Jaki model? Klasa 300-450

Mniej lub bardziej obiektywnie i subiektywne porównania różnych modeli.
PePeZBA

Postautor: PePeZBA » 23 lut 2016, o 16:22

Hej. Po kilku latach chciałbym powrócić do hobby i przeszperałem uważnie rynek i modele, które przypadły mi do gustu.
Kiedyś gdy zaczynałem w 2007 roku i przez kolejne lata każdy polecał align 450 'do porzygu'. Nie ważne jak temat na forum się zaczął przez nowego użytkownika to i tak w efekcie każdy pisał "align" i to mnie mocno zniechęciło do tej marki. Ciągle align, align, align. Okej - może i mają dobre modele i części w odpowiedniej cenie, ale czy to jedyna droga?

A więc mam na celowniku kilka modeli i nadal nie wiem, który był by najodpowiedniejszy...

Blade 450X RTF z dobra aparaturą DX6i w najlepszej cenie jaką gdziekolwiek widziałem (nawet lepsza cena niż w sklepach USA, które solidnie przekopałem)
http://germanrc.pl/pl/p/Blade-450-X-Hel ... ode-2/6959

Blade 300CFX w wersji BNF, do którego dokupił bym oczywiście DX6i - dziś znalazłem tą złotą ofertę za 280 euro w niemieckim w sklepie. To również rekordowa cena gdyż zawsze w sklepach polskich jak i zagranicznych w tym USA cena oscyluje w okolicach 1600-1800, a tutaj = 1200zł około (przesyłka 17 euro chyba)
http://www.modellbau-berlinski.de/Shop/ ... H4650.aspx

CopterX 450 BA DFC - to kolejny model na mojej liście. Słyszałem o nim dobre opinie zarówno na polskim forum i sporo na zagranicznych. Mówią, że jest znacznie lepiej wykonany niż CopterX 450 "nie" BA dlatego też również biorę go pod uwagę
http://copterx.pl/index.php/produkt/cop ... 2-4ghz-rtf

Align 450 DFC Plus - No i chcąc nie chcąc również musiałem go wziąć pod uwagę
http://rcforever.pl/product-pol-2177-He ... -MRS-.html

Czy każdy musi latać tymi t-rexami?
Awatar użytkownika
lenu
Lider forum...
Posty: 2168
Rejestracja: 13-10-2014
Lokalizacja: Janki - niedługo Wolica :D
Podziękował: 21 razy
Podziękowano: 98 razy

Postautor: lenu » 23 lut 2016, o 16:51

To jeszcze protos mini, gaui x3, oxy3
Pozdrawiam, Artur
Goblin 500 / Gaui X3 / w planie 20letnim dużo dużo więcej / DX8
Awatar użytkownika
Jazz
Lider forum...
Posty: 2960
Rejestracja: 02-10-2014
Lokalizacja: Ozarow mazowiecki
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 188 razy

Postautor: Jazz » 23 lut 2016, o 18:05

Zacznij od powitalni na forum.
Na epheli 37 postów juz jest w twoim wątku, więc coś nie co juz Ci tam koledzy napisali, i nic nowego sie raczej nie dowiesz.
Blady maja bardzo drogie czesci, sa niszowymi modelami i malo kto nimi lata, nie patrz na cene tylko samego modelu, bo to jednorazowy koszt.
Nie wiem gdzie mieszkasz, ale najlepiej wybrac cos na poczatek co ma ktos z znajomych, bedzie Ci latwiej z ustawieniami, naprawami i dostepem do czesci.

Copterx bym olał bo to syf, Align jest ok.
Najlepiej kupic cos z nowoczesniejszych modeli czyli to co powyzej podal kolega.
A jak niewiele umiesz, to kup malucha - Hisky HCP100S i to najlepszy wybor.
Na tym modelu mozna tanio i komfortowo sie wszystkiego nauczyc i jak kupisz cos wiekszego nadal bedziesz mialz niego frajde i pozytek.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 23 lut 2016, o 18:53

Czesc, czy moglbys uzupelnic profil (awatar i lokalizacja)?
Awatar użytkownika
Jazz
Lider forum...
Posty: 2960
Rejestracja: 02-10-2014
Lokalizacja: Ozarow mazowiecki
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 188 razy

Postautor: Jazz » 23 lut 2016, o 19:10

Skoro uważasz że podane marki są ciężko dostepne, to zamiast szukać ofert na blade z całego świata rozejrzyj się jakie sklepy działają w Polsce.
Nie masz ani kasy (sam to napisałeś) , ani umiejętności aby latać 6 kanałową 450 tką , więc najlepszą opcja jest :

http://www.banggood.com/Hisky-HCP100S-6 ... 63645.html

Czyli 6 kanałowy , mały model w komplecie z radiem , którym można latać wszystko co latają duze modele.

Ale jak znam życie będziesz pisał te same farmazony tak długo aż sam siebie przekonasz że najlepiej kupić blade , więc nie trać czasu na pytanie się o to samo na kolejnych forach tylko go kup, poleć (bo przecież to RFT a modelu normalnego sam nie złożysz) , rozjeb i wtedy może zrozumiesz.
Może.
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 23 lut 2016, o 19:53

Jak by nie patrzył, kryterium ekonomiczne spełniają tylko klony Aligna, przynajmniej w fazie nauki. Ich popularność nie wzięła się znikąd. Później, w miarę wzrostu skilla, cena kita i części lepszych modeli rozkłada się szerzej w czasie, więc wystarczy przeboleć tylko pierwszy ich zakup.
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
Ravp66
Stały bywalec...
Posty: 211
Rejestracja: 28-12-2014
Lokalizacja: Zabrze
Podziękował: 13 razy
Podziękowano: 16 razy

Postautor: Ravp66 » 23 lut 2016, o 20:40

PePeZBA - Przeczytaj jeszcze raz post Jazz'a. I potem jeszcze raz.
Jego post tylko mogę uzupełnić o symek. I godziny spędzone przy nim.

Na sam początek, jak napisał Jazz, polecam małe 6 kanałowce. Są idealne do uczenia (mały koszt, duże postępy w nauce latania).

A co do t-rexa, to dalej jest popularnym śmiglakiem. Dużo klonów np. Tarot, Alzrc. Jeszce są:
- gaui x3;
- oxy 3,
- jr propo,
- goblin 380,
- KDS
- Tarot i Alzrc - o których wcześniej pisałem
- TWÓJ BLADE.
- i pewnie kilka jeszcze innych, o których nie pisałem.

Blade, to mimo wszystko chyba najdroższa wersja. Popatrz po sklepach:
- jakie modele sprzedają (a kilka sklepów u Nas jest),
- ile kosztują części,
- czy są dostępne od ręki,
- jak skomplikowana jest naprawa i ustawienia,
- jakie mają mankamenty (np. wieku dziecięcego i nie tylko),
- ilu modelarzy je posiada lub posiadało,
a potem
- ile czasu trzeba spędzić żeby (na symku i w realu) zacząć latać.

Po moich doświadczeniach:
1. zakup aparatury
2. zakup symka
3. próby na symku (mimo, że są nudne i upierdliwe)
4. jak Ci się spodoba, kupno małego 6 kanałowca i nauka, nauka, nauka, nauka.
5. a potem to już będzie lepiej.

Najważniejsze - pamiętaj - zabawa heli nigdy nie będzie tania - I NIE JEST TANIA

powodzenia
Futaba
Trochę śmiglaków, samolot i szybowiece.

pozdrawiam
Rafał

Wróć do „Heli-Ring”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości