Szukam... Widziałem... - o zakupach i ciekawych ofertach

Sklepy znane i polecane, organizacja zakupów zbiorowych. Napotykane problemy i jak sobie z nimi poradzić.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 23 lis 2018, o 13:35

No ale to przecież to już od kilku lat tak jest, że w zasadzie zmienia się niewiele z okazji czarnego piątku. I co tu się dziwić... Skoro sprzedawcy piłują i cisną cały rok to potem nie ma już z czego opuszczać....
Nikt nie chce robić za darmo.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 23 lis 2018, o 14:14

dokladnie. opuszczaja tylko ci realnie co przez caly rok nie majstrują przy cenach, typu brainy, oxy itp.
a te wszystkie banggoody to jakiś żart.
ja osobiście czekałem z zakupami na dzisiaj, ale nie dlatego żeby wyrwać okazję tylko upewnić się na 100%, że to co chce akurat kupić nie będzie przypadkiem akurat tańsze. oczywiście nie było więc wziąłem.
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 23 lis 2018, o 18:42

aikus pisze:Jakby to dotyczyło całego modelu jakiegoś o to owszem można się zastanawiać.


Mówisz i masz: jest 30% na wszystko
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Helikoptery
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 23 lis 2018, o 18:49

i tu :lol: :lol:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Helikoptery
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 23 lis 2018, o 21:47

O, no to już co innego.
ale i tak nie kupię.
Awatar użytkownika
omcKrecik
Maharadża Pendżabu
Posty: 1777
Rejestracja: 11-12-2016
Lokalizacja: Las niedaleko Pułtuska (to nie moja wina)
Podziękował: 217 razy
Podziękowano: 84 razy

Postautor: omcKrecik » 23 lis 2018, o 22:49

gumi pisze:Oznaczenie obszaru ma znaczenie historyczne. Przebiegała tam granica pomiędzy zaborem pruskim i rosyjskim.

To właśnie mieliśmy na uwadze ;)
Ślady przebiegu tej granicy są zauważalne do dziś. Niekoniecznie wzrokowo, chociaż także.
Pozdrowionka od... Andrzeja
Nie umiem latać tak jak Wy, ale się uczę.
W ogóle ciągle się uczę. Wszystkiego, czasem od nowa...
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 26 lis 2018, o 13:37

Banggood zrobił dziś promocje ;) Zobaczcie z ilu na ile przecenił ;)

Obrazek

EDIT: Może słabo widoczne: Np z okazji cybermonday Taranis z 1904 zł na 3639 zł, USB z 28 na 80 zł.... itp itd.
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
Pietrek
wcześniej: Piotr G
Posty: 970
Rejestracja: 13-07-2015
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 51 razy

Postautor: Pietrek » 26 lis 2018, o 14:13

bo to jest z okazji blek frajer. ;)
Pozdrawiam...
Piotr
--------------
nie potrafię ale spróbuję się nauczyć...
XL power 380 / XL power 550 / DX9 / Traxxas e-revo 1:16
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 26 lis 2018, o 14:29

więc cos musi być od cyber-menda
Awatar użytkownika
omcKrecik
Maharadża Pendżabu
Posty: 1777
Rejestracja: 11-12-2016
Lokalizacja: Las niedaleko Pułtuska (to nie moja wina)
Podziękował: 217 razy
Podziękowano: 84 razy

Postautor: omcKrecik » 26 lis 2018, o 20:35

Znaczy się, że Lem miał jeszcze więcej racji pisząc o "aż tylu idiotach na świecie" :rotfl2:
Pozdrowionka od... Andrzeja
Nie umiem latać tak jak Wy, ale się uczę.
W ogóle ciągle się uczę. Wszystkiego, czasem od nowa...
Awatar użytkownika
emas
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 70
Rejestracja: 06-09-2011
Lokalizacja: Wałbrzych
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 16 razy
Kontaktowanie:

Postautor: emas » 3 gru 2018, o 10:06

Przestałem wierzyć w promocje odkąd to moja miłościwie mi panująca pracowała kiedyś w 5 10 15 to dla przykładu było takie "sale" że na produktach były 2 ceny na białej naklejce i na pomarańczowej... na białej była cena przed promocją a na pomarańczowej po promocyjnej cenie... dla przykładu coś normalnie przed promocją kosztowało 25zł... z centrali przychodziło polecenie, że w przeddzień promocji dziewczyny musiały podrukować ceny na białych etykietkach - 35zł a na pomarańczowych 25... ot cała filozofia(z gr. philosophia) marketingu! :dance:
Play. Mamy dla Pana ofertę w sieci Play - NIE, STANOWCZO DZIĘKUJĘ
Dyskusja z idiotą to jak granie w szachy z gołębiem. Przeciwnik porozrzuca wszystko, nasra na szachownicę, po czym odleci w przekonaniu o własnym miażdżącym zwycięstwie.
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2200
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 3 gru 2018, o 13:15

Za takie zagrania powinny byc surowe kary :hammer: Janusze biznesu w pl, nawet z black frajdej ulepili black weekend, black monday, srondej.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 3 gru 2018, o 13:20

dzisiaj dostałem od BG,że mamy green monday :)
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2200
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 3 gru 2018, o 13:22

a promo jak na ss pare postów wyzej? :rotfl2:
Awatar użytkownika
Adam12
Elita forum...
Posty: 1285
Rejestracja: 31-10-2015
Lokalizacja: Podhale
Podziękował: 81 razy
Podziękowano: 74 razy

Postautor: Adam12 » 16 lut 2019, o 19:47

Żeby nie zakładać nowego wątku. Zakupy na ebay.com z Chin. W jakich odstępach robić żeby mi nie wpadło na cło ? Tydzień starczy ?
XL Power 380; Volantex Saber; Spektrum DX8
Awatar użytkownika
windcatcher
Dr Glut
Posty: 2300
Rejestracja: 10-08-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 155 razy

Postautor: windcatcher » 16 lut 2019, o 21:42

Adam12 pisze:Żeby nie zakładać nowego wątku. Zakupy na ebay.com z Chin. W jakich odstępach robić żeby mi nie wpadło na cło ? Tydzień starczy ?


Nie ma to znaczenia w normalnych zakupach. Możesz śmiało kupować tego samego dnia.
No chyba, że planujesz kupić to samo kilkanaście razy w osobnych paczkach co mogłoby przykuć uwagę celników.
iX12, O210,W360,T470,GX380,D420,P425,... --> Pozdrawiam Michał
utopia
Stały bywalec...
Posty: 116
Rejestracja: 11-01-2012
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 8 razy

Postautor: utopia » 17 lut 2019, o 08:42

Troszkę nie tak Panowie. Sortownia pocztowa pod Poznaniem jest moim klientem i z obserwacji powiem ze przeswietlane sa wszystkie paczki. Do clenia trafia towar jeśli Ferdek Kiepski obslugujacy rentgen ma zly dzień,paczka to gabaryt ,posiada wartość lub podaną kwotę ubezpieczenia albo wewnatrz jest duza ilość identycznych przedmiotow
Jak dotąd nie otwierają wszystkiego. Miałem tyle szczescia ze tylko raz paczka trafiła na cło a wyjasnienie przez telefon ze to czesci do "samolotu sterowanego" zalatwiły temat .Celnik stwierdził ze to części do zabawek i poblogoslawił dalszą drogę w spokoju ;-)
Jedni twierdzą ze jestem hoojem inni przeciwnie że anioł . Wszyscy mają rację. Traktuję ludzi z wzajemnością. ;-)
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 17 lut 2019, o 12:41

To jest totalna loteria. Głównie kwestia rozmiaru paczki albo wartości o jaką celnik ją podejrzewa.
Wpadały mi na cło równie dobrze kompletne kity, jak paczka z 2 popychaczami.


utopia pisze:Miałem tyle szczescia ze tylko raz paczka trafiła na cło a wyjasnienie przez telefon ze to czesci do "samolotu sterowanego" zalatwiły temat .Celnik stwierdził ze to części do zabawek i poblogoslawił dalszą drogę w spokoju ;-)


Wyjaśnij to może dokładniej.
Nie wiem jak to załatwić, skoro w momenciej jak dostajesz info o podjęciu kontroli to już wisisz im kasę za samo pochylenie się nad paczką i jedyne co możesz zrobić to dosłać rachunek lub wyciąg z banku z przelewem i określić co to jest, ale to już nie daje szansy na zwolnienie z opłat.
Chyba że masz znajomego w sortowni, no to inny temat.
utopia
Stały bywalec...
Posty: 116
Rejestracja: 11-01-2012
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 8 razy

Postautor: utopia » 17 lut 2019, o 12:56

Juz sie tłumaczę .Sytuacja miała miejsce w 2017. Gość -celnik zadzwonił z Torunia ( gdzie Poznań a gdzie Toruń ?) z pytaniami co jest w przesyłce. Wolałem powiedzieć prawde niz sie wdawać w dyskusje . Widać pomyślał sobie ze jestem jednym z tych dziwaków co bawią sie zabawkami ;-) .


Kilkanaście lat wstecz sprowadzałem trochę elektroniki z Europy. Pech chciał że były tam koszyczki do baterii do radyjek. Naliczyli mi 60% akcyzy i 22% vatu . Poł roku trwał spór miedzy nimi a mministerstwem finansów. Były to gotowe wyroby -jednak celnikom pasowała stawka jak za materiał czyli granulat. Polska to piekny kraj tylko ludzie czasem k.....

Edyta -myślę że dzięki Allegro ktore to było pomysłodawcą ustawy by poczta robiła za urząd celny mozemy sie jedynie zgodzić na ryzyko cła plus opłat albo kupować bez stresu w krajowych sklepach .
Swoją drogą podobno była akcja darmowe 5usd od Pay-u na zakupy aliexpress . Kazdy kto sie dał na to chwycić oddał potem kasę w opłatach . Do kogo nalezy Pay-u raczej nie musze wyjasniać
Jedni twierdzą ze jestem hoojem inni przeciwnie że anioł . Wszyscy mają rację. Traktuję ludzi z wzajemnością. ;-)
Awatar użytkownika
Adam12
Elita forum...
Posty: 1285
Rejestracja: 31-10-2015
Lokalizacja: Podhale
Podziękował: 81 razy
Podziękowano: 74 razy

Postautor: Adam12 » 17 lut 2019, o 15:09

windcatcher pisze:
Adam12 pisze:Żeby nie zakładać nowego wątku. Zakupy na ebay.com z Chin. W jakich odstępach robić żeby mi nie wpadło na cło ? Tydzień starczy ?


Nie ma to znaczenia w normalnych zakupach. Możesz śmiało kupować tego samego dnia.
No chyba, że planujesz kupić to samo kilkanaście razy w osobnych paczkach co mogłoby przykuć uwagę celników.


Inaczej. Chcę sobie zrobić 2-3 zamówienia od różnych sprzedających. Towar różny tylko adresat ten sam. Zastanawia mnie jak to płynie/leci i żeby nie trafiło np w jednym kontenerze w jednym czasie do PL. Żeby ktoś tego nie zsumował do kupy.
XL Power 380; Volantex Saber; Spektrum DX8

Wróć do „Zakupy nie tylko za waluty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości