Protos Mini - wymiana łożyska w tarczy

Znajdziesz tu również Protosy MSH...
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 6 gru 2015, o 12:48

Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
Kowal
Lider forum...
Posty: 2896
Rejestracja: 18-01-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 208 razy
Podziękowano: 254 razy

Postautor: Kowal » 6 gru 2015, o 12:49

wojtekr pisze:grzałeś tarczę przed rozkręceniem?



Grzał, ale nie tarczę....
Z lotniczymi pozdrowieniami,
Piotrek "Kowal" Kowalski
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 6 gru 2015, o 12:50

Kenobi36 pisze:Http://heli-team.pl/forum/viewtopic.php?f=17&t=5110&p=76371#p76371



a
Helikoptery
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 6 gru 2015, o 13:23

Jezu, Wojtek.. ja myślałem że Ty trolujesz, hehehe...
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 6 gru 2015, o 15:23

niedoczytalem :(
Helikoptery
Awatar użytkownika
Jazz
Lider forum...
Posty: 2960
Rejestracja: 02-10-2014
Lokalizacja: Ozarow mazowiecki
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 188 razy

Postautor: Jazz » 6 gru 2015, o 21:20

A nie daloby sie użyć tarczy od innego modelu ? jakies 450tki etc ?
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 6 gru 2015, o 22:00

Wal 6mm, ramie antyrotacyjne po przeciwnek steonie niż kulka elevatora :-/
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 6 gru 2015, o 22:30

Tarcza od Belta z rozwiercona kulka ...?
Kurde sprzedalem wszystkie... A pamietam, ze co jak co, ale tarcze w beltach byly idealne! Zero luzow i maksymalnie trwale.
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 19 gru 2015, o 21:58

coś w temacie dobrego łożyska się ruszyło?

Jest ich trochę ale nie wiem czy są wystarczającej jakości? Może szukać ceramicznych?


http://www.ebay.pl/sch/i.html?_from=R40 ... =3&_sop=15
Helikoptery
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 19 gru 2015, o 22:22

Przyczepiliście się do tej tarczy, na końcu orczyka serwa tgy306 jest ponad milimetr luzu, a narzekacie na połowę mniejszy luz w tarczy, do tego luzy na 4 snapach, ciekaw jestem jak często wymieniacie snapy, bo ja jak już pawie spadają :-)

Ale oczywiscie jak ktoś znajdzie źródło dobrego lozyska w rozsądnej cenie to byłoby fajnie :-)
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 19 gru 2015, o 22:27

nie do końca, luz na tarczy powoduje losową zmianę około 1st na kątach łopat - w locie nie ma znaczenia ale lądowanie jest męczące. Kupiłem jedno z łożysk na ebaju- zobaczymy jaka będzie jakość.
Helikoptery
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 19 gru 2015, o 22:47

Tak samo losową jak i na snapach i orczykach, luz jest skracany i wydłużany w zależnosci od obciązenia i dziej się to na tarczy, snapach i orczykach.

I z tą precyzją przy lądowaniu nie przesadzaj bo na zawodach we Wrocku , z balonikami i cięzarkami po tym jak dwie 450tki się rozbily (450tka jest tak niska że zanim dotykała płozami ziemi to waliła łopatami w ciężarek) wszyscy mówili żeby nie lecieć miniakiem, a ja nie zauwazyłem żadnych problemów w precyzji sterowania.

Najlepiej szukac łożyska ABEC7,9 ewentualnie ABEC5 ale nie mniej.
Jest jeszcze jeden standard określania precyzji łożysk P7..P2 i tu im niżej tym lepiej http://www.pkm.edu.pl/index.php/compone ... 0-03010118
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 20 gru 2015, o 01:15

Wiele razy sie nad tym zastanawialem i tak naprawde caly czas nie wiem...
Wydaje mi sie, ze luz przeszkadza tylko w okolicach neutrum, czyli np w czasie lotu w pozycji poziomej brzuchem w dol, na ujemnych kątach z opadaniem zgodnym z przyspieszeniem ziemskim... W kazdej innej sytuacji pojawia sie obciazenie, ktore luz kasuje... Zatem sytuacja w ktorej luz, czy to na orczykach czy na tarczy przeszkadza - sa rzadkie.
Ale moge sie mylic.
I oczywiscie nie zmienia to faktu, ze z powodow kosmetycznych wolalbym miec tarcze bez luzow niz z luzami...
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 20 gru 2015, o 08:38

Tak jak napisaleś, luz jest w okolicy neutrum,
Czyli największe znaczenie ma dla cykliki jak fbl musi przejść z korekty w lewo na korektę w prawo.
Na pewno pogarsza to reakcję i precyzję.
Ale największy luz jest i tak na serwach, i dlatego ciekaw jestem ile osób na tym forum wyda ponad 1000zł na serwa do 450tki?
Porównywalny jest też luz na snapach, i dlatego tu jestem ciekaw ile osób wydało 13zł aby tu zminimalizować luzy?
Pewnie z narzekających na tarczę nikt, sam ostatnio mialem krecika gdzie poszło okucie. Podczas rozbiorki obracam wał a to coś blokuje, spadł snap od drugiego okucia :masakra: , gdyby nie drobnyckrecik pewnie bym mial boomstrika w niedalekiej przyszlosci.

Nie wiem czy to taka Polska mentalność (bo na hf jakoś ludzie nie psioczą na tarcze msh) czy stan finansowy że oczekuje się od nieco droższego modelu nie wiadomo czego, szybko się zapomina o wadach sprzedanego t-rexa (a szczególnie klona) gdzie co chwilę coś się psuło a widzi się jakiś drobny luz w tarczy. Ja latam latam mini non stop, i to co mnie zachwyca to bezawaryjność, preflight check , a co to takiego :masakra: , oczywiscie się to mści bo snapy spadają ze zużycia, łożyska prawie niezniszczale, chyba dzięki plastikom które zmniejszają udar, jedynie w okuciach po kretach mi wszystko chrobocze, ale tam nie ma wysokich obrotów więc się łożyska nie rozpadną, luz na tarczy olałem, lata świetnie więc co się mam czepiać wirtualnych problemów.
To samo dotyczy goblina 500, lata świetnie, cicho, nic nie warczy i nie charczy więc co się mam przejmowac luźno latającą kulką w rarczy czy biciem na boki.

Łozyska jakieś tam kliknąłem, zobaczymy co przyjdzie, a jescze bardziej mnie interesuje czy gdy będą bez luzu to czy po zmianie cokolwiek odczuję.
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 20 gru 2015, o 18:38

Kenobi36 pisze:[...]
Nie wiem czy to taka Polska mentalność (bo na hf jakoś ludzie nie psioczą na tarcze msh) czy stan finansowy że oczekuje się od nieco droższego modelu nie wiadomo czego, szybko się zapomina o wadach sprzedanego t-rexa (a szczególnie klona) gdzie co chwilę coś się psuło a widzi się jakiś drobny luz w tarczy.


Wlasnie w tytm rzecz, ze w t-rexie NIGDY nie mialem luzu w tarczy. Ani w HK, ani w CopterXie, ani w Alzrc ani Alignie.
No i wiesz - Protos - model o polke wyzej i uwa mac luz w tarczy... No ze tak powiem łodafak?

Poza tym protos kiedys nie mial luzow. Luzy pojawily sie w tym roku.
A ceny kitow nie spadly jakos znaczaco (jesli w ogole)
A wiec sprawa sie pogorszyla.
A nie powinna sei pogarszac. Powinna byc stala albo sie polepszac.

BTW polepszac - nie znaczy wypuszczac na sile nowa wersje modelu. Bo tak, owszem juz mi sie o oczy obila informacja o Protosie Mini V2, ktory bedzie miniaturka Protosa Max v2...
I moje pytanie - PO WUJ?!?! Przeciez ten model jest DOBRY!!
Wrocic do starej grubszej ramy, skasowac luzy z tarczy, wrocic do twardszych walow i szpindli i podniesc cene!
Ja chce takiego Protosa Mini. Nie zadnego nowego "lepszego".
No ale to juz... takie tam moje male OTowe pieprzenie.
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 20 gru 2015, o 19:07

Wlasnie w tytm rzecz, ze w t-rexie NIGDY nie mialem luzu w tarczy. Ani w HK, ani w CopterXie, ani w Alzrc ani Alignie.


Żartujesz? CopterX to jakiś koszmar, HK podobnie, Tarot trochę lepiej
Helikoptery
Awatar użytkownika
telemaniak
Elita forum...
Posty: 734
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 44 razy
Podziękowano: 72 razy

Postautor: telemaniak » 20 gru 2015, o 19:32

aikus pisze:BTW polepszac - nie znaczy wypuszczac na sile nowa wersje modelu. Bo tak, owszem juz mi sie o oczy obila informacja o Protosie Mini V2, ktory bedzie miniaturka Protosa Max v2...
I moje pytanie - PO WUJ?!?! Przeciez ten model jest DOBRY!!


Miniaturką Maxa to on nie będzie (dwa paski to chyba jedyne podobieństwo). Ale będzie to bardzo ciekawy, kompletnie przeprojektowany (inne okucia, tarcza, skrzynka ogonowa itd.) model i wierzę że konstruktorzy wyciągnęli wnioski i poprawili słabe punkty poprzednika (bo kilka takich jednak było). Niestety nie pamiętam jak wyglądała w tym modelu tarcza (to czy zastosowali większe łożysko). Ja ten model widziałem tylko przez chwilę (w sumie to nawet w ręce miałem) ale wrażenie zostało bardzo pozytywne. Boję się tylko trochę o cenę kita (szczególnie z tą carbonową belką). Niestety będzie ok 100g cięższy.

Moim zdaniem MSH bardzo dobrze robi odświeżając miniaka. Ta konstrukcja miała już trochę latek.
JR XG8, GAUI X5, GAUI255, MX3 > facebook.com/tufframes
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 20 gru 2015, o 19:41

wojtekr pisze:
Wlasnie w tytm rzecz, ze w t-rexie NIGDY nie mialem luzu w tarczy. Ani w HK, ani w CopterXie, ani w Alzrc ani Alignie.


Żartujesz? CopterX to jakiś koszmar, HK podobnie, Tarot trochę lepiej


Niestety nie zartuje - takie sa moje doswiadczenia.
Luzy we wszystkich tych modelach byly dla mnie nie wyczuwalne.
i w Belcie - tak samo.
W ogole luz na tarczy, to bylo cos co do czasu Protosa mini i Protosa 500 kupionych w tym roku, znalem tylko ze slyszenia i z widzenia w Internetach.
Wczesniej latalem tylko T-RExami i jednym Protosem Mini ktorego teraz ma Przemek.
A tych T-rexow - troche wykonczylem i nigdy zadna tarcza nia miala u mnie luzow i zadnej nie udalo mi sie wykonczyc.
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 20 gru 2015, o 21:16

w sumie ciekawe, zapędziłem się z tą krytyką chinoli i rzeczywiście luzy tam były ale taki negatywny wpływ na zawis odczuwam dopiero w miniaku. Serwa te same, luzy na tarczy podobne ale tam dało się ustawić kąty a w miniaku czego bym nie robił mam +-1st. A podczas lądowania jest to dla mnie utrudniające.
Helikoptery
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 20 gru 2015, o 22:37

Ale co jest nie tak podczas lądowania? Nieprecyzyjny na boki czy brak precyzji góra / dół?
Jeśli brak precyzji góra dół, plus ew. na boki to może glowica za ciężko chodzi. Sprawdź łożyska zwykłe, czy oporowe w dobrej kolejności oraz podkladki zgodznie z instrukcją.
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe

Wróć do „XLPower”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości