UC - czyli na co drobny importer jest narażony..

Sklepy znane i polecane, organizacja zakupów zbiorowych. Napotykane problemy i jak sobie z nimi poradzić.
Awatar użytkownika
El Grey
Stały bywalec...
Posty: 248
Rejestracja: 12-08-2016
Lokalizacja: Miasto stołeczne Łódź
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 22 razy

Postautor: El Grey » 5 maja 2018, o 07:07

To jest norma :( niestety i u pozostałych dużych firm kurierskich, ale zawsze można samemu odprawę zrobić wówczas opłata jest dużo niższa.
W zeszłym roku robiłem w UPS i zajęło to 5 dni :masakra: ale nie skasowali mnie za dużo.
CX 450pro v5 DFC, CX 450 Black Angel, Protos 380, Goblin 380, Goblin 500, PA Extra 260 SPEKTRUM DX8 G2
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 5 maja 2018, o 09:52

Trzeba jeszcze wiedzieć jak. A ja nie chce tego wiedzieć, nie chce tego robić. Niech dolicza i 100% jak dla mnie ale niech mnie nie wkurwiaja, zrobią co trzeba i tyle. I niech wyślą info ile mam dopłacić, jak cywilizowany człowiek, przelewem, niech kurier normalnie przyniesie paczkę która może zostawić u ochrony i tak dalej. A nie tak.
Awatar użytkownika
Grabcio
Stały bywalec...
Posty: 160
Rejestracja: 12-02-2018
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 13 razy

Postautor: Grabcio » 5 maja 2018, o 10:42

Ehh. Też bym tak chciał. Na razie to Poczta Polska zgubiła moją przesyłkę o wartości 1100 zł. :wall: . A ja głupi z początku się cieszyłem, że celnicy się nią nie zainteresowali. Teraz trwają przepychanki, bo reklamację może złożyć nadawca. Problem w tym, że on zrobił co do niego należało, wziął kasę, a przesyłka zawieruszyła się u nas w kraju po wyjściu z WER :masakra: .
Pozdrawiam,
Robert
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 5 maja 2018, o 23:51

Jak płaciłes przez PP to skladaj reklamację w PP
Awatar użytkownika
Bi0ly
czyt. Bajlandżaj
Posty: 1141
Rejestracja: 09-12-2014
Lokalizacja: Krosno
Podziękował: 36 razy
Podziękowano: 38 razy

Postautor: Bi0ly » 6 maja 2018, o 00:20

Grabcio pisze:Napisz "części - wyposażenie modelu zdalnie sterowanego śmigłowca" i wyszczególnij, że chodzi o silnik i regulator. Pisząc "elektronika" można narobić sobie problemów gdy na czymś zabraknie oznaczeń CE. Słyszałem, że celnicy odmówili ludziom wydania telefonów sprowadzanych z Chin z powodu braku deklaracji zgodności.


Napisałem im tak jak mówiłeś, zobaczymy jakie fajerwerki mnie dalej czekają.
XL 380\Oxy4 Max\Goblin 550\XL 550\Goblin 700 Black Thunder\Protos 700X- iX12

Pozdrawiam bi0ly :}
Awatar użytkownika
SeKLeS
Lider forum...
Posty: 1860
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Riom (Francja)
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 135 razy

Postautor: SeKLeS » 6 maja 2018, o 06:38

Na kolanko i pomodlić się do matki bezvatowskiej. Na pewno pomoże!
Obrazek
Za co krzywo patrzy na mnie kobieta:
ReX 500EFL 3GX vel ŚPIOCH
Protos Mini vel... Miniak?
Protos Pincet
Extra 260 PA vel WiDmO
Reactor vel Papierzak
F16 - w budowie
Aurora 9
Awatar użytkownika
Grabcio
Stały bywalec...
Posty: 160
Rejestracja: 12-02-2018
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 13 razy

Postautor: Grabcio » 10 maja 2018, o 11:08

Moja zagubiona przesyłka się znalazła :juppi: . Obyło się bez dodatkowych opłat, tylko miejsce odbioru było trochę zaskakujące - na poczcie, tylko zupełnie nie w moim rejonie :plask: .
Pozdrawiam,
Robert
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 10 maja 2018, o 13:19

No. super.
To moje najnowsze odkrycie.
8. kwietnia zamówiłem trzy odbiorniki FlySky na BG i nowe skrzydełko, bo stara Zeta Z-84 powoli zbliża się do zakończenia służby.

Względność czasu polega na tym, że kiedy zamawiam i wybieram rodzaj przesyłki, pojawia się tam szacowany czas dostawy (i jak dobrze pamiętam było to od 3 do 40 dni), ale na tym nie koniec.
Pod koniec kwietnia znalazłem w swojej skrzynce na listy czarny worek. Bez adresu bez niczego, bez kompletnie żadnej naklejki.
Normalnie bym się przestraszył i wyrzucił to do śmieci, ale rozpoznałem ten charakterystyczny czarny woreczek w jaki BG zwykle pakuje swoje zakupy... więc rozpakowałem.
Trzy odbiorniki.
Wtedy mi się przypomniało, że faktycznie sprzedawca był inny, więc to przyjdzie oddzielnymi paczkami.
No OK- myślę - pewnie niedługo dostane też skrzydełko.
Ale czas mija... i mija... W końcu zalogowałem się na BG żeby sprawdzić co i jak, a tam - szacowany czas dostarczenia 25 maja.
;)

Ale spoko, ten zakup nie był pilny.
Natomiast w zestawieniu z innymi drobiazgami które zamawiałem najtańszymi nierejestrowanymi przesyłkami z HK i przychodziły w trzy dni, (mimo, że de facto w ogóle przyjść nie musiały to ...
... No właśnie,na tym polega względność czasu.
Awatar użytkownika
Grabcio
Stały bywalec...
Posty: 160
Rejestracja: 12-02-2018
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 13 razy

Postautor: Grabcio » 10 maja 2018, o 14:01

U mnie:
29.03 - nadanie w HK,
04.04 - wysłanie z HK,
12.04 - przyjęto w Polsce i przejście przez urząd celny,
od 12.04 - przesyłka w transporcie,
30.04 - wyruszam na poszukiwania, przesyłki nie ma w magazynie urzędu celnego, na poczcie (UP 119) i w filii urzędu pocztowego (filia 1 UP 119), pisemną reklamację zostawiam w UP 119,
08.05 - przez eBay informuję sprzedawcę o kłopotach z otrzymaniem przesyłki (wg regulaminu Poczty Polskiej to nadawca powinien złożyć reklamację),
wczoraj - przesyłka pojawia się w filii 2 UP 119 (to NIE mój rejon, awizowane przesyłki powinny czekać w filii 1) jako awizowana (q...rwa kłamstwo).
Odebrałem wczoraj około godziny 19. Dla ścisłości: to był list polecony PRIORYTETOWY :mad2: . Po Warszawie wędrował prawie miesiąc.
Pozdrawiam,
Robert
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 10 maja 2018, o 14:19

No u mnie z trackingu wynika, że paczka nie trafiła jeszcze do Polski...
Awatar użytkownika
zborecque
Elita forum...
Posty: 1496
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 100 razy
Podziękowano: 111 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 4 mar 2019, o 20:30

Pany odkopię trochę temat, bo zabieram się za (nieduże na razie) zakupy na BG i mnie coś kolega w robocie postraszył, że "tera to wszystkie paczki na clo i VAT jado!" i ze w necie masa poradników jak tego uniknąć, i że obecny rząd się bierze powoli za ten drobny import omijający VAT i ogólnie masakra! Nie kupowałem "zagranico" jakieś 6 czy 8 miesięcy, coś się serio zmieniło? Czy ziomek tak tylko gada bo gdzieś w necie trafił na artykuł albo posta, ze komuś naliczyli?

A tak jeszcze z innej beczki: zna ktoś jakąkolwiek historię, że udało się takiego celnika jednak przegadać? Poprzekomarzać się pisemnie (lub nie, ale lepiej pisemnie) na argumenty, ustawy, orzeczenia etc. zmuszając go aby odstąpił od naliczania Cla/VATu, albo naliczył znacząco mniejszy?
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
dawo
Sknerus
Posty: 2134
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Piastów
Podziękował: 46 razy
Podziękowano: 81 razy

Postautor: dawo » 4 mar 2019, o 21:17

Podstawa do naliczania podatku jest ustawa o VAT. Z moich doświadczeń z UCS nie ma jak zwolnić z vatu 23% ale mam doświadczenia tylko z kurierką. Podobno na poczcie są jakieś inne progi kwotowe do których można nie naliczać podatku. Kiedyś w paczkach kurierskich było zwolnienie do 22euro ale później ta kwota przestała obowiązywać na zakupy internetowe czyli 99%. W ostatnim czasie nie zaszły jakieś duże zmiany oprócz większego ciśnienia na ściąganie VAT przez UCS. Dalej zdażają się przesyłki pocztowe bez podatku - kurierskie są bardziej nadzorowane. Moim zdaniem nie ma sensu dyskutować z celnikiem - nic to nie da a zaszkodzić może.
Heli: 450, V922, 2x250, Protos 380, Protos 500, 2 x XL POWER 550
Samoloty: 2 x Combat, FunCub, MX-S, Sebart Katana 50E, Skrzydło, 2xF16, Hyper Bipe, Hawk EDF, Rad Jet, Akrobat Halowy,Bolt Mavimodels, ASW28 Volantex, E-flight v900 i Mini EDGE 540, Kwarciński Micron 150,
Drony: quad 250 i QX 90,
Samochodziki: Traxxas Rustler i 2 x Rustler 4x4, Slash 2wd, Summit, Arrma Typhon i Infraction 6s
DX9 G2 :)
Awatar użytkownika
Piotr_T
Elita forum...
Posty: 1278
Rejestracja: 13-06-2017
Lokalizacja: Józefosław
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 94 razy

Postautor: Piotr_T » 4 mar 2019, o 21:38

BG oferuje ubezpieczenia przed należnościami celnymi, poza tym jest European Direct Mail. Wieść gminna niesie, że te opcje działają, a przynajmniej działały pod koniec zeszłego roku. Wadą EDM - paczka potrafi iść dość długo.

Pozdrawiam,
Piotr.
Wirniki - XL Power 550, Protos Mini 325 3S, OMP Hobby M2 EXP
Skrzydła - Zeta Wing-Wing Z-84 2S, LIDL EDF 2S
FlySky FS-I6X
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3708
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 4 mar 2019, o 21:39

Obecnie wszystkie przesyłki są skanowane i jeśli uc uzna, że "coś" może być większej wartości to z marszu wysyła zawiadomienie z prośbą o udokumentowanie wartości. To co napisze wujek Woo na "deklaracji" nie ma znaczenia.

Wysłane z mojego YOTA 3+ przy użyciu Tapatalka
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
przemek
Elita forum...
Posty: 800
Rejestracja: 22-10-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 95 razy
Podziękowano: 90 razy

Postautor: przemek » 4 mar 2019, o 22:01

Piotr_T pisze:BG oferuje ubezpieczenia przed należnościami celnymi, poza tym jest European Direct Mail. Wieść gminna niesie, że te opcje działają, a przynajmniej działały pod koniec zeszłego roku. Wadą EDM - paczka potrafi iść dość długo.

Pozdrawiam,
Piotr.

Teraz jest EU Priority Line i potwierdzam, działa i to ze 100% pewnością, ze paczka dojdzie bez bonusa.
Protos Mini i dlugo nic :)
Awatar użytkownika
Lukasz
Stały bywalec...
Posty: 182
Rejestracja: 12-02-2019
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 6 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: Lukasz » 4 mar 2019, o 22:10

EU Priority Line dziala rewelacyjnie. Przychodzi przez Belgie czy Holandie, nigdy nie trafilem na clo.

Niewielkie gabarytowo przesylki poczta polska przechodza z clem jak zadeklarowano na paczce - jeszcze mi sie nie zdarzylo zeby chcieli wyciag z konta do transakcji. I dobrze bo bym sie znrewicowal.
--
Oxy 2, Devil 420, Specter 700, Spektrum DX8e, EVPEAK CD3, ISDT T8 MAX, >>> RC photos <<<
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 5 mar 2019, o 08:56

Wy macie jakąś fobię z tym CŁEM :wow2: Nie było, nie ma i pewnie nie będzie żadnego CŁA na modele i części do nich :hammer:
Jedyne, ewentualne opłaty, to VAT i opłaty "usługi celnej" naliczanej przez firmy skurierskie.
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
Lukasz
Stały bywalec...
Posty: 182
Rejestracja: 12-02-2019
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 6 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: Lukasz » 5 mar 2019, o 09:14

VAT VAT oczywiscie - nie ma vatnikow tylko celnicy wiec sie zwyczajowo utarlo :)
--
Oxy 2, Devil 420, Specter 700, Spektrum DX8e, EVPEAK CD3, ISDT T8 MAX, >>> RC photos <<<
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 5 mar 2019, o 10:49

Co za różnica jak nazwiesz haracz który musisz zapłacić darmozjadom na utrzymanie ich willi, limuzyn i luksusowych dziwek, Artu, wyluzuj...
Awatar użytkownika
zborecque
Elita forum...
Posty: 1496
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 100 razy
Podziękowano: 111 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 5 mar 2019, o 21:09

Dzięki, o tym European Direct coś tam to słyszałem, ale zapomniałem zupełnie, a wczoraj robiłem zakupy na BG i wybrałem jak zwykle zwykłą przesyłkę (poczta). Też do tej pory nie trafiłem NIGDY na cło (z wyjątkiem jednej przygody z SCS z zamówieniem z HK, ale nie przyjąłem od nich paki), ale wolałem dopytać :)
Gdyby (odpukać) coś było - to raczej grzecznie bym zapłacił, ale z ciekawości pytałem, czy komuś się udało "przegadać" celników. Tym razem z ciekawości wziąłem w BG to "ubezpieczenie od naliczenia opłat" za ok 3 zł - zobaczymy.
Co ciekawe, kamerkę RunCama BG miał też w magazynie w UK i to... taniej :) I też z darmową wysyłką. Więc wziąłem, wszak UK jeszcze to ciągle Unia. Dzisiaj wysłali, więc pewnie zdążę przed Brexitem :P
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC

Wróć do „Zakupy nie tylko za waluty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości