Blade 70s

Wszystkie maluszki do polatania w domu i w hangarze. Chociaż wiele z nich potrafi też poszaleć na dworze...
Awatar użytkownika
Kurian
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 3
Rejestracja: 27-11-2019
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Kurian » 28 lis 2019, o 13:50

Witam. Zaczynam swoja przygode z helikopterami i w moje rece wpadl model blade 70s. Mam kilka pytan na poczatek bo nie bardzo sobie z nim radze i nie wiem czy wszystko jest tak jak powinno poza moimi umiejetnosciami pilotarzu.
Pierwsza sprawa to po odpaleniu helikopterka i delikatnej probie wzniesienia sie ( doslownie 1cm nad ziemia) helikopterek sciaga w lewa strone dosc mocno tak jakby sie przechylak co powoduje ze nie moge go ustabilizowac w powietrzu. Ogladalem troszke filmikow z tym modelem i praktycznie na wszystkich ten start wyglada bardzo sprawnie bez rzadnych wachniec..na filmach widac ze osoby sterujace potrafia odlozyc aparature calkiem na bok na chwile a helikopter wisi w miejscu..u mnie jest to niemozliwe.
Czy trzeba to jakos skalibrowac ?
Druga sprawa to gdy juz uda sie jakos oderwac od ziemi i chwilke przeleciec to widac ze helikopterek( patrzac z przodu) jest przechylony bardziej w jedna strone. I teraz moje pytanie czy to da sie wyrownac jakos z poziomu aparatury, ewentualnie cos mechanicznie poprawic. Czy moze jest zle wywazony i trzeba dociazyc jedna strone..
Mam nadzieje ze w miare czytelnie opisalem moje problemy i znajdzie sie ktos kto ootrafil bedzie cos doradzic.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 28 lis 2019, o 16:24

pierwsza sprawa - podnies na metr lub wyzej. niżej tak może się zachowywać bo się odbija powietrze.

druga sprawa - nie nie. on tak ma. co innego gdyby w ktorąś stronę uciekał. ale jeśli nie ucieka ale wisi krzywo to jest ok - on tak wisi :)
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1684 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 3 gru 2019, o 17:10

Każdy helikopter w układzie Sikorskiego tak wisi.
Mniej lub bardziej to widać, ale każdy wisi krzywo.
Bo co?
Bo fizyka.
Wirnik ogonowy kompensuje moment reakcyjny od wirnika głównego, a wirnik główny musi jakoś kompensować siłę ciągu wirnika ogonowego ;)

Wróć do „Mikro heliki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości