XK K110

Wszystkie maluszki do polatania w domu i w hangarze. Chociaż wiele z nich potrafi też poszaleć na dworze...
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 5 mar 2018, o 09:50

Zamknij drzwi na klucz, albo po prostu nie lataj w chacie. Pokaż im zdjęcia pociętych gałek ocznych, może przemówi wszystkim do rozsądku.
Awatar użytkownika
CichyBart
Stały bywalec...
Posty: 159
Rejestracja: 21-02-2018
Lokalizacja: Konin / Poznań
Podziękował: 10 razy
Podziękowano: 4 razy

Postautor: CichyBart » 5 mar 2018, o 09:57

Latam gdy są u siebie w pokoju piętro wyżej, lub gdy ich nie ma w domu. Niestety żeby coś nagrać, to tylko żonka, więc i dzieci w domu... Salon otwarty, a gdy córy wiedzą, że ktoś nagrywa filmik, to pierwsze biegną w kadr ;/
Przeanalizowałem to nagranie jeszcze raz i faktycznie mogłem od razu dać hold'a nie patrząc na nic, zamiast najpierw się oddalać.
Teraz zresztą już powyżej zera, więc będę wychodzić na ogród. Wcześniej tak robiłem (patrz kilka postów wyżej), to jedno serwo się blokowało i dlatego korzystam z salonu.
Jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Nikt się jeszcze nie zderzył z niebem.
Awatar użytkownika
Mati
Elita forum...
Posty: 720
Rejestracja: 24-05-2015
Lokalizacja: UK
Podziękował: 205 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Mati » 5 mar 2018, o 10:15

Ja myślę, że zareagował bym podobnie. Z zimną krwią Cichego Barta.
MWX - a co Ty byś zrobił?
"Chwyciło i nie puszcza...
Awatar użytkownika
Piotr_T
Elita forum...
Posty: 1278
Rejestracja: 13-06-2017
Lokalizacja: Józefosław
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 94 razy

Postautor: Piotr_T » 5 mar 2018, o 10:28

Mati pisze:MWX - a co Ty byś zrobił?

Jeszcze nie wie, córka zbyt mała ;-).
A do takich kilkulatek argumenty, że coś złego może się stać nie trafią. Tu działa tylko własne doświadczenie "post factum" (oby nie), a cała odpowiedzialność leży na tym, kto trzyma w rękach aparaturę. Ale dość moralizowania, Bart na pewno wie, co robi.

Pozdrawiam,
Piotr.
Wirniki - XL Power 550, Protos Mini 325 3S, OMP Hobby M2 EXP
Skrzydła - Zeta Wing-Wing Z-84 2S, LIDL EDF 2S
FlySky FS-I6X
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 5 mar 2018, o 12:22

Mati pisze:MWX - a co Ty byś zrobił?


Nie latałbym w domu po którym biegają dzieciaki.
Awatar użytkownika
CichyBart
Stały bywalec...
Posty: 159
Rejestracja: 21-02-2018
Lokalizacja: Konin / Poznań
Podziękował: 10 razy
Podziękowano: 4 razy

Postautor: CichyBart » 5 mar 2018, o 12:26

Dzieciaki były u góry. Jak widać na filmiku, one wchodzą do pokoju i tego nikt się nie spodziewał. Tego nie przewidzisz, to są dzieci.

edit: swoją drogą, to prowadzimy dla dzieciaków sporo spotkań m.in. pokazów modeli samolotów i uwierz mi, nie przewidzisz reakcji. Raz dzieciak z ADHD (grupa pilnowana przez 3ch opiekunów) podbiegł do mnie o pociągnąć za rękę gdy latałem pianką nad wodą, bo chciał zobaczyć z bliska, co tam na aparaturze jest mimo, iż pokazywałem ją wcześniej (do takich sytuacji mam ustawiony na przełączniku auto-level).
Są sytuacje, których nie da się przewidzieć, tym bardziej, gdy w pobliżu są dzieciaki.
http://pfmrc.eu/index.php/topic/71678-m ... %99cia-2x/
http://pfmrc.eu/index.php/topic/69881-p ... awionetki/ (szkoda, że wcięło zdjęcia)

Off-topic się zrobił.
Jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Nikt się jeszcze nie zderzył z niebem.
Awatar użytkownika
Mati
Elita forum...
Posty: 720
Rejestracja: 24-05-2015
Lokalizacja: UK
Podziękował: 205 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Mati » 5 mar 2018, o 17:09

Na szczęście nic się nie stało.
BTW - sążnistego kopa w dupę koniecznie sfilmujcie. Tylko gdzie to potem umieścić? W kretach? hmm
A fotki z zajęć - rewelka! :piwo:
"Chwyciło i nie puszcza...
Awatar użytkownika
CichyBart
Stały bywalec...
Posty: 159
Rejestracja: 21-02-2018
Lokalizacja: Konin / Poznań
Podziękował: 10 razy
Podziękowano: 4 razy

Postautor: CichyBart » 5 mar 2018, o 17:21

... za to, że od razu odlatywałem i w końcu wcisnąłem hold'a ... idąc dalej, to w ogóle dla dzieci nie powinno się robić nawet pokazów, bo nagle któreś się wyrwie i szarpnie rękę trzymającą aparaturę... (odległość grupy dzieci ode mnie była ponad 20 metrów w tym różnica poziomów plaża / trawnik, a lot nad samym jeziorem, za krzakami).

Rozumiem i popieram Waszą zdecydowaną reakcję na zachowania typu "loty przy dzieciach", ale chyba nikt nie pokusił się przeczytać poprzednich moich postów m.in. negujących nieodpowiedzialnych sprzedawców czy osób dorosłych kupujących drona 11-latkowi i zostawiających dzieci w kuchni z takim dronem na pierwszy lot... nie wiem, czy ktoś przeanalizował dokładnie filmik na moją reakcję, gdy tylko przyszły dzieci. Nie wiem, czy ktoś doczytał, kto był w kuchni z tym 11-latkiem i kto kazał odsunąć się pozostałym dzieciakom.
Nie neguję Waszej reakcji, wręcz popieram, gdyż zapewne sam bym tak reagował, tylko dziwi mnie tak długi off-topic.

edit:
a robiąc tak długi off-topic, to chciałbym w te wakacje wybrać się z grupą dzieciaków (o ile uda się wytrzasnąć autobus) do Wrześni lub Poznania i poprosić Was o godzinny pokaz z wcześniejszą krótką pogadanką na ten temat, ew. w razie problemów może ktoś pokusiłby się na przyjazd do Konina, co by większa grupa była :) Mam wrażenie, że więcej osób jednak lata helikami, niż samolotami... z tym drugim próbowałem w zeszłym roku coś wykombinować i niestety brak chętnych :(
Ale o ewentualnym takim spotkaniu założę nowy temat w odpowiednim czasie.
Jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Nikt się jeszcze nie zderzył z niebem.
Awatar użytkownika
TomRar
Elita forum...
Posty: 681
Rejestracja: 17-07-2015
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 39 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: TomRar » 5 mar 2018, o 21:54

CichyBart pisze:Szkoda, że canopy są wszystkie te same - od v977 by pasowały?


Proszę ja Ciebie, wszystkie części pasują. V977 i K110 to identyczne modele, a różnią się tylko aparaturą i jakaś teoria jest że lepszą elektroniką.
Awatar użytkownika
TomRar
Elita forum...
Posty: 681
Rejestracja: 17-07-2015
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 39 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: TomRar » 5 mar 2018, o 22:05

miruuu pisze:Kurde, a może by też że kupić... dawno nie było żadnego mikrusa... hmm


A gdzie Twój V977? :D Jakbyś chciał akurat K110 to na geekbuying jeszcze kilka dni temu RTF był za 240zł. Całkiem dobra cena.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 6 mar 2018, o 01:11

No, cena dobra, gorzej z dostępnością :/
Awatar użytkownika
Mati
Elita forum...
Posty: 720
Rejestracja: 24-05-2015
Lokalizacja: UK
Podziękował: 205 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Mati » 6 mar 2018, o 08:10

CichyBart pisze:... za to, że od razu odlatywałem

8-) Spoko - to tylko żarcik był. ;)
MWX słusznie zareagował bo heliki to szalone bestyjki i lgną do tarapatów. Jak dzieci zresztą. Jestem pewien, że MWX zrobił to w trosce o Ciebie i dzieciaki, a nie po to, żeby... stworzyć tego offtopa.
Sam wiesz jak się zabezpieczyć na przyszłość, bo skilla w kontaktach z dzieciakami akurat masz większego niż niejeden pilot na naszym forum. :nw: :thumb:
"Chwyciło i nie puszcza...
Awatar użytkownika
CichyBart
Stały bywalec...
Posty: 159
Rejestracja: 21-02-2018
Lokalizacja: Konin / Poznań
Podziękował: 10 razy
Podziękowano: 4 razy

Postautor: CichyBart » 6 mar 2018, o 08:14

Odnośnie aparatury XK X6, to trochę żałuję, ze nie wziąłem BNF i nie dokupiłem modułu do taranisa. Patrząc, że te aparatury chodzą po prawie 200zł, to jakiś żart. Cały czas czekam na odpowiedź od gearbest.

edit:
Wczoraj rano złożyłem reklamacje. Następnie dodałem im nowy filmik (prawy potencjometr też nawala, kalibracja nie pomogła).
Przed chwilą otrzymałem odpowiedź z prośbą o potwierdzenie adresu do wysyłki nowej aparatury. Trochę poczekam na nią, a na razie uczę się dalej starając się nie nabyć złych nawyków mocnych wychyleń.
Jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Nikt się jeszcze nie zderzył z niebem.
Awatar użytkownika
TomRar
Elita forum...
Posty: 681
Rejestracja: 17-07-2015
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 39 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: TomRar » 13 mar 2018, o 07:36

Przyjaciele czy mógłby ktoś przetłumaczyć "fachowo" jak skalibrować żyroskopy? W trybie 3D lata raczej dobrze, ale 6G strasznie ucieka, a ja z angielskiego to tak 5/10, a tłumacz też nie pomaga, więc możliwe, że jakiś punkt źle zrobiłem i helik się nie kalibruje.

Screen w załączniku.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Pitbiker
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 12
Rejestracja: 10-07-2017
Lokalizacja: Dusseldorf

Postautor: Pitbiker » 13 mar 2018, o 09:13

TomRar pisze:Przyjaciele czy mógłby ktoś przetłumaczyć "fachowo" jak skalibrować żyroskopy? W trybie 3D lata raczej dobrze, ale 6G strasznie ucieka, a ja z angielskiego to tak 5/10, a tłumacz też nie pomaga, więc możliwe, że jakiś punkt źle zrobiłem i helik się nie kalibruje.

Screen w załączniku.

Na YT jest kilka filmików instruktażowych. Szukaj też do K120, tak samo to funkcjonuje.

Wysłane z mojego SM-J500F przy użyciu Tapatalka
2010-2012 Lama V4 z dwukrotnie przekraczającym jej wartość upgradem Xtreme - tak, to było głupie ;)
2017- ...... XK120 - oby nigdy nie brakło szpindli, zębatek i wałów ;)
2019- ...... SOLO 3DR dostałem do filmowania, to wziąłem ;)
2020- ...... RMS VENTO 1,8m - mój pierwszy parapet
TX16S
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 13 mar 2018, o 09:15

Nie oglądaj ich. 6G to zło :)
Awatar użytkownika
CichyBart
Stały bywalec...
Posty: 159
Rejestracja: 21-02-2018
Lokalizacja: Konin / Poznań
Podziękował: 10 razy
Podziękowano: 4 razy

Postautor: CichyBart » 13 mar 2018, o 09:18

U mnie też z tego, co pamiętam, na 6G ciągnie w bok. Trymer na 24 i dopiero było w miarę ok ;/ Kalibracja nie pomagała zbytnio. Ja poszedłem za radą osób siedzących w tym temacie i nie używam 6G - w sumie, to nawet z lekkim wiatrem można sobie fajnie radzić bez 6G, polecam.
Jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Nikt się jeszcze nie zderzył z niebem.
Awatar użytkownika
TomRar
Elita forum...
Posty: 681
Rejestracja: 17-07-2015
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 39 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: TomRar » 13 mar 2018, o 19:52

Ja potrzebowałem 6G tylko do tego żeby opanować kierunki, bo szczerze to czasami lub często się gubię kiedy helik wisi dziobem do mnie, a co dopiero gdyby wisiał dziobem do mnie i w dodatku na plecach :D No i 6G jeszcze bym używał do nauki postępówek czy ósemek, ale po namyśle stwierdziłem, że przecież symulator nauczy mnie tego o wiele skuteczniej, więc zostawiam w pi*du 6G i latam tylko na 3D. W dodatku po prawie półtora roku uzytkowania k110 dopiero dzisiaj zauważyłem, że dual rate można ustawić nawet dla połówek kanałów, czyli dla pochylania w lewo i w prawo osobno. I ja się dziwię, że mi w lewo gorzej pochyla, niż w prawo, a okazało się, że to dual rate był przestawiony.
Gdybym chciał naprawić ten tryb 6G to zapewne bym się pieprzył, pieprzył, aż w końcu z frustracji kupiłbym nowego k110, a nie chcę tego robić, bo wolę sobie kupić jakiego akrobata piankowego czy nawet Avios Bush Mule - mega fajny samolot dwusilnikowy. Od zawsze marzyłem o jakimś dużym dwusilnikowcu, a tutaj proszę, za 130$ taki sprzęcik PNP, kusi kusi.

A co do K110 to zostawiam go tak jak jest, bo lata dobrze i nie ma co szukać dziury w całym.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 13 mar 2018, o 20:16

TomRar pisze:, bo szczerze to czasami lub często się gubię kiedy helik wisi dziobem do mnie, a co dopiero gdyby wisiał dziobem do mnie i w dodatku na plecach :D

Ha, to u mnie jest na odwrót. Na plecach mogę wisieć i latać ósemki a zwis idealnie przodem do mnie zawsze jakiś taki niepewny...
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 13 mar 2018, o 20:17

Nie zwis, zawis :)

Wróć do „Mikro heliki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron