Hobbyking.com

Sklepy znane i polecane, organizacja zakupów zbiorowych. Napotykane problemy i jak sobie z nimi poradzić.
Awatar użytkownika
karol
Elita forum...
Posty: 834
Rejestracja: 25-02-2010
Lokalizacja: Szczecin / Cill Droichid
Podziękował: 62 razy
Podziękowano: 45 razy

Postautor: karol » 27 maja 2014, o 23:31

Nie chce Cie martwic, ale chyba kazdy z nas, zostawil w tym sklepie po kilka tysiecy dolcow :(

Wiec uwazaj na to hobby.
Pozdrawiam, Karol
Awatar użytkownika
Kowal
Lider forum...
Posty: 2896
Rejestracja: 18-01-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 208 razy
Podziękowano: 254 razy

Postautor: Kowal » 28 maja 2014, o 06:57

wojtekr pisze:4. tylko PayPal



I karta kredytowa. Chyba najwygodniejsza.
Z lotniczymi pozdrowieniami,
Piotrek "Kowal" Kowalski
Awatar użytkownika
shacker
Elita forum...
Posty: 578
Rejestracja: 28-01-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 25 razy
Podziękowano: 59 razy

Postautor: shacker » 28 maja 2014, o 07:23

Wszystko zależy co chcesz tam kupować, ale generalnie jest to popularny sklep wśród modelarzy.
Są tylko pewne niuanse, które trzeba ogarniać.

1. Jest magazyn w HK i jest magazyn w Europie - z HK jest taniej, ale idzie dłużej i ma szanse na oclenie (patrz niżej). Z magazynu europejskiego przyjdzie w kilka dni, ale będzie zapewne drożej i wybór jest mniejszy. Za to na pewno nie będzie się urząd celny czepiał.

2. Hobbyking sprzedaje heliki pod swoją marką. Generalnie ich jakość jest słaba. Natomiast opłaca się brać elektronikę, niektóre baterie (pakiety) i jakieś drobiazgi. Ciężkie rzeczy średnio się opłacają, bo koszty przesyłki są wysokie - liczą od wagi.

3. Koszt przesyłki to często drugie tyle, co koszt części. Ale i tak się opłaca. Bez cła wychodzi się około 40% taniej niż zakup w Polsce.

4. Urząd celny....no cóż temat rzeka. Generalną zasadą jest, że paczki do 1 kg i z zadeklarowaną wartością do 50 USD przechodzą bez problemów, ale zdarzają się wyjątki. Dlaczego napisałem zadeklarowaną? Bo przy drugim czy trzecim zakupie w HK możesz wybrać ile mają wpisać wartości i zaniżyć np. do 30%, z czego warto korzystać, by suma wartość+przesyłka nie przekraczała 50 USD. Jeśli jednak paczka trafi na cło, to tracisz 2 tygodnie na ping-pong z urzędem i płacisz 23% VAT od całości wartości (także od kosztu przesyłki) + kilka złotych za przyjemność zapłacenia podatku. Załatwia się wszystko pocztowo+mail.

5. Płatność tylko Paypal. W nic innego się nie pakuj. Jak coś idzie nie tak, to masz bata w postaci sporu na Paypalu. To dotyczy wszystkich chińskich sklepów. Nigdy nie płać bezpośrednio.

6. Paczka potrafi iść 2-3 tygodnie od momentu złożenia zamówienia.

7. Jako opcję wysyłki bierzesz International (Registered) Air Mail. Nie bierz przesyłki nierejestrowanej.

8. Kupujesz raczej bez gwarancji. Bierz pod uwagę, że jak coś się zepsuje, to niestety leci do kosza i kupujesz drugie. Jeśli ci to nie odpowiada, to kup to samo drożej w Polsce.

9. Z innych sklepów zajrzyj sobie do myrcmart.com oraz rc711.com
DEVO 8S @ ALZRC 450 Pro V2 FBL (ZYX) / T-rex 600 Pro (MSH Brain)
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19690
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 28 maja 2014, o 07:33

Dodam tylko, ze im więcej (ciezszych) kamotow bierzesz tym wiesza szansa że z Europy będzie taniej (cena + wysylka). Paczka z Europy kosztuje ok10$ i ma limit wagowy, którego nie przekroczysz. Kolei ciężkie paczki z chin dają juz spore kwoty. Tyle tylko ze w EU jet mniejszy wybór(choć asortyment jest coraz szerszy)
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8007
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 28 maja 2014, o 07:37

8. Kupujesz raczej bez gwarancji. Bierz pod uwagę, że jak coś się zepsuje, to niestety leci do kosza i kupujesz drugie. Jeśli ci to nie odpowiada, to kup to samo drożej w Polsce.


Z tym w HK nie jest tak źle, jak na razie wszystkie rzeczy, które mi się zepsuły zostały zrefundowane. Wymagają tylko filmu, zdjęć i opisu. Co prawda nie zepsuło mi się nic wielkiego ale parę razy po paręnaście lub parędziesiąt USD dostałem z powrotem.
Helikoptery
Awatar użytkownika
shacker
Elita forum...
Posty: 578
Rejestracja: 28-01-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 25 razy
Podziękowano: 59 razy

Postautor: shacker » 28 maja 2014, o 07:41

wojtekr pisze:Z tym w HK nie jest tak źle, jak na razie wszystkie rzeczy, które mi się zepsuły zostały zrefundowane. Wymagają tylko filmu, zdjęć i opisu. Co prawda nie zepsuło mi się nic wielkiego ale parę razy po paręnaście lub parędziesiąt USD dostałem z powrotem.


Zgadza się, ale chodzi o to by na to nie liczyć. Jeśli zwrócą kasę czy wyślą drugie, to fajnie. Ale jak odmówią, albo każą odesłać towar do nich, to jest po zawodach. Na pewne rzeczy warto jednak gwarancję mieć normalną w Polsce - np. na apkę czy ładowarkę.

To samo dotyczy urzędu celnego - lepiej brać pod uwagę, że paczka nie przejdzie i się miło dziwić, niż wydać całą kasę w HK, a potem panika, bo urząd celny chce dopłatę.
DEVO 8S @ ALZRC 450 Pro V2 FBL (ZYX) / T-rex 600 Pro (MSH Brain)
Awatar użytkownika
bejo
Elita forum...
Posty: 1280
Rejestracja: 09-06-2013
Podziękował: 15 razy
Podziękowano: 39 razy

Postautor: bejo » 28 maja 2014, o 07:48

Z tymi uszkodzonymi częściami to prawda . Czy to kupując w HK , czy Bg ,lub MyRcMart jeśli udowodni im się że coś było uszkodzone to wyślą nawet nowy zestaw . Co prawda może to zająć nieco czasu. Ale...
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19690
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 28 maja 2014, o 08:14

bejo pisze:Co prawda może to zająć nieco czasu. Ale...
Ale... cena to uwzględnia :)
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3711
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 28 maja 2014, o 08:47

shacker pisze:4. Urząd celny....(...) Jeśli jednak paczka trafi na cło, to tracisz 2 tygodnie na ping-pong z urzędem
przesada - u mnie nie trwało nigdy dłużej niż kilka dni od zawiadomienia. No chyba że 2 tygodnie liczone jako łączne opóźnienie od teoretycznego bezpośredniego.
Niestety od jakiegoś czasu nie opłaca się kupować dużych pakietów w Chinach bo sa ograniczenia pojemności w paczkach lotniczych i wychodzi drogo - prościej i szybciej choć nieco drożej kupować w magazynie EU

Poza tym HK jest generalnie ok.
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
shacker
Elita forum...
Posty: 578
Rejestracja: 28-01-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 25 razy
Podziękowano: 59 razy

Postautor: shacker » 28 maja 2014, o 09:22

Ramotny pisze:
shacker pisze:4. Urząd celny....(...) Jeśli jednak paczka trafi na cło, to tracisz 2 tygodnie na ping-pong z urzędem
przesada - u mnie nie trwało nigdy dłużej niż kilka dni od zawiadomienia. No chyba że 2 tygodnie liczone jako łączne opóźnienie od teoretycznego bezpośredniego.


No dokładnie tak trzeba liczyć - od przechwycenia na cle. Tu przykład z innego sklepu, paczka wysłana Speedpostem, więc powinna dojść w jakieś 3 dni do mnie. Opóźnienie na samym cle 12 dni od wejścia na WER. Pewnie jakbym się wybrał osobiście, to bym szybciej załatwił, ale typowo tyle zajmuje.

http://emonitoring.poczta-polska.pl/?nu ... 06168662HK

Nadejście przesyłki 2014-04-25 20:00 WER Warszawa
Odebranie przesyłki w placówce 2014-05-08 20:40 UP Warszawa 116
DEVO 8S @ ALZRC 450 Pro V2 FBL (ZYX) / T-rex 600 Pro (MSH Brain)
Awatar użytkownika
Kowal
Lider forum...
Posty: 2896
Rejestracja: 18-01-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 208 razy
Podziękowano: 254 razy

Postautor: Kowal » 28 maja 2014, o 10:13

shacker pisze:
5. Płatność tylko Paypal. W nic innego się nie pakuj. Jak coś idzie nie tak, to masz bata w postaci sporu na Paypalu. To dotyczy wszystkich chińskich sklepów. Nigdy nie płać bezpośrednio.


Ja znowu używam, jak już pisałem, tylko karty kredytowej. W każdym sklepie internetowym. Nigdy nie było problemów. Paypala juz dawno olałem. Jedyne problemy które miałem były w polskich sklepach internetowych i hotelach....
Z lotniczymi pozdrowieniami,
Piotrek "Kowal" Kowalski
Radmor
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 7
Rejestracja: 24-05-2014

Postautor: Radmor » 28 maja 2014, o 11:04

Bardzo dziękuję wam za wszelkie rady które na pewno mi pomogą ;), tylko jak odróżnić magazyn w Europie a HK ?:)
Awatar użytkownika
Luki35
Elita forum...
Posty: 731
Rejestracja: 12-08-2013
Lokalizacja: Świnoujście
Podziękował: 58 razy
Podziękowano: 18 razy

Postautor: Luki35 » 28 maja 2014, o 11:27

Po nazwie najlepiej :mrgreen:
ten w Europie bedzie sie nazywał magazynem .... w Europie :banana:


Wybierasz dział , który Cie interesuje, np taki:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _bnf_.html

tam mozesz u góry posortować sobie, czy ma być z magazynu w Europie, czy może Global - czytaj Chiny/ czy tam Malezja. Takie opcje sortowania masz, gdy w pasku na gorze strony zaznaczysz Polskę. Oczywiście sa magazyny w Australii Anglii, USA i jesli przebywasz w w/w państwach, równie dobrze możesz z tych 3 magazynów zamaiwać (+Global zawsze).
E-Sky Hunter, Blade 300 X

http://www.rcauto.pl/forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=36487 - mój profil na RCAUTO
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19690
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 28 maja 2014, o 11:39

Możesz też w lewy górnym rogu (nad menu z produktami) wybrać rodzaj magazynu, wtedy przeglądając sklep widzisz tylko te, które dostępne są w danym magazynie.
Awatar użytkownika
Luki35
Elita forum...
Posty: 731
Rejestracja: 12-08-2013
Lokalizacja: Świnoujście
Podziękował: 58 razy
Podziękowano: 18 razy

Postautor: Luki35 » 28 maja 2014, o 11:42

Ale ważne jaki ma kraj wybrany w pasku na górze, bo jeśli ma np USA tam wstawione, to nie zobaczy w tej opcji co mu radzisz magazynu w Europie wcale :mrgreen:

No chyba, że HK sama sprawdza lokalizacje i od razu przypisuje POLAND w górnym pasku po IP usera
E-Sky Hunter, Blade 300 X

http://www.rcauto.pl/forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=36487 - mój profil na RCAUTO
Radmor
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 7
Rejestracja: 24-05-2014

Postautor: Radmor » 28 maja 2014, o 11:43

ok :) juz wiem ;) dziękuje bardzo, a takie pytanko ile może kosztować tak mniej wiecej przesyłka do 1kg i ceny do 50USD z HK do Polski ?
Awatar użytkownika
Luki35
Elita forum...
Posty: 731
Rejestracja: 12-08-2013
Lokalizacja: Świnoujście
Podziękował: 58 razy
Podziękowano: 18 razy

Postautor: Luki35 » 28 maja 2014, o 11:51

To zależy czy z Europy , czy z Chin?

Z Europy - pewnie ok 10,35 dolców
z Chin - albo małe paczuszki ok 4.99 dolca, albo większe/droższe - 17,95
E-Sky Hunter, Blade 300 X

http://www.rcauto.pl/forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=36487 - mój profil na RCAUTO
Awatar użytkownika
karol
Elita forum...
Posty: 834
Rejestracja: 25-02-2010
Lokalizacja: Szczecin / Cill Droichid
Podziękował: 62 razy
Podziękowano: 45 razy

Postautor: karol » 28 maja 2014, o 11:58

Kowal pisze:Ja znowu używam, jak już pisałem, tylko karty kredytowej. W każdym sklepie internetowym. Nigdy nie było problemów. Paypala juz dawno olałem. Jedyne problemy które miałem były w polskich sklepach internetowych i hotelach....


No widzisz, ja z kolei nie za bardzo ufam zakupom z karta kredytowa. Dlaczego?

1. Jaka masz gwarancje ze do sklepu ktos sie nie wlamie i nie wykradnie twoich danych?
2. Jaka masz gwarancje, ze nieuczciwy pracownik sklepu nie ukradnie Ci danych?
3. Jaka masz gwarancje zwrotu kasy jak sklep zbankrutuje,

O ile w pkt 1-2, to samo moze sie zdazyc w paypalu, to pkt 3 gwarantuje Ci zwrot pieniedzy,

Dlaczego pkt 3 jest wazny?

Bo mialem taka sytuacje:

Kupilem za pomoca karty kredytowej teleskop w UK. Sklep duzy, czytalem recenzje, itp. Jednym slowem pewniak i co ... utopilem 200 euro. Sklep zbankrutowal, dostalem pismo od prawnika, ze nic mi sie nie nalezy, bo bankrut wisi 30k funtow, a moja skromna kwota 153 funty nie kwalifikuje sie.

Wiec, wole kupowac za pomoca paypala. Sprzedawac to juz raczej, nie za pomoca paypala. Ale to juz inna historia.
Pozdrawiam, Karol
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3711
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 28 maja 2014, o 12:15

Radmor pisze:ok :) juz wiem ;) dziękuje bardzo, a takie pytanko ile może kosztować tak mniej wiecej przesyłka do 1kg i ceny do 50USD z HK do Polski ?

Wrzuc cokolwiek o szukanej masie/wymarach do koszyka i kliknij KUP. Zanim dojdziesz do ZAPŁAC zobaczysz opcje kosztów transportu i przerwiesz zamówienie.
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Radmor
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 7
Rejestracja: 24-05-2014

Postautor: Radmor » 28 maja 2014, o 12:36

oo to nawet nie aż tak strasznie jak myślałem ;) czyli jeśli zamawiam z chin i paczka nie przekroczy 50USD z przesyłką to nie muszę się martwić o cło tak ? :)

Wróć do „Zakupy nie tylko za waluty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość