Helipross.com

Sklepy znane i polecane, organizacja zakupów zbiorowych. Napotykane problemy i jak sobie z nimi poradzić.
Awatar użytkownika
Piotrek_SP
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 20
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 3 razy

Postautor: Piotrek_SP » 28 wrz 2015, o 15:57

Witajcie,

Dziś przyszło do mnie bardzo oczekiwane zamówienie z helipross.com (moje pierwsze w tym sklepie), i zonk..

Zamówiłem wał napędowy H60119 (ok. 60cm długości), i snapy H60071T do 600-ty, a oni tak długi cienki delikatny element zapakowali po prostu w papier, i tak wysłali. Cała przesyłka razem z wałem przyszło do mnie zgięta, co chyba nie dziwi skoro wędrowała z końca świata. Wał to ja sobie mogę używać teraz do grzebania w trawie co najwyżej.

Czemu taki zdawało by się poważny znany sklep, tak "zabezpiecza" do transportu długi delikatny element. Zamiast zapakować w pudełko kartonowe, to taki numer odwalają. No chyba mają jakieś pojęcie o modelarstwie, i mają świadomość do czego te części są przeznaczone.. ręce opadają..

Jak myślicie, jak do nich napiszę i załączę zdjęcia, to czy mi uznają reklamację?? Kasę w końcu ode mnie przyjęli.


A swoją drogą jakiś absurd, że w naszym pięknym kraju, w żadnym sklepie nie można kupić tak podstawowych rzeczy do T-Rex 600 jak snapy i wałek, i muszę takie banalne kawałki plastiku i rurkę metalową kupować na antypodach.


Pozdrawiam

--------
EDIT

Wysłałem już email z pytaniem, czemu wysłali zapakowane w papier, a nie w kartonowy box. Czekam co odpiszą, o ile odpiszą.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 28 wrz 2015, o 19:41

Placiles przez PayPala?
Jak tak to zakladaj spor i badz uparty... A jak nie to pozostaje liczyc na dobra wole sklepu...
Mysle ze liczyli na to, ze ta plastikowa rurka ochroni wal wystarczajaco.... ale to skrajna naiwnosc.
Wiadomo, ze przewoznik dluga cienka przesylke bedzie upychal gdzie sie da...

Jak zamawialem graty z helikraft to zamawialem m.in. belke ogonowa. przyszla w takiej samej plastikowej ryrce, ale wszystko bylo zapakowane porzadnie w duzy karton.
ALE, oprocz belki ogonowej zamawialem jeszcze kilka jakichs pierdol i miedzy nimi podwozie, wiec nie bardzo mieli jak to wyslac w samej rurce.
Ciekawe jakby wyslali gdybym zamowil sama belke ogonowa...
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 28 wrz 2015, o 19:53

Ładna skucha :masakra: To nawet Chińczyk, jak mi wysyłał pręty stalowe ø12mm, to zapakował w twardą tubę tekturową.
Nawet nasza kochana poczta nie dała jej rady :grin2:
Już nie wspomnę o świetlówkach do monitorów, które Chińczyk wysyła w aluminiowych tubach :thumb:
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
Piotrek_SP
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 20
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 3 razy

Postautor: Piotrek_SP » 29 wrz 2015, o 22:11

Tak, PayPal-em płaciłem, póki co czekam na odpowiedź.

Do emaila do nich dołączyłem kilka fotek, w sumie ok. 2MB ma cały email, mam nadzieję że przyjmują takie z fotkami w załączniku.

Co do wału H60119, to jeszcze kilka tygodni temu kontaktowałem się też ze sklepem Rc Skorpion z Lublina, mieli mi 2 szt. ściągnąć na początku października. Zadzwoniłem bo już prawie październik, ale powiedzieli że jednak teraz nie mają, i następny termin mi wyznaczyli na 19 październik, żebym się wtedy znowu dowiedział.

Heh..
Awatar użytkownika
Piotrek_SP
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 20
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 3 razy

Postautor: Piotrek_SP » 30 wrz 2015, o 12:04

Helipross odpisał że mogą albo oddać kasę, albo wysyłać nowy wałek, albo dołączyć go do następnego zamówienia.

Więc chyba nie wygląda to najgorzej :)

Pewnie zrobię nowe zamówienie z jakimiś drobiazgami, i "przypomnę" aby dołączyli nowy wałek, i w kartonowym pudełku wysłai.

Obrazek
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 30 wrz 2015, o 14:00

Piotrek, nie w kartonowym pudełku, tylko tekturowej tubie.
Z kartonami, nasza poczta radzi sobie doskonale :swir:
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 30 wrz 2015, o 14:42

No ładnie. Kulturka wtopy zdarzaja sie kazdemu, wazne zeby potrafic temu odpowiednio stawic czola.
Daj znac jak sie sprawa definitywnie zakonczy (narazie badz co badz to tylko slowa).
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 30 wrz 2015, o 15:42

siła.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
Sulim
Stały bywalec...
Posty: 191
Rejestracja: 28-07-2015
Podziękował: 8 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: Sulim » 21 paź 2015, o 10:49

Ogólnie, to z tym wałem żadna tragedia. One nawet nowe z fabryki nie są idealnie proste :D . Bo nie muszą.
Mając 3 punkty podparcia powinien się wyprostować. Można dołożyć najwyżej jeszcze jedno łożysko w 600-tce.
Na 4 punktach to już musiało by być nadłamane, żeby coś się działo.
Wyprostuj go delikatnie, jeśli jeszcze masz i posłuży Ci długo.
Awatar użytkownika
Piotrek_SP
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 20
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 3 razy

Postautor: Piotrek_SP » 21 paź 2015, o 12:54

Zakończyło się pozytywnie :)

Po wymianie mailowych uprzejmości ze sklepem, w których zostałem przeproszony i w ogóle jaki to jestem wyrozumiały klient, zamówiłem 2 dodatkowe takie same wały, prosząc aby ten trzeci dołączyli do nowego zamówienia. Więc trochę ryzyko aż 3 wały na raz, ale postawiłem wszystko na jedną kartę.

Poprosiłem bardzo jednoznacznie o wysyłkę w tubie. Przyszło w zmontowanym chyba odręcznie kartonie, ale ważne że wszystko całe.

Za to wysłali na swój koszt przesyłką EMS, mimo że drugie zamówienie wybrałem tańszą opcją, zwykły Air Mail (tzn ten Air Mail też był rejestrowany z numerem trackingu).

Skrzywiony wał z pierwszego zamówienia mam, nawet z ciekawości próbowałem prostować, ale za nic nie daje się go doprowadzić do stanu fabrycznego, więc zostanie jako materiał poglądowy, albo może taka rurka się do czegoś przyda.

Obrazek
toom
Stały bywalec...
Posty: 142
Rejestracja: 24-02-2018
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 1 raz

Postautor: toom » 19 wrz 2019, o 10:41

Helipross juz nie istnieje?

Wróć do „Zakupy nie tylko za waluty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości