Sklepy modelarskie - kraj i zagranica

Sklepy znane i polecane, organizacja zakupów zbiorowych. Napotykane problemy i jak sobie z nimi poradzić.
Awatar użytkownika
zborecque
Elita forum...
Posty: 1496
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 100 razy
Podziękowano: 111 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 31 sie 2015, o 12:39

Filo1 pisze:na pewno jakość wałów, żaden klon nie ma podjazdu do alignowskich wałów (mówię o 450pro nie wiem jak z innymi modelami), tylko fakt że drogie są i ich nie ma w SH
dlatego też mam zamienniki.
Na pewno nie warto inwestować w zębatki aligna (napęd ogona) bo i tak się rozleci i tak przy lekkim dotknięciu ziemi.
Rury ogonowe hmm, Tarot jest OK ale mam porównanie ich wytrzymałości. Znajomy modelarz zrobił "przyrząd" do prostowania rur w 450. Tarotowa się połamała, Alignowska wytrzymała, ale tutaj zamiennik jest jak najbardziej rozsądny
No i wałki ogonowe, to samo co z wałami. Aligna są strasznie sztywne i w sumie ciężko go wygiąć. Tarota się gną w przesyłce. 1 z 2 wałków nie był prosty w momencie odpakowania


Nie wiem, rury ogonowe Tarota są tak tanie, że wolę nawet lekko draśniętą wymienić na nową niż prostować. A gną się tak samo jak inne rury moim zdaniem.
Co do wałów - jeśli chodzi o główne to też się nie zgodzę. Czy Align, czy Tarot - tak samo się gnie przy krecie. Nie ma żadnej różnicy, a Tarotowskie są dużo tańsze. Jeszcze nie trafiłem wału głównego, który od nowości byłby walnięty. To samo ze szpindlami.
Co innego wałki ogonowe (te małe poprzeczne, co są w skrzynce i te co napędzają ogon w rurze) - tutaj zdarza się czasem mega masakra już od nowości, ale znów: cena. Przy tej cenie (już kiedyś pisałem o tym w innym wątku, albo na innym forum) bardziej opłaca się kupić np. 2 lub 3 sztuki. Wyjdzie i tak taniej niż w Alignie, a na pewno trafisz dobrze wykonany egzemplarz, a zwykle wszystkie są dobrze wykonane. Niemniej: markowy wałek ogonowy Aligna w sumie zachowuje się podobnie, nie powiedziałbym że są 10 razy wytrzymalsze.
Zresztą masa części Tarota jest dostępna właśnie po 2 sztuki w komplecie :) Przypadek?
Tak jest z wałami głównymi, wałami napędowymi ogona, zębatkami głównymi, szpindlami, wałkami ogonowymi wewnętrznymi i wałkami ogonowymi do skrzynki.
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
shacker
Elita forum...
Posty: 578
Rejestracja: 28-01-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 25 razy
Podziękowano: 59 razy

Postautor: shacker » 31 sie 2015, o 13:03

Filo1 pisze:Na pewno nie warto inwestować w zębatki aligna (napęd ogona) bo i tak się rozleci i tak przy lekkim dotknięciu ziemi.


Oj tu się mylisz. Dobrze spasowane zębatki Aligna się nie rozlatują nawet przy mocniejszych uderzeniach. Serio, tu warto zainwestować.

Co do wałów, zwłaszcza ogonowego, to rzuca się w oczy inny materiał powierzchni - bardziej śliski (błyszczący), przez co tarcie ślizgacza na takim wałku jest mniejsze. Z resztą np. tuleja ślizgacza od Aligna też jest z innego materiału niż klony.
DEVO 8S @ ALZRC 450 Pro V2 FBL (ZYX) / T-rex 600 Pro (MSH Brain)
Awatar użytkownika
Pan Byku
Elita forum...
Posty: 1159
Rejestracja: 06-07-2015
Lokalizacja: Głosków Letnisko
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 48 razy

Postautor: Pan Byku » 31 sie 2015, o 13:31

No właśnie. Wczoraj na Regułach ktoś zadał pytanie - "a jak z tymi parasolkami u Was?" No ja przy każdym krecie, czy zadrapaniu ogonem wymieniam :D, a usłyszałem wersję, że tak być nie może, że jakby były ALIGN to nie powinny przy zetknięciu i przytarciu o ziemię tak szybko siadać. Co za tym idzie? Skrzynka napędowa z przodu. W drugim śmigłowcu mam tarota i są malutkie luzy na tej zębatce pionowej, co też przekłada się na szybsze zużycie, już nie wspomnę o uszkodzeniu zębów przy większych obciążeniach (czytaj - robienie mikro-rowków w ziemi). To dlatego chopaki z Pałacowej zalecili mi podkładunie, co by się nie ruszało. Zresztą wyjąłem obie skrzynki i porównałem, bo też mnie zaczęło wkrowiać wypychanie tych tulejek z gwintem. W przypadku tarota to jest walka. ALIGN skrzynka jest po prostu ładna, druga zaś, no cóż, widać, że stoi półkę niżej. Wczoraj przyszedł do mnie m.in. uchwyt statecznika (TAROT), bo gupi zgubiłem aluminiowy ALIGN'a, i huk... Śrubki od popychaczy wchodzą bez wkręcania - że jak ma się to trzymać? Na klej?
Owszem, przy moich kreto-lotach może być tarot (głównie wały, szpindle, ogon, zębatka główna), ale jeśli odpowiednie spasowanie i jakość zębatek przeniesienia napędu na ogon, ma mi zaoszczędzić ciągłego ich wymieniania, to ja wolę dodać parę dolców do biznesu. Tu możecie się śmiać - wykosztowałem się i kupiłem po komplecie tych niby wzmocnionych zębatek (czarnych) ALIGN na przód i tył, do tego wspomniana skrzynka, żeby zlikwidować luzy i mieć ALIGN (szacun na dzielni) i silnik (ale to inna historia). :D
Właściwie to potrzebowałem info o konkretnym sklepie z częściami ALIGN, bo szukałem silnika właśnie, no i może tej skrzynki przeniesienia napędu. Jednak po tym jak dostałem ten felerny uchwyt statecznika, plus to co usłyszałem na Regułach, postanowiłem się wykosztować i dla testu wziąłem super-mega-hiper wzmocnione zębatki.
Z innej beczki, że lubię mieć markowe rzeczy ;) i takie będą moje reksie jak już będę spadał max 2 razy w roku :)
Się rozpisałem, ale w pracy nuda ;)
Sie lata.
Pan Buhaj
RC addicted
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 31 sie 2015, o 14:43

Pan Byku pisze:Z innej beczki, że lubię mieć markowe rzeczy ;) i takie będą moje reksie jak już będę spadał max 2 razy w roku :)

Align moze i będzie lepiej spasowany i moze bedzie sie wolniej zużywał, ale nie bedzie to mialo u Ciebie znaczenia bo i tak zaden element niezależnie od marki w Twojej sytuacji nie dożyje poczciwej starości tylko rozpadnie się przy krecie, gdzie marka niewiele zmieni :)
Ja bym na Twoim miejscu szedł na ilość. Jakość? Może głowica itp, ale wszytkie elementy, zwlaszcza te mało ruchliwe najlepiej kupowac tanio i wymieniac a dzieki temu czasem i znaleziony chleb przesmarować smalcem (czytaj: zjeść na bogato ;) ).
I tak poczekalbym na Twoim miejscu na czas (moze przyszly sezon?), kiedy ogarniesz latanie na tyle, zeby samodzielnie podjac decyzje w którą markę chcialbys rzeczywiscie zainwestować.
Obserwacje i wlasne doświadczenie :) podpowiada, ze najpierw bedziesz modował i umarkowywał swoje heliki a potem i tak je sprzedasz za kozie boby i kupisz gaui albo prosiaka ;)
Awatar użytkownika
pkali
Lider forum...
Posty: 2911
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 155 razy
Podziękowano: 241 razy

Postautor: pkali » 31 sie 2015, o 15:06

Podstawowym problemem części tarota jest różna jakość. Miałem dwa kity, niby te same pro V2 w wersji silver. Wszystkie części aluminiowe pierwszego były matowe, dobrze spasowane. Nie miałem problemów ze ślizgaczem, ogon chodził bez zacięć. Jako, że w tamtym sezonie dużo kreciłem kupiłem drugi kit (nowy) na przeszczepy. Tutaj aluminium było błyszczące, mieniące się kolorami tęczy. Części nie były już dobrej jakości. Kiedy latałem na wałku zawsze starałem się dobrze pasować zębatki. Podczas przytarcia nie leciały już tak często. Dwa razy za to poluzowały się wielokliny na końcu wałka i przestał przenosić napęd na ogon.
Jakiś czas temu miałem okazję oglądać 450 aligna u Łukasza (niebochod). Niestety jakość mechaniki tarota się nie umywa. Dobry przykład, pokazywał mi jak kręci się wirnik - cichutko, bez zacięć. W tarocie zawsze mi coś terkotało, zębatki nie trzymały wymiaru.
Wg mnie, jeżeli ktoś lata zachowawczo można zainwestować w oryginały, jeśli krecicie co wyjazd myślę że nie warto.

tapatalk
XLPower 520, protos 380, xl380, protos mini, gaui MX3, oxy2, omphobby M2, omphobby M1
Filo1
Stały bywalec...
Posty: 137
Rejestracja: 07-10-2014
Lokalizacja: Wałbrzych
Podziękował: 1 raz

Postautor: Filo1 » 31 sie 2015, o 15:23

zborecque pisze:Co do wałów - jeśli chodzi o główne to też się nie zgodzę. Czy Align, czy Tarot - tak samo się gnie przy krecie. Nie ma żadnej różnicy, a Tarotowskie są dużo tańsze. Jeszcze nie trafiłem wału głównego, który od nowości byłby walnięty. To samo ze szpindlami.

No to mamy inne odczucia :P,
Kilka razy skretowałem bardzo podobnie heliki, raz na wale aligna, raz tarota czy tam z HK. Align wystarczył mi na trzy krety, ten drugi na raz :P Kiedyś też pamiętam że wał z HK skrzywił się po przytarciu łopatami o chodnik
shacker pisze:Oj tu się mylisz. Dobrze spasowane zębatki Aligna się nie rozlatują nawet przy mocniejszych uderzeniach. Serio, tu warto zainwestować.

Co do wałów, zwłaszcza ogonowego, to rzuca się w oczy inny materiał powierzchni - bardziej śliski (błyszczący), przez co tarcie ślizgacza na takim wałku jest mniejsze. Z resztą np. tuleja ślizgacza od Aligna też jest z innego materiału niż klony.


Długo kupowałem "oryginały", na prawdę nie widzę różnicy.
Ile razy zahaczyłem zębatkami A o wysoką trawę przy lądowaniu i padały.
Nie to że skretowałem, po prostu lekko zachaczyłem
tysiące razy :P
T-Rex 450 Pro
Bixler 2
S500@APM2.6
S550@PX4
T960@PX4 soon
---
Spektrum DX6i
Awatar użytkownika
Danielus
Stały bywalec...
Posty: 179
Rejestracja: 08-10-2014
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 42 razy

Postautor: Danielus » 31 sie 2015, o 20:05

Wracając do tematu, to kolega Untrique robił wiele zakupów w tym sklepie i bardzo go sobie chwalił, za ceny i szybkość realizacji zamówień. Raz miał chyba fart że normalna paczka doszła w 4dni.
Awatar użytkownika
Pan Byku
Elita forum...
Posty: 1159
Rejestracja: 06-07-2015
Lokalizacja: Głosków Letnisko
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 48 razy

Postautor: Pan Byku » 31 sie 2015, o 20:52

No jak wziął UPS'a za 35$ to pewnie szybciutko mu przyszło.
Jednak przydała by się informacja, czy dowolne zakupy ze sklepu przybędą do mnie darmowym transportem, który jest do wyboru w podsumowaniu, czy może dobrze zrozumiałem komunikat w wyskakującym okienku, że na darmochę zasługują tylko Ci z portfelem > 399$?
Może sam Untrique się wypowie...
Sie lata.
Pan Buhaj
RC addicted
Awatar użytkownika
ANDZIO
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 20
Rejestracja: 06-04-2015
Podziękowano: 2 razy

Postautor: ANDZIO » 1 wrz 2015, o 20:51

Kupowałem kilka razy w RC Pioneer drobne częsci i paczki zwykłą pocztą przychodziły
do tygodnia.Raz kupiłem w niedzielę i w piątek miałem.
T-REX 600 EFL PRO VBar
T-REX 700E DFC BEASTX
T-REX 450L Dominator BEASTX
JR DSX 7
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 16 paź 2015, o 08:05

Może to nie sklep ale jest dosyć tani Phoenix do kupienia:

http://www.helifreak.com/showthread.php?t=715760
Helikoptery
Awatar użytkownika
karol
Elita forum...
Posty: 834
Rejestracja: 25-02-2010
Lokalizacja: Szczecin / Cill Droichid
Podziękował: 62 razy
Podziękowano: 45 razy

Postautor: karol » 16 paź 2015, o 09:16

wojtekr pisze:Może to nie sklep ale jest dosyć tani Phoenix do kupienia:

http://www.helifreak.com/showthread.php?t=715760


To moze sie podepne z blachym problem. Probowalem zrobic zooma na helik jakim lata, w Phoenix RC. Kiedys pamietam scroll myszki dzialal z CTRL teraz w najnowszej wersji nie dziala. Zlikwidowali ta opcje?
Pozdrawiam, Karol
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 16 paź 2015, o 09:17

Chyba treaz jest bez Ctrl. U mnie to raz zadziałało a po tem już nie i olałem
Helikoptery
Awatar użytkownika
karol
Elita forum...
Posty: 834
Rejestracja: 25-02-2010
Lokalizacja: Szczecin / Cill Droichid
Podziękował: 62 razy
Podziękowano: 45 razy

Postautor: karol » 16 paź 2015, o 09:18

wojtekr pisze:Chyba treaz jest bez Ctrl. U mnie to raz zadziałało a po tem już nie i olałem


Probowalem "bez" i "z" tez nie dziala :wall2:
Pozdrawiam, Karol
Awatar użytkownika
Grzesiek75
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 38
Rejestracja: 03-11-2016
Lokalizacja: Czechowice Dziedzice

Postautor: Grzesiek75 » 13 gru 2016, o 18:00

Gdyby ktoś poszukiwał części bardziej do "zabawek" typu V911 to są tanio do kupienia w gajg.pl i intario.pl.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 17 maja 2022, o 11:29

Ostatnio dzięki Osie dowiedziałem się o istnieniu sklepu http://www.kubamodel.pl/
Kupiłem tam jedną tylko rzecz i fajnie...
Fajnie, że ta rzecz znalazła się w polskim sklepie i ... chyba na tym fajność się kończy.
Bo generalnie to doradzam ostrożność. Nie, żeby jakieś oszustwa albo coś takiego - nie nie nie - nic z tych rzeczy, nastomiast...
... widać, że to nie jest żaden profesjonalny sklep tylko raczej jakieś takie po macoszemu traktowane coś co sobie chodzi i czasem ktoś tam kupi i jak już kupi, to niech płaci, potem bierze i spierdala.

Konkrety?
Proszę bardzo.
Nie ma jak zapłacić on-line zaraz po zakupach... No ale to jeszcze nie problem.
Napisałem w uwagach, że chciałbym, żeby to przyszło paczkomatem i czy jest taka możliwość.
W odpowiedzi dostałem fakture pro-forme na cene ... wyłącznie przedmiotu który zamówiłem.
Poprosiłem zatem o wycenę całości zamówienia, wraz z przesyłką i jeszcze raz zaznaczyłem, że chciałbym to dostać paczkomatem.
Dostałem wycenę całości, mniejsza o koszty przesyłki i ani słowa o paczkomacie.
Zapłaciłem, wysłałem potwierdzenie...
... dzisiaj przyszła przesyłka.
KUrierem.
Inposta.

(czyli MOŻNA BYŁO BEZ PROBLEMU wysłać ją do paczkomatu - kwestia zaznaczenia odpowiedniej opcji i byłoby pewnie nawet taniej)

NO KURVVA J3BANA MAĆ!!!
.... żebym wiedział, to bym olał ten kabelek i sam sobie z drucików coś wystrugał, bo nic mnie tak nie wkurwia jak postawa sprzedawcy w stosunku do klienta, jak to petenta, który tylko przychodzi, żeby dvpe pozawracać.
Nie chce Ci się chłopie prowadzić tego sklepu to go w pizdu zamknij!!


P.S. Jeszcze nie sprawdziłem, czy to faktycznie dobry kabel. Mam nadzieję, że tak, bo, ogólnie, opis artykułu sureguje, że sprzedawca WIE CO SPRZEDAJE. to duży plus i rzadkość w dzisiejszych czasach.
No ale jak dla mnie, taki minus interpersonalny jest 10 razy tak ważny choćby jeszcze trzy takie plusy.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 17 maja 2022, o 19:16

Kabelek działa. Musiałem go oczywiście przerobić bo po stronie ucznia był wtyk Hiteca (DIN coś tam coś tam) ale z tym się liczyłem, chodziło mi tylko o wtyczkę Futaby.
Z resztą okazało się, że wtyczka jest rozbieralna a kabelek wygląda na ręczną robotę, więc może sklep kubamodel sam go wyprodukował.
Wykonane full profeska tip top - nie ma się do czego przyczepić. Kabel porządny, luty porządne - nie powstydził bym się takiej roboty.
Awatar użytkownika
redb
Elita forum...
Posty: 817
Rejestracja: 24-08-2010
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 60 razy

Postautor: redb » 18 maja 2022, o 06:27

aikus pisze:Z resztą okazało się, że wtyczka jest rozbieralna a kabelek wygląda na ręczną robotę, więc może sklep kubamodel sam go wyprodukował.

Nie wykluczone, w końcu mają na stanie same wtyczki
http://www.kubamodel.pl/wtyczka-prostok ... p-483.html
‐------------------‐----------
Hurricane 425 | Belt CP vel. trup | Dron homemade | XL 380 | XL 700
Taranis X9 lite S
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 18 maja 2022, o 07:12

Taaa. teraz też już to wiem... ale spoko, jeszcze bym wydawował jakiś chujowy kabel ze swojej rupieciarni i potem bym miał problemy, a tak to mam porządny :)
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 6 cze 2022, o 21:04

A oto jak działa support DJI.

https://drive.google.com/file/d/1CL8k3v ... sp=sharing

Nie polecam czytać - można się wkurwić i forma jest trudnostrawialna (export wątku mailowego).
Umieszczam, żeby dać DJIowi pstryczka w nos.
Tak jak miałem opinię top of the top po moich przygodach ze starymi akumulatorami od Mavica Air, tak teraz stwierdzam, że chyba mi się wtedy trafiło jak ślepej kurwie ziarno.
NIE ODPUSZCZĘ!
Taki ze mnie chvj, a nie pokorny klient - no trudno.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 13 cze 2022, o 17:09

Update: Stanęli na wysokości zadania.
Okazuje się, że owszem, jest bug, ale dotyczy tylko urządzeń z Androidem. (na iOS działa OK).
No cóż - jebać biedę jak to mówią :/
Przyjęli, zarejestrowali, obiecali, że zajmą się sprawą ale nie są w stanie obiecać kiedy rozwiążą problem.
Jestem z tym całkowicie OK - o to mi chodziło od samego początku.
Na koniec postanowili obdarować mnie .... darmowym talonem na baterię:)
Nie było to konieczne... ale oczywiście przyda się. Pakiety do Maviców są drogie, a gwarancję mają tylko na pół roku.
Tym razem mój cel został osiągnięty i mogłem z prezentu skorzystać (nie chciałem dać się przekupić kartą SD128GB tylko po to, żebym się w końcu odpierdolił i nie zawracał dupy - no sorry).

Wróć do „Zakupy nie tylko za waluty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości