Jaki model? Klasa 700

Mniej lub bardziej obiektywnie i subiektywne porównania różnych modeli.
nieznany_miroslaw

Postautor: nieznany_miroslaw » 5 sie 2015, o 23:30

utrinque pisze:Orczyki były w częściach do X7 które dostałem z modelem. To X7 z komisu u Krzyśka. Chyba latał nią wcześniej amaterek.

Oglądałem je i wyglądały OK podczas montażu. Wytrzymały 8 lotów.

Obrazek
Obrazek


Osobiście uważam, że to najlepsze orczyki na rynku. Bardzo sztywne podczas lotu a przy kretach (nawet przy przewróceniu module podczas autosa) łamią się . Radios24 latał na nich w Agile 7.2 a teraz w Chronosie i nigdy w locie nie pękły. Zawsze gdy łopaty dotknęły ziemi (dla pewności) zmieniałem wszystkie.
Na serwa powinny wchodzić z lekkim oporem. Do moich MKS'ów musiałem od spodu przypiłować 0.1mm bo tarły o serwo. Mimo to, przy ostatnim kretem Goblinem 700C jedno serwo nadaję do prawie na śmietnik - poszła zębatka na silniku :/
utrinque
Stały bywalec...
Posty: 121
Rejestracja: 05-05-2015
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 26 razy

Postautor: utrinque » 5 sie 2015, o 23:39

Miały "metal przy śrubach" o którym napisał Danielus? Nie zauważyłem żeby tam był jakiś metal?
utrinque
Stały bywalec...
Posty: 121
Rejestracja: 05-05-2015
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 26 razy

Postautor: utrinque » 6 sie 2015, o 01:02

Mentalista pisze:Utrinque, mam do Ciebie niedyskretne pytanie - czym się charakteryzują osoby, które nie rozpoczynają swojej kariery pisarskiej od "powitalni"? Zakradasz się tylnymi drzwiami (dział kupno/sprzedaż) i udajesz gospodarza. Nie wiem jak inni, ale ja lubię wiedzieć, z kim mam do czynienia. Proszę...


Autor wątku czyli Wojtek jest tu adminem niech zdecyduje. Czy mam się wynieść z Heliteam?

Wątki o których pisałem łatwo znaleźć w Google. Tam jest cała historia.

Warto zajrzeć do wątku Benji:
http://ww.epheli.pl/index.php?name=PNph ... ic&t=43138
Mentalista
Stały bywalec...
Posty: 101
Rejestracja: 20-03-2015
Podziękował: 7 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: Mentalista » 6 sie 2015, o 01:32

Nie wiem, czy Wojtek chce kogoś wyrzucać stąd, ale ja nie. Fajnie by było, gdyby kolega "skrobnął" kilka słów o sobie - tak jak zwykły "zjadacz" Lamy, czy innego vcośtam6axis-3axis. Nie każdy mieszka w Warszawie ;) Fora tematyczne cierpią na deficyt ciekawych i barwnych postaci, więc nie pozwól, żeby Miruuu musiał napisać: nadejszła wiepokomna chwila w dziejach forum, doczekaliśmy się trzeciego bana, a szczęśliwcem jest... :)
utrinque
Stały bywalec...
Posty: 121
Rejestracja: 05-05-2015
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 26 razy

Postautor: utrinque » 6 sie 2015, o 01:52

Piękne w forach dyskusyjnych jest to że Jazz i Kenobi skutecznie zniechęcili mnie do zakupu Goblina, a ja ich do Gartt'a/Assaulta.

Najlepiej trzymać się od takich miejsc jak forum z daleka.

Najlepsi piloci w Polsce odzywają się sporadycznie, albo wcale.
Ostatnio zmieniony 6 sie 2015, o 11:16 przez utrinque, łącznie zmieniany 1 raz.
Mentalista
Stały bywalec...
Posty: 101
Rejestracja: 20-03-2015
Podziękował: 7 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: Mentalista » 6 sie 2015, o 02:22

Wiem, wiem. Kenobi i Jazz do dziś nie mogą przeżyć, że zniechęciłeś ich do Gartta. Chodzą, kopią napotkane dzieci, i krzyczą: "Gdyby nie utrinque, to dawno miałbym wymarzonego Assaulta!".

Bierz się chłopie w garść i dziel się wiedzą. Tylko z umiarem, z umiarem ;)
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 6 sie 2015, o 08:31

Untrique , mnóstwo osób w rym wątku wypowiedziało się pozytywnie na temat goblina. Natomiast Ty zachowujesz się jak smarkacz który obraził sie na Jazza i Mnie więc dobrego ciastka nie zje. I bardzo dobrze że nie kupujesz goblina bo ci się spierniczy i bedzie to wina jakości goblina. Bo Ty takie właśnie wnioski wyciągasz. Mimo że co najmniej 2 osoby ostro latają na orczykach gaui x5, to tobie podczas spokojnego lotu strzelil. A ja ci mówię że skoro rozpieprzyłeś łopaty to na pewno wtedy poleciał orczyk. A powodem problemów w locie mogł być błąd w sztuce składania lub równie dobrze mogło być tanie serwo za 1/10 MKSa albo fubar bar trzepany za 1 dolara. I jak jesteś pewien że to orczyk na podstawie logów to pokaż nam te logi i wytłumacz, nie chowaj tej cennej wiedzy tylko dla siebie.

Właśnie fora cierpią z powodu takich ludzi jak ty. Bardzo mi przykro Untrique ale to Ty zostałeś wypierdolony z 3 (o ile nie więcej) forrum więc masz problem, który możesz naprawić robiąc coś ze sobą.

Może najwyższy czas żeby jednak modowie się wzieli za porządne wyczyszczenie forum u źródła, po co czyścić tematy co chwilę, wystarczy raz wywalić parę osób i będzie spokój.
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
utrinque
Stały bywalec...
Posty: 121
Rejestracja: 05-05-2015
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 26 razy

Postautor: utrinque » 6 sie 2015, o 11:34

Radios składa Chronosa z serwami KST:
Obrazek

W obu 800tach mam TGY 815 i 805, czyli rebrandowane KST HV BLS

W X5 miałem serwa RJX HV którym mniej ufam bo już dwa się spaliły w locie a jedno zachowuje się tak:

[youtu_be]http://youtu.be/M2wpImz0RLM[/youtu_be]

Jeśli ktoś myśli inaczej niź Kenobi to najlepsze rozwiązanie to wyrzucenie z forum. Wtedy szybko stanie się drugim epheli.

Mam kilka kompletów aluminiowych orczyków. Myślałem, że te plastikowe są od X7, a nie X5. Nie twierdzę że są złe.

Kenobi ile miałeś kretów dużymi heli w ciągu ostatniego roku? Ja o moich pisałem. Twoje modele są w 100% bezawaryjne? Widziałem jakąś zębatkę Goblina zjedzoną przez pinion, spalone regle itd...
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Fajnie, że śledziłeś moje wątki na Heligods. Nie tylko ten o Gartt'cie 800.

Ciekawe dlaczego Dunkan Bossion nie lata X7 z plastikowymi orczykami?
Obrazek

Post Dunkana:
http://www.helifreak.com/showpost.php?p ... ostcount=1

800ta benji z KST na ogonie:
[youtu_be]http://youtu.be/AyQ0qtW_wYY[/youtu_be]
Ostatnio zmieniony 6 sie 2015, o 14:19 przez utrinque, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
super_mario2
Elita forum...
Posty: 980
Rejestracja: 05-02-2011
Lokalizacja: Halinów
Podziękował: 53 razy
Podziękowano: 44 razy
Kontaktowanie:

Postautor: super_mario2 » 6 sie 2015, o 12:15

Ja tylko dorzucę, że jestem posiadaczem jednego z najstarszych goblinów 700 w Polsce i nadal lata ;)
Fakt nie latam bardzo dużo i bardzo ostro, ale modelem latali też moi znajomi, którzy wyciskali z niego 7-me poty.

Ze zmian eksploatacyjnych - raz wytarł się główny pasek napędu, zmieniłem też prewencyjnie zębatkę na ogonie i zębatkę z oneway (problem wieku dziecięcego).
Pozdrawiam Mariusz
Goblin 700, T-Rex 450 PRO V2 3GX, 600 ESP BeastX
E-flite MSR, FPVRaptor
Spektrum DX8, Phoenix RC
Awatar użytkownika
super_mario2
Elita forum...
Posty: 980
Rejestracja: 05-02-2011
Lokalizacja: Halinów
Podziękował: 53 razy
Podziękowano: 44 razy
Kontaktowanie:

Postautor: super_mario2 » 6 sie 2015, o 12:17

utrinque pisze:Orczyki były w częściach do X7 które dostałem z modelem. To X7 z komisu u Krzyśka. Chyba latał nią wcześniej amaterek.

Oglądałem je i wyglądały OK podczas montażu. Wytrzymały 8 lotów.

Obrazek
Obrazek

Zczytany log z Kbara potwierdza, że orczyk pęknął w locie, a nie po przyziemieniu. Straciłem kontrolę nad cykliką. Włączyłem holda. Po przyziemieniu łopata uderzyła w belkę ogonową.

Straty:
- łopaty 700 RJX
- belka ogonowa
- jedna podpora ogona
- jeden uchwyt łożyska wałka w belce (zamortyzował uderzenie i uratował wałek :) )
- nie pamiętam co z popychaczami głowicy FBL

- wałek TT minimalnie skrzywiony ale nie złamany

Nieuszkodzone:
- kabinka
- podwozie
- rama
- łopatki ogonowe
- wał i szpindel proste

Serwa będę jeszcze testował, ale wyglądają na nieuszkodzone.

Lądowałem już bez strat 800tą bez tego:
Obrazek
Wałek był z fazą z 6mm na 5mm. Przetrwał ponad rok zanim pękł. Wymieniłem na wałki 6mm Aligna i nowe huby we wszystkich klonach 700 i 800. Najtrudniejsze było znalezienie wirnika ogonowego który odleciał w nieznanym kierynku. Udało się :)

X5 bez tego:
Obrazek

450 PRO bez tego:
Obrazek

Czasem łopaty prostują się same. W X7 miałem pecha bo jedna chyba stanęła na sztorc i heli wszedł w szybkie piro. Włączenie holda NIE zatrzymało piro. Zamiast autosa pozostał mi "crash landing"

To był dziwny kret. Mogę się mylić co do przyczyn.



Patrzę na ten orczyk i moim zdaniem pękł po uderzeniu łopatą o ziemię.
Pozdrawiam Mariusz
Goblin 700, T-Rex 450 PRO V2 3GX, 600 ESP BeastX
E-flite MSR, FPVRaptor
Spektrum DX8, Phoenix RC
utrinque
Stały bywalec...
Posty: 121
Rejestracja: 05-05-2015
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 26 razy

Postautor: utrinque » 6 sie 2015, o 12:38

Cześć Mariusz.

Pamiętasz jak 600 EFL PRO kręciła "naleśniki"? ;)
Obrazek

Zastanawiam się tylko co czuli pierwsi nabywcy Goblina, kiedy wycofywano pierwszą wersję i cena spadła z $999 na $799 a potem na $599?:
Obrazek

To tu:
http://www.rc711.com/shop/sab-goblin-he ... 5_315.html

Gdy zobaczyłem tą cenę, przypomniała mi się sprawa marż:
http://www.epheli.pl/index.php?name=PNp ... ic&t=36789

super_mario2 pisze:Ze zmian eksploatacyjnych - raz wytarł się główny pasek napędu, zmieniłem też prewencyjnie zębatkę na ogonie i zębatkę z oneway (problem wieku dziecięcego).


Chyba nie jedyny...
Obrazek
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1829149

T-Rex 700 też miał sporo, ale modzi nie kasowali wątków:
http://www.helifreak.com/showthread.php?t=295533

Liczne problemy z Protosem Max z łopatami 800:
http://www.helifreak.com/showthread.php?t=635858

Obrazek

Tja... markowe modele.

Odnośnie kreta X7... ciekawostka: wszystkie snapy i popychacze cykliki są całe. Po krecie były na miejscu, żaden nie spadł z kulki.

Wypowiedź Jazz'a na temat Benji:
Obrazek

benji pisze:Z racji, że odrzucasz klony 700-et to wnioskuję, że latasz dobrze, agresywnie i intensywnie i nie rozbijasz modeli. W przeciwnym razie warto rozważyć tańsze modele.


Post z listopada 2013, Wojtek był kiedyś zadowolony z klona, ale tym raczej nie latał bardzo ostro:
wojtekr pisze:W moim przypadku sprawa jest bardziej skomplikowana bo mam klona 600N (AHF), w której nie pasują alignowe zębatki. Więc albo kupuje oryginały albo zmieniam skrzynkę i wtedy pasują alignowe.

Nie pasują tez alignowe wały, łożysko autorotacji. Nie wiem jeszcze jak belka i wał belki.

Natomiast helikopter jest fajny, tani i niesamowicie dobrze spasowany/wykonany:

Obrazek
Awatar użytkownika
Jazz
Lider forum...
Posty: 2960
Rejestracja: 02-10-2014
Lokalizacja: Ozarow mazowiecki
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 188 razy

Postautor: Jazz » 6 sie 2015, o 18:24

Wrzucasz cytaty nie majace zadnego zwiazku z watkiem , snujesz swoje opowiesci niczym schizofrenik.
O tym ze masz problem z komunikacja w necie swiadczy to co opisal Kenobi.
Jak cie spotkalem live pare razy to nie pieprzyles takich farmazonow jak w necie wiec moze zastanow sie czy warto wszedzie gdzie sie pojawisz robic sobie wrogow zamiast budowac dobre relacje , szczegolnie z osobami ktore pewnie spotkasz jeszcze.
Czy te wszystkie wojenki o te zabawki sa tego warte ? To tylko gadzety , i kazda zlotowka ma sluzyc rozrywce wydajacego wiec ciesz sie tym hobby i dziel sie sie radoscia z innymi .
utrinque
Stały bywalec...
Posty: 121
Rejestracja: 05-05-2015
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 26 razy

Postautor: utrinque » 6 sie 2015, o 18:37

Jazz masz rację. Lataliśmy przecież razem na Chudoby niedawno i w Wojcieszynie. Cenię Twoje umiejętności pilotowania samolotów i wiedzę bo dużo latasz. Latam Twoją X5, którą latał wcześniej Basler. Widziałeś jak lata 800ta. Byłeś zdziwiony, że tak długo lata na jednym pakiecie.

Jeśli przeczytasz wątek spokojnie od początku to zobaczysz, że nie atakuję nikogo personalnie, nie obrażam.

Na epheli rządzi sebul, zyjek, a nie Michał... po nocach obrzucają mięsem, w dzień aniołki. Rano zamiatają pod dywan. Przenoszą wątki, edytują cudze posty, kasują. Wiemy co tam teraz jest...

Byłem moderatorem na epheli. Byłem obrażany i wyśmiewany.

Nie spotkałem się z gorącym przyjęciem na Heliteam.

Mi zależy na wymianie opinii. Nie musimy się przy tym zgadzać, ale też nie musimy opluwać, wyzywać.
Awatar użytkownika
Jazz
Lider forum...
Posty: 2960
Rejestracja: 02-10-2014
Lokalizacja: Ozarow mazowiecki
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 188 razy

Postautor: Jazz » 6 sie 2015, o 19:03

Wg mnie wystarczy pamietac zeby pisac o swoich doswiadczeniach , nie forsowac tezy o swojej nieomylnosci szukajac na jej poparcie dowodow w necie.
Modele spadaja , najlepszym najgorszym pilotom i moze poza tymi zawodowymi zawsze to przykre momenty.
Ale konpensuje je to ze sa inni ktorzy przezywaja to samo i warto budowac z nimi relacje dzieki ktorym otrzymujemy cos bezcennego - przyjaciol z ktorymi spedzamy czas na robieniu tego co lubimy , czasem spedzamy wspolnie czas takze poza lotniskiem.
Nie sa to ludzie doskonali ale wez pod uwage ze nie mozesz byc wybredny - malo ludzi w to sie bawi jak do tego wezmiesz tych ktorzy odwiedzaja te same miejsca to ilu zostanie ? :-)
Potraktuj relacje z nimi priorytetowo a zaden model nie da ci tyle radosci co wspolnie spedzony czas , telefony od kumpli ktorych interesuje czy bedziesz etc.
Dla mnie najwieksza frajda w weekend jest informacja ze bedzie na polu sporo kumpli z ktorymi spedze milo czas bez spinania sie :-)
Zapomnij co bylo i wyciagnij wnioski a zobaczysz ze warto.
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 6 sie 2015, o 19:06

Panowie, wątek jest o sprzęcie a nie waszych wzajemnych relacjach. Uważam, że moglibyście sobie darować wycieczki osobiste zwłaszcza, że zaczynacie używać obelg i wyzwisk. Jest tu taki link do wątku na EP gdzie bluzgi latają jak płatki róż. Nie chcę tego ani w tym wątku ani na tym forum.

Od tej pory będziemy moderowali tematy osobiste, obraźliwe i nie związane z rozwiązaniami technicznymi.
Helikoptery
utrinque
Stały bywalec...
Posty: 121
Rejestracja: 05-05-2015
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 26 razy

Postautor: utrinque » 6 sie 2015, o 19:17

Na Chudoby mam wielu znajomych. Latamy w dzień i w nocy.

Kiedyś siedzieliśmy przy ognisku do rana. Latałem X5 przed wschodem słońca, w gęstej mgle gdy inni jeszcze spali. Tu kilka zdjęć:
http://www.heligods.com/threads/gartt-g ... 798/page-6

Danielus uczył mnie latać.

Od Krzyśka ciągle coś kupuję i ostatnio pokazywał mi pasek w ogonie gassera.
Ostatnio zmieniony 8 sie 2015, o 08:35 przez utrinque, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 6 sie 2015, o 19:21

Tak jak powiedział Wojtek, kończymy na tym osobiste wycieczki nie mające związku z tym wątkiem.
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 6 sie 2015, o 19:34

Co do modelu AHF to teraz jak o tym myślę, to dochodze do wniosku, że to taki model markowy tylko słabej marki. Z 600N ma niewiele wspólbnego, tam prawei każda część miała minimalnie inny wymiar, żeby niepasowała od Align'a.

Ale sam model jak pisałem fajny i dobrze wykonany.

Co do tematu 700 to podejrzewałem, że Goblin jest bardzo dobrą konstrukcją nie spodziewałem się, że zostaną skrytykowane Mikado, Kasama etc. Podejrzewam, że Gartt też jest ok ale jako rozwiązanie trochę budżetowe. A ja szukam bardziej rozwiązania bezkompromisowego.

Może powinienem zatytułować ten wątek jako "Bezkompromisowa 700, jaka?" Trochę o to mi chodziło. Ale w sumie dzięki temu został poruszony cały przekrój przez marki i modele w tej klasie.

Utrinque, wymieniłeś paręnaście marek modeli a w tym wątku pojawiły się dyskusje, opinie tylko na temta: Gaui, Align, Gartt, Mikado, Kasama, Sab.

Czy inne marki nie są topowo-markowe czy po prostu niepopularne w polsce?
Helikoptery
utrinque
Stały bywalec...
Posty: 121
Rejestracja: 05-05-2015
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 26 razy

Postautor: utrinque » 6 sie 2015, o 19:49

Zauważyłem pewne mody.
- moda na zabudowane belki (wcześniej były w budach F3C, ale po pokazaniu się Goblina inni zaczęli zabudowywać ogony, co jest trochę komiczne)
- moda na monoblock (Goblin, Avant Mostro, częściowo Protos Max)
- moda na mocne setupy (potężne zębatki, paski, mocne ramy)

Teraz pytanie, czy modele bez tych cech mają rację bytu?

Sukcesy T-Rexa na zawodach w tym roku dają do myślenia. 4 pierwsze miejsca. T-Rex nie ma monobloku, przeniesienie napędu nie powala, osłona belki... kwestia gustu.

Dunkan zrobił furorę latając Gaui, które też nie mają monobloku i w dodatku wybrał wcale nie najmocniejszy silnik Scorpiona. Co ciekawe Kyle Stacy też lata z silnikiem Scorpion 4525-520 Ultimate w tym video:
[youtu_be]http://youtu.be/Mh_8TyKFI0Q[/youtu_be]
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 6 sie 2015, o 19:55

wojtekr pisze:Czy inne marki nie są topowo-markowe czy po prostu niepopularne w polsce?
A widziałeś aby ktoś pisał o innych markach na naszych forach?
Są mało popularne, nie ma sprzedawców, cześci na miejscu brak.
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe

Wróć do „Heli-Ring”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości