Sklepy modelarskie - kraj i zagranica

Sklepy znane i polecane, organizacja zakupów zbiorowych. Napotykane problemy i jak sobie z nimi poradzić.
Awatar użytkownika
stuf
Domownik forum...
Posty: 337
Rejestracja: 23-01-2012
Lokalizacja: Sulejówek
Podziękował: 22 razy
Podziękowano: 11 razy

Postautor: stuf » 23 maja 2013, o 13:54

Neomutant pisze:Przejdę się tam na pewno :) może mają kilka ciekawych elementów potrzebnych do gimbala. Tak przy okazji jakie znacie jeszcze inne sklepy w warszawie które są zorientowane w tej samej tematyce ? (Znam tylko Stefę hobby, której też jeszcze nie odwiedziłem)

http://www.ef3m.pl/
http://www.arthobby.pl/
Pozdrawiam - Andrzej

Cessna 182, inne latadła
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 23 maja 2013, o 13:56

Z nie warszawskich, ale wg mnie godnych polecenia to:
- abcrc - niskie ceny, szybka wysyłka, dobry kontakt
- cyber-fly - niskie ceny, rewelacyjny kontakt z Panem Markiem - nie tylko sprzeda, ale też uczciwie doradzi, co niestety coraz mniej spotykane...
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 23 maja 2013, o 14:44

Fbl100 i inne http://rc4u.home.pl/ bardzo fajny kontakt
I rcforever do 450
Helikoptery
Awatar użytkownika
Neomutant
Elita forum...
Posty: 670
Rejestracja: 12-01-2013
Podziękował: 28 razy
Podziękowano: 35 razy

Postautor: Neomutant » 23 maja 2013, o 17:39

Spoko Panowie, później przerobie ten wątek na "spis sklepów RC " z opiniami i rozdzieleniem na rodzime i zagraniczne, info zawsze przyda się każdemu. tymczasem nadsyłajcie kolejne messagi z tymi które znacie, i preferujecie robienie zakup sprzętu RC.
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 23 maja 2013, o 17:53

co do modelarni jak ktoś pisał powyżej obsługa klienta jest taka sobie.Polecili mi śrubokręt, który rozwalił się po paru śrubach (tych z HK) i twierdzili, że to moja wina bo za mocno przykręcałem. Rzeczywiście są drodzy- traktuje ich max rezerwowo.

Raczej nie ma takich sklepów jak HK, w których jest wszytsko w jednym miejscu. Trzeba szukać różnych towarów w óżnych sklepach- to nie ameryka :(

Co do listy to był taki wątek, który to zbierał ale nie pamiętam jaki.
Helikoptery
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 23 maja 2013, o 18:28

Lista była ale dawno temu i mało jest aktualna. Nowa lista to nie głupi pomysł. Później dopisze coś więcej o sklepach też pod kątem asortymentu...
Awatar użytkownika
super_mario2
Elita forum...
Posty: 980
Rejestracja: 05-02-2011
Lokalizacja: Halinów
Podziękował: 53 razy
Podziękowano: 44 razy
Kontaktowanie:

Postautor: super_mario2 » 23 maja 2013, o 20:21

rcmaniak.pl
Pozdrawiam Mariusz
Goblin 700, T-Rex 450 PRO V2 3GX, 600 ESP BeastX
E-flite MSR, FPVRaptor
Spektrum DX8, Phoenix RC
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 23 maja 2013, o 23:06

Neomutant pisze:Spoko Panowie, później przerobie ten wątek na "spis sklepów RC " z opiniami i rozdzieleniem na rodzime i zagraniczne, info zawsze przyda się każdemu. tymczasem nadsyłajcie kolejne messagi z tymi które znacie, i preferujecie robienie zakup sprzętu RC.

Jeśli zrobić w pierwszym wątku listę, to tutaj napisałem bardziej gramatycznie o sklepach, które wymieniłem wcześniej.

Dodam jeszcze:
- marko-lot: tylko orzełki (producent). niby nic, ale wiele osób pytało skąd je mam... można je kupić też w sklepach, ale tylko producent wprowadzi modyfikacje na nasza prośbę...
- abcrc i cyber fly: asortyment przede wszystkim dla samolociarzy. Sporo modeli i części konstrukcyjnych. Do tego sporo elektroniki budżetowej.
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 24 maja 2013, o 04:53

Modele.sklep.pl
Dwie lokalizacje sklepów stacjonarnych: Warszawa i Wrocław, oraz sprzedaż internetowa.
Fachowa orz miła obsługa. Doradzą, pomogą i ogólnie obecnie mój faworyt zaraz po ABC-RC :thumb:

EDYTA:
Asortyment: Praktycznie wszystko co lata, jeździ i pływa :D Duży wybór materiałów do budowy modeli konstrukcyjnych.
Ceny: Średnia "półka cenowa", ale jest sporo "okazji cenowych" :D
Ostatnio zmieniony 27 maja 2013, o 17:51 przez Artu, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 24 maja 2013, o 09:44

Neomutant, troche pomogę... Później wg własnych pomysłów wrzucisz/przerobisz do pierwszego wątku... Niektóre opisy mogą brzmieć banalnie, ale sądzę, że ten wątek głównie przyda się nowym, dla których nie wszystko jest od razu jasne...

Hobbyking
Asortyment: Helikoptery, Samoloty, Auta (lecz wyłącznie pod własną marką)
Ceny: Jedne z najlepszych, również wliczając koszty wysyłki wychodzi sporo taniej
Obsługa klienta: Reklamacje ze względu na odległość z reguły nie mają sensu, lecz można je wliczyć w koszty ze względu na poziom cen. Wysyłka z reguły 2-4 tygodnie, z trackowaniem. Możliwość płatności Paypal'em

Cyber-fly
Asortyment: Głównie dla samolociarzy i makieciarzy. Sporo modeli samolotów, szybowców, elelementów kontrukcyjnych, niedrogiej elektroniki (tanie serwa, silniczki dzwonki itp)
Ceny: Jedne z lepszych w Polsce
Obsługa klienta: Rewelacyjna. Szybki kontakt, pomocna obsługa. Pan Marek bez problemu udzielił mi porady przy budowie kombata, sugerując równiez elektronikę spoza własnego asortymentu, co uważam za duży plus. Reklamacja (brak towaru w paczce) została również uwzględniona od ręki, bez żadnych formalności, zbędnych dyskusji itp.

Abc-rc
Asortyment:Głównie samoloty i multikoptery. Mnóstwo drobnicy modelarskiej i materiałów konstrukcyjnych. Tania, budżetowa elektronika.
Ceny: Jedne z lepszych w kraju
Obsługa klienta: Bardzo szybka wysyłka. Zamawiając w niedzielę w nocy (z reguły wtedy pojawiają się a moim umysle fanaberie :) ) w poniedziałek do południa paczka jest wysłana. Kontakt również szybki i bezproblemowy.

Modelarnia
Asortyment: Genralnie dość szeroki, helikoptery, samoloty, auta... Dodatkowo sprzedaż asortymentu z Hobbykinga, lecz tylko stacjonarnie (brak info na stronie)
Ceny: Wyjątkowo wysokie
Obsługa klienta: Na przestrzeni lat postępująca poprawa, lecz wciąż bez rewelacji. Moim zdaniem doradztwo ukierunkowane wyłącznie na sprzedaż.

Modele.sklep.pl
Asortyment:
Ceny:
Obsługa klienta: Fachowa i miła obsługa. Mozliwość uzyskania pomocy przy wyborze towaru. Dwie lokalizacje sklepów stacjonarnych: Warszawa i Wrocław oraz sprzedaż internetowa.

Ef3m
Asortyment:
Ceny:
Obsługa klienta:

Arthobby
Asortyment:
Ceny:
Obsługa klienta:

Rc4u
Asortyment:
Ceny:
Obsługa klienta:

Rcmaniak
Asortyment:
Ceny:
Obsługa klienta:
Awatar użytkownika
Neomutant
Elita forum...
Posty: 670
Rejestracja: 12-01-2013
Podziękował: 28 razy
Podziękowano: 35 razy

Postautor: Neomutant » 24 maja 2013, o 09:58

Spoko, no stress, jak wrócę z pracy i nieco dychnę to postaram się wszystko co mamy do tej porty posortować i powstawiać tam gdzie ma być.
Awatar użytkownika
stuf
Domownik forum...
Posty: 337
Rejestracja: 23-01-2012
Lokalizacja: Sulejówek
Podziękował: 22 razy
Podziękowano: 11 razy

Postautor: stuf » 24 maja 2013, o 12:30

Może w jakiś przyklejony temat czy cos.. nie wiem.. nie znam sie :)
Pozdrawiam - Andrzej

Cessna 182, inne latadła
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 24 maja 2013, o 13:17

Jak zrobimy, przekleimy :)
Awatar użytkownika
Szelma
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 89
Rejestracja: 26-11-2011
Podziękował: 6 razy
Podziękowano: 16 razy

Postautor: Szelma » 26 maja 2013, o 19:09

http://www.sylvian1975.com/

Lokalizacja: Chiny
Wysyłka: 24 godziny od wpłaty
Działający tracking.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 27 maja 2013, o 09:02

Tego nie znałem. Chłopaki, jak macie chwile, dajcie znać coś więcej o sklepach, które podaliście!
Awatar użytkownika
Szelma
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 89
Rejestracja: 26-11-2011
Podziękował: 6 razy
Podziękowano: 16 razy

Postautor: Szelma » 27 maja 2013, o 11:04



Sklep z raczej droższym sprzętem (silniki spalinowe, makiety, elektronika...) ale drobnica tez jest.
Awatar użytkownika
stuf
Domownik forum...
Posty: 337
Rejestracja: 23-01-2012
Lokalizacja: Sulejówek
Podziękował: 22 razy
Podziękowano: 11 razy

Postautor: stuf » 27 maja 2013, o 11:35

ef3m -> drobnica, materiały modelarskie , modele, elektronika imo wszystko co potrzeba do tego hobby. (taka mniejsza wersja modelarnii). Ceny dość przyzwoite. Obsługa: no cuż bardzo miła pani która ma raczej nikłe pojęcie o tym rzemiośle ale czasem bywa szef który potrafi doradzić ale już nie jest tak wybitnie miły :)
arthobby -> spory wybór modeli, troszkę drobnicy i elektroniki. Znajdziemy też nie wielką ilość materiałów do budowy modeli. Imo atutem tego sklepu jest doradztwo. Minusy dość drogi.
Ostatnio zmieniony 27 maja 2013, o 18:56 przez stuf, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam - Andrzej

Cessna 182, inne latadła
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 27 maja 2013, o 17:58

miruuu pisze:Chłopaki, jak macie chwile, dajcie znać coś więcej o sklepach, które podaliście!

Edytowałem swój post o Modele.sklep.pl i jeszcze w ramach uzupełnienia:

Rc4u
Asortyment: Towar "z półki" banggood.com oraz trochę z HK
Ceny: Starają się aby ceny były na niskim poziomie. Jest sporo promocji.
Obsługa klienta: Szybko i sprawnie. "Młody" sklep z młodą załogą, dla której hobby stało się źródłem "dorobienia" kilku złotówek.
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 11 lip 2013, o 21:42

Szanowni koledzy, jadę na turnus wczasów pracowniczych nad nasze morze i pomimo, że biorę ze sobą milion części do 450 obawiam, się że może być też potrzebny sklep. Możecie podesłać namiary na jakieś sklepy w trójmieście ale takie, które mają części do tego typu modeli?
Helikoptery
Awatar użytkownika
Danny8
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 26
Rejestracja: 23-07-2013
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Danny8 » 17 wrz 2013, o 18:38

Modelarnia - miałem raz styczność i nie będę dążył do kolejnego razu. Chciałem kupić model, dostałem wybór, Lama v4 albo 2500zl, zero doradztwa, nic po środku nic innego. Osobiście uważam ze zostałem potraktowany słabo.

Rc4u - współpracuje aktualnie, niezłe ceny, miła obsługa, dość dobry asortyment do moich potrzeb, czasami braki magazynowe to wada.

Boble - ceny umiarkowane, obsługa bardzo szybka, do tej pory więcej nie mogę napisać ;-)

Wysłane z mojego Pentagram Monster przy użyciu Tapatalk 4

Wróć do „Zakupy nie tylko za waluty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 11 gości