Szukam... Widziałem... - o zakupach i ciekawych ofertach

Sklepy znane i polecane, organizacja zakupów zbiorowych. Napotykane problemy i jak sobie z nimi poradzić.
Awatar użytkownika
lenu
Lider forum...
Posty: 2168
Rejestracja: 13-10-2014
Lokalizacja: Janki - niedługo Wolica :D
Podziękował: 21 razy
Podziękowano: 98 razy

Postautor: lenu » 9 sie 2016, o 21:52

Caporeira pisze:
Xeo pisze:Caporeira wyszukiwarki nie gryzą wpisz v977 arf to dostaniesz czego szukasz. Trochę własnej inicjatywy. Bez tego w tym hobby daleko nie znajdziesz

Tak masz rację, normalnie bym nie prosił ale za parę dni mam urlop (chciałbym zdążyć z zakupem zanim się zacznie) a też nie chciałbym kupić bubla lub niekompletny sprzęt.
Pytanie czy radio kupować w zestawie czy coś innego?

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Ty się nie śpiesz bo gdy się człowiek śpieszy to się diabeł cieszy. Nie nauczysz się latać od tak, to wymaga czasu i jednego urlopu ci nie starczy. To hobby uczy cierpliwości. V977 kupuj z apką(radia to się słucha :D ) na początek jeśli nie masz. Jak chcesz szybko i nie szkoda ci pieniędzy to kupuj na allegro raptem to z 200PLN różnicy. Tylko wystrzegaj się aukcji które mają w opisie "Towar z magazynu w chinach" itp.
Pozdrawiam, Artur
Goblin 500 / Gaui X3 / w planie 20letnim dużo dużo więcej / DX8
Awatar użytkownika
Kula
Elita forum...
Posty: 1468
Rejestracja: 04-01-2013
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Podziękował: 55 razy
Podziękowano: 148 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Kula » 10 sie 2016, o 07:33

lenu pisze: V977 kupuj z apką(radia to się słucha :D ) na początek jeśli nie masz.


Jak ktoś mowi "apka" to ja mam odruch jak Aikus do pilota. Apke to sobie możesz na smartfona zainstalować... Starsi (stażem ) piloci i modelarze mówią "radio". Nowi, niestety uczepili się tej apki... fuj

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka
"Każden jeden musi se czasem polatać..." (Złomek-Auta)

Graupner HOTT
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 10 sie 2016, o 07:39

A ja pilotem otwieram szlaban, radia słucham, apkę ściągam a do modeli używam nadajników :D

Who next? :D
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 10 sie 2016, o 07:41

Ja pierwsze znaczenie slowa "apka" poznalem tutaj, jako skrot od aparatura. I dla mnie apka znaczy wlasnie to.
Jak uslyszalem ze smartfoniarze instaluja sobie apki na telefonach to pomyslalem "fuj - jak mozna tak bezczescic takie piekne slowo"...
...
Radio zas, to tylko czesc aparatury...
No ale juz tam czort z tym, czy to apka czy radio czy po bozemu aparatura.
Byle by nie pilot do k%^&y nedzy no...
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 10 sie 2016, o 08:33

Na zdjęciu profilowym - Aikus z power switchem do pilota :)
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 10 sie 2016, o 09:27

A ja uważam, że "Pilot" to poprawna nazwa tego urządzenia. Aparatura wg mnie to nazwa z dupy.

Z angielskiego nasze "zabawki" to RC Models (Remote Controlled Models). Remote Controlled tłumacząc na nasz to znaczy zdalnie sterowane. Do sterowania modelami służy Remote Controller - czyli pilot zdalnego sterowania. Reasumując słowo "Pilot" jest jak najbardziej poprawnym tłumaczeniem dla w/w sprzętu. Czy Aikus widzisz w sklepach zza granicy, żeby ktoś używał słowa Apparatus czy Machinery - tak właśnie słownik podaje tłumaczenie Aparatury. Najczęściej używane jest Remote Controller - czyli Pilot, albo Radio Transmitter. Ta ostatnia nazwa jest jak najbardziej pasująca moim zdaniem. Mnie osobiście aparatura kojarzy się z laboratorium jakimiś sprawami badawczymi, pomiarami... Kto to wogóle wymyślił - APARATURA!!!!!?? A może to miała być ARMATURA ;)
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 10 sie 2016, o 09:44

Nie nie Misiu, Remote Controller, to "zdalny sterownik", a ze polacy lubia sobie tlumaczyc "die hard" na "szklana pulapke" i tym podobne kwiatki robic, to ja na to nic nie poradze.
Jest to glupie i tyle.

nic dziwnego, ze slowniki wszelkie (w tym zapewne - zgaduje google translator) tlumacza "remote controller" na "pilot", bo nie uzywasz slownikow modelarskich, a w tych powszechnych, domniemane jest znaczenie remote controller jako pilota od telewizora, czy od kuchenki mikrofalowej.

Okreslenie aparatura jest w polsce tak stare jak modelarstwo zdalnie sterowane, ergo, starsze niz kariera w tej branzy wiekszosci z nas.
Owszem - moze Ci sie to nie podobac - Twoje prawo.
Awatar użytkownika
ocean_wro
Elita forum...
Posty: 1453
Rejestracja: 28-12-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 31 razy
Podziękowano: 71 razy

Postautor: ocean_wro » 10 sie 2016, o 10:00

aikus pisze:.....domniemane jest znaczenie remote controller jako pilota od telewizora, czy od kuchenki mikrofalowej......


Kuuuźwa, a ja mam tak wypasioną mikrofale ze hej. Nie ma obrotowego talerza, mogę sobie łyżkę w herbacie mieć, jest ładna i w zabudowie, ale. ..........nie ma pilota !

Załamka i ujma dla gadżeciarza jak ja :-(

*tapatalk*
Protos Mini 6S brain
Extra 300S Multiplex
DJI Mavic Pro
Quad 250 FPV naze32
RealFlight G6.5
Spektrum DX9
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 10 sie 2016, o 10:08

:)
Specjalnie tak napisalem.
A karte sieciowa ma?
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 10 sie 2016, o 10:12

ocean_wro pisze:Załamka i ujma dla gadżeciarza jak ja :-(

Łączę się w bólu. Nawet bardziej niż niż w tym ostatnim... :glaszcz:

Aikus, a nie uważasz, że samo słowo "aparatura", choć potocznie w naszej "branży" jest do przyjęcia, jest nieco z dupy?
Ja osobiście mam wrażenie, że może i ma jakieś tam historyczne pochodzenie, ale czy to nie jest już mocny skrót myślowy od całego sformułowania "aparatura ***** ", np. aparatura sterująca itp itd..? Bo samo określenie aparatura jest tak szerokie, że możnaby zamiast niej niemalże użyć "wihajstra" równie dobrze :D
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 10 sie 2016, o 10:14

Sorry za post pod postem, ale jeśli miałbym już tracić czas nad nazewnictwem to pewnie bym był za "nadajnik radiowy" albo "aparatura do zdalnego sterowania". Te nazwy zajeżdżają mi już lekkim absurdem, a dalsze precyzowanie byłoby już dla mnie obłędem, ewentualnie skutkami ubocznymi chlania miodowego na umór.
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 10 sie 2016, o 10:28

miruuu pisze:Sorry za post pod postem, ale jeśli miałbym już tracić czas nad nazewnictwem to pewnie bym był za "nadajnik radiowy" albo "aparatura do zdalnego sterowania". Te nazwy zajeżdżają mi już lekkim absurdem, a dalsze precyzowanie byłoby już dla mnie obłędem, ewentualnie skutkami ubocznymi chlania miodowego na umór.

Bo to już jest nomenklatura "literaturowa". Coś jak "manipulator stołowy kulotoczny" , tylko u nas to by się nazywało "manipulator nabrzuszny dwudrążkowy", w skrócie - apka :swir:
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 10 sie 2016, o 10:42

A jak sie nazywa modelarz sterujący modelem za pomocą aparatury??

Operator aparatury?? Pilot?? Sterownik ?? :)
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
marek_c4
Lider forum...
Posty: 1956
Rejestracja: 23-10-2014
Lokalizacja: Swarzędz
Podziękował: 18 razy
Podziękowano: 57 razy
Kontaktowanie:

Postautor: marek_c4 » 10 sie 2016, o 10:49

No a ja cały czas żyję w przeświadczeniu, że RC to skrót od Radio Controlled .... ;)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 10 sie 2016, o 10:55

Juz wole wihajster zamiast tego zasranego pilota...

@ MacGyverek: tak, dokkladnie jak mowisz, pilot, wzglednie operator.
Spotkalem sie z (moim zdaniem slusznym) rozgraniczeniem ze piloci to sa od samolotow i helikopterow, a operatorzy - od dronow.
Bo poniewaz, dlatego, ze latanie dronem, (zwlaszcza takim z GPSem i tak dalej), nie ma za wiele wspolnego z pilotowaniem - jest to przesuwanie punktu w przestrzeni przy pomocy manipulatorow.
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 10 sie 2016, o 12:32

marek_c4 pisze:No a ja cały czas żyję w przeświadczeniu, że RC to skrót od Radio Controlled .... ;)

Remote... podczerwień to nie radio, a też nim steruje, względnie operuje - pilot. W przypadku drona tylko operuje ;)
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 10 sie 2016, o 13:53

Z tymi "dronami" to też wymaga przegrupowania. Bo "drony" zaliczyć można do dwóch grup: platformy do filmowania (gdzie przesuwamy się powoli po niebie, lub programujemy lot) oraz "drony" do wyścigów czy akrobacji. W tej drugiej grupie już kunszt pilotażu można spokojnie dostrzec.

Tak na marginesie to ostatnio zaczałem kombiniować nad kopterkiem 3D z możliwością latania na pleckach. Zobaczymy co z tego wyjdzie ;)
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 10 sie 2016, o 14:12

MacGyverek pisze:Z tymi "dronami" to też wymaga przegrupowania. Bo "drony" zaliczyć można do dwóch grup: platformy do filmowania (gdzie przesuwamy się powoli po niebie, lub programujemy lot) oraz "drony" do wyścigów czy akrobacji. W tej drugiej grupie już kunszt pilotażu można spokojnie dostrzec.


No tak.
Zgadzam sie w 100%.

MacGyverek pisze:Tak na marginesie to ostatnio zaczałem kombiniować nad kopterkiem 3D z możliwością latania na pleckach. Zobaczymy co z tego wyjdzie ;)


Ja tam dronow nie lubie, ale z ciekawosci: Idziesz w zmienny skok czy zmienny kierunek obrotow?
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 10 sie 2016, o 14:26

Zmiana kierunku obrotów. Tylko zastanawia mnie kwestia wytrzymałości łożysk w samym silniku. One chyba najbardziej w dupę dostaną.
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 10 sie 2016, o 15:15

ja bym raczej obstawial ze regle... lozyska chyba nie jakos szczegolnie bo niby czemu mialyby...? w reglach piki beda straszliwe...

Wróć do „Zakupy nie tylko za waluty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości