Wspólne zamówienia - HobbyKing International

Sklepy znane i polecane, organizacja zakupów zbiorowych. Napotykane problemy i jak sobie z nimi poradzić.
Awatar użytkownika
Bartoszko
Stały bywalec...
Posty: 240
Rejestracja: 25-02-2010
Podziękował: 10 razy
Podziękowano: 59 razy

Postautor: Bartoszko » 12 mar 2011, o 08:47

Owszem @Artu. ja się z tym spotkałem właśnie w trakcie realizacji zamówienia zbiorowego. Wtedy sprawa tyczyła się trzech kompletów łopat do "450-ki" dla jednego z forumowiczów. Sprawa owych łopat spowodowała opóźnienie paczki dla kilku osób..
Sprzedali łopaty które były na stanie, ale nie mogli wysłać paczki przez kilka dni. Po mojej interwencji okazało się, że łopat nie było wcale.. W międzyczasie jeden z pracowników nakłamał, że przesyłka już wyszła od nich i nie wie co się dzieje.. Nawet podał numer przesyłki! :D (jak się później okazało - przesyłki o TAKIM numerze nigdy nie było..)
Jak się okazało, przesyłka wcale nie wyszła.. No i zwrócilem się (po odpowiednim okresie oczekiwania na choć pół maila z wyjaśnieniem) do PayPal. I wyobraź sobie, że na drugi dzień po interwencji, dostałem maila z przeprosinami i informacją, że nie mają tych łopat i to było przyczyną wstrzymania wysyłki i zaproponowali to co i tobie.. Zgodziłem się na rozwiązanie z pominięciem tych nieszczęsnych łopat a przesyłka po tej interwencji doszła w około 10 dni, ale już innym numerem nadani niż ten, który byl deklarowany przez spraedawcę "Ivy"..
Oni kasy nie zwrócą w żaden sposób, jedynie możesz mieć coś w rodzaju "nadpłaty" w postaci punktów bonusowych. To też dobre rozwiązanie.. Dla tego radzę Ci zrezygnować z części zamówienia ( z przedmiotów, których aktualnie nie ma), albo napisac o zamianę brakującego towaru na inny o podobnej cenie i wadze..

A z punktami bonusowymi - UWAGA! - Lepiej je pilnuj.. I dalej o HC:

- Po tej niechlubnej transakcji pozostało mi trochę tych bonusowych punktów. (Brak łopat i rezygnacja z nich wygenerowały jakiś tam bonus (ale i tak za brak lopat i przedpłatę zrobioną przez kolegę -musiałem różnicę zwrócić,) - plus punkty które miałem wcześniej). Upatrzyłem sobie jakiś drogi przedmiot (chyba JR'a - już nie pamiętam) i zasymulowałem zakup, by zobaczyć ile przyjdzie mi zapłacić.. Wliczyłem w to swoje punkty bonusowe,.. Gdy z zamówienia zrezygnowałem okazalo się, że PUNKTÓW BRAK.. :shock:
Po dość rozległej czasowo wymianie argumentów - przywrócili mi te punkty.. Wielka łaska..
Tak więc - jeśli masz jakieś punty, to przy "symulowaniu" zakupu - nie doliczaj ich, bo możesz je stracić..
Awatar użytkownika
Qugar_
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 98
Rejestracja: 27-02-2010
Lokalizacja: Rogoźno
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 11 razy

Postautor: Qugar_ » 12 mar 2011, o 09:06

Artu pisze:Dla rozładowania (a może zaognienia :roll: ) sytuacji, jak również z powodu niechęci zaśmiecania forum, kolejny problem - pytanie dotyczące HK.

Pojawił się w moim "recent orders" następujący kwiatek przy zamówieniu: "Processing [Modify Items / Credits] "
I następujące po nim "propozycje" HK:

Order: 2002157147, (1/3/2011)
Your order currently includes backordered (out of stock) items.
If you do not wish to continue waiting for the items to be restocked, you have the following options;

OPTION 1
Cancel backorder items only.
The cancelled item cost will be credited to your bonus points, and any bonus points gained from that product will be deducted.
We are unable to refund differences in shipping.
Once the items have been cancelled we can release the order to our warehouse for dispatch.

OPTION 2
Cancel whole order.
Cancel order 2002157147 and credit your bonus points for the total of $41.95 minus bonus points gained from the order.
I am aware that cancelling my order will remove all items and refund the paid total to my bonus points balance minus any points gained from the order.
Any credit codes used on this order will not be reactivated.

I co z tym kwiatkiem zrobić...
Spotkał sie ktoś z Was z podobnym działaniem ze strony HK ?


To znaczy że minął jakiś tam czas i teraz możesz zrezygnować z przedmiotów które są na backorder
Możesz zrezygnować z całego zamówienie.
Możesz czekaaaaaaaaaaaaać dalej.
Kaska za rezygnacje przejdzie na bonus koszty wysyłki nie ulegają zmianie.

Co do zakupów w HC, to nigdy nie miałem z nimi problemu, zawsze wszystko dochodziło do mnie na czas i kompletne.
No może pakiety wysyłane przez swiss post szły 3 tygodnie i paczki wysyłane Singapur post przychodzą poobijane ale przedmioty zawsze były dobrze zabezpieczone.
Ostatnio nawet dotarła do mnie paczka rekordzistka wysłana 05,03,201 1 dotarła 09,03,2011 :wow2:
KDS 450SV
EasyGlider PRO
Futaba T8FG
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 12 mar 2011, o 09:07

Bartoszko pisze:...Dla tego radzę Ci zrezygnować z części zamówienia ( z przedmiotów, których aktualnie nie ma), albo napisac o zamianę brakującego towaru na inny o podobnej cenie i wadze..

Dzięki za wyjaśnienia. W tym przypadku dotyczy to akurat całego zamówienia 1 pozycja towarowa, 2kpl.
Zastanawiam się, czy zrezygnować, czy czekać na dostawę towaru.
Nie jest to akurat nic, bez czego nie można by żyć w świecie modelarskim... :mrgreen:
Kupiłem na próbę HobbyKing Quadcopter Frame V1
Co ciekawe, po złożeniu i zapłaceniu zamówienia, dostałem mail-a z informacją (mam tą pozycję w stock alert) o dostępności towaru. Niestety jakoś się "nie załapałem" z tej dostawy na towar :wall:
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3708
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 12 mar 2011, o 09:20

Bartoszko pisze:Dyskutuj w sposób klarowny

To dotyczy wszystkich użytkowników wszystkich dyskusji - proszę używać argumentów zamiast przymiotników, faktów zamiast epitetów ("dyrdymały", "brednie" i tp)

Tu mówi Wasz Luke: Pany, robimy tak: jeśli dyskusja wróci na właściwe tory, niech się toczy. Jeśli którykolwiek z jej uczestników znów wróci do przykrej sprzeczki, temat NATYCHMIAST zamknę pro publico bono. OK?

Zdrówka!
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
Max S
Domownik forum...
Posty: 282
Rejestracja: 30-06-2010
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: Max S » 12 mar 2011, o 11:10

Bartoszko pisze:Już wspomniałem, że rozsądnie będzie z tobą nie dyskutować. Z dwóch powodów:

1. Aby zakończyć ten nieciekawy i nie wnoszący nic bajzel jaki prowokujesz (przypominam ci, że założyłem ten wątek nie po to, żeby się wypłakiwać w rękaw, albo narzekać, tylko po to, aby uczulić innych kupujących na pewnego rodzaju brak szacunku dla klienta. Są ludzie, którzy mi podziękowali poprzez priv'a (nie tutaj) za słowa ostrzeżenia - mowa o innym forum - a nie chrzanili takie dyrdymały jak ty.. Gdybyś śledził temat jaki założyłem na EPheli robiąc zbiorowe zamówienie dla kilku forumowiczów i jakie były problemy z oszustwem włącznie ze strony HC- to nie rozwodził byś się, że ktoś "wypłakuje się do rękawa" itd.. Ale pewnie nie doczytałeś, bo albo wtedy jeszcze miałeś inne hobby i nie bylo cię jeszcze na EP, albo już zniknąłeś, bo ktoś dobrze ci przygadał).
2. Nie będę już dyskutował z tobą, bo ściągniesz mnie do swojego poziomu a później pewnie pokonasz doświadczeniem.

Pozwolę sobie przypomnieć, że przez wzgląd na moich kolegów którzy tworzą to zacne forum, oraz przez wzgląd na innych miłych użytkowników i całą naszą spoleczność forumową - powstrzymuję się przed wylewnością - która w pewnym sensie ci się należy.. Chcesz podyskutować..? Dyskutuj w sposób klarowny i nie krytykuj ludzi.. Bo kedyś trafisz tutaj na kogoś kto nie przebiera w środkach i polegniecie obaj.. A forum śmigłowcowych już więcej nie ma w Polsce..


Ok ok Bartoszko ubawilem sie co nie miara ta dyskusja tak zeby nie bylo tylko mi wesolo ponizej dwa filmiki mam nadzeje ze i ciebie troche rozwesela.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ZCFCeJTEzNU&feature=related[/youtube]

A ten to jest super smieszny Vbar vs 3G

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=v2m8tKGprfA&feature=player_embedded[/youtube]

No a teraz powrot do tematu

Qugar_ pisze:Co do zakupów w HC, to nigdy nie miałem z nimi problemu, zawsze wszystko dochodziło do mnie na czas i kompletne.
No może pakiety wysyłane przez swiss post szły 3 tygodnie i paczki wysyłane Singapur post przychodzą poobijane ale przedmioty zawsze były dobrze zabezpieczone.
Ostatnio nawet dotarła do mnie paczka rekordzistka wysłana 05,03,201 1 dotarła 09,03,2011 :wow2:

Widze ze jest nas juz 2 co nie maja wiekszych problemow z Hobby King :wow2:

Zgodnie z tym, co wcześniej napisałem, dla dobra ludzkości zamykam wątek.
Luke
Maciek

TDR, T-Rex 800, 600-12s, 500
Flasher 500, CopterX 450, HK450, Kalt SB30
Futaba 12ZH, 10CH
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 27 wrz 2014, o 21:46

Ponieważ obecnie HK ma wysyłkę DHL'em, która jest szybka ale droga wiec można by się łączyć jakoś. Koszt takiego zamówienia w zależności od rodzaju towaru wynosi około 15-20USD na głowę a termin dostawy do polski jest szybszy niż z EU Warehouse- parę dni.

Będę pisał jak bym coś zamawiał - może ktoś się podłączy.

Co prawda ryzyko cła rośnie ale miałem parę bez oclenia
Helikoptery
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 27 wrz 2014, o 21:51

Pisz pisz. Inni tez piszcie :)
Ale z tym DHLem jest tak, ze czasem mam wrazenie ze mu zalezy na ocleniu... Bardziej niz celnemu...
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 27 wrz 2014, o 21:51

A jak ocli to potrafi jeszcze pare dyszek dorzucic na to ze oclił.
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 27 wrz 2014, o 21:56

tal ale raczej nie w przypadku przesyłki prywatnej
Helikoptery
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 28 wrz 2014, o 15:16

Będę robił zamówienie w HK, chciałbym wysyłkę DHL'em.

Ktoś coś?
Helikoptery
Awatar użytkownika
niebochod
Elita forum...
Posty: 715
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 42 razy
Podziękowano: 45 razy

Postautor: niebochod » 29 wrz 2014, o 23:11

Wspólne zamowienia to się opłaca robić z magazynu EU, gdzie niedowalają VATu. Z international nie polecam, przy większej paczce VAT prawie pewny.
Sam ze dwa razy dostałem jak się zagalopowałem z wagą paczki.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 29 wrz 2014, o 23:20

wojtekr pisze:Będę robił zamówienie w HK, chciałbym wysyłkę DHL'em.

Ktoś coś?
wiem ze wszystko kwestia wagi, rozmiaru, wartości i pecha, ale dhl jest wyjątkowo wredny... Przynajmniej gdy widzi mój adres ;)
Ale sama idea ciekawa. Pewnie tu nie raz zajrze...
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 30 wrz 2014, o 06:52

Czasami może i doliczą ale przesyłka jest w 4 dni, cena i tak niższa niż w Polsce.

Z INT idzie o dwa dni szybciej niż EU :)
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2014, o 06:55 przez wojtekr, łącznie zmieniany 1 raz.
Helikoptery
Awatar użytkownika
PiotrS
Olimp forum
Posty: 3786
Rejestracja: 19-06-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 161 razy
Podziękowano: 238 razy
Kontaktowanie:

Postautor: PiotrS » 30 wrz 2014, o 06:53

a doszła już?
zatrzymali?
XLPower i Protos rc-heli.pl
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 30 wrz 2014, o 06:56

DHL'e, ze względu na cenę wysyłam rzadko, na 3 paczki jedną mi zatrzymali- ta pierwszą :)
Helikoptery
Awatar użytkownika
Pietruch
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 65
Rejestracja: 03-12-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Pietruch » 29 sty 2015, o 19:49

Cześć

Planuję nieduże zakupy w HK International.
Zakupy bez LIPO (będę robił później w EU może ktoś będzie chętny na doczepkę), forma wysyłki to DHL Express $32.91 wolnego miejsca mam tylko 28kg więc nie szalejemy. :D
Oferta wspólnych zakupów skierowana jest bardziej do osób z Warszawy, ale pewnie nie będzie problemu jak ktoś z spoza stolicy czegoś pilnie potrzebuje.
Do końca tygodnia poczekam, może ktoś ma na coś ochotę, odebrać będzie można na Wilanowie albo na Pałacowej.
Koszt wysyłki jest stały w tym przypadku, więc jak ktoś zamówi śrubkę to nie będzie dzielony na połowę - bez przesady. ;) Jak będą chętni możemy ustalić szczegóły.
Pozdrawiam,
Maciej

Latam Phantomem i się tego nie wstydzę.
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 29 sty 2015, o 19:53

Zapomniałeś dopisać, że w tym przypadku (DHL Express), VAT będzie doliczony na 100% A jeszcze bardzo prawdopodobne koszty "obsługi celnej" DHL :grin2:
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 29 sty 2015, o 19:57

I koszt kuriera nie jest stały w HK. Dodaj coś dużego do przesyłki i zobacz koszty wysyłki. Oszukują strasznie na tym. A co do UC to miałem parę bez przeszkód.
Helikoptery
Awatar użytkownika
Pietruch
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 65
Rejestracja: 03-12-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Pietruch » 29 sty 2015, o 20:06

wojtekr pisze:I koszt kuriera nie jest stały w HK. Dodaj coś dużego do przesyłki i zobacz koszty wysyłki. Oszukują strasznie na tym. A co do UC to miałem parę bez przeszkód.


No i cały misterny plan w p.....
Myślałem że jak nie ma DHL w cenniku to jest stała kwota. :mad2:
Get more value from your shipping rate.
You can add 25379gr more to your parcel and pay $0.00 extra!

A to jest o kant stołu potłuc. :mad2:

5kg paczka i 20$ więcej...

A UC to temat tabu, da się radę. ;)
Pozdrawiam,
Maciej

Latam Phantomem i się tego nie wstydzę.
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 29 sty 2015, o 20:12

tłukłem się z nimi kiedyś o to ale przyjęli ruską mentalność: "nie wierz we wszystko co jest napisane"
Helikoptery

Wróć do „Zakupy nie tylko za waluty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości