UC - czyli na co drobny importer jest narażony..

Sklepy znane i polecane, organizacja zakupów zbiorowych. Napotykane problemy i jak sobie z nimi poradzić.
heliman
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 39
Rejestracja: 03-06-2011
Podziękował: 1 raz

Postautor: heliman » 30 lip 2011, o 16:22

dzięki :nw: ,
zmotywowało mnie to :) ,

NIECH ŻYJE PAYPAL!!!

Awatar użytkownika
miszcz_waw
Elita forum...
Posty: 577
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 79 razy

Postautor: miszcz_waw » 30 lip 2011, o 18:27

Artu pisze:
heliman pisze:2. Co robić, gdy paczka zaginie

Przy "bezpiecznej płatności" typu PayPal, nie ma problemu. Reklamacja i zwracają kasę jeśli sprzedawca nie udowodni (potwierdzenie odbioru) doręczenia przesyłki. Może to potrwać nawet do trzech miesięcy, ale działa. Ja nie miałem takiej "potrzeby", tak więc piszę to co gdzieś przeczytałem.

Ja miałem taką przygodę ostatnio po raz pierwszy. Zakładasz sprawę ("dysputę") drogą przez paypala i sprzedawca ma się tłumaczyć (na początek tylko tobie choć potem wiadomości są do wglądu paypala), jak mu nie wyjdzie lub nie chce się tłumaczyć to zwracasz się do paypal o zwrot kasy i ma generalnie 2-3 tygodnie na wytłumaczenie się paypalowi. Jak nie udowodni że wysłał lub że towar był OK to kasa wraca do ciebie. Reklamacje można robić nie tylko jak paczka nie dojdzie ale też jak jest niekompletna, towar jest inny niż zamawiałeś lub popsuty. Paypal cały czas prowadzi cię za rączkę a na koniec jeszcze prosi cię o opinię czy ci się wszystko podobało z ich strony i czy jesteś zadowolony.
Piotrek
Awatar użytkownika
lethe
Elita forum...
Posty: 551
Rejestracja: 05-10-2012
Lokalizacja: lubuskie
Podziękował: 91 razy
Podziękowano: 47 razy

Postautor: lethe » 18 paź 2012, o 07:02

Jako że wcześniej nigdy nie miałem styczności z tematem chciałbym zapytać o jedną rzecz w tej kwestii.

Jak wygląda sprawa ze sprowadzaniem droższych rzeczy jak np ładowarki i aparatury? Nawet po doliczeniu VAT-u wychodzi wyraźnie taniej niż za analogiczny produkt w Polsce, czy jest po drodze jeszcze jakiś haczyk?

Przekopałem wiele for pod tym kątem i co prawda dowiedziałem się wielu rzeczy i nabrałem pewności przy "mniejszych" zakupach, to nie znalazłem nigdzie jednoznacznej odpowiedzi na pytanie wyżej.
Experience is something you obtain only after you need it.
This isn't 3D, I am just trying to land.
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3709
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 18 paź 2012, o 07:38

Nie ma haczyka - jeśli każą to się dopłaca VAT i po temacie. A jak nie każą to sie nie płaci tylko cieszy.
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
jedrus
Elita forum...
Posty: 599
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 69 razy
Podziękowano: 63 razy

Postautor: jedrus » 18 paź 2012, o 09:45

Możliwie małe paczki (nawet jeśli zakupy z jednego sklepu podzielisz na kawałki, kupując w różnych terminach "tracąc" trochę na kosztach przesyłki to i tak wyjdziesz na tym lepiej ;) ), zwykła, najzwyklejsza przesyłka pocztowa (żadne EMSy, DHLe i inne takie tam), i jak możesz to przez Warszawę.
Awatar użytkownika
lethe
Elita forum...
Posty: 551
Rejestracja: 05-10-2012
Lokalizacja: lubuskie
Podziękował: 91 razy
Podziękowano: 47 razy

Postautor: lethe » 18 paź 2012, o 10:02

Dziękuję za rozwianie wątpliwości ;)
Experience is something you obtain only after you need it.
This isn't 3D, I am just trying to land.
ArabaT
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 39
Rejestracja: 22-12-2011
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 2 razy

Postautor: ArabaT » 18 paź 2012, o 12:55

jedrus pisze:jak możesz to przez Warszawę.

to mozna miec na to jakis wplyw :?:
wszyskie ida przez W-we, czasem z W-wy bezposrednio do domu innym razem przez punkt regionalny.
Pozdrawiam, Łukasz
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3709
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 18 paź 2012, o 13:16

Towar idzie przez ten urząd pocztowy który dla danego adresu/miasta/rejonu ma oddział celny.
Można co prawda wpisać adres np znajomego (oczywiscie ze swoim imieniem i nazwiskiem) ale wtedy na tenże adres przyjdą zawiadomienia lub paczka a nadto trzeba pisać wyjaśnienie dlaczego adres jest inny niż zamieszkania.
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
ArabaT
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 39
Rejestracja: 22-12-2011
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 2 razy

Postautor: ArabaT » 18 paź 2012, o 14:19

Ale jak to u nas bywa nie do konca tak
Do mnie, ciągle ten sam adres, raz idzie bezposrednio z UC W-wa a czasem zachacza jeszcze o UC w Starogardzie Gdańskim
Pozdrawiam, Łukasz
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3709
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 18 paź 2012, o 16:13

To może zależeć czy jest nadane jako paczka czy list.
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
crash
Domownik forum...
Posty: 381
Rejestracja: 19-07-2012
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: crash » 18 paź 2012, o 22:38

to jeszcze ja się podepnę...
sprowadzanie z innego kraju - myślicie tak jak ja o usa?
kupowanie za granicą - jak płacicie i gdzie kupujecie? macie sprawdzone sklepy czy poprostu ebay?
pytam bo tez chcialbym zacząc kupowac za granicą... krety w europie drogo wychodzą... :gas: :vhappy:
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3709
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 18 paź 2012, o 22:48

Nie wiem jak doświadczenia innych kolegów ale moje z USA są złe - jeśli nie wszystkie to znaczna ilość przesyłek JEST clona i vacona. Dokładnie odwrotnie (jak na razie) jest z HK czy ogólnie z Azją - rzadko która kończy się dopłatami.
A gdzie kupować? To zależy co... Zdarza się i w USA i gdzie indziej...
Z ebay trzeba uważać bo nawet tam zdarza sie badziewie i podróby...
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
lethe
Elita forum...
Posty: 551
Rejestracja: 05-10-2012
Lokalizacja: lubuskie
Podziękował: 91 razy
Podziękowano: 47 razy

Postautor: lethe » 19 paź 2012, o 07:21

crash pisze:[...]i gdzie kupujecie? [...]


Wiele propozycji znajduje się tutaj: http://www.heli-team.pl/forum/viewtopic.php?f=13&t=973.
Experience is something you obtain only after you need it.
This isn't 3D, I am just trying to land.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 19 paź 2012, o 08:23

Lista sklepów jest długa i z pewnością jest z czego wybierać.

Jeśli chodzi o polskie sklepy, to ja najczęściej korzystam z abc-rc i z cyber-fly.
Cenię ich na szybką wysyłkę, bardzo dobry kontakt i bezproblemowość w przypadku różnych sytuacji. Ceny również do zniesienia - często najniższe jak na polskie warunki.

Jeśli nie muszę, nie kupuję natomiast w modelarni. Jest drogo i trzeba długo czekać, nawet gdy sprzedających w sklepie jest więcej niż kupujących. Zdarza się, że za niektóre towary wychodzi mi taniej razem z przesyłką z wcześniej wymienionych sklepów. Jako plus tego sklepu mogę zaznaczyć, że poprawiła się mimo wszystko jakość obsługi - był czas, że czułem się tam jak petent. Ostatnio jest znacznie lepiej.
Od jakiegoś czasu modelarnia sprzedaje części z Hobbykinga. Oczywiście drożej niż z HK, ale taniej niż analogiczne części w Polsce. Jest to zawsze jakaś opcja dla osób nie lubiących oczekiwania na przesyłkę z HK.
Awatar użytkownika
lethe
Elita forum...
Posty: 551
Rejestracja: 05-10-2012
Lokalizacja: lubuskie
Podziękował: 91 razy
Podziękowano: 47 razy

Postautor: lethe » 7 lis 2012, o 07:51

Ile mniej więcej trzeba czekać na przesyłkę z HobbyKing (global)?
Experience is something you obtain only after you need it.
This isn't 3D, I am just trying to land.
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3709
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 7 lis 2012, o 10:30

lethe pisze:Ile mniej więcej trzeba czekać na przesyłkę z HobbyKing (global)?

Do mnie zwykle (średnio) trwa ok 2 tygodni choć zdarzały się i 4 tygodnie - ja kupuje wyłącznie "Air parcel" lub "Registered letter" jak coś małego.
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
lethe
Elita forum...
Posty: 551
Rejestracja: 05-10-2012
Lokalizacja: lubuskie
Podziękował: 91 razy
Podziękowano: 47 razy

Postautor: lethe » 7 lis 2012, o 13:03

U mnie było International (Registered) Air Mail.

Dobija drugi tydzień od kiedy dostałem informację o wysłaniu zamówienia. Ogólnie rzecz biorąc jestem przygotowany na to że trzeba zaczekać tylko trochę zastanawia mnie to że na stronie ze śledzeniem przesyłki widnieje informacja o tym że paczka jest przetwarzana do wysłania z HK. Jest sens się tym przejmować?
Experience is something you obtain only after you need it.
This isn't 3D, I am just trying to land.
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3709
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 7 lis 2012, o 13:07

lethe pisze:U mnie było International (Registered) Air Mail.
Dobija drugi tydzień od kiedy dostałem informację o wysłaniu zamówienia. Ogólnie rzecz biorąc jestem przygotowany na to że trzeba zaczekać tylko trochę zastanawia mnie to że na stronie ze śledzeniem przesyłki widnieje informacja o tym że paczka jest przetwarzana do wysłania z HK. Jest sens się tym przejmować?

Uzbrój się w cierpliwość... "Przetwarzanie" oznacza że zbierają kontener przesyłek który później jest wysyłany do Singapuru (bo IRAM przychodzą via Singapur) i to może chwilę potrwać. Jak po 4 tyg nadal nic nie będzie napisz reklamację...
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
SeKLeS
Lider forum...
Posty: 1860
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Riom (Francja)
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 135 razy

Postautor: SeKLeS » 13 paź 2014, o 20:48

Witajcie! Wątek zdaje się być nieco stary, ale uważam że nadal "jary" i jak najbardziej aktualny ;) A że nie będę pytał o zakupy dotyczące RC...

Do rzeczy! Planuję kupić pewien zestaw gratów z dalekiego kraju. Są to dwa kity napędów do roweru oraz jedna bateria taki kit zasilająca. Linki do przedmiotów poniżej oraz ich orientacyjne wagi:
KIT 4-5kg sztuka
BATERIA 6kg

Łączna waga wychodzi około 15kg a koszt przesyłki przedstawia się następująco:
Obrazek

I tutaj pojawia się kilka pytań:
1) Zamawiać wszystko razem czy każdy z trzech przedmiotów osobno, aby zminimalizować ryzyko VATu? hmm Najtańsze wysyłki samego kitu to koszt 108$/szt, baterii 120$, więc razem wyjdzie ok 340$, czyli finalnie 80$ więcej.
2) Czy pomiędzy paczką ważącą 15kg a 5-6kg będzie w ogóle różnica na cle? Może się okaże, że tak czy owak przełupią wszystkie trzy przesyłki i powyższe 80$ w plecy. :?
3) Warto dopłacić za DHL lub UPS? Kurier zwiększa czy zmniejsza czujność kolegi celnika? (mam na myśli przesyłki montowane pojedynczo, bo jak widać na obrazku przy dużej pace nie ma praktycznie różnicy).
4) Ostatnie pytanie o coś co kiedyś wiedziałem a zapomniałem. W powyższym przykładzie sumka do zapłaty to 1565$ z czego 256$ to "shipping". Ewentualny VAT jest naliczany tylko od zakupionych przedmiotów, czy na całość faktury (łącznie z kosztem przesyłki)?

Ufff sporo tego, ale ilość $ do rozdysponowania może się diametralnie zmienić w zależności od wybranych opcji... Jeżeli ładnie pójdzie będzie więcej kasiorki na dodatkowe Lipo zasilające mój zestaw 8-)
Za co krzywo patrzy na mnie kobieta:
ReX 500EFL 3GX vel ŚPIOCH
Protos Mini vel... Miniak?
Protos Pincet
Extra 260 PA vel WiDmO
Reactor vel Papierzak
F16 - w budowie
Aurora 9
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3709
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 14 paź 2014, o 14:09

SeKLeS pisze:1) Zamawiać wszystko razem czy każdy z trzech przedmiotów osobno, aby zminimalizować ryzyko VATu? hmm Najtańsze wysyłki samego kitu to koszt 108$/szt, baterii 120$, więc razem wyjdzie ok 340$, czyli finalnie 80$ więcej.
jeśli sumaryczny koszt pojedynczych wysyłek nie przekroczy kosztów przesyłki całościowej to można spróbować
SeKLeS pisze:2) Czy pomiędzy paczką ważącą 15kg a 5-6kg będzie w ogóle różnica na cle? Może się okaże, że tak czy owak przełupią wszystkie trzy przesyłki i powyższe 80$ w plecy. :?
masa paczki nie ma znaczenia dla cła (ani stawki ani kwoty). Wieksza masa może jednak zwiększyć prawdopodobieństwo trzepania
SeKLeS pisze:3) Warto dopłacić za DHL lub UPS? Kurier zwiększa czy zmniejsza czujność kolegi celnika? (mam na myśli przesyłki montowane pojedynczo, bo jak widać na obrazku przy dużej pace nie ma praktycznie różnicy).
nie wiem jakie są doswiadczenia innych ale moje są takie że wysyłki kurierami są bardziej narażone na clenie
SeKLeS pisze:4) Ostatnie pytanie o coś co kiedyś wiedziałem a zapomniałem. W powyższym przykładzie sumka do zapłaty to 1565$ z czego 256$ to "shipping". Ewentualny VAT jest naliczany tylko od zakupionych przedmiotów, czy na całość faktury (łącznie z kosztem przesyłki)?
łącznie. Liczy sie wartość nabycia czyli WSZYSTKIE koszty jakie ponosisz aby paczka z zawartością dotarła do PL.

Przy czym trzeba tu zaznaczyć że nie samo cło jest bolesne, bo to ledwie kilka procent (jeśli w ogóle), tylko wata...
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...

Wróć do „Zakupy nie tylko za waluty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości