Revolut zamiast Paypal ?

Sklepy znane i polecane, organizacja zakupów zbiorowych. Napotykane problemy i jak sobie z nimi poradzić.
Awatar użytkownika
Pan Szampan
Elita forum...
Posty: 596
Rejestracja: 28-08-2016
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 40 razy

Postautor: Pan Szampan » 9 lip 2020, o 21:05

Używa ktoś revoluta do płacenia z zakupy w sklepach modelarskich za granicą ? Zastanawiam się nad założeniem bo niby wszystko spoko, nie trzeba karty z banku podpinać tylko przelewy mogą iść trochę długo ale raczej mi to nie przeszkadza(mówię o zasileniu revoluta przelewem z mojego banku). Niby kursy walut mają jakieś lepsze itd. W internecie jest sporo opinii ale bardziej w stylu "ale zajebiste, pojechałem do Chorwacji i żadnych problemów", a negatywne są w stylu "ale złodzieje zablokowali mi konto" ale żadnych konkretów o działaniu tzn. płatnościach kartą w internecie w sensie czy można kartą wirtualną płacić czy trzeba wpisywać nr fizycznej i dopiero revolut sobie przewalutuje itd . Może ktoś z tego forum używa i mógłby się podzielić wrażeniami.
Awatar użytkownika
LechuW
Elita forum...
Posty: 601
Rejestracja: 12-04-2017
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 32 razy
Podziękowano: 11 razy
Kontaktowanie:

Postautor: LechuW » 9 lip 2020, o 21:10

Mam revoluta ponad rok juz i same pozytywy wg mnie.
Do płatności dziala jak zwykla karta bankowa, trzeba wpisać dane karty. Poza tym można podpiąć do telefonu , zegarka czy opaski. Dodawanie kasy do revoluta jest natychmiastowe. Kursy walut jak w najlepszych kantorach. W Ali, BG płacę nim, w usd wychodzi odrobinę lepiej niż przelicznik ze strony. Nic nie przewalotuwujesz bo po prostu wcześniej dodajesz sobie potrzebną walutę do konta i wymieniasz złotówki na walutę po bardzo dobrym kursie. Revolut sciaga płatność automatycznie w tej walucie co kupujesz chyba ze nie masz tam tyle kasy to dobiera z PLN( zawsze). Wiec warto najpierw się przygotować na wydatek.
Pozdrawiam,
Leszek
Goosky S2 Goosky RS4 Venom
SAB Raw 420 SAB Kraken 580
Vcontrol EVO
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 11 lip 2020, o 15:04

Według mojej wiedzy Od początku istnienia revoluta zdarzyło się chyba kilka fakapow takich że przez kilka dni system był w ogóle niedostępny i jak ktoś miał tylko revoluta to nie miał czym zapłacić.
ja mam revoluta od nieco ponad roku i za mojej kadencji taki fuck-up zdarzył się raz i trwał chyba 2 dni.
poza tym zero problemów. Przy czym ogromną zaletą jest to że jest to Prepaid. Czyli bez obaw podpinam kartę pod PayPala Płacę w internecie gdziekolwiek...
Więc normalnie jak jestem w kraju to traktuję to jako kartę do zakupów internetowych albo jako kartę awaryjną jak mi się kasa skończy na normalnym zasadniczym koncie i nie mam czym za zakupy zapłacić.
No a na wyjazdy zagraniczne wiadomo jaka jest zaleta płacę gdzie chce kiedy chce i nawet się nie zastanawiam w jakiej walucie i czy mi czasem po jakimś bandyckim przeliczniku nie przeliczy.

Generalnie wszystko jest darmowe poza niektórymi usługami dodatkowymi które rewolucji raz na jakiś czas proponuje i na nie trzeba uważać bo mogą być bardzo drogo płatne. Ale propozycje są niezbyt natarczywe Ani nieuciążliwe. O aplikacji telefonie praktycznie nie pamiętam Jeżeli nie używam revoluta- żadnych durnych powiadomień żadnych reklam. Generalnie działa to naprawdę Bardzo przyzwoicie.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 11 lip 2020, o 15:05

Tyle że ja bym tego nie traktował jako metody płatności zamiast PayPala tylko po prostu traktowałbym to jako kartę którą podepnę sobie do PayPala. Bo PayPal daje mi jedną rzecz której nie daje mi żadna inna metoda płatności a mianowicie ochrona kupującego.
Awatar użytkownika
PiotrS
Olimp forum
Posty: 3786
Rejestracja: 19-06-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 161 razy
Podziękowano: 238 razy
Kontaktowanie:

Postautor: PiotrS » 11 lip 2020, o 15:08

Nie przeceniałbym ochrony jaką daje PayPal ;)
Ale OK, zdarzyło się też, że kasę zwracali.
XLPower i Protos rc-heli.pl
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 11 lip 2020, o 16:07

Nie mówię, że ta ochrona jest nie wiadomo jaka, ale jest.
Przy płatności bezpośredniej nie masz żadnej ochrony, jesteś sam.
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 13 lip 2020, o 22:55

+1 do użytkowników combo PayPal+Revolut

Można połączyć zalety obu "systemów" tylko trzeba ostrożnie klikać bo PP zawsze forsuje przeliczanie walut po swoich bandyckich kursach i ustawia się zawsze domyślnie tak żeby to on mógł dokonać wymiany a nie Revolut.

Wróć do „Zakupy nie tylko za waluty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron