Jaki model - rozważania luźne

Mniej lub bardziej obiektywnie i subiektywne porównania różnych modeli.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 30 maja 2016, o 19:42

A to nie jest troche tak, że ten model po prostu gryzie sie z Twoim stylem latania?
Awatar użytkownika
Jazz
Lider forum...
Posty: 2960
Rejestracja: 02-10-2014
Lokalizacja: Ozarow mazowiecki
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 188 razy

Postautor: Jazz » 30 maja 2016, o 19:51

G650 tez moge polatac delikatniej i nie traci nic z swoich zalet.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 30 maja 2016, o 21:26

Ale Goblinem trudniej jest latac miekko plynnie i delikatnie. Zawsze pozostaje wrazenie sztywnosci o robotycznosci.
Ja w moim Goblinie ustawilem nawet mniejsze gainy na cyklice niz zalecane zeby go zmiekczyc, bo Agility doszedlem juz do maksa... I dalej jest taki raczej sztywny.
Mi sie wlasnie podoba jak lataja Protosy.
To juz jest niestety, albo stety kwestia dopasowania modelu do stylu i preferencji latania.
ZAsadniczo to powinienem sie kiedy przeleciec ktoryms Maxem... Bo to jest doswiadczenie ktorego mi brakuje.
Moze Kruku mi da... :>
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 30 maja 2016, o 22:13

Dobra kompletnie powaliłem- Pawczu zważył i +-100g jest 5800- czyli cięższy od Twojego
Helikoptery
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 30 maja 2016, o 22:25

Wydzieliłem wątek z giełdy bo wojtek mi kazał.
Awatar użytkownika
telemaniak
Elita forum...
Posty: 734
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 44 razy
Podziękowano: 72 razy

Postautor: telemaniak » 31 maja 2016, o 07:15

aikus pisze:Ale Goblinem trudniej jest latac miekko plynnie i delikatnie. Zawsze pozostaje wrazenie sztywnosci o robotycznosci.


Ja nie wiem czy to nie czasem zasługa jego węglowej belki. Jest ona "optycznie" bardzo masywna i jako całość z resztą bryły helika eksponuje wszelkie niedoskonałe (czyt. nie miękkie i płynne) ruchy. Odbiera tę lekkość i grację przy soft 3D którą znamy z innych helików.
JR XG8, GAUI X5, GAUI255, MX3 > facebook.com/tufframes
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 31 maja 2016, o 09:05

Goblin w ogole jest i optycznie inny niz kazdy inny helik i geometrycznie tak samo.
Kula to dobrze okreslil kiedys w rowmowie na polu, ze Goblin obraca sie w troche innych osiach niz inne modele.
Wydaje mi sie, ze wszystko sprowadza sie do po pierwsze polozenia srodka ciezkosci wzgledem plaszczyzny wirnika, a po drugie, do w ogole rozmieszczenia masy w bryle helika.
Bo sztywnosc konstrukcji... No ja nie wiem, ona owszem ma jakies tam znaczenie, ale chyba nie dziala tak jak mi sie poczatkowo wydawalo.
Protosy maja zdecydowanie sztywniejsza konstrukcje niz T-Rexy, a gdybym mial wskazac ktory helik lata bardziej jak Goblin to bym powiedzial, ze T-Rex z glowica DFC.

Anyway, tak jak na poczatku mi sie wydawalo, ze Goblin jest Helikopterem moich marzen i w ogole jest najpiekniejszy i najwspanialszy i w ogole bezkompromisowy i ach i och, tak od czasu kiedy Go mam, coraz bardziej stwierdzam, ze to nie to.
Rozwazalem przez chwile ze moze ten rozmiar mnie jednak przerasta, nawet bylem blisko zamiany na mniejszy, ale to nadal nie to.
Do tego dochodzi fakt, ze moim czysto subiektywnym zdaniem, im nowszy Goblin tym brzydszy.
Tak naprawde mega ladne byly tylko pierwsze Gobliny 700.
No a 380 to juz takie brzydactwo, ze masakra... i coraz bardziej sklaniam sie ku opinii, ze najfajniejsze heliki to te klasyczne ze sportowa kabinka i zwykla rura ogonowa.
Bo Goblin mial byc taka sama w sobie troceh makietą... no ale i co z tego, skoro kompletnie nie lata jak makieta? Albo inaczej: Inne heliki lataja bardziej niz on jak makieta...

Oczywiscie to sa tylko moje subiektywne odczucia i przemyslenia. Byc moze rzeczywiscie jest tak, ze to jest tylko moje wrazenie powodowane przez ta belke, tym nie mniej - tak wlasnie ja to widze...
Awatar użytkownika
Kowal
Lider forum...
Posty: 2896
Rejestracja: 18-01-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 208 razy
Podziękowano: 254 razy

Postautor: Kowal » 31 maja 2016, o 13:37

Mi osobiście Goblin się nie podoba, wygląda jak kloc. Lata też ociężale, nie ma gracji i finezji, bez względu na to kto nim lata. Być może nie został do tego pomyślany i ma latać tylko takis syf jaki lata Tarik, czy mix czegoś, nie wiem. Chociaż na przykład do stylu latania Psychola pasuje idealnia, jeden Psychol z drugim psycholem :-p. Tak jak Aikus jestem zdania, że te klasyczne heliki jakoś normalnie i milej dla oka wyglądają.
Z lotniczymi pozdrowieniami,
Piotrek "Kowal" Kowalski
Awatar użytkownika
Jazz
Lider forum...
Posty: 2960
Rejestracja: 02-10-2014
Lokalizacja: Ozarow mazowiecki
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 188 razy

Postautor: Jazz » 31 maja 2016, o 13:48

Jesli cos lata ocieżale , to znaczy że ma zly stosunek mocy do masy, ewentualnie ustawilismy za niskie obroty (co w zasadzie sprowadza sie do tego samego)
To co lata tareq czy psychol udowadnia ze ten model moze miec bardzo dobry stosunek mocy do masy, a gracja i finezja nie ma nic wspolnego z modelem, a tylko z stylem pilota i ewentualnie konfiguracja pod siebie fbl-a etc.
Nie pisalbym tez ze ktos lata syf, bo kazdy lata to co chce i lubi, i rozumujac w ten sposob zawsze bedzie ktos kto tak samo oceni tez to co ty latasz, a nie wiem czy to byloby fajne.

Z teza ze cos dla ciebie wyglada milej nie ma co polemizowac, jeden woli jak model wyglada tak, inny inaczej.

Wracajac do protosa max v2 - 5800 rtf to bardzo duzo, zeby to skompensowac trzeba by naprawdy mocny setup.
Nie wiadomo tylko czy by sie nie rozleciał, bo z jakoscia msh jest to wysoce prawdopodobne.
Awatar użytkownika
Kowal
Lider forum...
Posty: 2896
Rejestracja: 18-01-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 208 razy
Podziękowano: 254 razy

Postautor: Kowal » 31 maja 2016, o 13:59

Dlatego piszę, dla mnie Tariq lata syfiaście. A Gobli przez swój wygląd może być szybki, ale wygląda jak wygląda.
Z lotniczymi pozdrowieniami,
Piotrek "Kowal" Kowalski
Awatar użytkownika
Kula
Elita forum...
Posty: 1468
Rejestracja: 04-01-2013
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Podziękował: 55 razy
Podziękowano: 148 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Kula » 31 maja 2016, o 14:06

Jazz pisze:
Wracajac do protosa max v2 - 5800 rtf to bardzo duzo, zeby to skompensowac trzeba by naprawdy mocny setup.
Nie wiadomo tylko czy by sie nie rozleciał, bo z jakoscia msh jest to wysoce prawdopodobne.


Widziałem jak Protosem MAX V2 lata Jarko (znany kat modeli) i nic nie odpadło... póki co.
Jarek ma baaaardzo mocny setup. Silnik jak od pralki (o taki: http://www.fast-lad.co.uk/store/product ... s_id=33518 )
regiel 160A Hobbywing, pakiety gens 5000 65C. Na wirniku chyba ze 2300 obrotów i to była masakra :approve:
Sam jestem ciekawy ile lotów wytrzyma ten model. Będzie można zobaczyć i pogadać w Wincentowie

A co do Goblina, to jednym jego charakter pasuje, innym nie. Ja nie pokochałem Goblina o czym świadczy choćby ilość lotów. Mam go ponad 2 lata i ma jakieś 350-400 lotów. Logo 550 przez 3 miesiące ma ponad 400.
"Każden jeden musi se czasem polatać..." (Złomek-Auta)

Graupner HOTT
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 31 maja 2016, o 14:11

Jazz pisze:Jesli cos lata ocieżale , to znaczy że ma zly stosunek mocy do masy, ewentualnie ustawilismy za niskie obroty (co w zasadzie sprowadza sie do tego samego).

Nie do końca. Nawet mając bardzo dobry stosunek mocy do masy pozostaje wrażenie mocniejszego przyciągania do ziemi w sytuacji gdy model poozostaje z płaszczyzną wirnika prostopadle do ziemi, np. w powolnym krótkim tictocku.
Pomimo, że w G380 nie brakuje mi mocy to ta waga na paczątku bardzo mi przeszkadzała. Teraz się do niej przyzwyczaiłem, ale i tak zaczynam tęsknić za lekkim modelem.
Awatar użytkownika
Kowal
Lider forum...
Posty: 2896
Rejestracja: 18-01-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 208 razy
Podziękowano: 254 razy

Postautor: Kowal » 31 maja 2016, o 14:14

Tak szczerze mówiąc, to ja nad swoją wagą muszę pomyślec.......:-/. Mirkowi się nie podobam.
Z lotniczymi pozdrowieniami,
Piotrek "Kowal" Kowalski
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 31 maja 2016, o 14:35

Kowal pisze:Dlatego piszę, dla mnie Tariq lata syfiaście. A Gobli przez swój wygląd może być szybki, ale wygląda jak wygląda.


Mi sie tez nie podoba latanie Tareqa.
Oczywiscie pelny szacun i czapki z glow za skilla, ale jedno to skill a drugie to styl.
Mozna sie klocic kto ma wiekszego skilla, Tareq Alsaadi czy Dunkan Bossion, ale na latanie Dunkana moge patrzec godzinami a jak patzre na latanie Tareqa to tak raczej spogladam z niecierpliwoscia na pasek postepu ile jeszcze zostalo...
Awatar użytkownika
Kowal
Lider forum...
Posty: 2896
Rejestracja: 18-01-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 208 razy
Podziękowano: 254 razy

Postautor: Kowal » 31 maja 2016, o 14:38

Skilla to ma pan Henio - nie pracuje, nie dostaje zasiłku, a chodzi pijany 30 dni pod rząd....
Z lotniczymi pozdrowieniami,
Piotrek "Kowal" Kowalski
Awatar użytkownika
msheli
Elita forum...
Posty: 1490
Rejestracja: 16-05-2015
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Podziękował: 110 razy
Podziękowano: 73 razy

Postautor: msheli » 31 maja 2016, o 14:40

aikus pisze:
Mi sie tez nie podoba latanie Tareqa.
Oczywiscie pelny szacun i czapki z glow za skilla, ale jedno to skill a drugie to styl.
Mozna sie klocic kto ma wiekszego skilla, Tareq Alsaadi czy Dunkan Bossion, ale na latanie Dunkana moge patrzec godzinami a jak patzre na latanie Tareqa to tak raczej spogladam z niecierpliwoscia na pasek postepu ile jeszcze zostalo...



Masz rację co do latania tareq, każdy jego lot wygląda praktycznie tak samo, tylko model się zmienia.
XLPower 550 / Goosky S2

Moje loty....
https://www.youtube.com/@wojciechdum75/videos
Awatar użytkownika
Jazz
Lider forum...
Posty: 2960
Rejestracja: 02-10-2014
Lokalizacja: Ozarow mazowiecki
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 188 razy

Postautor: Jazz » 31 maja 2016, o 14:41

ciezko polemizowac z "wrażeniami" - każdy może miec je inne.
Jak się zalozy slaby silnik, slabe serwa i relatywnie niskie obroty / katy - to model moze robic inne wrazenie niz w innym przypadku.

Mam takei same zdanie jak Ty Aikus co do Tareq.
Nie podchodzi mi to co on robi, ale nie ma to nic wspolnego z modelem - czym nei leci, robi dokladnie to samo :-)
Awatar użytkownika
telemaniak
Elita forum...
Posty: 734
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 44 razy
Podziękowano: 72 razy

Postautor: telemaniak » 31 maja 2016, o 16:07

Tareq bardzo popsuł się od czasu gdy zrobił przesiadkę na FBL. Dawniej kiedy latał na pręcie jego loty były imho bardzo przyzwoite...



Tyle że tutaj nie lata Goblinem więc z automatu 5 punktów do gracji :P
I kolejne 5 za spalinę ;)
JR XG8, GAUI X5, GAUI255, MX3 > facebook.com/tufframes
Awatar użytkownika
Kula
Elita forum...
Posty: 1468
Rejestracja: 04-01-2013
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Podziękował: 55 razy
Podziękowano: 148 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Kula » 31 maja 2016, o 18:12

aikus pisze: jedno to skill a drugie to styl.


Święte słowa !!! :approve: :piwo2:

Mam takie samo wrażenie. Ja ostatnio mam fazę na Mirko Cesenę, szczególnie jak lata na low RPM :thumb:
"Każden jeden musi se czasem polatać..." (Złomek-Auta)

Graupner HOTT
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 31 maja 2016, o 18:36

A ja raczej inaczej to widzę, fajny precyzyjny lot bez szału, emerytom się na pewno podoba bo cokolwiek szybciej i ostrzej czy bardziej skomplikowanie to zazdrość ich bierze :-)
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe

Wróć do „Heli-Ring”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości