Banggood.com

Sklepy znane i polecane, organizacja zakupów zbiorowych. Napotykane problemy i jak sobie z nimi poradzić.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1684 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 30 sie 2017, o 21:13

Wiktor pisze:Marek
O co chodzi z tym metrem. Martwisz sie o stilo czy o x7?


A wiesz... heh... dobre pytanie:)
Ale chyba bardziej o stilo bo skoro z X7 z założenia nie wyjmuje pakietów, to ryzyko zjarania X7 musi brać na klatę - sorry zorro.
Ale zdroworozsądkowo jakby tak brać pod uwagę wartość jednego i drugiego to wyszłoby, że sa to porównywalne powody do zmartwienia ;)
Awatar użytkownika
Myszor
Domownik forum...
Posty: 366
Rejestracja: 05-09-2016
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował: 59 razy
Podziękowano: 9 razy

Postautor: Myszor » 3 wrz 2017, o 01:39

Panowie, otrzymałem pierwszy taka oto wiadomość SMS:

"Witam serdecznie. Reprezentuje Agencje Celna DHL,kontaktuje sie w sprawie przesylki do odprawy celnej. Prosze o kontakt pod adresem e-mail wawimport@dhl.com"

Co to może oznaczać w praktyce?

Zamówiony przedmiot to ładowarka H100 wartość 290zł.

Pozdr.
Futaba 16SZ
Szafa dronów :-)
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1684 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 3 wrz 2017, o 11:19

Dowalą Ci cło. Znaczy podatek (jak zwał tak zwał - mnie to osobiście gówno obchodzi jak się nazywa ten haracz).
I raczej tego nie unikniesz. Możesz odmówić przyjęcia paczki, ale ... zapłaciłeś już za nią...
Pech peszek. Bywa przy sprowadzaniu z zakupów z dalekiego wschodu... :dk:

W praktyce - zadzwoń, napisz, wszystko Ci wyliczą i zapłacisz kurierowi przy odbiorze.
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 3 wrz 2017, o 11:51

Jak chce się mieć szybko, i wybiera się DHL :masakra:, to haracz trzeba płacić :grin2:
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1684 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 3 wrz 2017, o 12:51

A to fakt - ja z dalekiego wschodu ZAWSZE wybieram najtańsza rejestrowana przesyłkę (czyli u nas trafia do to PP) i przez całe dzieje tylko raz trafiłem na cło, ale to był wyjątkowo nierozważny zakup - duża droga i ciężka paczka. Jakbym sie o to prosił, głupi ja... :masakra:
Awatar użytkownika
SeKLeS
Lider forum...
Posty: 1860
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Riom (Francja)
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 135 razy

Postautor: SeKLeS » 3 wrz 2017, o 12:57

Niestety są sklepy gdzie jedyną opcją jest kurier. Tak miałem z gratami do naszych e-rowerków. DHL był najtańszy (znacznie tańszy od innych opcji), ale wykasował nas coś koło 70 zł za samą obsługę celną. Drugie tyle było za zakupione graty.

Wyjsrapatalkowane po zbóju ;)
Za co krzywo patrzy na mnie kobieta:
ReX 500EFL 3GX vel ŚPIOCH
Protos Mini vel... Miniak?
Protos Pincet
Extra 260 PA vel WiDmO
Reactor vel Papierzak
F16 - w budowie
Aurora 9
Awatar użytkownika
pkali
Lider forum...
Posty: 2911
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 155 razy
Podziękowano: 241 razy

Postautor: pkali » 3 wrz 2017, o 13:13

Spodziewaj się maila o następującej treści:

Szanowny Kliencie.
Prosimy o odpowiedź na wcześniej wysłaną wiadomość e-mail, celem przygotowania i dokonania odprawy celnej.

W dniu dzisiejszym została nadana przesyłka numer 8951115762, której planowane przybycie nastąpi w najbliższych dniach.
Agencja Celna DHL dokona w Pana/i imieniu formalności celnych. W tym celu prosimy o :

1. Skan/print screen zamówienia z serwisu aukcyjnego/sklepu internetowego – powinna być widoczna informacja: Co składa się na cenę, np. shipping, insurance itp.,oraz dane Klienta (np. login/nazwisko).

UWAGA: Zamówienie w wersji mobilnej ze SMARTPHONA nie wystarcza z uwagi na brak danych zamawiającego. Potrzebne jest zamówienie z wersji komputerowej

UWAGA 2:W przypadku zamówienia z ALIEXPRESS prosimy o skan zakładki ORDER oraz FINANCIAL

2. Skan potwierdzenia płatności za towar z banku/ konta PayPall/ksero paragonu.

3. Informację,
- Co jest zawartością paczki?
- Z jakiego materiału?
- Do czego służy?

4. Przesłanie e-mailem zwrotnym wypełnionego oświadczenia zgodnie z poniższą treścią:

OŚWIADCZENIE

Ja(imię i nazwisko) ……………………………………
Świadomy odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań wynikającej z artykułu 233 Kodeksu Karnego oświadczam, iż biorę pełną odpowiedzialność za przesyłkę AWB …………… (numer w temacie maila)

Przesyłka jest kierowana do mnie i będzie wykorzystywana przeze mnie w celach prywatnych i nie będzie przedmiotem obrotu handlowego. Zawartością w/w przesyłki jest/ są ………………………… ………………………………………………………………………………….
Za towar zapłacono dokładnie kwotę …………..Oświadczam, że Transport jest wliczony w wartość towaru z faktury.Warunki transportu to DAP ……(miasto dostawy)Zobowiązuję się również pokryć wszelkie należności celno-podatkowe. Towar nie podlega CITES.


Pragniemy poinformować, że DHL Express pobiera opłaty za dodatkowe usługi celne wyszczególnione w Cenniku usług międzynarodowych DHL.
Dodatkowo informujemy, że od czwartego dnia po przylocie naliczamy koszty magazynowania zgodnie z powyższym cennikiem.
Zachęcamy do zapoznania się z Przewodnikiem Celnym.
Przewodnik Celny DHL to interaktywny dokument, pozwalający szybko i wygodnie zasięgnąć informacji o najważniejszych aspektach odprawy celnej i przygotowywaniu niezbędnych dokumentów.
XLPower 520, protos 380, xl380, protos mini, gaui MX3, oxy2, omphobby M2, omphobby M1
Awatar użytkownika
Myszor
Domownik forum...
Posty: 366
Rejestracja: 05-09-2016
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował: 59 razy
Podziękowano: 9 razy

Postautor: Myszor » 3 wrz 2017, o 14:19

aikus pisze:Dowalą Ci cło. Znaczy podatek (jak zwał tak zwał - mnie to osobiście gówno obchodzi jak się nazywa ten haracz).
I raczej tego nie unikniesz. Możesz odmówić przyjęcia paczki, ale ... zapłaciłeś już za nią...
Pech peszek. Bywa przy sprowadzaniu z zakupów z dalekiego wschodu... :dk:

W praktyce - zadzwoń, napisz, wszystko Ci wyliczą i zapłacisz kurierowi przy odbiorze.


Jeśli tak będzie że kurierowi da się zapłacić to pięknie :)

Pozdr.
Futaba 16SZ
Szafa dronów :-)
Awatar użytkownika
Myszor
Domownik forum...
Posty: 366
Rejestracja: 05-09-2016
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował: 59 razy
Podziękowano: 9 razy

Postautor: Myszor » 3 wrz 2017, o 22:58

SeKLeS pisze:wykasował nas coś koło 70 zł za samą obsługę celną. Drugie tyle było za zakupione graty.


Ciężko stwierdzić czy to mało czy dużo, opłata pewnie od wartości i ilości przedmiotów zależy?

Sorry ale W iOS opcji "edit" niemogę znaleść.
Pozdr.


Pozdr.
Futaba 16SZ
Szafa dronów :-)
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 3 wrz 2017, o 23:01

Myszor pisze:Jeśli tak będzie że kurierowi da się zapłacić to pięknie :)


Wątpię. Przechodziłem ścieżkę zdrowia w urzędzie celnym. Zajęło to godzinę, za każdy ruch ręką zielonego ludka naliczana jest dodatkowa opłata, łącznie z oplatą 5PLN za obsługę magazynową, czyli w moim przypadku łaskawe pieprznięcie na ladę paczki z półki która znajdowała się 40cm za panią przy ladzie.
Ostatnio zmieniony 4 wrz 2017, o 07:47 przez mwx, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Myszor
Domownik forum...
Posty: 366
Rejestracja: 05-09-2016
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował: 59 razy
Podziękowano: 9 razy

Postautor: Myszor » 3 wrz 2017, o 23:05

pkali pisze:Spodziewaj się maila o następującej treści:[/i]


Czyli jak w sobotę dostałem e-mail to do wtorku mam czas odebrać bez opłat za magazynowanie.

Dzięki za przesłanie informacj już sobie przygotowałem wszystko co potrzeba i wyśląłem do nich wyprzedzając ich e-mail ;)

Pozdr.
Futaba 16SZ
Szafa dronów :-)
Awatar użytkownika
pkali
Lider forum...
Posty: 2911
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 155 razy
Podziękowano: 241 razy

Postautor: pkali » 4 wrz 2017, o 05:36

Nie musisz odbierać. Na podstawie tego co im prześlesz naliczą Ci opłaty, zadzwoni Pan/Pani, czy się z tym zgadzasz i kurier dostarczy paczkę. Przy odbiorze zapłacisz naliczony podatek.
Tak to u mnie wyglądało niecały miesiąc temu. Od paczki musiałem zapłacić 23%vat, nie naliczyli mi żadnych dodatkowych kosztów zgłoszenia do odprawy.
XLPower 520, protos 380, xl380, protos mini, gaui MX3, oxy2, omphobby M2, omphobby M1
Awatar użytkownika
Myszor
Domownik forum...
Posty: 366
Rejestracja: 05-09-2016
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował: 59 razy
Podziękowano: 9 razy

Postautor: Myszor » 5 wrz 2017, o 12:43

pkali pisze:Nie musisz odbierać. Na podstawie tego co im prześlesz naliczą Ci opłaty, zadzwoni Pan/Pani, czy się z tym zgadzasz i kurier dostarczy paczkę. Przy odbiorze zapłacisz naliczony podatek.
Tak to u mnie wyglądało niecały miesiąc temu. Od paczki musiałem zapłacić 23%vat, nie naliczyli mi żadnych dodatkowych kosztów zgłoszenia do odprawy.


Bo i finał taki kurier przyjechał 67zl zapłaciłem i teraz pakiety sprawdzam jaka rezystancje maja :p

Pkali było dokładnie jak napisałeś dzięki za pomoc mega sprawnie poszło dzięki Twoim postom.

Pozdr.
Futaba 16SZ
Szafa dronów :-)
Awatar użytkownika
pkali
Lider forum...
Posty: 2911
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 155 razy
Podziękowano: 241 razy

Postautor: pkali » 5 wrz 2017, o 13:20

Cieszę się, że mogłem pomóc.

tapatalk
XLPower 520, protos 380, xl380, protos mini, gaui MX3, oxy2, omphobby M2, omphobby M1
Awatar użytkownika
SeKLeS
Lider forum...
Posty: 1860
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Riom (Francja)
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 135 razy

Postautor: SeKLeS » 10 wrz 2017, o 18:02

Widział ktoś coś ciekawego na bangu w związku z 11 urodzinami? Idą już 4 paczki, ale może ktoś jeszcze coś?

Wyjsrapatalkowane po zbóju ;)
Za co krzywo patrzy na mnie kobieta:
ReX 500EFL 3GX vel ŚPIOCH
Protos Mini vel... Miniak?
Protos Pincet
Extra 260 PA vel WiDmO
Reactor vel Papierzak
F16 - w budowie
Aurora 9
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 10 wrz 2017, o 18:13

Coś tam znalazł fajnego? :)
Ja przeglądałem troche ale tylko fajne promo na isdt widziałem. Wygrałem tez jakieś gowno w cenie jakichs pieniedzy za 40 groszy ale nie wiem po co mi to...
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 10 wrz 2017, o 18:20

Zanim dasz porwać się szałowi zakupów sprawdzaj też cenę na aliexpres, bo często te wszystkie promo i kupono zbliżają tylko ceny na BG do tych standardowych na ali.
Awatar użytkownika
SeKLeS
Lider forum...
Posty: 1860
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Riom (Francja)
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 135 razy

Postautor: SeKLeS » 10 wrz 2017, o 19:00

Nie wiem dlaczego, ale jakoś czuję wstręt do Ali i go nie znam. Kupiłem w sumie ładowarkę 150W isd coś tam, mikroskop i jakieś pierdy.

Wyjsrapatalkowane po zbóju ;)
Za co krzywo patrzy na mnie kobieta:
ReX 500EFL 3GX vel ŚPIOCH
Protos Mini vel... Miniak?
Protos Pincet
Extra 260 PA vel WiDmO
Reactor vel Papierzak
F16 - w budowie
Aurora 9
Awatar użytkownika
subframe
Stały bywalec...
Posty: 140
Rejestracja: 17-10-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 26 razy
Podziękowano: 16 razy

Postautor: subframe » 10 wrz 2017, o 19:14

Ja kupiłem wczoraj w ostatniej chwili DEVILA 420 Supercombo za 1125PLN.
Jak zadziała jeszcze Givingassitance do dostanę ok 7% dodatkowego zwrotu.
pozdrawiam
Subframe
450PRO DFC, V977, 250GT
Me-109, Cessna 182
Awatar użytkownika
donia
Elita forum...
Posty: 1016
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 24 razy
Podziękowano: 43 razy

Postautor: donia » 15 wrz 2017, o 06:58

Koledzy,

potrzebuję się poradzić.
Kupiłem samolot na BG. Z powodu tego, że w ogóle go nie zapakowali przyjechał trochę pokiereszowany (paczka zgnieciona, rozerwane taśmy itd.). Głównie powgniatane części, w zasadzie kosmetyka nie wpływająca na parametry lotu, ale w zasadzie na 12 elementów ponad połowa jest gdzieś tam uszkodzona, w tym kadłub z obu stron itd.
Napisałem przez serwis i po pierwszej propozycji 30zł i drugiej 40zł rekompensaty, której nie zaakceptowałem kontakt się urwał.
Otworzyłem procedurę w PayPalu i po wymianie tych samych zdjęć zaoferowali 90zł i zatrzymuję model (aaa, cena modelu 600zł).
Teraz moje pytanie, czy ktoś z was przechodził podobną procedurę i na zasadzie cisnąć ich, aż się terminy skończą i PP wypłaci kwotę zakupu, bo oni to zleją, czy nie przeginać, bo zaproponują w końcu zwrot modelu i pełną rekompensatę - czego z kolei ja nie wykonam, bo oczywiście model jest prawie skończony :).
Czy zaproponować swoją kwotę 50% ceny?

Ktoś coś?

pzdrv,
--
donia
=Wrocław=

Wróć do „Zakupy nie tylko za waluty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości