Banggood.com

Sklepy znane i polecane, organizacja zakupów zbiorowych. Napotykane problemy i jak sobie z nimi poradzić.
Awatar użytkownika
windcatcher
Dr Glut
Posty: 2300
Rejestracja: 10-08-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 155 razy

Postautor: windcatcher » 21 lut 2019, o 11:11

mwx pisze:
windcatcher pisze:Nie przesadzajcie - sklepy ani kurierzy nie odpowiadają za nasz czas i straty moralne ;)


Jeśli usługa nie została wykonana zgodnie z regulaminem na który się zgodziłeś lub opisem usługi za którą zapłaciłeś to akurat mogą odpowiadać.
Jeśli istotnie poniosłeś wymierne straty to wysyłasz proste wezwanie do zapłaty, powołując się na poniesione koszty.


W naszych czasach każdy (mądry) usługodawca wyłącza wszelkie możliwe odpowiedzialności.
Regulamin, który akceptujemy podczas zakupu (a którego prawie nikt nie czyta w 99% przypadków to ma).

To wszystko po to aby ktoś nie powiedział, że ta kabinka lub łopaty były potrzebne do jedynego w swoim rodzaju pokazu dla królowej angielskiej a ich brak wygenerował straty 3 milionów kopiejek ;)
iX12, O210,W360,T470,GX380,D420,P425,... --> Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 21 lut 2019, o 11:20

Własnie dzięki takiemu podejściu sporo sklepów i ogólnie rzecz biorąc firm ma nas w d.
A prawda jest taka że jako konsument jesteśmy chronieni przez organy państwowe.

Usługodawca/sprzedawca może sobie wyłączać co chce - jeśli ewidentnie spieprzy i wyrządzi tym Tobie (konsumentowi) szkodę to jest kwestia napisania odpowiedniego pisma.

Tylko większość ludzi macha na to ręką, albo nie umie pisać.
Awatar użytkownika
windcatcher
Dr Glut
Posty: 2300
Rejestracja: 10-08-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 155 razy

Postautor: windcatcher » 21 lut 2019, o 11:27

Chyba trochę mylisz sprawę pisma ze sprawą sądową.
Wątpię aby ktokolwiek zapłacił cokolwiek na podstawie pisma lub prośby - no chyba, że prosisz o 10 złotych.
Normalnie tego typu odszkodowanie trzeba wywalczyć w sądzie co trwa i kosztuje nawet jak umiesz pisać ;)

Dajcie już spokój naszemu banggoodowi ;)
Zobaczcie sami - do pakowania naszych kabinek mają tylko kilka rolek czarnej folii oraz żółtą taśmę o kwaśnym zapachu.

https://blog.banggood.com/wp-content/uploads/2018/08/banggoodwarehosue.jpg


Obrazek
iX12, O210,W360,T470,GX380,D420,P425,... --> Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 21 lut 2019, o 11:37

windcatcher pisze:Chyba trochę mylisz sprawę pisma ze sprawą sądową.
Wątpię aby ktokolwiek zapłacił cokolwiek na podstawie pisma lub prośby - no chyba, że prosisz o 10 złotych.


Jeśli Twoje wezwanie będzie zasadne a dostawca rozsądny to zapłaci bez udziału sądu, bo jak sąd weźmie w tym udział to będzie musiał płacić zdecydowanie więcej.
Awatar użytkownika
windcatcher
Dr Glut
Posty: 2300
Rejestracja: 10-08-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 155 razy

Postautor: windcatcher » 21 lut 2019, o 11:48

mwx pisze:Własnie dzięki takiemu podejściu sporo sklepów i ogólnie rzecz biorąc firm ma nas w d.
A prawda jest taka że jako konsument jesteśmy chronieni przez organy państwowe.
Usługodawca/sprzedawca może sobie wyłączać co chce - jeśli ewidentnie spieprzy i wyrządzi tym Tobie (konsumentowi) szkodę to jest kwestia napisania odpowiedniego pisma.
Tylko większość ludzi macha na to ręką, albo nie umie pisać.


Z zasady może masz i rację ale nie bardzo potrafię odnieść wątek o chińskim BG do Twojej wypowiedzi.
O rękojmi wiem ale to Chin nie dotyczy tylko konsumentów i zakupów w kraju.

Podaj proszę jakiś przykład sytuacji gdzie ktoś Ci kiedyś zapłacił na podstawie wezwania (i za co).
iX12, O210,W360,T470,GX380,D420,P425,... --> Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 21 lut 2019, o 12:15

Ostatnio choćby dostawca usług internetowych. Przez pewien czas prędkości były na poziomie 1/10 tej za którą płacę. Wiadomo, że w regulaminie piszą "DO" 100mBit i że mogą być odstępstwa i zależnie od tego w którą stronę wieje wiatr i gdzie mieszkam, ale to nie miało dużego znaczenia.

Nieco wcześniej Towarzystwo Ubezpieczeniowe.


Nie lubię jak ktoś mnie robi w ciula, no co poradzić.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15947
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1684 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 21 lut 2019, o 13:08

Maciek ma rację i odkąd mam w bliskim otoczeniu prawnika - wiem o tym.
Problem w tym tyko taki, że mało kto mieszka z prawnikiem pod jednym dachem, a zwykli ludzie nie potrafią pisać pism.
Nie wynajmą sobie też prawnika, bo nie są w stanie ocenić szansy na wygraną, koszty prawnika są wysokie, a żeby firma pokryła również te koszty - niestety sprawa musi się odbyć w sądzie - żadna firma tego dobrowolnie nie zrobi.
Przykładowo: mam się pałować z ISP o 200 złotych. Prawnik za napisanie odpowiedniego pisma weźmie 1000. ...
Dalej już wiadomo.
Natomiast każda firma ma prawnika na pokładzie. Nawet chujowego, ale ma.
Awatar użytkownika
omcKrecik
Maharadża Pendżabu
Posty: 1777
Rejestracja: 11-12-2016
Lokalizacja: Las niedaleko Pułtuska (to nie moja wina)
Podziękował: 217 razy
Podziękowano: 84 razy

Postautor: omcKrecik » 21 lut 2019, o 13:15

Dziwne hmm - ja też za tym nie przepadam...
Maciek, możesz przybliżyć o tym Towarzystwie ? Jak z nich wydusiłeś co Twoje ?
Pozdrowionka od... Andrzeja
Nie umiem latać tak jak Wy, ale się uczę.
W ogóle ciągle się uczę. Wszystkiego, czasem od nowa...
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 21 lut 2019, o 13:29

omcKrecik pisze:Dziwne hmm - ja też za tym nie przepadam...
Maciek, możesz przybliżyć o tym Towarzystwie ? Jak z nich wydusiłeś co Twoje ?


Żoną prawnikiem. Zadzwoniła 2 razy i wytłumaczyła pokrótce panu z drugiej strony co i jak. Sam teraz już też bym sobie poradził, na początek wystarczy proste odwołanie. Tylko musi to być uzasadnione - np. masz w aucie oryginalny błotnik (1200PLN + lakier wg. lokalnych stawerk) a oni wycenią Ci jakieś gówno za 120PLN i lakier 30PLN. BTW stosowanie przez TU w wycenach "urealnienie stawek" jest niczym nie poparte i niezgodne z prawem.

Ale uczę się - drugie odwołanie do PZU napisałem już sam a i z INEA też już sam sobie poradziłem na luzie. Raczej nie narobisz sobie szkody pisząc pierwsze proste pismo wzywające do zapłaty, obniżki itp. A oni mają obowiązek się do niego ustosunkować.
Na koniec dorzucasz coś w tym stylu: "Zgodnie z art. 561(5) k.c. brak rozpatrzenia przez Państwa mojej reklamacji w przeciągu 14 dni od zgłoszenia oznaczać będzie że moje żądanie dotyczące obniżenia ceny automatycznie zostało uznane za uzasadnione." (sam sobie znalazłem i napisałem :mrgreen: )
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15947
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1684 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 21 lut 2019, o 13:41

Ooo tak tak tak tak tak!!! brawo!
Żona - prawnik.
A teraz wyobraź sobie któregokolwiek z nas, mnie, Ciebie, Krecika, no nie wiem nawet Mira, którzy mimo wszystko generalnie głupimi ludźmi nie jesteśmy, ale zwyczajnie nie jesteśmy od tego... I wyobraź sobie sytuację w której NIE MASZ prawnika pod ręką.
Sam też stajesz się wtedy zupełnie innym człowiekiem.
Może jesteś z Żoną już długo i zapomniałeś jak to jest, ale ja pamiętam.
Z wszelkimi paragrafami, umowami, regulaminami itp byłem kompletnie niekompatybilny.
Awatar użytkownika
windcatcher
Dr Glut
Posty: 2300
Rejestracja: 10-08-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 155 razy

Postautor: windcatcher » 21 lut 2019, o 14:04

Jeśli chodzi o ubezpieczenia AC/OC/NW to są w tej branży zawodowcy, którzy tylko i wyłącznie z tego żyją i potrafią otrzymane odszkodowanie powielić konkretnie za uczciwą prowizję. Myślę, że zamiast się bawić samemu prościej w kilku takich firmach zrobić symulację a potem dać im się wykazać (przetestowane parę razy).

Jestem ciekaw jak zagrać z dostawcą internetu bo to można próbować zrobić samemu ;)
iX12, O210,W360,T470,GX380,D420,P425,... --> Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15947
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1684 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 21 lut 2019, o 14:16

Akurat z ISP nam jest łatwo, bo jesteśmy techniczni i nawet nie trzeba być nie wiadomo jakim specem IT żeby wygrać przykładowo sytuację, kiedy mam łącze 800Mbps, mój lapek mi wyciąga 300Mbps, a technik który przychodzi mówi mi, że to dlatego, że nie mam karty 1Gbps.
Mam koleżankę, którą w ten sposób zbyli na drzewo, bo nie wiedziała, że nie ma kart pośrednich pomiędzy 100 a 1000MBps... (więc skoro wyciąga 300 ... ) ...
No... I takie i podobne sytuacje, dla nas są relatywnie proste.
Inna sprawa jest taka, że jeśli w umowie mam zagwarantowane 100Mpbs a wyciągam 80 to się nie czepiam.
Co innego jak permanentnie mam 10 albo 20 - wtedy to jest chujozja.

Akurat mam dość na świeżo przeprawę z T-Mobilem i siecią WAN...
Pałowania było ze trzy miechy.
Dla uczciwości należy przyznać, że trwało to długo głównie ze względu na to, że w mojej firmie nie zawsze można było robić testy, bo uczciwe testy wymagały wyłączenia danej nitki z użytkowania.
T-Mobile raczej odpowiadał bez przesadnych zwłok, ale robił wszystko, żeby z zapewnienia deklarowanej w umowie przepustowości się wymigać.
(wszystko mam udokumentowane więc jakby co to nie ma sprawy - możemy się spotkać przed sądem - to na wszelki wypadek do T-Mobile).
I taka jest norma - inne zachowanie nie ma biznesowego uzasadnienia.
Przez kilka miesięcy łącza działały na ok. 50% wydajności, klient płacił za całość, o odszkodowanie się pewnie nie upomniał .. ISP wygrał.
...
A to przecież już przepychanka między firmami a nie między firmą a konsumentem.
Awatar użytkownika
omcKrecik
Maharadża Pendżabu
Posty: 1777
Rejestracja: 11-12-2016
Lokalizacja: Las niedaleko Pułtuska (to nie moja wina)
Podziękował: 217 razy
Podziękowano: 84 razy

Postautor: omcKrecik » 21 lut 2019, o 17:46

mwx pisze:
omcKrecik pisze:Dziwne hmm - ja też za tym nie przepadam...
Maciek, możesz przybliżyć o tym Towarzystwie ? Jak z nich wydusiłeś co Twoje ?


Żoną prawnikiem.


Maciuś... :piwo2: Zawsze Cię lubiłem... ;)
mwx pisze:Ale uczę się - drugie odwołanie do PZU napisałem już sam a i z INEA też już sam sobie poradziłem na luzie.

Tu spoko, mam trochę praktyki w pisaniu pism urzędowych językiem quasi-prawniczym, w Naszym Ojczystym też jakoś w miarę poprawnie. Życie wymusiło na mnie poznanie stosownych zapisów Kodeksu Cywilnego, nie jest to trudne ani obrzydliwe.
Więc jakby co, to tylko naprowadzenie na ścieżkę byłoby potrzebne ;) .
Taki przykład z życia, też z T-mobilem, kiedy mi się trochę nie chciało a trochę nie miałem czasu na przepychanki. Zapłaciłem prawie tysiaka kary umownej za zerwanie umowy na internet, który wcale nie działał. Bo sobie T-mobile wymyślili, że umowa zawarta w ich siedzibie osobiście przez kontrahenta jest niezrywalna. Przysyłali kolorowe krwawe pisemka z pogróżkami o 10 latach pierdla i konsekwencjach dla rodziny i dzieci, a odpowiedzi na moje pisma były bezprzedmiotowe. W końcu ktoś wywalił mi szybę w aucie, nic nie zginęło, wręcz przeciwnie... Przybyła jeszcze jedna "wizytówka" T-mobile, taka sama jak dostawałem pocztą. Sprytnie, bo za wycieraczką, nie do wewnątrz auta. Policja się wypięła. Odniosłem wrażenie, że dobrze wiedzą kto to robi z niepokornymi klientami.
To kurewstwo nie zna granic. Były pracownik pewnej znanej, dużej firmy ubezpieczeniowej zdradził mi kiedyś, że cena życia niegrzecznego ubezpieczonego też jest wymierna. Jest niższa niż dobrego auta jakby co... :masakra:
windcatcher pisze:Jeśli chodzi o ubezpieczenia AC/OC/NW to są w tej branży zawodowcy, którzy tylko i wyłącznie z tego żyją i potrafią otrzymane odszkodowanie powielić konkretnie za uczciwą prowizję. Myślę, że zamiast się bawić samemu prościej w kilku takich firmach zrobić symulację a potem dać im się wykazać (przetestowane parę razy).

Cenna wskazówka - mam podobne info, może się opłacić.
Tylko przybliż, co z tą symulacją...
Pozdrowionka od... Andrzeja
Nie umiem latać tak jak Wy, ale się uczę.
W ogóle ciągle się uczę. Wszystkiego, czasem od nowa...
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2201
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 4 mar 2019, o 14:03

Zaczyna mnie wkurw.ac caly ten BG. Robilem zamowienie na poczatku lutego. Orczyki lamliwe i elastyczne zólte podwozie od x360. Wszystko bylo na stanie w momencie zamowienia. Po 1,5 tygodnia dostalem info, ze niestety ale podwozie zolte stalo sie OUT OF STOCK! (Jak to w ogole mozliwe, ze nei robia rezerwacji na sprzet z oplaconego zamowienia) I pytanie co chce zrobic. Mialy zostac uzupelnione zapasy do konca lutego no to klikam, ze czekam. Orczyki wyslane a pod koniec lutego dostaje info, ze jednak zolte podwozie bedzie na stanie dopiero 28 marca... No to sie wkurwilem i robie refund (na dodatek mailowy bo sytuacja do wyjasnienia). Dizisaj wchodze z ciekawosci na bg i co widze?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2201
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 24 kwie 2019, o 08:55

Zamowione 2 paczki lamliwych orczykow w lutym z najtansza wysylka. Paki do dzisiaj nie ma. Napisalem maila i cwaniaki odpowiedzieli. Wojowac czy nie ma sensu?

Obrazek
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15947
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1684 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 24 kwie 2019, o 09:07

członek męski nie pieniądze, najtańsza wysyłka - czyli bez trackingu (?)
... Raczej marne szanse...
Ale jak płaciłes przez PayPala to zawsze można próbować.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 24 kwie 2019, o 09:57

Dokładnie. To że oni wprowadzili taką politykę to nie znaczy, ze nie wygrasz paypalem. Bo od tego on właśnie jest. Mi, jak bangood długo świrował, że nie odda za niedoszłe paczki bez trackingu, finalnie Paypal wypłacił ze swoich...
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2201
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 24 kwie 2019, o 10:15

Rozumiem. Wiem, ze kasa smieszna ale nie lubie takich akcji. Jesli jakas tania forma przesylek generuje problemy miedzy klientem a sprzedawca to niech jej nie oferuja. A tym bardziej jak pomysle, ze zakup ploz (z ktorych ostatecznie musialem zrezygnowac) i 2 paczek orczykow ciagnie sie to od polowy lutego _killer
Awatar użytkownika
gcze
Elita forum...
Posty: 927
Rejestracja: 18-01-2019
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 145 razy
Podziękowano: 31 razy

Postautor: gcze » 24 kwie 2019, o 13:31

Niestety, ja wolę jednak Ali, a co się da ciągnę z HK jak jest dostępne w EU, nawet jak jest trochę droższe. Człowiekowi życia nie starcza na zakupy w Chinach. Wkurza mnie to, że chyba niektórzy sprzedawcy tam traktują promocje jak darmowy kredyt gotówkowy dla firmy. Już 2 razy zdarzyło mi się czekać miesiącami na towar, który nigdy nie został wysłany, a kasa oczywiście poszła.
XK K110 | T-REX 250 | Mini Titan | X360 | Trex 600n nadciąga| jumper T12
Awatar użytkownika
SeKLeS
Lider forum...
Posty: 1860
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Riom (Francja)
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 135 razy

Postautor: SeKLeS » 24 kwie 2019, o 14:38

Atakuj przez paypal. Ten dziwny myk z ubezpieczeniem przesyłki pojawił się chyba niedawno (ewentualnie długo nic nie kupowałem). Jakiś czas temu z winy Mirasa zamówiłem kubeł fpv, nadajnik i kamerę. Przy klikaniu zamówienia pojawiła się ta opcja ubezpieczenia właśnie. Lekkie zdziwko, chwila zastanowienia... naaaahhhh płacę przez pp, więc gila mnie ten zapis. Czas pokaże, czy słusznie myślałem.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
Za co krzywo patrzy na mnie kobieta:
ReX 500EFL 3GX vel ŚPIOCH
Protos Mini vel... Miniak?
Protos Pincet
Extra 260 PA vel WiDmO
Reactor vel Papierzak
F16 - w budowie
Aurora 9

Wróć do „Zakupy nie tylko za waluty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości