UC - czyli na co drobny importer jest narażony..

Sklepy znane i polecane, organizacja zakupów zbiorowych. Napotykane problemy i jak sobie z nimi poradzić.
Awatar użytkownika
redb
Elita forum...
Posty: 820
Rejestracja: 24-08-2010
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 60 razy

Postautor: redb » 27 sie 2010, o 07:47

Ja mam szczęście od 3 lat. Nigdy nie doliczyli ani złotówki ale wiem, że jest to loteria i czasem już przy pierwszej przesyłce ludzie mają problemy. Doświadczenie (kolegi) pokazuje, że nawet jeśli w przesyłce jest faktura "pro forma" to tłumacząc ją nie należy tego pisać bo są potem problemy. Co ciekawe, kiedy sprowadzałem samochód, umowa kupna (lub faktura) musiała być przetłumaczona przez tłumacza przysięgłego a tutaj wystarczyło przetłumaczyć ją samemu. Dodatkowo, jeśli wszystkie papiery wyślemy do UC pocztą to dodatkowy dowód zakupu (paypal, przelew itp.) nie był wymagany natomiast wizyta "osobista" skończyła się gdy urzędnik poprosił o taki dokument. Oczywiście można się wtedy wycofać i przesłać papiery pocztą. Podobno (ale to nie sprawdzone informacje) można też powiedzieć, że pieniądze były wysłane w kopercie, czego udowodnić się oczywiście nie da, też skutkuje.
Zawsze pozostaje ryzyko, że sumienny urzędnik powie "nie z nami takie numery Bruner" ... i jesteśmy ugotowani. Jednak nikt z moich znajomych po za dopłatami do konkretnej przesyłki nie miał innych nieprzyjemności. Jeśli paczki będą nie za często to raczej nikt nie będzie na nie zwracał szczególnej uwagi i sumował ich wartości, urzędnicy zazwyczaj mają co robić. Mnie w jednym miesiącu trafiły się dwie przesyłki na łączną kwotę ok. 1500zł i jak pisałem wcześniej, nikt się nie czepiał.
‐------------------‐----------
Hurricane 425 | Belt CP vel. trup | Dron homemade | XL 380 | XL 700
Taranis X9 lite S
sebono
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 6
Rejestracja: 05-08-2010
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: sebono » 6 wrz 2010, o 07:48

Ja mam już wyrobiony sposób na UC przy ul. Łączyny :). Ostatnio z zapłaciłem vat z paczki która miała zadeklarowane 100 $ a paypal pokazywał 400 $ :D. Tyle że ja w tych budynkach przebywałem dość często z innych pobudek . Niech podskoczą to im się zrewanżuję jakby co :D. Faktem jest to że nie wolno celnikom podskakiwać bo się odgyzą ( mają to we krwi ) . Pozdrawiam i życzę tylko miłych wizyt w tym niegościnnym miejscu. Sebo.
Roadie
Stały bywalec...
Posty: 130
Rejestracja: 15-09-2010
Podziękował: 13 razy
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Roadie » 9 kwie 2011, o 18:29

Grubo ponad miesiac temu, zamowilem w HobbyKing serwo ogonowe. Wczoraj znalazlem w skrzynce list od Poczty, w ktorym pisza, ze moja przesylka nie mogla zostac oclona, bo na zewnatrz paczki nie bylo zadnego rachunku ani info - dlatego pozostaje w urzedzie i musze ja odebrac w ciagu dwoch tygodniu. Oczywisce musze przywiezc ze soba jakis dokument czy rachunek no i kase - bo za kazdy dzien lezakowania naliczaja 50 centow, plus 5€ jakiejs smiesznej zlodziejskiej oplaty.
Po paczke oczywiscie pojade, i zaplace, ale czy wystarczy jesli pokaze im w telefonie, swoje konto w HK i historie zakupow (tam sa numery zamowien itd), i czy pisac do HK z jakimis fochami?
T-Rex 450 SE v2, DX6i, G4.5
roki
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 93
Rejestracja: 15-07-2010
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 1 raz

Postautor: roki » 9 kwie 2011, o 19:57

Troche to dziwne...
u mnie to było tak:

Polecony od US
Dzwoniłem
Przesyłałem papiery (wydruk Paypal, potwierdzenie z konta z HK)
Oni przesyłali paczkę do mnie
Płaciłem ,,za pobraniem" - czyli na poczte ja płaciłem i dostawałem kase.
Pozdrawiam
Kasper
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3710
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 9 kwie 2011, o 21:53

HK przypuszczam że 1. oleje 2. będzie trwało.
Najprościej wydrukować zamówienie z HK + potwierdzenie zapłaty z PP i z tym pojechać. Samo pokazanie konta na telefonie nie wystarczy bo musi im zostać "hardcopy" do akt.
Możesz również to im wysłać bez jeżdżenia - tak jak napisał Roki.
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
Bartoszko
Stały bywalec...
Posty: 240
Rejestracja: 25-02-2010
Podziękował: 10 razy
Podziękowano: 59 razy

Postautor: Bartoszko » 16 kwie 2011, o 20:42

.. A poza tym - na artykuły modelarskie cła nie ma.. Już to przerabiałem.. Doliczą na 100% VAT.
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3710
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 16 kwie 2011, o 21:00

Bartoszko pisze:.. A poza tym - na artykuły modelarskie cła nie ma.. Już to przerabiałem.. Doliczą na 100% VAT.

To nie jest do końca prawda - jeśli w opisie towaru pojawi się że jest z tworzyw sztucznych to jest cło bodajże 4%. Co nie zmienia faktu że i tak VAT bardziej boli...
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
Sebus
Stały bywalec...
Posty: 166
Rejestracja: 11-10-2010
Lokalizacja: Nowa Sól
Podziękował: 6 razy
Podziękowano: 40 razy

Postautor: Sebus » 21 kwie 2011, o 15:57

vat doliczą jeżeli wartośc paczki przekracza 40 zł ... bierzesz sobie z paypala wyciąg i jedziesz z tym ... jak masz w tym wyciągu kwote na równowartość poniżej 40 zł to tylko Ci dadzą nic nie naliczą...
Rexy:250,450,600N,700N. Sirocco, SM50E i wiele innych
------>SYMULATOR to PODSTAWA!<-------
BartY
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 19
Rejestracja: 25-10-2010

Postautor: BartY » 21 kwie 2011, o 23:25

ostatnio przytrzymali mi kit gaui przyszedł list, zadzwoniłem , odebrali po .. od razu odebrali :) nawet sygnał nie zdążył się odezwać, a ponoć trudno się tam dodzwonić. Upewniłem się co mam zrobić i tak zrobiłem - PrtSc z HK z zamówieniem + PrintScrin z PayPala i za dwa czy trzy dni miałem paczkę w domu za pobraniem (Vat i parę zł jakiś opłat 2-3 zł )
Awatar użytkownika
Bartoszko
Stały bywalec...
Posty: 240
Rejestracja: 25-02-2010
Podziękował: 10 razy
Podziękowano: 59 razy

Postautor: Bartoszko » 22 kwie 2011, o 05:16

Po części Ramotny masz rację.. Straszą cłem za części plastikowe (4%), silniki elektryczne (8%) i wiele innych.. Ale to wszystko - to są artykuły modelarskie (poza tym dostawca zawsze to określa). Jak wyglądałaby sprawa serwa..? Plastikowa obudowa i silnik elektryczny.. ;) A to nie przychodzi jako "puzzle", tylko jeden element - artykuł modelarski..
Miałem przeprawę z UC i wiem co podlega ocleniu, a co nie.. Opisałem kiedyś ten temat na jednym z forów.
BartY - to tylko pozazdrościć szczęścia :) I oby tak dalej.. ;)
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3710
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 22 kwie 2011, o 07:12

Bartoszko pisze:Po części Ramotny masz rację.. Straszą cłem za części plastikowe (4%), silniki elektryczne (8%) i wiele innych.. Ale to wszystko - to są artykuły modelarskie (poza tym dostawca zawsze to określa). Jak wyglądałaby sprawa serwa..? Plastikowa obudowa i silnik elektryczny.. ;) A to nie przychodzi jako "puzzle", tylko jeden element - artykuł modelarski..
Bartku... ja nie powiedziałem że to jest reguła ale sam miałem taki przypadek więc gwoli ścisłości o tym wspomniałem. Faktem jest że cło jest bardzo rzadko naliczane ale takie "ryzyko" istnieje. Co również nie zmienia faktu że 23% to więcej niż 4... :) i bardziej boli...
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
Sebus
Stały bywalec...
Posty: 166
Rejestracja: 11-10-2010
Lokalizacja: Nowa Sól
Podziękował: 6 razy
Podziękowano: 40 razy

Postautor: Sebus » 22 kwie 2011, o 07:56

BartY pisze:ostatnio przytrzymali mi kit gaui przyszedł list, zadzwoniłem , odebrali po .. od razu odebrali :) nawet sygnał nie zdążył się odezwać, a ponoć trudno się tam dodzwonić. Upewniłem się co mam zrobić i tak zrobiłem - PrtSc z HK z zamówieniem + PrintScrin z PayPala i za dwa czy trzy dni miałem paczkę w domu za pobraniem (Vat i parę zł jakiś opłat 2-3 zł )



PRINT SCREEN? i wklejasz do programu graficznego :kopara: ? no to ładnie...
Rexy:250,450,600N,700N. Sirocco, SM50E i wiele innych
------>SYMULATOR to PODSTAWA!<-------
BartY
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 19
Rejestracja: 25-10-2010

Postautor: BartY » 22 kwie 2011, o 09:00

Dokładnie do paint'a :)
Nie napisałem, że to był UC w Zabrzu.
Awatar użytkownika
AdamskY
Elita forum...
Posty: 674
Rejestracja: 05-07-2010
Lokalizacja: Ostróda
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 35 razy

Postautor: AdamskY » 22 kwie 2011, o 12:54

Sebus pisze:
BartY pisze:ostatnio przytrzymali mi kit gaui przyszedł list, zadzwoniłem , odebrali po .. od razu odebrali :) nawet sygnał nie zdążył się odezwać, a ponoć trudno się tam dodzwonić. Upewniłem się co mam zrobić i tak zrobiłem - PrtSc z HK z zamówieniem + PrintScrin z PayPala i za dwa czy trzy dni miałem paczkę w domu za pobraniem (Vat i parę zł jakiś opłat 2-3 zł )



PRINT SCREEN? i wklejasz do programu graficznego :kopara: ? no to ładnie...


w Word lepiej można co nieco dopasować ;)
Adam®
www.adam-rcmodel.eu
Roadie
Stały bywalec...
Posty: 130
Rejestracja: 15-09-2010
Podziękował: 13 razy
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Roadie » 30 kwie 2011, o 19:00

Odpisuje dopiero teraz, bo dopiero teraz mam wolna chwile.

Serwo odebrane, clo naliczone - jakies 3 czy 4€.
Najciekawsza byla rozmowa z pania.

- prosze otworzyc paczke i sprawdzic czy wszystko sie zgadza
(otwieram paczke i mowie) - wszystko OK
- co to jest?
- to jest serwo ogonowe
- slucham?
-serwo ogonowe
- do czego to jest?
- do helikoptera zdalnie sterowanego
- ale co to robi?
- steruje ogonem smieglowca
- czyli czesc sterownicza?
- no mozna tak powiedziec.

Po czym usiadla przy komputerze i zaczela szukac (chyba) kategorii, pod ktora to podpiac. Po paru minutach jej kolaznka powiedziala jakis kod, i tam znalazla czesci do modeli rc wg ktorych chyba naliczyla clo.
T-Rex 450 SE v2, DX6i, G4.5
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3710
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 30 kwie 2011, o 19:31

Powinieneś dostać dowód odprawy celnej na której jest kod celny xxxx xxxx (np 8536 9090). Możesz go podać?
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Roadie
Stały bywalec...
Posty: 130
Rejestracja: 15-09-2010
Podziękował: 13 razy
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Roadie » 30 kwie 2011, o 22:09

Nie pamietam czy dostalem jakis numer. Mozliwe, ze cos dostalem, ale wyrzucilem juz.
A mozna wiedziec, po co Ci to by bylo?
T-Rex 450 SE v2, DX6i, G4.5
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3710
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 30 kwie 2011, o 22:11

Roadie pisze:Nie pamietam czy dostalem jakis numer. Mozliwe, ze cos dostalem, ale wyrzucilem juz.
A mozna wiedziec, po co Ci to by bylo?

Żeby sprawdzić jak zakwalifikowali towar...
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
heliman
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 39
Rejestracja: 03-06-2011
Podziękował: 1 raz

Postautor: heliman » 30 lip 2011, o 15:57

Nie wiedziałem gdzie wstawić ten wątek, więc wstawiłem tutaj. Jeśli to złe miejsce, to prosze moderatora o przeniesienie!

Więc tak, mam kilka pytań odnośnie zakupów w sklepach typu Hobby King:
1. Czy do kogoś nie dotarła jakaś paczka zzagranicy.
2. Co robić, gdy paczka zaginie
3. Jakie są plusy kupowania za granicą (nie licząc niższych cen)
4. Gdy zakładamy paypal to co trzeba zrobić jeżeli nie chcemy podawać numeru konta bankowego


Jestem jeszcze niepełnoletni(mam nadzieję, że to nie zmieni nic na forum),
a nie chce mi się czekać z helikami. :D
Więc szukam argumentów, żeby namówić tatę na kupno za granicą

Pozdrawiam Jarek
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 30 lip 2011, o 16:16

heliman pisze:1. Czy do kogoś nie dotarła jakaś paczka z zagranicy.

Jeszcze mi się nie zdarzyło (ok.200 przesyłek) Zakupy robiłem zarówno w HK (~80%), eBay (~5%) i inne sklepy w przewadze China.
heliman pisze:2. Co robić, gdy paczka zaginie

Przy "bezpiecznej płatności" typu PayPal, nie ma problemu. Reklamacja i zwracają kasę jeśli sprzedawca nie udowodni (potwierdzenie odbioru) doręczenia przesyłki. Może to potrwać nawet do trzech miesięcy, ale działa. Ja nie miałem takiej "potrzeby", tak więc piszę to co gdzieś przeczytałem.
heliman pisze:3. Jakie są plusy kupowania za granicą (nie licząc niższych cen)

Właściwie to Podałeś praktycznie największy plus takich zakupów. Choć można trafić na dociekliwego celnika i zapłacić dodatkowo 23% VAT-u, ale zazwyczaj i tak się opłaca.
heliman pisze:4. Gdy zakładamy paypal to co trzeba zrobić jeżeli nie chcemy podawać numeru konta bankowego

Nie pamiętam, ale chyba można tego uniknąć, jeśli nie chce się korzystać z "szybkiego doładowania konta"
Zresztą dane z konta PayPal są tak samo dobrze zabezpieczone jak w bankach, tak więc nie widzę problemu. Tym bardziej, że sam numer konta nic nikomu nie daje. Co innego numer karty kredytowej, tu już mogą co poniektórzy "pokombinować"...
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"

Wróć do „Zakupy nie tylko za waluty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości