Rotech.sklep.pl

Sklepy znane i polecane, organizacja zakupów zbiorowych. Napotykane problemy i jak sobie z nimi poradzić.
Awatar użytkownika
ocean_wro
Elita forum...
Posty: 1453
Rejestracja: 28-12-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 31 razy
Podziękowano: 71 razy

Postautor: ocean_wro » 6 wrz 2016, o 17:58

Dobra. Dziś mój g700c uzyskał nowe łopaty i łopatki.
Zeale oddałem koledze bo tak się umówiliśmy i byłem dziś pierwszym klientem sklepu internetowego, który tworzy @radios24 (Paweł Trznadel)

Założyłem Rapidy 690 FBL z MsComposit i na ogon 116 tej firmy. Jak to będzie latało nie wiem. Wygląd mi się podoba, wykonanie ok, nie wiem czy się cieszyć, czy martwić są lżejsze o kilkanaście gr od sabów. Łopat nie wyważałem bo nie mam na czym, za to łopatki są wyważone idealnie.

Mają sporo mniejsze i chudsze korzenie - użyłem podkładek z kita g700c choć z rapidami dali podkladki z tworzywa sztucznego.

Dobra to nie ma być reklama, a pochwalenie się. Kilka fotek. ...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

*tapatalk*
Protos Mini 6S brain
Extra 300S Multiplex
DJI Mavic Pro
Quad 250 FPV naze32
RealFlight G6.5
Spektrum DX9
Awatar użytkownika
radios24
Elita forum...
Posty: 572
Rejestracja: 14-05-2010
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 40 razy

Postautor: radios24 » 6 wrz 2016, o 18:01

Like dla Pieseła ;)

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
COMPASS CHRONOS | XLPOWER 550 | FORZA 450EX
http://www.yellowhammer.pl

Paweł Trznade
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 6 wrz 2016, o 18:05

To zareklamuj link do sklepu Radiosa;)
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
ocean_wro
Elita forum...
Posty: 1453
Rejestracja: 28-12-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 31 razy
Podziękowano: 71 razy

Postautor: ocean_wro » 6 wrz 2016, o 18:16

Ja załatwiłem telefonicznie i odebrałem od Pawła z domu.
Paweł nie wiem czy już Ci tam wszystko do końca działa podaj link jak jesteś gotów. Nie chcę wychodzić przed szereg bo jak koledzy wbiją Ci na sklep to się serwer zwiesi.... :-)

*tapatalk*
Protos Mini 6S brain
Extra 300S Multiplex
DJI Mavic Pro
Quad 250 FPV naze32
RealFlight G6.5
Spektrum DX9
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 6 wrz 2016, o 18:17

jakaś dziwna ta perła; )
Awatar użytkownika
lin3e
Lider forum...
Posty: 2038
Rejestracja: 28-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 80 razy

Postautor: lin3e » 6 wrz 2016, o 18:26

To jest Pereł :)
...
Awatar użytkownika
ocean_wro
Elita forum...
Posty: 1453
Rejestracja: 28-12-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 31 razy
Podziękowano: 71 razy

Postautor: ocean_wro » 6 wrz 2016, o 18:30

Dokładnie. To męska wersja Perły. Miki.
Mój serwisant.

*tapatalk*
Protos Mini 6S brain
Extra 300S Multiplex
DJI Mavic Pro
Quad 250 FPV naze32
RealFlight G6.5
Spektrum DX9
Awatar użytkownika
Kula
Elita forum...
Posty: 1468
Rejestracja: 04-01-2013
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Podziękował: 55 razy
Podziękowano: 148 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Kula » 6 wrz 2016, o 19:26

msheli pisze:Kula, to jakiej firmy łopaty najbardziej polecasz?

Tapatalk


Zależy jakiej wielkości. W rozmiarze 360-380 najlepiej mi się lata na ALZRC (te z BG, w tym przypadku tanie i dobre). W rozmiarach 430, 470, 550 i 600 bardzo dobrze chodzą RJX.

MS Composit to rewelacyjne łopaty i jeśli Radios będzie nimi handlował, to na pewno sprawdzę. Kiedyś latałem na Rapidach i były genialne. Jedno co mi przeszkadza, to ich kolor (a właściwie brak :) ). Nie lubię czarnych łopat. Słabo widac model.
"Każden jeden musi se czasem polatać..." (Złomek-Auta)

Graupner HOTT
Awatar użytkownika
radios24
Elita forum...
Posty: 572
Rejestracja: 14-05-2010
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 40 razy

Postautor: radios24 » 6 wrz 2016, o 19:47

Już wyjaśniam.

Link do sklepu mam w podpisie, ale na razie www jeszcze nie funkcjonuje poprawnie, dlatego zamówienia nie są możliwe przez stronkę. Jedynie przez PW lub telefonicznie. Do końca przyszłego tygodnia wszystko powinno działać. Mam już niewielki zapas towaru w tym wyżej wymienione przez kolegą 360 i 380 FBL. (są też 520, 550, 570, 690 i 116)

Docelowo w sklepie będą oferowane produkty, z których producentami współpracuję jako pilot...

Kiedy sklep ruszy na pewno pojawią się jakieś spore rabaty na start, ale jeżeli już teraz ktoś jest poważnie zainteresowany to niech się kontaktuje ze mną przez PW.

Pozdrawiam,
Paweł

P.S. Mam nadzieję że nikt mnie tu nie zlinczuję za taką perfidną reklamę... :hammer:
COMPASS CHRONOS | XLPOWER 550 | FORZA 450EX
http://www.yellowhammer.pl

Paweł Trznade
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 6 wrz 2016, o 20:46

Tamte lipole też będą na sklepie?
Awatar użytkownika
radios24
Elita forum...
Posty: 572
Rejestracja: 14-05-2010
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 40 razy

Postautor: radios24 » 6 wrz 2016, o 20:53

miruuu pisze:Tamte lipole też będą na sklepie?


O które lipole chodzi?

Aktualnie rozmawiam z pewną firmą, ale zbyt wcześnie by coś więcej powiedzieć.
COMPASS CHRONOS | XLPOWER 550 | FORZA 450EX
http://www.yellowhammer.pl

Paweł Trznade
Awatar użytkownika
pkali
Lider forum...
Posty: 2911
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 155 razy
Podziękowano: 241 razy

Postautor: pkali » 6 wrz 2016, o 20:59

radios24 pisze:
Docelowo w sklepie będą oferowane produkty, z których producentami współpracuję jako pilot...


Czy to oznacza, że na naszym rynku zagości compass?
XLPower 520, protos 380, xl380, protos mini, gaui MX3, oxy2, omphobby M2, omphobby M1
Awatar użytkownika
radios24
Elita forum...
Posty: 572
Rejestracja: 14-05-2010
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 40 razy

Postautor: radios24 » 6 wrz 2016, o 21:19

pkali pisze:
radios24 pisze:
Docelowo w sklepie będą oferowane produkty, z których producentami współpracuję jako pilot...


Czy to oznacza, że na naszym rynku zagości compass?


Na tą chwilę nie dysponuję funduszami, które pozwoliły by mi wprowadzić tą markę na magazyn. Ale z pewnością pojawią się jakieś ciekawe oferty na zamówienie ;)

P.S. Panowie, chyba powoli robimy bajzel w wątku o Goblinach ;)
COMPASS CHRONOS | XLPOWER 550 | FORZA 450EX
http://www.yellowhammer.pl

Paweł Trznade
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 6 wrz 2016, o 21:26

Jak bede przy kompie wydziele ten kawałek do nowego wątku w dziale "zakupy nie tylko za waluty".
Awatar użytkownika
tmgofer
Domownik forum...
Posty: 303
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Warszawa/Tarnów/Kraków
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 24 razy

Postautor: tmgofer » 7 wrz 2016, o 08:11

ocean_wro pisze:Dobra to nie ma być reklama, a pochwalenie się. Kilka fotek. ...

Ciekawe czy niższa masa łopaty wpłynie na pracę governora (mniejszy moment bezwładności) i sposób w jaki heli będzie się zachowywał w czasie autosów...
Pozdrawiam,
Mateusz
(MSH Protos Mini, Sab Goblin 700 Competition)
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 7 wrz 2016, o 08:26

miruuu pisze:Jak bede przy kompie wydziele ten kawałek do nowego wątku w dziale "zakupy nie tylko za waluty".

Już.
Awatar użytkownika
Jazz
Lider forum...
Posty: 2960
Rejestracja: 02-10-2014
Lokalizacja: Ozarow mazowiecki
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 188 razy

Postautor: Jazz » 7 wrz 2016, o 09:26

Trzeba bedzie zakupic jakies i potestowac:-)
Mi alzrc i rjx nie podeszly.
Zeale i saby zwykle lepiej troche.
Saby thunderblady i switche najbardziej odpowiadaja ale dostepnosc (zwlaszcza switch) slaba.
Licze wiec ze te beda ok bo mi akurat ich kolorystyka bardzo pasuje
Awatar użytkownika
Kula
Elita forum...
Posty: 1468
Rejestracja: 04-01-2013
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Podziękował: 55 razy
Podziękowano: 148 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Kula » 7 wrz 2016, o 09:41

Paweł, kolejka się ustawia ;) uruchamiaj stronę i rabaty

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka
"Każden jeden musi se czasem polatać..." (Złomek-Auta)

Graupner HOTT
Awatar użytkownika
radios24
Elita forum...
Posty: 572
Rejestracja: 14-05-2010
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 40 razy

Postautor: radios24 » 7 wrz 2016, o 10:21

Kurcze, chłopaki, chciałbym to już wszystko uruchomić ale potrzebuję trochę czasu.

Jeżeli już teraz ktoś chce coś zamówić, to piszcie proszę PW lub email: rotech.shop@gmail.com

Na stronie www stan magazynowy pokrywa się już z tym rzeczywistym (musi być oznaczenie "na magazynie"). Docelowo chciałby też wprowadzić na stan serię classic, bo jest ona tańsza, ale musimy na to poczekać do czwartego kwartału tego miesiąca, bo wtedy pójdzie kolejna dostawa. Chyba że zbierze się sporo osób potrzebujących coś spoza oferowanych artykułów, wtedy postaram się przyspieszyć procedurę.

Pozdrawiam,
Paweł

P.S. Potem postaram się Wam coś napisać o moich odczuciach jako pilota, żebyście mieli takie ogólne pojęcie czego się można spodziewać po serii RAPID.
COMPASS CHRONOS | XLPOWER 550 | FORZA 450EX
http://www.yellowhammer.pl

Paweł Trznade
Awatar użytkownika
radios24
Elita forum...
Posty: 572
Rejestracja: 14-05-2010
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 40 razy

Postautor: radios24 » 7 wrz 2016, o 16:23

Mam teraz chwilkę żeby nabazgrać coś treściwego o łopatach. Będzie to raczej bardziej subiektywna opinia, bo wiadomo że każdy pilot preferuje nieco odmienne właściwości lotne.

Zacznę od Rapidów 690mm, które mam założone w moim Chronosie (5,6kg przy starcie). Łopaty są bardzo sztywne, znacznie bardziej od ZEAL 700, o 690mm nie wspominając. To sprawia że preferują średnie i wysokie obroty. Przy Low head Speed przydatna okazuje się możliwość regulacji twardości demperów w Compassie.
Wykonanie jest znacząco lepsze od ZEAL czy SAB i plasuje się w okolicach produktów od fun-key: EDGE, SWITCH, Rotortech. Na dużą pochwałę zasługuje bardzo cienki spływ, co znacząco wpływa na kulturę pracy łopat. To jest bardzo duża bolączka u konkurencji jak ZEAL, SAB czy sztachety HALO :D gdzie spływy są rąbane siekierką.
Z kontrowersyjnych cech z pewnością odznacza się przekrój łopat. Są one grubsze, co widać na zamieszonych przez ocen_wro zdjęciach. Niesie to ze sobą wady ale i zalety. Z wad to z pewnością, w połączeniu z niższą masą, nieco utrudniona autorotacja. Oczywiście nadal możliwe jest przeciąganie autosów z pleców, ale nie jest to już tak sielankowy manewr jak w przypadku 200g ZEALi. Z zalet to oczywiście: podwyższenie sztywności i zwiększony lift (dla niewtajemniczonych: zjawisko unoszenia się modelu podczas tic-toców za sprawą samych ruchów cykliki).
Łopaty są, praktycznie w każdym przypadku, szersze niż u konkurencji. To, w połączeniu z wysoką sztywnością, znacząco przyspiesza czas reakcji modelu na ruch drążków. Moje odczucie, w przypadku łopat RAPID 360mm, w reakcji na pitch był bardzo podobny jak ZEAL ale w rozmiarze 380mm. Czyli na rozmiar mniejszych łopatach osiągamy efekt stretch'owanego modelu. Model sprawiał wrażenie jakby zamiast 1kg ważył 600g :D Super uczucie. 360mm także są baaardzo sztywne. Dodatkowo są puste w środku co widać na załączonym poniżej zdjęciu. Dodatkowo można zejść z kątów, co jest zrozumiałe ze względu na zastosowany przekrój. Ale nie ma co liczyć na to że jak zejdziemy z kątami to automatycznie wydłuży się czas lotu. Będzie on bardzo zbliżony, bo trzeba pamiętać, że łopaty są grubsze. Chociaż to by trzeba pomierzyć... w końcu są też lżejsze a więc powinny iść mniejsze prądy.
To była opinia odnośnie najnowszej serii łopat od MS Composit czyli Rapid. Na serii CLASSIC nie miałem okazji latać, a jedynie oglądać i macać ;) Wykonanie i profil bardzo podobne do konkurencji. Nie posiadają tych plastikowych wstawek na końcach, o czym za chwilę. Nadal posiadają bardzo cienkie spływy, no i są tańsze od Rapidów- niedługo powprowadzam je na stronkę, ale aktualnie dostęp tylko na zamówienie.

Na dużą pochwałę zasługują łopatki ogonowe. To nie jest czcze gadanie i marketingowa papka, bo mi na tym nie zależy. Po prostu są znacznie lepsze od innych firm. Właściwie to z tych lepszych nie próbowałem tylko rotortechów, które też zbierają duże pochwały. MSy są bardzo lekkie i bardzo sztywne. W środku nie posiadają pianki tylko drewniany dźwigar. Do tego idealnie wyważone. Dla mnie miód malina. Jedynie co to cena, która aż kuje po oczach.

Co do plastikowych wstawek. Nie są to oficjalne informacje a jedynie moje przypuszczenia. Pewne jest to że Rapidy wychodzą z metalowych form, które jak przypuszczam pozwalają na produkcję różnych rozmiarów łopat. Potem pewnie je tylko tną na odpowiednie rozmiary, co wg mnie jest super pomysłem :) Dzięki temu posiadają bardzo duże spektrum produktów jak chociażby łopaty do 700ek: 690mm, 710mm, 720mm i 730mm. Każdy znajdzie coś dla siebie. Poniżej zamieszczę zdjęcia z autopsji 360mm, które pokażą jak to wygląda w środku ;) Specjalnie dla Was skreciłem model hahaha

To chyba tyle ode mnie. Jak by się pojawiły jakieś pytania to proszę śmiało pytać.

Pozdrowienia,
Paweł

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 7 wrz 2016, o 16:27 przez radios24, łącznie zmieniany 1 raz.
COMPASS CHRONOS | XLPOWER 550 | FORZA 450EX
http://www.yellowhammer.pl

Paweł Trznade

Wróć do „Zakupy nie tylko za waluty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości