Jaki model? Łopaty 430-500mm

Mniej lub bardziej obiektywnie i subiektywne porównania różnych modeli.
Awatar użytkownika
Kula
Elita forum...
Posty: 1468
Rejestracja: 04-01-2013
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Podziękował: 55 razy
Podziękowano: 148 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Kula » 3 lut 2016, o 18:53

Jazz pisze:Kurde te Logo wygląda całkiem fajnie, pod łopaty 470mm może być niezłe.


Logo zawsze miało bardzo dobra jakość i proste, ale przemyślane i trwałe modele.
Macałem Logo 800 kolegi Jarko i bardzo mi się podobał, a 490 XXtreme jest takim zmniejszonym Logo 800.
"Każden jeden musi se czasem polatać..." (Złomek-Auta)

Graupner HOTT
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 3 lut 2016, o 19:37

Ja natomiast zastanawiam sie...
A tak wlasciwie to dlaczego w ogole chcesz inny model?
Masz Goblina - z tym za wiele nie zrobisz. Goblin jaki jest kazdy widzi.
Ale masz tez Protosa. Jak sam mowisz, lata fenomenalnie.
Chcesz modelu ktory bedzie latal jeszcze fenomenalniej?
Bo jesli tak to OK - i nic wiecej niestety nie doradze.
Ale jesli nie, jelsi chcesz poprostu cos zmienic, zeby zmienic, no to zasadniczo tak:
Nie zmieniamy mechaniki modelu bo jest dobra.
Goblina juz mamy, wiec do ewentualnej zmiany pozostaje ... kabinka w Protosie!
Przetrzep net w poszukiwaniu jakichs ladnych customowych kabinek w rozmiarze 500 i takich co by pasowaly na Protosa 500.
..
No bo jesli chodzi o wyglad - ja, jako profan Protosow latajacy Protosami z kabinkami od T-Rexow wiem lepiej niz ktokolwiek inny, ze kabinka robi calego helika.
Nawet Ci co wiedza ze mam Protosy, patrza na moje heliki i mowia "T-Rex".
Nie ma zmiluj.
Reszta sie nie liczy. Kazdy helik wyglada tak samo.
CZarna rama - jednolita mechaniczna gula, dluga prosta rura w dupie, duzy wiatrak na gorze i maly na koncu rurki.
Koniec! Czesc piesni!
A w zaleznosci od tego jaka kabinke na to zalozysz, bedziesz mial z-wygaldu-T-rexa, z-wygladu-Lynksa (nie ma takiego helikoptera, ale mimo to go masz), z-wygladu-Protosa, z-wygladu-Gauke... W dodatku w kazdym wypadku fenomenalnie i przewaznie zaskakujaca cicho latającą.
:dk:

Wiem, ze troche pierdole glupoty, ale sam sie nad tym ostatnio zastanawialem i doszedlem do wniosku ze nie ma sensu niczego zmieniac, a jak juz bede mocno chcial cos zmienic to zaczne latac w oryginalnych kabinkach MSH, ktore mam caly czas pochowane w pudelkach nowki sztuki nie tkniete zebem zadnego podziemnego skurwiela.
:)

Wiec pod pewnym wzgledem w tym sezonie byc moze w koncu znowu zaczne latac prawdziwym modelem moich marzen, czyli Protosem.
:)
Awatar użytkownika
Kula
Elita forum...
Posty: 1468
Rejestracja: 04-01-2013
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Podziękował: 55 razy
Podziękowano: 148 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Kula » 3 lut 2016, o 21:11

Po co ja w ogóle o tym myślę? Powiem tak... bo jest kur... wiejąco jak cholera i deszczowo i zamiast latać to człowiekowi się w dupie przewraca i zastanawia się co by było gdyby...
I tak patrząc po tym całym rynku śmiglakowym, dochodzę do wniosku że nie ma nic takiego co bym rzeczywiście chciał kupić.

Muszę ci przyznać rację Aikus, że nie miałem nigdy tak dobrze latającego modelu jak Protos na łopatach 470. teraz ma jeszcze serwa MKS, więc jest podwójnie fajny...

Moje przemyślenia doprowadziły do tego, że właśnie zmieniłem zębatkę w Goblinie na 20T (na 18T były niskie obroty), Goblin ma nowiutki silnik mistrza Danielusa i zobaczę jak mi sie nim będzie latało.

Ale to Logo 480 sobie pooglądam, przynajmniej w necie ;)
"Każden jeden musi se czasem polatać..." (Złomek-Auta)

Graupner HOTT
Awatar użytkownika
lenu
Lider forum...
Posty: 2168
Rejestracja: 13-10-2014
Lokalizacja: Janki - niedługo Wolica :D
Podziękował: 21 razy
Podziękowano: 98 razy

Postautor: lenu » 3 lut 2016, o 22:18

Co do compassa to masz Atom 550 wg specyfikacji Rotor Blades: 515 - 560mm czyli łopaty od Goblina 520 byś wstawił :P ale to znowu by mogło być tak jak Gaui x3 na łopatach 325 :P
Mi sam pomysł się podoba bo przynajmniej będzie okazja zobaczyć inny model niż mają wszyscy i będzie okazja do porównania no i nie za moje złotówki :P
Pozdrawiam, Artur
Goblin 500 / Gaui X3 / w planie 20letnim dużo dużo więcej / DX8

Wróć do „Heli-Ring”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron