WLtoys - V930

Wszystkie maluszki do polatania w domu i w hangarze. Chociaż wiele z nich potrafi też poszaleć na dworze...
Awatar użytkownika
Bone Crusher
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 24
Rejestracja: 20-09-2015
Lokalizacja: Gorzyce k/Rybnika
Podziękował: 3 razy

Postautor: Bone Crusher » 23 paź 2015, o 09:35

Wiesz jakby miała to być wina nadajnika, a taki np Devo 7e obsłuży również inne heliki, albo przy odpowiednim odbiorniku jakiś samolot, to chętnie bym go kupił. Kiedyś planowałem kupić jakis w wersji artf, ale nie było okazji, a tak pilotek by już był.
Gajos

Postautor: Gajos » 23 paź 2015, o 09:49

Bone Crusher pisze:Wiesz jakby miała to być wina nadajnika, a taki np Devo 7e obsłuży również inne heliki, albo przy odpowiednim odbiorniku jakiś samolot, to chętnie bym go kupił. Kiedyś planowałem kupić jakis w wersji artf, ale nie było okazji, a tak pilotek by już był.
Toto Twoje tutaj, to to popierdółka jest. Devo 7E, to zupełnie inna półka. Tylko widzisz, jest pewien konflikt: Devo 7E wyjdzie Ci tanio, ale tylko w jakimś kombo (jak moje). Ale w kombo wkładają chłamy z odrzutów i od razu trzeba ponaprawiać, bo tylko krety będą. Osobno kupionego nie widziałem, ale podejrzewam, że jest przed zapakowaniem chociaż przez kogoś włączony i trochę zrewidowany. A przekonany jestem, że też go trzeba docyzelować... Jestem właściwie tego pewny.
Na razie posłałem list do mojej Kukiełki. Czekam na jej odpowiedź.
Dostała dane i filmy, czekamy dalej. Przez łykend obsuwa na bank... :(
Gajos

Postautor: Gajos » 23 paź 2015, o 21:18

Nadajnik 2.4GHz od WLtoys... :approve: :rotfl:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Gajos

Postautor: Gajos » 24 paź 2015, o 09:16

Gajos pisze:... Na razie posłałem list do mojej Kukiełki. Czekam na jej odpowiedź.
Dostała dane i filmy, czekamy dalej. Przez łykend obsuwa na bank... :(
Dostałem odpowiedź, że jest poza gwarancją i nie mogą nam pomóc.
Co Ty na to?
Awatar użytkownika
Mati
Elita forum...
Posty: 720
Rejestracja: 24-05-2015
Lokalizacja: UK
Podziękował: 205 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Mati » 24 paź 2015, o 09:23

Bone Crusher pisze:Wiesz jakby miała to być wina nadajnika

Jak czytałem jakiś czas temu ten wątek, to myślałem, że już nieaktualny i jakoś minęło. :plask:
Bone - wpadaj do mnie i przetestujemy. Mam stockowy nadajnik od V922 i coś programowalnego od FBL100, ale nie pytaj co to bo symbolu nijak nie ma na wierzchu, a nie miałem potrzeby szukać. Oba nadajniki bindują się z FBLem bez problemu, z V922 też bo to bliźniaki. Można używać naprzemiennie. Gdzieś w wątku o V977 stało, że używają innego linku niż V922, więc z V977 może się nie bindować, a V930 chyba używają połączenia zgodnego z V922, ale jajek sobie nie dam ogolić, za to chętnie pomogę. Zawsze to możliwość wyeliminowania kilku rzeczy.
Z filmików jednoznacznie wynika, że coś słabo się binduje - jakby tylko trochę, nie do końca. Tym bardziej dziwi mnie nalepka 35Mhz. :shock: W razie czego mam też lekko przykurzoną WK-0701 z kwarcami na 35.120Mhz to Ci opchnę. :vhappy: Nie wiem tylko gdzie wetknąć kwarc w odbiornik. :mrgreen:
P.S. Czasem bywam w Rybniku, ale ostatnio coś rzadko, więc nie wiem kiedy się tam przemieszczę, ale zapraszam. ;)
"Chwyciło i nie puszcza...
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 24 paź 2015, o 09:41

Ooo kolejny kolega z mojego regionu :) W Gorzycach też jest kolega modelarz z którym czysto latam w Raciborzu. Może kiedyś wpadniesz na wspólne latanie. Sorki za offtop.
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Gajos

Postautor: Gajos » 24 paź 2015, o 17:29

Gajos pisze:
Gajos pisze:... Na razie posłałem list do mojej Kukiełki. Czekam na jej odpowiedź.
Dostała dane i filmy, czekamy dalej. Przez łykend obsuwa na bank... :(
Dostałem odpowiedź, że jest poza gwarancją i nie mogą nam pomóc.
Co Ty Bone na to?
Awatar użytkownika
Bone Crusher
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 24
Rejestracja: 20-09-2015
Lokalizacja: Gorzyce k/Rybnika
Podziękował: 3 razy

Postautor: Bone Crusher » 24 paź 2015, o 17:35

Gajos pisze:
Gajos pisze:... Na razie posłałem list do mojej Kukiełki. Czekam na jej odpowiedź.
Dostała dane i filmy, czekamy dalej. Przez łykend obsuwa na bank... :(
Dostałem odpowiedź, że jest poza gwarancją i nie mogą nam pomóc.
Co Ty na to?


Nic więcej nie wyczarujesz, dzięki wielkie za chęci, odeślij mi go z powrotem, będę próbował z ludźmi w pobliżu.

Mati pisze:Bone Crusher napisał(a):
Wiesz jakby miała to być wina nadajnika

Jak czytałem jakiś czas temu ten wątek, to myślałem, że już nieaktualny i jakoś minęło.
Bone - wpadaj do mnie i przetestujemy. Mam stockowy nadajnik od V922 i coś programowalnego od FBL100, ale nie pytaj co to bo symbolu nijak nie ma na wierzchu, a nie miałem potrzeby szukać. Oba nadajniki bindują się z FBLem bez problemu, z V922 też bo to bliźniaki. Można używać naprzemiennie. Gdzieś w wątku o V977 stało, że używają innego linku niż V922, więc z V977 może się nie bindować, a V930 chyba używają połączenia zgodnego z V922, ale jajek sobie nie dam ogolić, za to chętnie pomogę. Zawsze to możliwość wyeliminowania kilku rzeczy.
Z filmików jednoznacznie wynika, że coś słabo się binduje - jakby tylko trochę, nie do końca. Tym bardziej dziwi mnie nalepka 35Mhz. W razie czego mam też lekko przykurzoną WK-0701 z kwarcami na 35.120Mhz to Ci opchnę. Nie wiem tylko gdzie wetknąć kwarc w odbiornik.
P.S. Czasem bywam w Rybniku, ale ostatnio coś rzadko, więc nie wiem kiedy się tam przemieszczę, ale zapraszam.


Jak otrzymam model, to bardzo bym był chętny na spotkanie, jeśli byłbyś gdzieś nie daleko.

MacGyverek pisze:Ooo kolejny kolega z mojego regionu W Gorzycach też jest kolega modelarz z którym czysto latam w Raciborzu. Może kiedyś wpadniesz na wspólne latanie. Sorki za offtop.


Mój sąsiad czasami lata w Raciborzu, ale moto-szybowcami, nazywa się Sebastian... chociaż głównie lata motolotnią 8-)


Dziękuję wszystkim za zainteresowanie się moim problemem, na bieżąco będę informował o postępach.

PS. nie wiem czy to tylko błąd ze złym zdjęciem, czy teraz do zestawu dają apke v911:
http://www.banggood.com/WLtoys-V930-Pow ... 14248.html
Awatar użytkownika
Mati
Elita forum...
Posty: 720
Rejestracja: 24-05-2015
Lokalizacja: UK
Podziękował: 205 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Mati » 25 paź 2015, o 09:02

Bone Crusher pisze:Jak otrzymam model, to bardzo bym był chętny na spotkanie, jeśli byłbyś gdzieś nie daleko.

Nie ma problemu daj znać i jakoś się umówimy.

Bone Crusher pisze:PS. nie wiem czy to tylko błąd ze złym zdjęciem, czy teraz do zestawu dają apke v911:

Dodają po prostu sprawdzoną apkę. Oba modele to czterokanałówki, mimo, że jak wiadomo działają nieco inaczej. :)
"Chwyciło i nie puszcza...
Awatar użytkownika
zbig
Stały bywalec...
Posty: 231
Rejestracja: 02-01-2015
Lokalizacja: Montreal-Kanada
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 5 razy

Postautor: zbig » 2 lis 2015, o 20:38

Bone Crusher pisze:
Gajos pisze:
Gajos pisze:... Na razie posłałem list do mojej Kukiełki. Czek
PS. nie wiem czy to tylko błąd ze złym zdjęciem, czy teraz do zestawu dają apke v911:
http://www.banggood.com/WLtoys-V930-Pow ... 14248.html


Pomylone zdjecie,w zestawie apka ma oznaczenie V988.
pracuje na 2.4 to ze na plytce pisze 35... nie ma zadnego znaczenia,plytka z odzysku
V930 nie laczy sie z zadnym nadajnikiem Vtoysa oprocz V977,966,931no i v988
nadajnik V988(V930) pracuje tylko w mode zyro 6axe
mozna zmodyfikowac nadajniki od walkiry ze beda dzialaly z tymi vtoysami ale to dla zaawansowanych dlubaczy :juppi:
jak gdzies pisalem w tej calej sprawie trza kupic nowy odbiornik od V930 i po ptokach :wall2: padaja i tak po jakims czasie ja zajechalem ze 3
bardzo nie lubia wilgoci ,mysle
A tak moi zdaniem to to V930 lata swietnie ale z nadajnikiem od V977.
Gajos

Postautor: Gajos » 2 lis 2015, o 20:45

Olał to, załatwia sobie sam.
Odbiornik odbiornikiem Zbigu, ale nadajnik jest zepsuty. Nie było Cię, więc nie czytałeś i nie jesteś w temacie... :P :thumb:
Awatar użytkownika
Mati
Elita forum...
Posty: 720
Rejestracja: 24-05-2015
Lokalizacja: UK
Podziękował: 205 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Mati » 2 lis 2015, o 22:34

Gajos pisze:więc nie czytałeś i nie jesteś w temacie... :P :thumb:

Nie nie Gajos - poniżej nie ma V922, a to znaczy, że nie sprawdzimy V930 z nadajnikiem z V922. To są istotne informacje w tym wątku.
zbig pisze:V930 nie laczy sie z zadnym nadajnikiem Vtoysa oprocz V977,966,931no i v988
nadajnik V988(V930) pracuje tylko w mode zyro 6axe

Zbigu - a skoro V933 cały czas pracuje z włączonym 6axe to czy po wyłączeniu tego trybu z apki v977 helik to załapie? To znaczy da się to wyłączyć?
"Chwyciło i nie puszcza...
Awatar użytkownika
zbig
Stały bywalec...
Posty: 231
Rejestracja: 02-01-2015
Lokalizacja: Montreal-Kanada
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 5 razy

Postautor: zbig » 2 lis 2015, o 23:11

Zbigu - a skoro V933 cały czas pracuje z włączonym 6axe to czy po wyłączeniu tego trybu z apki v977 helik to załapie? To znaczy da się to wyłączyć?[/quote]

odbiornik w v930 zgrywa sie z apka ,jzeli np. uzywamy apke v977 w 3 axe to odbiera to i dostosuje sie (3 lub 6 axe daje nam mozliwosci v977)
jezeli zalaczymy apke v988(v930) to zgrywa sie i pracuje 6 axe mimo ze poprzednio byl w 3 axe.
apka v930 poza brakiem mozliwosci 3 axe jest tez malo precyzyjna ja mialem trudnosci latania w domu natomiast z apka v977 zaden problem
apka od v930 steruje tez heli v966 i v977 z tym ze 4 kanaly i 6 axe :lol:
Ostatnio zmieniony 2 lis 2015, o 23:24 przez zbig, łącznie zmieniany 1 raz.
Gajos

Postautor: Gajos » 2 lis 2015, o 23:12

Mati pisze:
Gajos pisze:więc nie czytałeś i nie jesteś w temacie... :P :thumb:
Nie nie Gajos - poniżej nie ma V922, a to znaczy, że nie sprawdzimy V930 z nadajnikiem z V922. To są istotne informacje w tym wątku.
no a Gajos kiedyś pisze:... W każdym razie, część RF nadajniczka w ogóle nie działa. :( ...
Tamto było do Zbiga. A V977 przecież gdzieś tam macie, więc sprawdzicie na nim odbiorniczek Bonego, ale jak też pisałem, nie podoba mi się w nim mikrokontrolerek... :(
Ty Mati też "nie jesteś w temacie"... :rotfl: ;)
Najwięcej namieszał Zbig, bo cytuje Bonego, a mówi że mnie...
Awatar użytkownika
Mati
Elita forum...
Posty: 720
Rejestracja: 24-05-2015
Lokalizacja: UK
Podziękował: 205 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Mati » 2 lis 2015, o 23:21

Gajos pisze:Ty Mati też "nie jesteś w temacie"... :rotfl: ;)

Myślałem, że cały czas chodzi o sprawdzenie 930tki Bonego. :shock:
"Chwyciło i nie puszcza...
Gajos

Postautor: Gajos » 3 lis 2015, o 00:39

Mati pisze:
Gajos pisze:Ty Mati też "nie jesteś w temacie"... :rotfl: ;)
Myślałem, że cały czas chodzi o sprawdzenie 930tki Bonego. :shock:
No tak, ale nadajnik Bonego jest do bani na bank, a odbiornik niby cosik działa, ale ma procesorek podejrzany. Podobno mieliście go sprawdzić na nadajniku od 977.
Nic już nie wiem, Zbigu namieszał mi w głowie tymi cytatami.
:rotfl:
Awatar użytkownika
Bone Crusher
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 24
Rejestracja: 20-09-2015
Lokalizacja: Gorzyce k/Rybnika
Podziękował: 3 razy

Postautor: Bone Crusher » 9 lis 2015, o 07:01

No namieszane...
Ogólnie w zeszłym tygodniu był problem z czasem, ale już jestem na bieżąco.
Więc jak najbardziej chciałbym spróbować zbindowac mojego helika z innym nadajnikiem.
Proszę tylko o osoby mieszkające bliżej mnie o podanie jakiegoś terminu kiedy to można by się spotkac i to obadać.
Ja pracuję codziennie do 16, wiec później mi pasuje.

PS: Od dłuższego czasu rozglądam się ponownie za modelem off-road, a że miałem już kilka bagusów i tragusów, aktualnie szukam traxxas'a summit, tak dla zabawy, a tu mi się news pojawił: https://traxxas.com/products/landing/X-Maxx/ :juppi: Juz jestem chory i zaczynam odkładać :banana:
Awatar użytkownika
Mati
Elita forum...
Posty: 720
Rejestracja: 24-05-2015
Lokalizacja: UK
Podziękował: 205 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Mati » 9 lis 2015, o 08:38

Bone Crusher pisze:No namieszane...

Być może to ja, więc:
zbig pisze:V930 nie laczy sie z zadnym nadajnikiem Vtoysa oprocz V977,966,931no i v988
nadajnik V988(V930) pracuje tylko w mode zyro 6axe


Mati pisze:Mam stockowy nadajnik od V922 i coś programowalnego od FBL100, ale nie pytaj co to bo symbolu nijak nie ma na wierzchu, a nie miałem potrzeby szukać. Oba nadajniki bindują się z FBLem bez problemu, z V922 też bo to bliźniaki. Można używać naprzemiennie. Gdzieś w wątku o V977 stało, że używają innego linku niż V922, więc z V977 może się nie bindować, a V930 chyba używają połączenia zgodnego z V922, ale jajek sobie nie dam ogolić, za to chętnie pomogę. Zawsze to możliwość wyeliminowania kilku rzeczy.

Tutaj (gdzie podkreślone) gadam pierdoły, ale na szczęście w trybie przypuszczającym. :) Dopiero potem Zbig rozjaśnił.
Wynika z tego, że niestety o ile spotkanko zawsze chętnie :piwo: , to sprzętowo nie jestem w stanie Cię wesprzeć gdyż ponieważ zwyczajnie normalnie posiadam inne nadajniki.
Dla ścisłości taki jak tu:
http://www.modelux.pl/Helikopter_WLTOYS_V922_6ch_2,4GHz_LCD_.html - pierwszy napotkany URL
I taki jak tu:
http://www.banggood.com/New-Version-Hisky-RC-Helicopter-Spare-Parts-H-6-Transmitter-p-961287.html
Wynika z tego, że żopa blada i nie gadają ze sobą. :glaszcz:
"Chwyciło i nie puszcza...
Awatar użytkownika
Bone Crusher
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 24
Rejestracja: 20-09-2015
Lokalizacja: Gorzyce k/Rybnika
Podziękował: 3 razy

Postautor: Bone Crusher » 10 lis 2016, o 11:51

Witam ponownie.
Helik dalej w moim posiadaniu, nic nie wymyśliłem z nim, a latać znów się zachciało.
Co myślicie o tym ogłoszeniu?
viewtopic.php?f=74&t=6317&view=unread#unread
Wtedy miałbym dwa :D
Ale przeglądając posty użytkownika widzę że helik nie miał lekkiego życia.
Chciałbym znać wasze zdanie, bo v977 jeszcze nie miałem i nie chialbym kupić bubla.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 10 lis 2016, o 13:51

Żeden v977 nie miał lekkiego życia, ale one sa do takiego właśnie stworzone więc bym się tym zbytnio nie przejmował ;)

Wróć do „Mikro heliki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości