Forumowe zakupy problemy i wyjaśnienia

Sklepy znane i polecane, organizacja zakupów zbiorowych. Napotykane problemy i jak sobie z nimi poradzić.
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3468
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 12 sty 2019, o 11:46

wojtekr pisze:Albo wrócić do zasady, że giełda [S] od 50 postów?

A czemu nie od 1000 merytorycznych postów :grin2:
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 12 sty 2019, o 11:50

No tu się Mirek nie załapie
Helikoptery
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15935
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 12 sty 2019, o 16:16

wojtekr pisze:
Swoją drogą Aikus jak byś potrzebował psychologicznego wsparcia to pisz na forum. Tyle rzeczy Ci się zwaliło na raz, i ten komornik i ta żona w tym Egipcie, dobrze, że masz psa to strata po kocie nie taka bolesna. Jesteśmy z Tobą !


Nie no kuźwa, ale rozumiesz o co chodzi.
Różne rzeczy się w życiu zdarzają, naprawdę i ja zawsze jestem w stanie wszystko zrozumieć.
Nawet jak kupię helika a przyjdzie cegła...
Ale przykładowo zadzwonię i usłyszę "Kużwa, sorry, Stary ... najwidoczniej pomyliłem paczki, ktoś naprawdę u mnie cegłe w tym samym czasie kupował... daj mi chwilę, wyprostujemy temat..."

Kamsolik mógł nie wiedzieć, zapomnieć... kuźwa nie wiem... nie zdawać sobie sprawy co sprzedaje, bo graty leżały długo pod tapczanem... No cokolwiek.
Ale milczy a to znaczy, że nie ma nic sensownego do powiedzenia.


A to co mnie najbardziej wkurwia to wszelkie maile pozostawione bez jakiejkolwiek odpowiedzi.
Cisza.
Brak komunikacji.
Niestety nie jestem wtedy w stanie zapanować nad babską częścią mnie, która domyśla się samych najgorszych możliwych opcji i głęboko w nie wierzy.


A tak a'propos... Nie dochodzą do mnie powiadomienia mailowe o PW wysłanych przez użytkownika "macem"
Inne powiadomienia (również te o PW od innych osób" przychodzą zgodnie z ustawieniami.
...
Tak tylko se pomyślałem, że o tym wspomnę.
:vhappy:
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 12 sty 2019, o 16:20

cholera, kużwa stary, rzeczywiście ale wiesz sorry nie miałem czasu. Miałem sporo pacek do spakowania i parę cegieł do wysłania.

Do mnie dochodzą zawsze trzy - mogę CI jeden podsyłać.

Ale tak na prawdę to macem możesz mi wysłać jakieś PW? Od tego zacznijmy
Helikoptery
Awatar użytkownika
windcatcher
Dr Glut
Posty: 2300
Rejestracja: 10-08-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 155 razy

Postautor: windcatcher » 12 sty 2019, o 18:34

A ja mogę też Ci wysłać?
iX12, O210,W360,T470,GX380,D420,P425,... --> Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 12 sty 2019, o 21:58

Co wy chcecie tu macac czy pecetowac? Myślałem, że w tak wąskim gronie, od czasu silnikowej afery Magika z jakimś tam cwaniaczkiem, którego xywy już nie chce mi się szukać, takie historie już się nie zdarzają. Dla przypomnienia - cwaniaczek od Magika miał pogrzeb ojca. Byłaby to istotnie przykra sprawa, gdyby była prawdziwa. Ciekaw jestem jaka tutaj będzie legenda, liczę że niesztampowa :)
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
przemek
Elita forum...
Posty: 800
Rejestracja: 22-10-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 95 razy
Podziękowano: 90 razy

Postautor: przemek » 12 sty 2019, o 22:21

:)
Tu legendy nie bedzie. Autor ma wyebane nawet na to.
Protos Mini i dlugo nic :)
Awatar użytkownika
PiotrS
Olimp forum
Posty: 3786
Rejestracja: 19-06-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 161 razy
Podziękowano: 238 razy
Kontaktowanie:

Postautor: PiotrS » 13 sty 2019, o 01:07

Artja pisze:Myślałem, że w tak wąskim gronie, od czasu silnikowej afery Magika z jakimś tam cwaniaczkiem, którego xywy już nie chce mi się szukać, takie historie już się nie zdarzają.


Obie strony tej transakcji były siebie warte :gas:
XLPower i Protos rc-heli.pl
Awatar użytkownika
omcKrecik
Maharadża Pendżabu
Posty: 1777
Rejestracja: 11-12-2016
Lokalizacja: Las niedaleko Pułtuska (to nie moja wina)
Podziękował: 217 razy
Podziękowano: 84 razy

Postautor: omcKrecik » 13 sty 2019, o 01:33

Artja pisze: Myślałem, że w tak wąskim gronie [...]

Tu i tak nie jest żle, tylko raz chyba szrota silnik trafiłem... Dość ewidentnego, ale cena bardzo umiarkowana, więc nie podnosiłem lamentów ;) . A sporo już na HT nakupowałem gratów i jakby widzę różnicę "tu - gdzie indziej".

Sporo kupowałem w pewnym czasie na takim innym jednym i drugim forumie. Tak ze 30, może 40% zakupionych gratów było do czegoś zdatnych, prawie połowa to szmelc. I to czasem niebezpieczny, np. na kilkanaście zaoferownaych używanych odbiorników 35 MHz trzy były bez zarzutu, trzy przerywały, dwa gubiły zasięg losowo, trzy miały ten zasięg tak z 50 metrów wszystkiego, dwa nie działały wcale i jeden okazał się na 40 MHz.
Kupiłem sześć takich samych silników Multistar, wg. opisu stan idealny... Wszystkie uszkodzone termicznie (magnesy osłabione) i ponad połowa łożysk w nich to był złom. Mam jeszcze inne ciekawe przykłady wzajemnego poszanowania :cry:
Po co to piszę ? Zwyczaj sprzedawania czegoś, co jest już w stanie bezużytecznym lub bliskie temu stanowi jest czymś powszechnym, mocno zakorzenionym w tym Narodzie i przez nikogo nie tępionym. Zjeb...ło się ? To do Żyda, tylko nie za tanio, bo pomyślą, że gruz.
Artja, mam przekonanie , że spośród ludzi z HT nie tylko ja nie potrafiłbym wcisnąć komuś czegoś ukrywając znane mi wady przedmiotu i/albo duużo powyżej przeciętnej wartości.

1000 postów to może za wiele, ale 500 merytorycznych to tak. I może jakaś epizodyczna osobista znajomość z choćby jednym lub dwoma wyżej zasiadającymi forumowymi personami hmm

Bezstronnie: kupowałem od kolegi @kamsolik prawie równo rok temu dwa BECe. Cena bardzo przystępna (chyba przesyłka była droższa...), BECe doszły szybko po wpłacie, działają OK.
Pozdrowionka od... Andrzeja
Nie umiem latać tak jak Wy, ale się uczę.
W ogóle ciągle się uczę. Wszystkiego, czasem od nowa...
Awatar użytkownika
omcKrecik
Maharadża Pendżabu
Posty: 1777
Rejestracja: 11-12-2016
Lokalizacja: Las niedaleko Pułtuska (to nie moja wina)
Podziękował: 217 razy
Podziękowano: 84 razy

Postautor: omcKrecik » 13 sty 2019, o 02:25

przemek pisze: [...] i co najgorsze, zajechaną przekładnię i zębatki. Jakoś się obraca [...]

Jaką przekładnię masz na myśli ? Napędu śmigła ? Tam raczej nie ma takiego wynalazku, to wygląda niegrożnie na uszkodzenie wskutek wepchnięcia śmigła (ocieranie), może też w wyniku traumatycznych przeżyć przesyłki.
Rozpruj to jak się da i zobacz, może to drobiazg.
Nie podejrzewajcie mnie o stronniczość, nie znam osób z tej transakcji.
Pozdrowionka od... Andrzeja
Nie umiem latać tak jak Wy, ale się uczę.
W ogóle ciągle się uczę. Wszystkiego, czasem od nowa...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15935
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 13 sty 2019, o 03:39

omcKrecik pisze:Nie podejrzewajcie mnie o stronniczość, nie znam osób z tej transakcji.


W żadnym razie.
Zawsze przyda sie chłody głos rozsądku z zewnątrz... Jednakowoż - jakoś nie wróżę tu sukcesu...
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19685
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 13 sty 2019, o 08:25

Jedno pytanie, czy na tym forum w ogóle znajdziemy łącznie wszystkich 1000 merytorycznych postów? ;)
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 13 sty 2019, o 09:52

wojtekr pisze:Przy okazji natchniony wpisem Przemka zadam pytanie koledze Luk w temacie ogłoszenia: "[S]Odbiornik Futaba R2008SB".

Odbiornik dotarł dzięki ale pisząc w ogłoszeniu NOWY co miałeś na myśli? Jak ma uwaloną jedną antenkę to nowy a jak obie to używany? A jak ma urwaną antenkę i urwany przycisk to jest nowy/używany czy używany/używany/nowy?

Jak się rozbierze to można pęsetką zwierać styki zamiast przyciskiem ale skoro jest nowy to jak go rozbiorę to czy nie stracę gwarancji?


Luk zaproponował zwrot więc ten temat zamknięty
Helikoptery
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3468
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 13 sty 2019, o 10:10

omcKrecik pisze:
przemek pisze: [...] i co najgorsze, zajechaną przekładnię i zębatki. Jakoś się obraca [...]

Jaką przekładnię masz na myśli ? Napędu śmigła ? Tam raczej nie ma takiego wynalazku, to wygląda niegrożnie na uszkodzenie wskutek wepchnięcia śmigła (ocieranie), może też w wyniku traumatycznych przeżyć przesyłki.

Miałem kiedyś taki modelik w rekach (Mini Cessna LX01191), i jest tam silniczek szczotkowy z przekładnią.
Coś takiego, jak na foto poniżej:

Obrazek
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
utopia
Stały bywalec...
Posty: 116
Rejestracja: 11-01-2012
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 8 razy

Postautor: utopia » 13 sty 2019, o 11:19

Kolega zaproponował zwrot kasy za dronika . Napisał mi też coś o wiadrze pomyj ..Niestety nie czuję sie winny. Mam za duzo lat na karku by zachowywać poprawność politczną tylko po to by świat byłmilszy. Narobiłem sie by uruchomić nadajnik .Temat zamknięty dla mnie.
Jedni twierdzą ze jestem hoojem inni przeciwnie że anioł . Wszyscy mają rację. Traktuję ludzi z wzajemnością. ;-)
Awatar użytkownika
omcKrecik
Maharadża Pendżabu
Posty: 1777
Rejestracja: 11-12-2016
Lokalizacja: Las niedaleko Pułtuska (to nie moja wina)
Podziękował: 217 razy
Podziękowano: 84 razy

Postautor: omcKrecik » 13 sty 2019, o 14:12

Artu pisze:
omcKrecik pisze:
przemek pisze: [...] i co najgorsze, zajechaną przekładnię i zębatki. Jakoś się obraca [...]

Jaką przekładnię masz na myśli ? Napędu śmigła ? Tam raczej nie ma takiego wynalazku, to wygląda niegrożnie na uszkodzenie wskutek wepchnięcia śmigła (ocieranie), może też w wyniku traumatycznych przeżyć przesyłki.

Miałem kiedyś taki modelik w rekach (Mini Cessna LX01191), i jest tam silniczek szczotkowy z przekładnią.
Coś takiego, jak na foto poniżej:

Obrazek

Miałem napisać, że 100% pewności nie mam...
Co więcej, mam podobne przekładnie z silniczkami, jeszcze czechosłowackiej produkcji. Może by coś podpasiło.
Ciekawe serwa tam widzę...
Pozdrowionka od... Andrzeja
Nie umiem latać tak jak Wy, ale się uczę.
W ogóle ciągle się uczę. Wszystkiego, czasem od nowa...
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3468
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 13 sty 2019, o 14:23

omcKrecik pisze:...Ciekawe serwa tam widzę...

Typowe w takich mikrusach ultra micro servo :thumb:
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
przemek
Elita forum...
Posty: 800
Rejestracja: 22-10-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 95 razy
Podziękowano: 90 razy

Postautor: przemek » 13 sty 2019, o 19:48

W tej cessnie jest jeszcze co innego, dokladnie takie ustrojstwo:
https://www.gimmik.net/Silnik_napedowy_z_przekladnia_Mini_Cessna_LX-1101_,o,15290.html
Zebatki podjechane, a główna kiwa się dodatkowo na boki, wystarczy minimalnie odchylić i przestaje zazębiać z jednym silnikiem. Stąd odgłos udarowej wiertarki po dodaniu gazu.
Kamsolik napisal do mnie chyba podobna wiadomosc, co do utopii, o wiadrze pomyj i zeby najpierw pisac do ludzi. Napisalem, dostalem "makabre" wiec sory.
Zaproponowal zwrot pieniedzy, ale juz troche za pozno. Wszystkie potrzebne czesci zamowilem, bo obiecalem mlodemu, ze to poleci.
Z mojej strony temat tez jest zamkniety.
Protos Mini i dlugo nic :)
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 13 sty 2019, o 19:55

Powstaje pytanie, kto teraz wyniesie to wiadro, bo troszku capi :)
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19685
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 13 sty 2019, o 20:03

Najlepiej jeśli to zrobi główny zainteresowany.

Wróć do „Zakupy nie tylko za waluty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości