"Kierunek" serwa

Gdy je o coś prosisz, wzruszają ramionami...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 29 wrz 2015, o 18:16

Gajos pisze:[...]Więc czasami skracam do śmiesznych cytatów, które przecież wszyscy znają, a szybko wskazują miejsce, w którym przestaliśmy się rozumieć.


GOWNO PRAWDA.
Twoje tak zwane smieszne cytaty znasz Ty.
I smiesza Ciebie.
I Ty je rozumiesz.
Na forum wprowadzaja zamet i nieporozumienie.

A ponizej przyklad jasnosci Twoich wypowidzi w ktorych nie poslugujesz sie cytatami.


Gajos pisze:"Czy możesz mi powiedzieć na członek męski mi las?" Tfu, Brain albo ZYX...


Gajos pisze:[...] a na przykład Ty zaczynasz coś o ZYX-sie.


Gajos pisze:[...]
W odbiorniku/FBLu/combo nie da się przestawić nic (najwyżej wpisać inny firmware).



Gajos pisze:Przecież mam ZYXa.




No blać JASNA MAC!
Wszystko z a j e b i s c i e jasne jak na Sloncu.
Sorry!
Ja sie zdenerwowalem.
Gajos

Postautor: Gajos » 29 wrz 2015, o 18:17

P.S. ZYX idzie do Tarota. W Walkerze zaraz Mirek zobaczysz:
aikus pisze:...
Łatwo powiedzieć z pozycji, kiedy się przyjdzie po dwóch dniach i już wszystko wie. Ja tego nie wiedziałem, że w Walkerze nie mogę poprzestawiać rewersami. To zrozumiałem w trakcie rozmów na końcu drugiej strony. To są oryginalne serwa od tej Walkery, ale wymieniłem im silniczki, trochę zmodyfikowałem, żeby były bardziej niezawodne. Po ich zamontowaniu na modelu, uruchomiłem jednocześnie ZYXa pod Eclipse. Sam, bo pomocy serio znikąd. Wyobraź sobie ile to trwało, skoro ZYXa miałem po raz pierwszy w życiu w rękach. Jest gdzieś wątek, w którym błagałem o litość, może się natkniesz. Dwa dni temu zamontowałem z powrotem oryginalne kombo i za Chiny nie mogłem poustawiać, nie miałem pojęcia dlaczego. Przyszedłem, zacząłem pytać. Popatrz na daty i godziny Marek. Przeczytałbyś to wtedy, przedwczoraj? Pomógłbyś mi?
Odpowiedź uzyskałem tutaj. Podziękowałem. Widocznie za słabo, bo nie na cały ekran. Mniejsza o to.
Reasumując:
Odtąd, zanim ostatecznie zmontuję jakiekolwiek serwo, na przykład naprawiane komuś tu z forum, podłączę pod swój tester i jeśli przy kręceniu gałką w prawo, orczyk też się obróci w prawo uznam, że to jest poprawnie/prawidłowo.
Jeśli tak, to nie kłóćmy się bez sensu, nie ma tego złego co by nam nie wyszło, zamknijmy temat. :thumb: :piwo:

P.S. Marek, Ty "Nic śmiesznego" nie oglądałeś?
P.S. Już lepiej nie odpowiadaj, proszę.
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 29 wrz 2015, o 18:59

Przypomniał mi się kabaret Dudek i skecz "Sęk". Kto nie widział to polecam...stanie się wszystko jasne o co w tej dziejszej "rozmowie" chodzi ;)

Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
Kowal
Lider forum...
Posty: 2896
Rejestracja: 18-01-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 208 razy
Podziękowano: 254 razy

Postautor: Kowal » 29 wrz 2015, o 22:29

Od drugiej minuty wyjaśnia całą tą bezsensowną rozmowę na forum.
Z lotniczymi pozdrowieniami,
Piotrek "Kowal" Kowalski
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 30 wrz 2015, o 06:53

Gajos pisze:
aikus pisze:... W Brainie jest chyba tak jak na obrazku McGyverka, w ZYXie moze byc inaczej... na litosc boska ...
"Czy możesz mi powiedzieć na członek męski mi las?" Tfu, Brain albo ZYX...

Ale Micro brain już się nada :D

Dla wyjaśnienia
Gajos pisze:odwróć serwa i spróbuj na Devo 7E, a choćby i z Deviation
Jeśli miksowaniem ccpm zajmuje się system fbl to żadne radio nie pozwoli przestawić pjedynczego rewersu.

Robi się to w sysyemie FBL
Jeśli system fbl tego nie umożliwia np all in one walkery to trzeba przelutować serwo.

Gajos pisze:ale powiedz mi w takim razie jak mam zlutować serwo, żeby było prawe (Forward)?
Jeśli serwo porusza się w złym kierunku to można je przelutować, odwrócić lutowanie silnika i potencjometra.

Natomiast co do serwa prawego / lewego.
Przestań pierdolić !!!!
Na żadnym opisie u żadnego producenta serw nie widziałem aby ten parametr był opisany. Nie ma wyjścia, kupujesz, a jak jest na odwrót to trzeba przelutować.
Więc na ch... Ci ta informacja i po co drążysz temat!!!!!
Zamiast pierdolic jak teoretyk i nic nie robić przelutowywujesz serwo i jest dobrze!!!!!
Na ch... Pytania o kierunek?
Było od razu opisać dokładnie problem i ktoś by pomógł.
Narzekasz że ZYXa ustawiałes przez dwa dni. A to dlatego że zamiast opisać problem , jaki helik, jakie serwa, jaka apka, jaki problem to zadajesz głupie pytania na problemy które mają inne rozwiązania w zależności od sprzętu czy sytuacji.
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2015, o 07:14 przez Kenobi36, łącznie zmieniany 1 raz.
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 30 wrz 2015, o 07:01

O dzizas... i wszystko od poczatku...
Obrazek
Gajos

Postautor: Gajos » 30 wrz 2015, o 07:12

"I Herkules kupa, kiedy ludzi dupeńka" (Wawa - Ursus)
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 30 wrz 2015, o 07:16

Aikus, Gajos, wy chyba w tym samym kojcu się wychowali. :masakra:
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 30 wrz 2015, o 07:20

Dobra Panowie. Wszyscy już wiemy, że serwo może i w lewo i w prawo się ruszać a czasem nawet na odwrót.
Temat chyba został już wyczerpany i proponuje go zakończyć.
Gajos

Postautor: Gajos » 30 wrz 2015, o 07:21

Ba, wiemy nawet Kto jest na fotce, ale to nasz sekret Ben, nie podpytuj tam po kątach... :rotfl:

P.S. Tak, ja jestem Miruuu za, już wszystko wiem.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 30 wrz 2015, o 08:37

Gajos pisze:[...]Łatwo powiedzieć z pozycji, kiedy się przyjdzie po dwóch dniach i już wszystko wie.


Nie gajos.
W tym watku nic nie bylo latwo powiedziec.

Gajos pisze:Ja tego nie wiedziałem, że w Walkerze nie mogę poprzestawiać rewersami. To zrozumiałem w trakcie rozmów na końcu drugiej strony.


Super. I w jaki sposob poinformowales o tym swiat, ze "oto eureka - juz rozumiem"??
co napisales?
Jebnales kilkach z dupy wzietych cytatow? Bo przeciez wszyscy maja szklane kule i znaja Twoje mysli wiec wiedza jak parafrazujesz i ktore konkretnie filmy??
Czlowieku co Ty polskiego nie znasz? Mowic normalnie nie potrafisz??

Gajos pisze:To są oryginalne serwa od tej Walkery, ale wymieniłem im silniczki, trochę zmodyfikowałem, żeby były bardziej niezawodne. Po ich zamontowaniu na modelu, uruchomiłem jednocześnie ZYXa pod Eclipse.



Gratulacje!
Trzeba bylo napisac po pierwsze to a po drugie w ten sposob ... piec stron temu i nie byloby tematu.
Jka chcesz to potrafisz.
Czyli nie jest to Twoja ulomnosc.
Stad prosty wniosek: Trolujesz!

Gajos pisze:Sam, bo pomocy serio znikąd.


Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno.


Gajos pisze:Wyobraź sobie ile to trwało, skoro ZYXa miałem po raz pierwszy w życiu w rękach.


Och... to straszne...
Ale ja wyobraz sobie kiedys tez mialem zyxa pierwszy raz w rece.
Jego skonfigurowanie z manualem w lapie zajelo mi jakies pol godziny.
W dodatku nie mialem programatora ani kabla do kompa - to byl pierwszy bialy ZYX ktorego mozna bylo programowac z drazkow.
Zaprogramowalem go i wykonalem poprawny testowy zawis w domu.
A latac umialem wtedy gorzej niz Ty, bo nie umialem robic kolek i wisiec dziobem do siebie.
Wiec sie juz tak nie rozczulaj nad soba bo sie porzygac mozna.

Gajos pisze:Jest gdzieś wątek, w którym błagałem o litość, może się natkniesz.


W tym rzecz ze Ty non stop albo blagasz o litosc albo w inny sposob usilujesz zwrocic na siebie uwage.
I zwracasz. Tylko efekt tego zwrocenia jest taki ze ludzie sa wkurwieni i powstaje flejm na piec stron o czyms co mozna zalatwic w trzech postach.

Gajos pisze:Dwa dni temu zamontowałem z powrotem oryginalne kombo i za Chiny nie mogłem poustawiać, nie miałem pojęcia dlaczego. Przyszedłem, zacząłem pytać. Popatrz na daty i godziny Marek. Przeczytałbyś to wtedy, przedwczoraj? Pomógłbyś mi?


Gdyby co?
... dobra nie wazne, chcesz wiedziec jak bylo?
Zajrzalem do Twojego watku w momencie kiedy byly w nim tylko dwa posty.
Twoj i Ramotnego.
Uznalem, ze dostales odpowiedziec w kwestii nie majacej znaczenia i temat jest zamkniety.
Jakis czas pozniej zobaczylem ze w watku zrobila sie jakas dziwna ruchawka wiec zainteresowalem sie tematem.
Czy Ty teraz probujesz miec do mnie pretensje, ze nie bylem od poczatku jedna zosob ktore ową ruchawke tworzyly??



Gajos pisze:Odpowiedź uzyskałem tutaj. Podziękowałem. Widocznie za słabo, bo nie na cały ekran. Mniejsza o to.



NIE! Nie mniejsza o to!!
Zemscilo sie na Tobie Twoje grypsowanie i rzucanie cytatami.
I członek męski smiertelny wie kiedy Ty mowisz powaznie a kiedy robisz sobie jaja. Jaja, ktore jak juz mowilem nikogo nie smiesza.
Piszesz "dzieki kuzynie, ufff" i tak samo moze to byc ironia jak powazne podziekowanie.
Rob sobei jaja w brudnopisie. Opowiadaj dowcipy, drzyj łacha, ze mnie, z kogo chcesz... W BRUDNOPISIE!!
Jak poruszasz temat merytorycznny to do kurwy nedzy MOW NORMALNIE!!!

Gajos pisze:Reasumując:
Odtąd, zanim ostatecznie zmontuję jakiekolwiek serwo, na przykład naprawiane komuś tu z forum, podłączę pod swój tester i jeśli przy kręceniu gałką w prawo, orczyk też się obróci w prawo uznam, że to jest poprawnie/prawidłowo.



A rob jak chcesz... nie wiem po grzyba chcesz tak robic, ale zakazu nie ma.


Gajos pisze:P.S. Marek, Ty "Nic śmiesznego" nie oglądałeś?


Na Twoj uzytek, lepiej zeby bylo ze nie ogladalem.

Gajos pisze:P.S. Już lepiej nie odpowiadaj, proszę.


Slowo daje, ze chcialem.
Ale Ty postanowiles wlepic kolejny z dupy wziety cytat.
Gajos

Postautor: Gajos » 30 wrz 2015, o 08:54

coś mnie tchnęło i was jednak trochę doczytałem
to nie może zostać, usuwam.
Ostatnio zmieniony 13 paź 2015, o 20:22 przez Gajos, łącznie zmieniany 1 raz.
Gajos

Postautor: Gajos » 13 paź 2015, o 20:14

5 sztuk Turnigy S306G-HV, wszystkie są "Opposite".

moderowano - wojtekr
Awatar użytkownika
zbig
Stały bywalec...
Posty: 231
Rejestracja: 02-01-2015
Lokalizacja: Montreal-Kanada
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 5 razy

Postautor: zbig » 13 paź 2015, o 23:05

Gajos pisze:5 sztuk Turnigy S306G-HV, wszystkie są "Opposite".

moderowano - wojtekr


ccw albo cw be znaczenia zawsze mozesz zmienic na reversie ,dobrze miec przypisane do kierunku jaki potrzebujesz
bo masz prawidlowe ulozenie szczotek w silniku ,jezeli silniczek szczotkowy oczywiscie
Gajos

Postautor: Gajos » 13 paź 2015, o 23:30

Zbigu, musiałbyś się lepiej wczytać w teksty i czas. Ale nieważne, bo go na to szkoda. Ogólna prawda jest taka, że serwa mają określony kierunek pracy i że są systemy, w których musi to być jednoznacznie określone i narzucone.
Temat właściwie zamknięty. Trochę wyczyścił Wojtekr, trochę zdążyłem ja, ale zamknąć tematu nie mam możliwości albo nie potrafię.
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 14 paź 2015, o 05:09

zbig pisze:
ccw albo cw be znaczenia zawsze mozesz zmienic na reversie ,dobrze miec przypisane do kierunku jaki potrzebujesz
bo masz prawidlowe ulozenie szczotek w silniku ,jezeli silniczek szczotkowy oczywiscie

Fantazje macie Panowie
Ja bym ten wątek skasował bo jest bez sensu.
Nie dośc że cały wątek jest o niczym bo definicja kierunku dla serw jest do niczego nie potrzebna, nie wiem czy wogóle jest ustandaryzowana bo zależy po prostu od producenta który i tak tego nie podaje.
To jeszcze ta wisienka na torcie, zbig, przecież serwo porusza sie dokładniej tyle samo w jednym kierunku co w drugim :D nie może się silniczek kręcić tylko w jedmym kierunku bo serwo dojedzie do końca i dalej nie pojedzie.
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 15 paź 2015, o 10:30

Dokleic do "kącika śmiechowego"...
Awatar użytkownika
zbig
Stały bywalec...
Posty: 231
Rejestracja: 02-01-2015
Lokalizacja: Montreal-Kanada
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 5 razy

Postautor: zbig » 15 paź 2015, o 15:08

Kenobi36 pisze:
zbig pisze:To jeszcze ta wisienka na torcie, zbig, przecież serwo porusza sie dokładniej tyle samo w jednym kierunku co w drugim :D nie może się silniczek kręcić tylko w jedmym kierunku bo serwo dojedzie do końca i dalej nie pojedzie.

Oczywiscie ze sie obraca w jedna i druga strone,zle sie wyrazilem a Wy tu panowie urzadzacie polowanie na czarownice , Gajos przedstawil temat a WY go od razu na stos i spalic,oczywiscie ze istnieja roznice w cw a ccw i nie tylko w obrotach ,sam widzialem jakies rozpiski w tym temacie ale mnie to nie interesowalo wiec nie wnikalem.
to tyle w temacie.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 15 paź 2015, o 15:24

zbig pisze:oczywiscie ze istnieja roznice w cw a ccw

I od tego mamy "rewersy" w aparaturach, lub dodatkowe "płyteczki", aby tym sobie, i innym doopy nie zawracać :masakra:
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"

Wróć do „Serwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości