Banggood.com

Sklepy znane i polecane, organizacja zakupów zbiorowych. Napotykane problemy i jak sobie z nimi poradzić.
Awatar użytkownika
Pan Byku
Elita forum...
Posty: 1159
Rejestracja: 06-07-2015
Lokalizacja: Głosków Letnisko
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 48 razy

Postautor: Pan Byku » 28 lis 2017, o 19:00

A ja stanę w obronie mwx i napiszę, że rozumiem chęć oszczędzania. Ok, może okazać się to pozorną oszczędnością, ale często okazuje się, że dopłacamy za "markę", a nie jakość.
Daleko przykładów szukać nie trzeba. Chociażby wspomniane pakiety i słynne Turnigy, które często były/są dwukrotnie tańsze niż Gensy, czy inne markowe, znane, gdy popatrzymy chwilę wstecz.
Może też nie do końca idealny jest to przykład, bo ktoś napisze, że nie trzymały parametrów, a to co miały nadrukowane, to można między bajki wsadzić. Owszem, jednak znakomita część pilotów na nich latała i lata, i jest ok.
Ja też nie lubię przepłacać.
Trzeba mierzyć siły na zamiary.

A poza tym mwx kupił chiński śmigłowiec za lekko ponad 1000 zł, a nie za kilka tysi, więc szuka chińskich pakietów :)))
Sie lata.
Pan Buhaj
RC addicted
Awatar użytkownika
Wiktor
Elita forum...
Posty: 953
Rejestracja: 02-05-2010
Lokalizacja: Wadowice
Podziękował: 130 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: Wiktor » 28 lis 2017, o 19:06

mwx pisze:kupował ktoś może 22.2V 1800mah 6S 30C Lipo Battery XT60 ZOP Power?

Cena kusi, ale zapas depronu jakby co już mam i nie potrzebuję więcej...

baterie zop co prawda 4s 1800 a nie 6s gościa rcgroups
https://www.rcgroups.com/forums/showpos ... stcount=70
Obrazek

tak że tak - dopisz w zamówieniu że bez pianki
Awatar użytkownika
kubacki
Lider forum...
Posty: 2055
Rejestracja: 28-12-2015
Lokalizacja: Będzin
Podziękował: 114 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: kubacki » 28 lis 2017, o 19:09

Z drugiej strony ma malutką córeczkę co napewno też należy brać pod uwagę. Sam mam dzieci i są one ważniejsze niż zabawki dla tatusia czy też gadżety 1razowego użytku. Oczywiście że latać chcemy ale w rodzinie wydatki należy rozkładać z głową.
Goosky S2 Legend
XL Protos 380 V2
Spektrum NX10
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 28 lis 2017, o 19:59

Aaaale ale. Spokojnie. To nie do żadnego sprzętu po kilka tysiąców tylko do kolejnego kretożercy.

Kto widział moje filmidła to wie, że sprzęt małego kalibru eksploatuję szybko i ta bateria i tak długo nie pożyje.

Spokojnie, do dużego helika mam same markowe części, serwa, odbiorniki, fbl'e, kapelusz Futaba, śrubki 12.9 i staram się zakładać wyłącznie polówki Ralpha albo Bossa jak jadę na lotnisko.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 28 lis 2017, o 20:01

Zgadzam się w sumie ze wszystkimi powyżej po trochu, bo podejście mam takie, ze kupując bardzo dobre pakiety:
- kupuje rzadziej kolejne
- cena często nie jest aż tak mocno wygórowana gdy porównamy realne parametry (pojemność, C) i np (strzelam) ZOPY 3000mah 60C porównamy do sls 2200 15C gens albo sls
- w helikach dobry pakiet nie jest mniej ważny niż super mocny silnik.

Ale to moje kryteria. Każdy ma własne.
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 28 lis 2017, o 20:03

Ja tylko spytałem. Podobno nie ma głupich pytań.
Skoro są doniesienia że to badziew to przecież ich nie kupię, nie musicie się już denerwować :)

Jak w porównaniu do gensów wypadają tatuu i slsy?
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 28 lis 2017, o 20:14

mwx pisze:Ja tylko spytałem. Podobno nie ma głupich pytań.
Skoro są doniesienia że to badziew to przecież ich nie kupię, nie musicie się już denerwować :)

Jak w porównaniu do gensów wypadają tatuu i slsy?
:D
Pisaliśmy w tym samym czasie tylko ja dłużej :)

Wszystkie 3 marki są dobre i chwalone choć Gensy ostatnio coraz mniej. W polu się gada, że gensy coraz więcej próbują ugrać na juz wypracowanej marce i ze stare pakiety jeszcze działające przeżywają te nowsze. Ale wiem to tylko z opowieści.
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 28 lis 2017, o 21:16

Po powrocie do hobby po 5-letniej przerwie większość marek nic mi nie mówi. ZOP równie dobrze dla mnie brzmi jak GENS. FrSky brzmi jak jakaś lipa, a Gobliny kojarzą mi się bardziej z wizytami w skandynawii niż latającymi kijankami.
W kwestii LiPo atrzymałem się na FlightPowerach i Turnigy. Żeby było śmiesznie, FP zdechły a Rhino do dziś cisną w Belciku.

Dla rozluźnienia atmosfery wrzucam foto wspomnianego lotniskowego swag'u. Czy ktoś jeszcze pamięta o Hitec'u?

20171128_204051.jpg


Wolałbym żeby stan konta czy budżet na zabawki nie był już poddawany pod dyskusję. Dla mnie samodyscyplina w kwestii ilości forsy wrzuconej w różne studnie o nazwie "hobby" jest kluczem do dłuższego cieszenia się tymi zabawkami.

Te małe zabawki (poniżej łopat 400mm) to nie np. samochód, w którym oszczędnośc oznacza kompromis w kwestii bezpieczenstwa.

P.S. - tak, bambus karbonizowany ściągnąłem wprost od Chińczyka bo było taniej :vhappy:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 1 gru 2017, o 14:40

Wlasnie otrzymalem email z BG że we Frankfurcie jest strajk i paczki zostaja opóźnione bo kurierzy nie umieją się dostać do paczek. Ktoś słyszał o jakimś strajku ??
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 1 gru 2017, o 15:27

Frankfurcie koło Shenzen
Helikoptery
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 1 gru 2017, o 15:30

Tez dostałem, dla paczki która niby jest od 22.11 w Belgii.
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 1 gru 2017, o 18:27

Ja to samo - Belgia.
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 2 gru 2017, o 17:43

No ładnie... a ja wczoraj wyklikałem kolejnego combosa D380, tym razem na BG :/
Awatar użytkownika
msheli
Elita forum...
Posty: 1490
Rejestracja: 16-05-2015
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Podziękował: 110 razy
Podziękowano: 73 razy

Postautor: msheli » 2 gru 2017, o 19:28

Cena jest bardzo atrakcyjna, ale czekam aż jakiś dojdzie do właściciela ;)

tapatalk
XLPower 550 / Goosky S2

Moje loty....
https://www.youtube.com/@wojciechdum75/videos
Awatar użytkownika
marek_c4
Lider forum...
Posty: 1956
Rejestracja: 23-10-2014
Lokalizacja: Swarzędz
Podziękował: 18 razy
Podziękowano: 57 razy
Kontaktowanie:

Postautor: marek_c4 » 2 gru 2017, o 19:35

Przyznam się że czaiłem się trochę na Devila 505, ale ..... no właśnie - czy dotrze (i czy przejdzie bezboleśnie przez celny ;) ) ?

https://www.banggood.com/ALZRC-Devil-50 ... rehouse=CN
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 2 gru 2017, o 23:52

505 ma kilka wad wieku dziecięcego. To za długa śrubka, to snapy zabieraka tarczy wyprodukowane jako lustrzane odbicie (nie da sie założyć na kulkę bo są na odwrót).

Poczekałbym kilka miesięcy aż dopracują temat.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 5 gru 2017, o 14:44

Btw. zalegliny z Turcji dotarły do Polski. Wszystkie. Część WER WAWA a część już na poczcie :)
2 miesiące, ale jest...
Awatar użytkownika
Piotr_T
Elita forum...
Posty: 1278
Rejestracja: 13-06-2017
Lokalizacja: Józefosław
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 94 razy

Postautor: Piotr_T » 11 gru 2017, o 16:17

miruuu pisze:2 miesiące, ale jest...

Heh, to znaczy, że rozpoczęty siódmy tydzień oczekiwania na "chińską", nierejestrowaną paczkę z BG nie jest jeszcze powodem do dużego niepokoju? Pod koniec października zamówiłem kilka drobiazgów do V977, co by je mieć w pudełku w razie "jakiegoś W" i nie czekać x tygodni na ulotnienie sprzęta, ale mamy prawie połowę grudnia, a przesyłki ani widu, ani słychu. Na poczcie też jej nie ma. Oczywiście Chińczyki olały mnie koncertowo i nie podjęły tematu p.t. "Co z tym możemy zrobić dalej". Czuję, że jak do piątku paczka się nie zjawi, to zażądam zwrotu kasy, choć może być do "droga przez mękę".

Pozdrawiam,
Piotr.
Wirniki - XL Power 550, Protos Mini 325 3S, OMP Hobby M2 EXP
Skrzydła - Zeta Wing-Wing Z-84 2S, LIDL EDF 2S
FlySky FS-I6X
Awatar użytkownika
czarobest
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 22
Rejestracja: 09-09-2017
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 5 razy

Postautor: czarobest » 11 gru 2017, o 20:22

Piotr_T pisze:Heh, to znaczy, że rozpoczęty siódmy tydzień oczekiwania na "chińską", nierejestrowaną paczkę z BG nie jest jeszcze powodem do dużego niepokoju? Pod koniec października zamówiłem kilka drobiazgów do V977, co by je mieć w pudełku w razie "jakiegoś W" i nie czekać x tygodni na ulotnienie sprzęta, ale mamy prawie połowę grudnia, a przesyłki ani widu, ani słychu. Na poczcie też jej nie ma. Oczywiście Chińczyki olały mnie koncertowo i nie podjęły tematu p.t. "Co z tym możemy zrobić dalej". Czuję, że jak do piątku paczka się nie zjawi, to zażądam zwrotu kasy, choć może być do "droga przez mękę".

Pozdrawiam,
Piotr.


Mi w środę (6.12) doszła jedna z dwóch paczek zamówionych dnia 7.10 :D . Co ciekawe wysłali mi je ponownie już z numerem śledzenia i obie są w WER Warszawa właśnie. Reklamacja była bez problemu najpierw po 25 dniach napisałem, że nie ma paczek, poprosili standardowo żeby poczekać z tydzień i zapytać na poczcie. Tak też zrobiłem i napisałem im, że dalej nie ma, następnego dnia miałem wysłane ponownie już ze śledzeniem. Skoro jedna przyszła oddam im pieniążki jak przyjdzie druga, a tą sprzedam :).

miruuu pisze:Btw. zalegliny z Turcji dotarły do Polski. Wszystkie. Część WER WAWA a część już na poczcie :)
2 miesiące, ale jest...

Czyli jest nadzieja :D, moja paczka z Turcji już nawet nie wyświetla się na śledzeniu PocztyPolskiej bo od 30 dni się nie rusza. Ale poczekam jeszcze, bo z Twojego śledzenia wychodzi, że mi powinna się ruszyć gdzieś w piątek :P

Edit:
Paczka z Turcji prawie zgodnie z przewidywaniem właśnie zawitała do WER Warszawa, po ponad miesiącu odpoczywania gdzieś nie wiadomo gdzie :)

PS: Te dwie zagubione też doszły z czego jedna jednego dnia razem z tą z resendu :D.
Mój kanał YouTube (moje modele, loty, itp) https://www.youtube.com/user/TheCzarobest
Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
zborecque
Lider forum...
Posty: 1502
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 100 razy
Podziękowano: 111 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 8 sty 2018, o 20:32

Takie cosik przed chwilą znalazłem na BG: https://www.banggood.com/Eachine-Wizard ... rehouse=CN
i nawet mi się klikło już ;)

Dla miłośników racerków: ścigacz 220 na śmigłach 5x4.5 z kamerką, nadajnikiem, 4x BL_Heli 20A, 4x silnik + rama Eachine za 390 PLN (w przeliczeniu) :)
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC

Wróć do „Zakupy nie tylko za waluty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości