Shark-rc.pl

Sklepy znane i polecane, organizacja zakupów zbiorowych. Napotykane problemy i jak sobie z nimi poradzić.
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 21 maja 2015, o 15:26

Ano pójdziecie... bo nawet na bilet autobusowy nie starczy :mrgreen:
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
PiotrS
Olimp forum
Posty: 3786
Rejestracja: 19-06-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 161 razy
Podziękowano: 238 razy
Kontaktowanie:

Postautor: PiotrS » 21 maja 2015, o 15:42

;)
XLPower i Protos rc-heli.pl
Awatar użytkownika
Sharkens24
Stały bywalec...
Posty: 123
Rejestracja: 17-05-2015
Lokalizacja: Grudziądz

Postautor: Sharkens24 » 22 maja 2015, o 04:41

............
Ostatnio zmieniony 9 lip 2015, o 20:34 przez Sharkens24, łącznie zmieniany 1 raz.
www.shark-rc.pl /OXY 3 / OXY 2 / DX9i / Fatshark HD3 / ZAP ZERO 210
Awatar użytkownika
PiotrS
Olimp forum
Posty: 3786
Rejestracja: 19-06-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 161 razy
Podziękowano: 238 razy
Kontaktowanie:

Postautor: PiotrS » 22 maja 2015, o 05:18

Sharkens24 pisze:te głupie komentarze pozostawię bez odzewu ...


te komentarze, to może od przyszłych klientów ;) ?
XLPower i Protos rc-heli.pl
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 22 maja 2015, o 05:50

Sharkens24 pisze:te głupie komentarze pozostawię bez odzewu ...

w takim razie kończę z głupimi komentarzami. Zaczynam z głupimi pytaniami...

O co chodzi z tą gwarancją rozruchową 14 dni? co się stanie jeśli chciałbym zareklamować części dnia 15 go?

I w kwestii głupiej interpunkcji... nie stawiamy spacji przed kropka, przecinkiem itp...
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 22 maja 2015, o 08:25

Z tego co wiem, w ogólnym przypadku dla towarów przez domniemanie nie obarczonych żadną wadą w chwili zakupu prawo konsumenckie daje termin reklamacyjny rok czasu. Czyli te 14 dni jest kwestią ustaleń indywidualnej umowy kupna-sprzedaży. IMHO 15 dnia gibasz Mirek do sklepu po "nowego" grata jeśli poprzedni był sprawny w chwili zakupu oraz w ciągu tych 14 dni. Inna sprawa, czy taki punkt umowy może być sprzeczny z ustaleniami przepisu nadrzędnego jakim jest ustawa kodeks cywilny?
No ale... nie zdziwię się jeśli obecny na sali prawnik wyprowadzi mnie z błędu, albo sprzedawcę ;)
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
Sharkens24
Stały bywalec...
Posty: 123
Rejestracja: 17-05-2015
Lokalizacja: Grudziądz

Postautor: Sharkens24 » 22 maja 2015, o 09:00

..............
Ostatnio zmieniony 9 lip 2015, o 20:35 przez Sharkens24, łącznie zmieniany 1 raz.
www.shark-rc.pl /OXY 3 / OXY 2 / DX9i / Fatshark HD3 / ZAP ZERO 210
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 22 maja 2015, o 09:11

Części z "rozbiórkowych" samochodów też można taniej kupić... :masakra: Najtaniej bezpośrednio z "dziupli" :grin2:

W dalszym ciągu wyczuwam "smrodek"...
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
PiotrS
Olimp forum
Posty: 3786
Rejestracja: 19-06-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 161 razy
Podziękowano: 238 razy
Kontaktowanie:

Postautor: PiotrS » 22 maja 2015, o 09:17

Nie, no dajcie sposób. Nie zakładajmy, że sprzęt będzie z nielegalnego źródła.
Jeżeli faktycznie sprzedawca będzie rozbierał całe modele na części i to się mu opłaca i funkcjonuje na rynku zgodnie z prawem, to czemu nie.
Trochę dziwny model działalności, ale czas pokaże co z tego wyjdzie.

Dla mnie tylko marketingowo słabo "ziom" ;) zaczął.
XLPower i Protos rc-heli.pl
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 22 maja 2015, o 09:26

@Artu: Pewnie ze smrodek i to taki ze az pysk wykreca na kilometr pod wiatr.
Rejestruje sie jakis ktos na NIEKOMERCYJNYM forum, obwieszcza zalatujaca kombinowactwem i kanciarstwem "radosna KOEMRCYJNA nowine" i jeszcze od "glupich komentarzy" wymysla.
Wstyd dla gatunku ludzkiego i hańba dla modelarstwa!!!

@Piotr: Zgodnie z prawem legalny przedsiebiorca ma zapewnic komsumentowi ROK gwarancji (czy rekojmi - jakkolwiek to nazwiesz) na sprzedawane przez siebie produkty. Tutaj "przedsiebiorca" na dzien dobry mowi ze u niego jest inaczej, ergo, jego prawo nie obowiazuje.
Nawet to jest nie zgodne z prawem.
Awatar użytkownika
PiotrS
Olimp forum
Posty: 3786
Rejestracja: 19-06-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 161 razy
Podziękowano: 238 razy
Kontaktowanie:

Postautor: PiotrS » 22 maja 2015, o 09:36

No, chyba macie rację.
Czekamy na wyjaśnienia w takim razie.
XLPower i Protos rc-heli.pl
Awatar użytkownika
Sharkens24
Stały bywalec...
Posty: 123
Rejestracja: 17-05-2015
Lokalizacja: Grudziądz

Postautor: Sharkens24 » 23 maja 2015, o 00:43

..............
Ostatnio zmieniony 9 lip 2015, o 20:35 przez Sharkens24, łącznie zmieniany 1 raz.
www.shark-rc.pl /OXY 3 / OXY 2 / DX9i / Fatshark HD3 / ZAP ZERO 210
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 23 maja 2015, o 01:16

Sharkens24 pisze:Czy wy siebie słyszycie?? Przecież napisałem że rękojmia obowiązuje a gwarancja rozruchu daje opcje szybkiej wymiany lub zwrotu kasy...


Nie slyszymy, ani Ciebie, ani siebie na wzajem. :evil:
Widzimy dokladnie co napisales i problem w tym, ze nic nie piszesz jasno i wprost, wszystko jakos oplotkami.
Dopiero na niewygodne pytania jakos odpowiadasz.

W najlepszym razie jest tak czy siak duzo gorzej niz napisal Piotrek. Nie tylko kiepsko PRowo zaczales, ale tez kiepsko kontynuujesz.

Sharkens24 pisze:Pozatym to jest w pełni legalne działanie... A nie jak to koledzy piszą "smrodek"..

Nie ładnie tak osądzać na starcie...


Ładnie, nie ladnie - kwestia gustu.
To nie Ty oceniasz nas, tylko My oceniamy Ciebie.
To Ty tu przyszedles i na dzien dobry łamiesz jedna z najwazniejszych zasad tego forum jaką jest jego NIEKOMERCYJNOSC.
Odniesiesz sie do tego jakos??
Nie dziw sie, ze wszyscy Cie atakują.

Chcesz byc lepiej traktowany?
Daj sie poznac! Pokaz jakim jestes czlowiekiem.
Pokaz jakim jestes modelarzem.
POmoz komus w jakism problemie.
Pozadawaj pytania.
Powies filmiki z tego jak latasz i zdjecia swojej floty.
Poudzielaj sie merytorycznie albo chocby towarzysko.
Zapracuj na opinie!

A Ty ograniczyles sie do "czesc i czolem - Gigamorozo z epheli" w dziale powitan... No super - wiemy wszystko.
Nastepny post to reklama wlasnego biznesu.

Zapytales chociaz Administracje forum o pozwolenie?? (czyt. retorycznie)

PIĘTNO!!
:gas:
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 23 maja 2015, o 03:23

Sharkens24 pisze:Czy wy siebie słyszycie?? Przecież napisałem że rękojmia obowiązuje a gwarancja rozruchu daje opcje szybkiej wymiany lub zwrotu kasy...


Nie ma w tym nic nadzwyczajnego w stosunku do normalnej praktyki i zakresu objętego zwykłą rękojmią/gwarancją.
To co nazywasz "gwarancją rozruchową" ma rację bytu na wtórnym rynku, na przykład w warunkach okazjonalnego handelku forumowego. Jeśli nie znam osobiście sprzedawcy i nie mieszka on w zasięgu gdzie chciałoby mi się jechać wyjaśnić sprawę, to nie kupię towaru bez takiej gwarancji, bo nie zawsze mam możliwość, żeby go przetestować w ciągu 10min po rozpakowaniu.

Aikus wytknął Ci uprawianie komerchy na forum którego istotą jest właśnie modelarstwo, natomiast tam gdzie podstawą jest komercja Twoje ogłoszenie zostało skasowane. Dokładnie tak działa biznes i socjologia. A reklama, oprócz tego, że jest dźwignią handlu, to jest zwykłe uśmiechnięte ścierwo i trzeba je dozować bardzo delikatnie żeby nie wkurzyć wujaszka staszka :grin2:
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
lenu
Lider forum...
Posty: 2168
Rejestracja: 13-10-2014
Lokalizacja: Janki - niedługo Wolica :D
Podziękował: 21 razy
Podziękowano: 98 razy

Postautor: lenu » 23 maja 2015, o 10:20

Rękojmia obowiązuje dwa lata, rok jeśli rzecz sprzedawana była używana/uszkodzona obowiązuje na wady ukryte które nie były widoczne w dniu zakupu, gwarancja jest dobrowolnym dodatkiem sprzedającego/producenta i obowiązuje w zakresie oraz okresie jaki został ustalony przez niego. Są na przykład dożywotnie gwarancje. Formy rekompensat mogą być również różne w zależności czy wadę zgłaszamy na gwarancji czy rękojmi. Wracając do tematu samej reklamy na forum, popieram chłopaków, że w brzydki sposób była tu umieszczona :P
Pozdrawiam, Artur
Goblin 500 / Gaui X3 / w planie 20letnim dużo dużo więcej / DX8
Awatar użytkownika
Sharkens24
Stały bywalec...
Posty: 123
Rejestracja: 17-05-2015
Lokalizacja: Grudziądz

Postautor: Sharkens24 » 23 maja 2015, o 13:43

..............
Ostatnio zmieniony 9 lip 2015, o 20:35 przez Sharkens24, łącznie zmieniany 1 raz.
www.shark-rc.pl /OXY 3 / OXY 2 / DX9i / Fatshark HD3 / ZAP ZERO 210
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 23 maja 2015, o 15:00

Zaczynasz mnie powaznie wpieniac... ale po kolei.


Sharkens24 pisze:jeśli tak bardzo uraziłem was tym że otwieram sklep który pozwoli wielu pilotom pozostać w tym hobby to wybaczcie.


Uraziles.
Tu nie ma co do wybaczania. Odrob straty i wszystko bedzie OK. Powiedzialem Ci juz jak.

Sharkens24 pisze:jeśli radosny sposób ogłoszenia tego jest przez was uważany za zły to mi przykro.


I slusznie.

Sharkens24 pisze:To co robię jest dla pilotów bo to oni mają być zadowoleni i mają latać...


Gowno prawda!
Robisz to dla siebie.
Chcesz zrobic cos dla pilotow - patrz moj poprzedni post.


Sharkens24 pisze:nie każdy zarabia kilka tysięcy miesięcznie żeby latać, każdy z was wie ile takie zabawki kosztują i każdy z was wie ile osób z powodu właśnie funduszy porzuciło to piękne hobby..


Zaraz sie porzygam.
ZNOWU GOWNO PRAWDA!
Wiesz co robi ktos kto chce latac a nie stac go na blade?
Kupuje WLToys.
Moze i lata troche gorzej, ale ... lata!
A jak to juz bez zadnej przesady sa zabawki na kazda kieszen.

Sharkens24 pisze:To co będę robił jest skierowane do i dla pilotów, i jeśli zrobiłem coś nie tak ogłaszając to w ten sposób to przepraszam jeszcze raz, ale w komentarzach uważam że jakakolwiek krytyka jest nie potrzebna... i rzucanie prawem, jeden przez drugiego też nie jest w porządku...


To jest Twoja opinia. Jak widzisz jestes tu w mniejszosci, wiec GOWNO SIE ONA LICZY.

Sharkens24 pisze:ja chcąc otworzyć działalność musiałem to prawo poznać i znam więc nie potrzebne są te komentarze i uwagi ... po co ?? odpowiedzcie sami sobie po co ...


Nam poki co nie potrzebna jest Twoja dzialalnosc na tym forum, wiec odpowiedz sobie sam na pytanie PO CO w ogole to kontynuujesz i coraz bardziej sie pograzasz?!?!
Zaplac, za marketing na forum komercyjnym i sie ciesz, ze ludzie klikaja w banerki, przychodza do sklepu i kupuja, jesli tak sie zarzekasz, ze wszystko jest legalne.


Sharkens24 pisze:chciałem na start poznać opinie pilotów o tym co myślą o takim rozwiązaniu jak możliwość zakupu części znacznie taniej ...


I znowu gowno prawda!!
Chciales sobei zrobic darmowa reklame.
Opinie poznales i sie z nia klocisz, wiec gowno a nie chciales cokolwiek poznac.

Gdybys chcial poznac opinie to bys napisal, ze masz taki to a taki pomysl na biznes i "co o tym sadzicie".

Sharkens24 pisze:[...]kolegów z największą krytyką zapraszam uprzejmie na zakupy już niebawem i przekonanie się na sobie że to co chce robić jest z wielką intencją dla pilotów i mam nadzieję że dzięki mnie co 10 osoba mająca problem z wydatkami na modele zostanie z nami mając możliwość latania taniej ...



Nie wierze w ani jedno twoje slodkie slowo.
Awatar użytkownika
Sharkens24
Stały bywalec...
Posty: 123
Rejestracja: 17-05-2015
Lokalizacja: Grudziądz

Postautor: Sharkens24 » 23 maja 2015, o 16:50

..............
Ostatnio zmieniony 9 lip 2015, o 20:35 przez Sharkens24, łącznie zmieniany 1 raz.
www.shark-rc.pl /OXY 3 / OXY 2 / DX9i / Fatshark HD3 / ZAP ZERO 210
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 23 maja 2015, o 16:52

aikus pisze:
Sharkens24 pisze:To co robię jest dla pilotów bo to oni mają być zadowoleni i mają latać...


Gowno prawda!
Robisz to dla siebie.

Aikus, no coś ty, przecież będzie to robił charytatywnie, a nawet więcej, będzie dokładał te 30% z własnej kieszeni, do części które zakupisz :vhappy:

Jak dla mnie, to zarówno temat, jak i "gostek" do kasacji :gas:
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 23 maja 2015, o 18:07

No oczywiscie!
Jakim trzeba byc tumanem zeby upierac sie przy swoim kiedy dookola WSZYSCY mowia, ze cos jest nie halo...
Jeden juz taki byl... Niedawno o skasowanie konta poprosil...

Sharkens, dla informacji, lecisz u mnie na blackliste i przestaje widziec Twoje posty.

Wróć do „Zakupy nie tylko za waluty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości