Szukam... Widziałem... - o zakupach i ciekawych ofertach

Sklepy znane i polecane, organizacja zakupów zbiorowych. Napotykane problemy i jak sobie z nimi poradzić.
Awatar użytkownika
PiotrS
Olimp forum
Posty: 3786
Rejestracja: 19-06-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 161 razy
Podziękowano: 238 razy
Kontaktowanie:

Postautor: PiotrS » 19 lis 2018, o 23:02

a czasem tańszy ;)
XLPower i Protos rc-heli.pl
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 19 lis 2018, o 23:06

mwx pisze:Tylko zanim rzucicie się w wir zakupów to sprawdźcie regularne ceny na AE. Banggood często nawet na kodach jest droższy.


Nawet bardzo często, dlatego praktycznie nie kupuję na BG.

Ale faktycznie trzeba sprawdzać
Helikoptery
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 19 lis 2018, o 23:29

PiotrS pisze:a czasem tańszy ;)


Bardzo rzadko. Z resztą nawet gdyby był, to wybiorę AE. BG jest tworem samym w sobie więc może olewać nas ciepłym moczem jak ma ochotę - co skrzętnie robi, zaraz po tym jak wykasuje wszystkie negatywne komentarze.

AE jest ogromną organizacją nadrzędną, która mocno trzyma sprzedawców za mordy. Kilka niezadowolonych klientów i wylot z platformy - koniec interesu. Nigdy nie przytrafiło mi się, żeby AE nie zwróciło mi expresem kasy gdy tylko cokolwiek poszło nie tak.
BG mnie 2 razy olał i mogłem sobie pisać maile do woli.
Awatar użytkownika
PiotrS
Olimp forum
Posty: 3786
Rejestracja: 19-06-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 161 razy
Podziękowano: 238 razy
Kontaktowanie:

Postautor: PiotrS » 19 lis 2018, o 23:34

Ciekawe doświadczenia.
Ja z BG mam dość dobre doświadczenia, na AE miałem jakąś wtopę, ale fakt, że ostatecznie dobrze się skończyło.
Tak czy inaczej fakt, że na AE bywa często taniej.
XLPower i Protos rc-heli.pl
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 19 lis 2018, o 23:45

Miałeś do czynienia z customer service na BG?
Awatar użytkownika
PiotrS
Olimp forum
Posty: 3786
Rejestracja: 19-06-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 161 razy
Podziękowano: 238 razy
Kontaktowanie:

Postautor: PiotrS » 20 lis 2018, o 00:08

Noooo miałem ;)
Kurcze, może ja nie kupuję tam jakoś mega dużo, albo mam mega szczęście.

I w ten sposób przypomniałeś mi, że dwie przesyłki z BG jeszcze nie doszły. Trzeba do nich pisać ;)
XLPower i Protos rc-heli.pl
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 20 lis 2018, o 00:12

mwx pisze:BG mnie 2 razy olał i mogłem sobie pisać maile do woli.

No to fakt. Miałem podobnie u siebie w UK. Nie dość, że żółty kłapał krzywym angielskim z translatora, to jeszcze udowadniał, że to moja wina i wszędzie tylko jedna gadka... Daj wideo, daj wideo...
Ja mu, że przyjszło uszkodzone i nie działa. To on mi, że... No zgadnijcie... No tak - Daj wideo, daj wideo...

To co ja jakiś nawalony kamerman, żeby wszystko filmować, nawet gdy robię kupala?
W końcu im zagroziłem prawdziwą opinią na chińskich forach i oddali kasę. Ale, żeby być uczciwym, wielu kolegów z innych forów uzyskiwało zwroty po wysłaniu filmów.

Czyli zależy na kogo ktoś trafi. Nie mają po prostu takiego krótkiego i groźnego zamordzia, jak na Ali.
Widocznie szef Ali bierze dobry przykład z szefa Amazona.
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 20 lis 2018, o 03:52

Z jessikami z BG miałem kontakt wiele razy (nie kowal, nie taki). Generalnie nie jest źle, ale na przestrzeni ostatnich 7-8 lat ich podejście do klienta się mocno zmieniło. Widać że procesy i ich optymalizacje w corpo-BG coraz bardziej zjebane i nastawione na każdy cencik.

Obrazek

Kiedyś nawet od razu wgrywałem filmik i fote, ale zauważyłem że wtedy zaczęły pojawiać się inne durne pytania żeby jessika mogła sprostać wymaganiom swojego szefa: "każdego spławiaj 3 razy nawet jak ma rację". Połowa z nich odpusci z własnej woli.

Więc wszedłem na kolejny poziom negocjacji ;) film z youtuba wrzucam na zagraniczne fora z opisem problemu i tym że czekam na odpowiedź z BG i napisze jak się sprawa zakonczyla i jessikom daje takiego linka do filmu. Działa jakby lepiej.
Awatar użytkownika
pkali
Lider forum...
Posty: 2911
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 155 razy
Podziękowano: 241 razy

Postautor: pkali » 20 lis 2018, o 05:51

msheli pisze:Trzeci Oxy 2 ;)

Tapatalk

Zdecydowanie nie, helików już mi wystarczy ;)
XLPower 520, protos 380, xl380, protos mini, gaui MX3, oxy2, omphobby M2, omphobby M1
Awatar użytkownika
windcatcher
Dr Glut
Posty: 2300
Rejestracja: 10-08-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 155 razy

Postautor: windcatcher » 20 lis 2018, o 09:09

A wracając do mojego pytania. Kupił ktoś coś na BG przez stronę www (a nie przez APPkę na telefon).
Chodzi o niedzielę lub poniedziałek - działają Wam zakupy przez stronę??

A tak dla potomnych to na BG trzeba kupować paypalem bo wtedy się powinno wygrać każdy spór.
Ważne jest bowiem kto trzyma kasę. W aliexpress jest to siedziba w Londynie a na BG należy kupować przez paypal.
Przez lata tam kupuję i nigdy nie miałem problemu z reklamacją. Youtube i forum czasem przyśpiesza ale paypal jest kluczem.
Jak szybkie maile nie pomogą to zakłada się sprawę na Paypal a BG szybciutko załatwia temat.

Wczoraj reklamowałem zębatkę wave do 420-tki i to z przekąsem bo napisałem, że 19T na motor przyszła zjebana ale chciałbym dostać 19T na ogon.
W ciągu kilku godzin odpowiedź. Będzie prościej i szybciej jak oddamy Ci kasę za wybraną zębatkę 19T na ogon a Ty kup ją sobie sam. Dziękuję, kurtyna.
iX12, O210,W360,T470,GX380,D420,P425,... --> Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 20 lis 2018, o 09:19

Paypal spoko, tylko zgarnia sobie prowizję w postaci bandyckich przeliczników walut, więc tak czy inaczej wychodzi drożej. Przy zakupach za kilka $ nie ma to dużego znaczenia, ale jak nawrzucasz w koszyk więcej, to już zaczyna.

BTW - na AE też można płacić paypalem, więc jak ktoś się uprze to ma podwójne zabezpieczenie.
Awatar użytkownika
windcatcher
Dr Glut
Posty: 2300
Rejestracja: 10-08-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 155 razy

Postautor: windcatcher » 20 lis 2018, o 09:23

mwx pisze:Paypal spoko, tylko zgarnia sobie prowizję w postaci bandyckich przeliczników walut, więc tak czy inaczej wychodzi drożej. Przy zakupach za kilka $ nie ma to dużego znaczenia, ale jak nawrzucasz w koszyk więcej, to już zaczyna.

BTW - na AE też można płacić paypalem, więc jak ktoś się uprze to ma podwójne zabezpieczenie.


Teraz masz wielowalutowe konta i wielowalutowe karty kredytowe online.
Wystarczy takie konto podpiąć do Paypal a potem używać waluty, w której się kupuje.
Chyba @pkali ostatnio taką kartę zanabył...

Jeszcze jedno - kupując paypalem możesz wybrać czy kasę przelicza Paypal czy Twój bank - kredytówka.
Z reguły brałem kredytówkę ale tutaj zdziwienie - ostatnio paypal zaczął przeliczać taniej niż PKO BP.
Mają mega konkurencję w postaci Google Pay, Apple Pay, Dot pay, i setek innych usług płatniczych więc zaczęli iść po rozum do głowy.
Oni i tak tną kosmiczne prowizje od sprzedających ale BG jest na tyle miły, że te procenty ciągle bierze na siebie.
Pewnie są dogadani poniżej 1% a nie na 4% jak większość darmowych użytkowników systemu paypal ale i tak ich to boli i dlatego wprowadzają Payu i inne lokalne systemy.
Ostatnio zmieniony 20 lis 2018, o 09:45 przez windcatcher, łącznie zmieniany 1 raz.
iX12, O210,W360,T470,GX380,D420,P425,... --> Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 20 lis 2018, o 09:28

windcatcher pisze:A wracając do mojego pytania. Kupił ktoś coś na BG przez stronę www (a nie przez APPkę na telefon).
Chodzi o niedzielę lub poniedziałek - działają Wam zakupy przez stronę??


W tej chwili wrzuciłem sobie do koszyka kilka rzeczy.
Strona normalnie działa.
Nie kupuję bo nie chce kupic - nie wiem z czym konkretnie masz problem...
Przez stronę - owszem, żadnych apek srapek - nie uznaję tego.
Awatar użytkownika
windcatcher
Dr Glut
Posty: 2300
Rejestracja: 10-08-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 155 razy

Postautor: windcatcher » 20 lis 2018, o 09:37

aikus pisze:
windcatcher pisze:A wracając do mojego pytania. Kupił ktoś coś na BG przez stronę www (a nie przez APPkę na telefon).
Chodzi o niedzielę lub poniedziałek - działają Wam zakupy przez stronę??


W tej chwili wrzuciłem sobie do koszyka kilka rzeczy.
Strona normalnie działa.
Nie kupuję bo nie chce kupic - nie wiem z czym konkretnie masz problem...
Przez stronę - owszem, żadnych apek srapek - nie uznaję tego.



Naprawili :) U mnie też już dzisiaj działa kupiłem zębatkę 19T za 30,66.
Sprawa zgłoszona wczoraj w poniedziałek a 0 3 w nocy był email o zrealizowanym refundzie.
Jak dla mnie rewelacyjna obsługa klienta i mega szybka reklamacja.




Dear Michal,

First of all, thank you for your reply and time in dealing with the order 56108957. Under our joint efforts, we finally reach an agreement on this issue. Hope you will be satisfied with the solution.

Banggood will do what we have promised to our customers. When you receive this email, we have already arranged a refund 9USD(34PLN) to your payment account.
iX12, O210,W360,T470,GX380,D420,P425,... --> Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
pkali
Lider forum...
Posty: 2911
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 155 razy
Podziękowano: 241 razy

Postautor: pkali » 20 lis 2018, o 09:50

Polecam kartę revolut. Mają bardzo dobry przelicznik, w tygodniu nie biorą żadnej prowizji za przewalutowanie.

Tapatalk
XLPower 520, protos 380, xl380, protos mini, gaui MX3, oxy2, omphobby M2, omphobby M1
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 20 lis 2018, o 09:53

windcatcher pisze:Banggood will do what we have promised to our customers. When you receive this email, we have already arranged a refund 9USD(34PLN) to your payment account.


Na AE $7,29 z dostawą :rotfl:
Awatar użytkownika
windcatcher
Dr Glut
Posty: 2300
Rejestracja: 10-08-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 155 razy

Postautor: windcatcher » 20 lis 2018, o 10:04

mwx pisze:
windcatcher pisze:Banggood will do what we have promised to our customers. When you receive this email, we have already arranged a refund 9USD(34PLN) to your payment account.


Na AE $7,29 z dostawą :rotfl:


Kupuj - przyda Ci się mocniejszy ogon.
Daj też linka tutaj :)
iX12, O210,W360,T470,GX380,D420,P425,... --> Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 20 lis 2018, o 10:10

Myślałem że piszesz o tej silnikowej. Ogonowa tylko odrobinę tańsza ($8,19)

https://pl.aliexpress.com/item/Freeship ... 39726.html
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 22 lis 2018, o 10:13

A no właśnie, bo miałem się dorzucić do tego worka achów i echów.
Nieco w poprzek. W poprzek złych opinii o BG.
Z Ali doświadczenie mam skromne (acz pozytywne). Na samym początku do Ali zniechęcił mnie właśnie brak możliwość płacenia przez PP i potem tak już zostało.

Na BG kupiłem już dość sporo różnych pierdół. Nigdy nie miałem żadnych problemów.
Raz byłem wręcz maksymalnie pozytywnie zaskoczony jakością obsługi klienta.
Kupiłem kilka pipczyków (Lost Plane Alarm) i wszystkie były lekko trafione. Ktoś kto je składał, trochę zamocno grzał termokurcza, w skutek czego zdeformowała się plastikowa obudowa buzzerka i z głośniczka zmienił się on w cichniczek.
Nagrałem filmik i bez większej nadziei ani też oczekiwania (to w końcu groszowe sprawy) złożyłem reklamacje.
W międzyczasie zamówiłem kolejne pipczyki w nadziei, że przyjdą już wolne od tej wady (tak też się z resztą stało).
Ale teraz najlepsze. Już to opisywałem, więc nie będę się powtarzał:
http://heli-team.pl/forum/viewtopic.php ... 04#p102504

Finał historii jest taki, że miałem dwa razy tyle sprawnych pipczyków co potrzebowałem.
Z pipczykami miałem potem inne problemy, ale to już zupełnie inna bajka.

Tak, że tyle w kwestii BG.

HK - raz reklamowałem BECa, który użyty zgodnie z przeznaczeniem poszedł z dymem po kilkunastu minutach pracy i co więcej puścił na awionikę 54V jarając odbiornik (na szczęście tylko on był podłączony. On i Brain, ale brain jakimś cudem przeżył, Artja do tej pory lata na nim w małej Gauce).
HK zwróciło kasę za BECa.
Cisnąłem ich mocno, bo w końcu poniosłem straty i tak dalej, niechżeby się jakoś wykazali - cokolwiek mi dali... Aczkolwiek bez większej nadziei. Ze sporem na PP coś nie wyszło (nie pamiętam już co)... możliwe, że w końcu temat odpuściłem.
Byłem natomiast świadkiem bardzo pozytywnego doświadczenia: Kolega nakupił trochę gratów: kilka lipoli, ładowarkę, silnik regiel do 450tki, apkę i odbiornik, oraz kilka kabinek.
Wszystko przyszło OK, tylko kabinki były lekko zdeformowane.
Złożył reklamacje.
HK reklamację uznało i oddało mu kasę za CAŁE ZAKUPY!
Napisał do nich z pytaniem czy to nie pomyłka, bo przecież reszta zakupów była OK, tylko te kabinki.
Odpisali coś w stylu: Nie nie, wszystko OK, najważniejsze, żeby klient był zadowolony.

Jedna i ta sama firma, dwa skrajnie różne doświadczenia w krótkim czasie.


I na koniec ... takie spostrzeżenie: ponieważ z zakupami za granicą to już nie to co kiedyś, to i jakoś tak zdałem sobie sprawę, że nie pamiętam kiedy ostatnio byłem na stronie HK i w ogóle nie wiem czy ten sklep jeszcze istnieje i jak się ma.
Wszedłem i jestem w szoku.
Co oni zrobili z tą stroną???

Szok!
Jeszcze nie wiem czy mi się podoba czy mi się nie podoba...
Asortyment został z grubsza ten sam co i wcześniej. Najcenniejszy jest chyba jak dawniej imponujący arsenał wszelkiej maści części różnych.
Ale przez chwilę myślałem, że wszedłem na złą stronę, albo padłem ofiarą jakiegoś spoofingu, albo to jakiś inny hobbyking...
;)

Tak czy siak, jakoś tak... wszedłem poklikałem trochę poszperałem i wychodzi na to, ze nawet z podejściem "Na co by tu kasę wydać" nie trafiłem nic co by sie okazało jakkolwiek potrzebne.

Nooo i ... chyba tyle przemyśleń ode mnie.
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2201
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 22 lis 2018, o 11:55

Wg mnie strona hobbyking jest srednio przemyslana. Wyszukiwarka dziala kiepsko. Strona jest strasznie zamulona. Domyslnie wyswietla wszystko co maja zindeksowane z asortymentu, trzeba recznie zaznaczac "in stock" zebys widzial co w ogole mozna aktualnie kupic a chyba wiecej jest "out of stock" :vhappy: Ogolnie lubie ten sklep bo czesto maja fajne przeceny, wiec warto czesto zagladac jak sie na cos poluje w dobrej kasie.

Wróć do „Zakupy nie tylko za waluty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości