 tak.
W całej rozciągłości się zgadzam - oprócz precyzji jest znacznie lepiej widoczny, baterie praktycznie w tej samej cenie .
Awatar użytkownika
Mati
Elita forum...
Posty: 720
Rejestracja: 24-05-2015
Lokalizacja: UK
Podziękował: 205 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Mati » 13 mar 2018, o 09:47

No właśnie u mnie historia z tym modelem (wracam do tematu 100s) jest o tyle głupawa, że... mam dwa. :masakra: Jednego kupiłem od Kubackiego dawno temu, a drugi to taki trochę Zombi bo skleciłem go z części, które już miałem w szufladzie. Radio - Hisky H-6 ostało się po V922, które również było dawcą.
No i wymyśliłem sobie, że najpierw się wylatam za wszystkie czasy, a potem jednego oddam razem z apką za kozie bobki i w zamian pojawi się w mojej pożal się Boże flocie TFÓr pod tytułem Jumper. Drugi by sobie został ze mną bo go lubię za różne rzeczy, a z czasem może udało by się doklecić jeszcze coś co mógłbym bardziej bezkarnie tłuc i wozić na rowerku w plecaku z jumperem, oraz latać na skwerach, rabatach, parkingach (na przykład w niedzielę pod marketem :rotfl2: ), na trawnikach, pod domem, na podwórku sąsiada, w budzie Azora... no taki "przykolannik" jednym słowem bo akurat takiego potrzebuję.
Tymczasem te zasrane zębatki wqurwiają mnie tak, że japierdolę. :oops: Przepraszam. I szpindelki też, choć w mniejszej nieco mierze.
Na Banguciu pustki od dawna, no więc zamówiłem na ali (z tym expres nie bardzo wyszło). Pamiętam, że terminy dostaw były jakoś tak mocno porozciągane, ale nie mam wielkiego doświadczenia z Ali, więc klikłem. Po dwóch i pół miesiąca jak zacząłem się upominać to uzyskałem informację, że już jest przecież dostarczone i co ja w ogóle chcę. No to odpisałem, że przecież nie mam bo bym se przecież polatał chętnie i polecał sklep zamiast się skarżyć. A oni mi, że mam im wysłać "plik" z poczty, a ja że o jaki plik im chodzi... I tak historia trwa do dziś i... szkoda se zawracać żopę.
Express expresem, ale zębatek dalej pragnąłem i zacząłem guglać w celu zanabycia...
Z guglania wyszło, że mogę sobie kupić te zębatki na ibeju, ale za jakieś szalone kwoty będące wielokrotnością normalnej ceny, a do tego dosrane drugie tyle za przesyłkę. Efekt - dwie zębatki z przesyłką jakieś 14 fóntóf :shock: No... hmm trochę nie ten teges jeśli brać pod uwagę, że odchodzą one (zębatki) do krainy wiecznych lotów całemi zastępami. No niefajnie. Przy okazji widziałem na własne oczy ofertę Assaulta 100 czyli jak wiadomo bliźniaka za nieco powyżej 1300 dolców :shock: Będe jeszcze szukał tych gratów to kliknę prtscrn jak jeszcze trafię. :rotfl2:
Niczym nie zrażony dokonałem zakupów zębatków i szpindelków jeszcze wTheBuildRc czy jakoś tak, a potem w Newegg.com i w obu przypadkach mały chińczyk w nocy (zwykle nie tej bezpośrednio następującej po dniu zakupów) podrzucał mi maila, że niefortunnie akurat okazało się, że jednak ich nie ma tych zębatków i że tak przypomnę... szpindelków. I że w ciągu kilku dni zwrócą kasę... :masakra: Pszipadek? :dk:
Ostatniego maila (Od Newegg) dostałem dziś w nocy.
A może...
hmm
A może trzeba się tutaj wykazać jakimś zmysłem modelarskim?
Przechodzą mi przez głowę myśli typu: A może się nie pierdzielić tylko kupić na BG dremela, kawałek klocka stalowego i piłkę włosową, a przy okazji lutownicę i może jakąś strzykawkę to się wtryskarkę zbuduje... hmm Chociaż może gotowa była by lepsza taka wtryskarka... :dk: A może iść w CNC? Znalazł bym kawałek jakiegoś mosiądzu. Tylko wystarczy dokupić obrabiarkę... Przemyślę jeszcze. 8-) Albo wkleję na supergluta... Szpindle też się ogarnie. ;)
"Chwyciło i nie puszcza...
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 13 mar 2018, o 10:43

A te zębatki to może drukować? Przy okazji grubsze to dłużej pozyja?
Awatar użytkownika
macdos
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 85
Rejestracja: 02-03-2016
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 7 razy

Postautor: macdos » 13 mar 2018, o 15:04

Wcześniej wszystkie części do Hisky HCP100S można było dostać na Hobbykingu jako zamienniki do Assault 100 (klon Hisky).
Niestety w tym momencie wszystkie są "Out of stock" :(.
Awatar użytkownika
zborecque
Elita forum...
Posty: 1496
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 100 razy
Podziękowano: 111 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 14 cze 2023, o 10:23

Ktokolwiek jeszcze lata Hiskajem? Może ktoś chciałby to co zostało z mojego przygarnąć na części? Szkoda mi wyrzucić, tym bardziej że ciągle lata. Niedawno odpaliłem go sobie dla testu - i pomijając masakryczne przydychanie przy zwiększaniu kątów (pewnie albo już mi padły aku, albo ESC nie wyrabia, albo silnik się "zastał") - to normalnie dało się nim polatać. Delikatnie bo delikatnie, ale się dało i na plecach nieco też.
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC

Wróć do „Mikro heliki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości