Wspólne zamówienia - Lynxheli.com

Sklepy znane i polecane, organizacja zakupów zbiorowych. Napotykane problemy i jak sobie z nimi poradzić.
Awatar użytkownika
lenu
Lider forum...
Posty: 2168
Rejestracja: 13-10-2014
Lokalizacja: Janki - niedługo Wolica :D
Podziękował: 21 razy
Podziękowano: 98 razy

Postautor: lenu » 29 mar 2016, o 17:13

Pytanko.
Czy jak promo to też cena obowiązuje jak zamawiasz, czy po normalnej cenie?
https://www.lynxheli.com/product_info.p ... 02eea3be3f
Pozdrawiam, Artur
Goblin 500 / Gaui X3 / w planie 20letnim dużo dużo więcej / DX8
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 29 mar 2016, o 17:20

Po cenie promo
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
Pan Byku
Elita forum...
Posty: 1159
Rejestracja: 06-07-2015
Lokalizacja: Głosków Letnisko
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 48 razy

Postautor: Pan Byku » 30 mar 2016, o 14:11

A warto takie plasitki montować w 500 ? Bo przyznam, że już pierwszy komplet od Saba zdążyłem wyszczerbić, a i ostatnio drugiemu się lekko oberwało :(
2 dolce to śmiech na sali w porównaniu do 100 zł za Sabowskie :D Walić estetykę ;)
Sie lata.
Pan Buhaj
RC addicted
Awatar użytkownika
lenu
Lider forum...
Posty: 2168
Rejestracja: 13-10-2014
Lokalizacja: Janki - niedługo Wolica :D
Podziękował: 21 razy
Podziękowano: 98 razy

Postautor: lenu » 30 mar 2016, o 14:38

A nie wiem czy warto. W tej cenie warto przetestować chociażby
Pozdrawiam, Artur
Goblin 500 / Gaui X3 / w planie 20letnim dużo dużo więcej / DX8
Awatar użytkownika
Pan Byku
Elita forum...
Posty: 1159
Rejestracja: 06-07-2015
Lokalizacja: Głosków Letnisko
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 48 razy

Postautor: Pan Byku » 30 mar 2016, o 14:45

W sumie, białe i czarne będą pasować do Sporcika :D Biere!
Sie lata.
Pan Buhaj
RC addicted
Awatar użytkownika
Jazz
Lider forum...
Posty: 2960
Rejestracja: 02-10-2014
Lokalizacja: Ozarow mazowiecki
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 188 razy

Postautor: Jazz » 30 mar 2016, o 15:12

Łopatki lynxa juz są przetestowane - Adamowi i Piotrkowi z Pałacowej wystrzeliły w locie (pękły przy okuciu) , wmodelach klasy 500.
W oxy jest ok.
Ja bym nie zaryzykowal i nie bral do G500, bo jak ci wystrzeli to Ci oszczędność bokiem wyjdzie.
Awatar użytkownika
Kula
Elita forum...
Posty: 1468
Rejestracja: 04-01-2013
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Podziękował: 55 razy
Podziękowano: 148 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Kula » 30 mar 2016, o 18:26

Odradzam łopatki Lynxa większe niz 68 mm. W Protosie 500 odstrzeliła mi jedna w locie i zgubiłem caly ogon :(. Uzywam 68 mm w Gauce i Miniaku i te odpadają dopiero jak się przychaczy o ziemię :)

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka
"Każden jeden musi se czasem polatać..." (Złomek-Auta)

Graupner HOTT
Awatar użytkownika
Pan Byku
Elita forum...
Posty: 1159
Rejestracja: 06-07-2015
Lokalizacja: Głosków Letnisko
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 48 razy

Postautor: Pan Byku » 30 mar 2016, o 18:38

Ok. Dzięki Panowie za troskę. Rezygnuje zatem z ich zakupu.
Sie lata.
Pan Buhaj
RC addicted
Awatar użytkownika
lenu
Lider forum...
Posty: 2168
Rejestracja: 13-10-2014
Lokalizacja: Janki - niedługo Wolica :D
Podziękował: 21 razy
Podziękowano: 98 razy

Postautor: lenu » 30 mar 2016, o 18:54

Hmm Kenobi zrobiłeś już zamówienie ?:D Bo jak aż tak źle to i ja bym chyba zrezygnował.
Pozdrawiam, Artur
Goblin 500 / Gaui X3 / w planie 20letnim dużo dużo więcej / DX8
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 30 mar 2016, o 19:47

Złożone

Mam w G500 i jest ok
Mam w mini i nie strzelają, kopię dołki, jedna strzeliła przy krecie.
Jak ktoś ma zdezelowany model i ma wibracje to niestety będą strzelać.
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
lenu
Lider forum...
Posty: 2168
Rejestracja: 13-10-2014
Lokalizacja: Janki - niedługo Wolica :D
Podziękował: 21 razy
Podziękowano: 98 razy

Postautor: lenu » 30 mar 2016, o 20:23

Oki :D będą na zapas :P
Pozdrawiam, Artur
Goblin 500 / Gaui X3 / w planie 20letnim dużo dużo więcej / DX8
Awatar użytkownika
Jazz
Lider forum...
Posty: 2960
Rejestracja: 02-10-2014
Lokalizacja: Ozarow mazowiecki
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 188 razy

Postautor: Jazz » 30 mar 2016, o 21:32

Adam, Kula, Piotrek mają zdezelowane modele i wibracje - zakładaja inne i problemu nie ma, magia normalnie.
Na helifreaku tez o tym piszą, pewnei tez maja zdezelowane modele i wibracje.
Dobrze wiesz o każdym z tych przypadków , mówili Ci o nich koledzy którzy latają z Tobą , a mimo to polecasz te łopatki.
Ale skoro Ty to sprzedajesz, to musi być zajebiste, a wszystko inne to syf, inne sklepy i ich właściciele to nieudacznicy i amatorzy.
Weź się opamiętaj.
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 30 mar 2016, o 21:55

W jakim modelu ci strzeliły ?
Kuli strzeliły w P500, niestety ten model ma problemy z wibracjami na ogonie.
Są modele które mają problemy i są które nie mają. P500 dodatkowo mają węższe okucia przez co lopatki są slabsze i do tego modelu rzeczywiście bym nie polecał.
Są osoby które wyważaja łopatki ogonowe, a są osoby które mają to dupie, i nie zwracają uwagi na buczący ogon.
Taką osoba która ma dupie wszelkie bezpieczeństwo jestes Ty który mimo rad na siłę próbował wykręcić maksymalne obroty OXY na zgiętym wale mimo że ten caly wibrował jakby mial cały zaraz eksplodować. Jeśli takiej osobie pękają łopatki to nie jest to żaden dowód. Więc się lepiej sam suę opamiętaj zanim komuś krzywdę zrobisz.
Ostatnio zmieniony 30 mar 2016, o 22:10 przez Kenobi36, łącznie zmieniany 2 razy.
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
Jazz
Lider forum...
Posty: 2960
Rejestracja: 02-10-2014
Lokalizacja: Ozarow mazowiecki
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 188 razy

Postautor: Jazz » 30 mar 2016, o 22:07

Adam - w Gaui , Piotrek - Protos 500.
To bez znaczenia, bo te same modele lataly wczesniej i później na innych łopatkach i nic się już nie wydarzyło.
Nie można więc winić niczego innego poza łopatkami.
Może mieli kiepską serię - może już cos poprawili (lynx ma produkty o świetnej jakości, pewnie to jakiś jednorazowy problem z dostawcą)
Może.
Ale na pewno nie warto ryzykować, są inne alternatywy i lepiej z nich w przypadku łopatek (tak jak opisał Kula powyżej podanego rozmiaru) skorzystać z innych.
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 30 mar 2016, o 22:36

Nie raz widzialem jak strzelały różne łopatki. Może była jakaś partia wadliwa. Ja latalem nawet na lekko zgiętej łopatce lynxa gktóra nie strzeliła. Faktem jest że w mini ogon nie ma żadnych tendencji do wzbudzania się. Problemy za to mialem w Gaui hurricane, gaui x5, oraz w protosie 500. Tam zawsze poświęcalem sporo czasu na wywazenie ogona za pomocą plasterków.

Akurat najbardziej wydaje mi się wydaje ze mniejsze lopatki ogonowe jak do 450 są bardziej narażone, mają bardzo wysokie obroty i mają cienkie mocowanie, ale łopatki do klasy 550 mają standardowy gruby korzeń który jest tak samo gruby jak w 600 i 700 gdzie siły są jescze większe.
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
Jazz
Lider forum...
Posty: 2960
Rejestracja: 02-10-2014
Lokalizacja: Ozarow mazowiecki
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 188 razy

Postautor: Jazz » 30 mar 2016, o 23:00

Teorie teoriami, ale praktyka dowiodła na polu że coś zjebali.
Awatar użytkownika
Kula
Elita forum...
Posty: 1468
Rejestracja: 04-01-2013
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Podziękował: 55 razy
Podziękowano: 148 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Kula » 31 mar 2016, o 05:59

Protosem 500 zrobiłem ze 2000 lotów albo i więcej. Na oryginalnych łopatkach, jak i na łopatkach KBDD nigdy nic się nie działo, mimo że czasem ogon rzeczywiście miał wibracje. Po założeniu łopatek Lynxa zgubiłem ogon po 10 lotach... przypadek?
W X3 i Miniaku mam na ogonie opatki Lynxa 68 i w locie są bardzo dobre. To że przy zahaczeniu o ziemie odpadły mi w Gauce, nie jest winą łopatek ale pilota ;)

Może rzeczywiście problem dotyczy tylko łopatek do P500, ale jakoś z innymi łopatkami plastikowymi nigdy nie miałem problemu.
"Każden jeden musi se czasem polatać..." (Złomek-Auta)

Graupner HOTT
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 31 mar 2016, o 06:12

P500 ma wadliwą konstrukcję huba, nie wiem czemu oni wogóle nadal przedają kit z tym rozwiązaniem. Dopiero thrusted eliminuje problem.
Jeśli ogon buczy, niestety nie wszyscy znają dźwięk to wtedy moze się rozpaść, jak nie strzelą lopatki pierwsze to może się rozpaść skrzynka ogonowa. U Piotrka byl ten efekt i mówilem mu aby nie latał z tym. Niestety trzeba kombinować, czasami rozebranie i zlzożenie ponowne pomaga, lub wymiana ma thrusted.
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 31 mar 2016, o 09:42

Napisalem w tym watku dzis rano posta, ale po szybkim przemysleniu poprosilem o skasowanie.
Mam w sobie niestety duzo tendencji do babsko-polaczkowego zalatwiannia spraw, (podobnie jak wbrew pozorom wielu facetow, choc nie wielu sie do tego przyzna, bo to by bylo takie nie-meskie).
Zeby nie bylo, jestem polakiem nie wypieram i nie wstydze sie tego, natomiast pewne zachowania spoleczne sa haniebne, i sa czesto powszechnie (byc moze slusznie byc moze nie slusznie - tego nie wiem) kojarzone kojarzone z polakami, i nazywane wlasnie polaczkowaniem.
Jak juz mowie, zostalo to wytkniete w tym watku, nie mi, ale komus, mniejsza o to komu, ja to zobaczylem u siebie sam, stad decyzja o skasowaniu posta.
Bo zasadniczo, jak wylewa sie jakies wiaderko z gownem to powinno sie dążyć do tego, zeby gowno posprzatac jak najszybciej, a nie rozmazywac na Reguly, Palacowa i moze kawalek Wincentowa, a smrodowi pozwalac sie roznosic na cala Polske.

Kto zdarzył zobaczyc posta - super, ale niech zachowa dla siebie.
Kto nie zdarzyl - zasadniczo nie ma czego zalowac.
Ponizej to co POWINIENEM napisac od samego poczatku i do czego powinienem sie ograniczyc.

1. BEN: jesli chodzi o wibracje na ogonie w Protosie 500 to niestety masz swoje za uszami i moralow prawic w tej kwestii nie powinienes. Jesli widziales mojego poprzedniego posta - wiesz o co chodzi. Jesli nie - wyjasnie na priwie (jesli chcesz).

2. Jazz: Z calym szacunkiem i sympatia do Ciebie, jestes ostatnia osoba ktora powinna kogokolwiek pouczac w kwestii bezpieczenstwa na lotniskach.

3. Lopatki Lynxa: Byc moze byla to kwestia tylko i wylacznie jednej krotkiej wadliwej partii.
Byc moze sprawa jest juz poprawiona i obecnie problem nie wystepuje.
Nie wierze, zeby wibracje na ogonie mogly byc jedyna i bezpoisrednia przyczyna rozpadniecia sie lopatki w locie.
Nie kupie w przewidywalnej przyszlosci zadnych lopatek Lynxa, bo nie mam ochoty byc ich betatesterem, co nie znaczy, ze betatesterzy nie sa potrzebni.
Wiec kupujcie i latajcie. Jak przez caly sezon nie uslysze ze komus przez lopatki lynxa sie model w powietrzu rozsypal, to moze na przyszly sezon sam sobie kupie - co sobie bede odmawial.
:)


Tyle moich trzech groszy w temacie watku i przepraszam za poprzednia wersje posta, choc moze czesc jej tresci byla sluszna to forma (co tez jest istotne) pozostawiala wiele do zyczenia.
Przepraszam.
Co zlego to nie ja.
Awatar użytkownika
Jazz
Lider forum...
Posty: 2960
Rejestracja: 02-10-2014
Lokalizacja: Ozarow mazowiecki
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 188 razy

Postautor: Jazz » 31 mar 2016, o 09:51

Pisząc o łopatkach, nie odnosiłem sie nigdzie do bezpieczenstwa wprost - jedynie do tego że lopatki byly wadliwe i rozwalały model, i tylko o to mi chodzi.
To fakt, i ciesze sie ze mnie ktos ostrzegl zanim sam sie o tym przekonalem, glupio tez nie ostrzegac o tym innych.

Wróć do „Zakupy nie tylko za waluty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości