Serwo Hitec 5065MG

Gdy je o coś prosisz, wzruszają ramionami...
Awatar użytkownika
miszcz_waw
Elita forum...
Posty: 577
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 79 razy

Postautor: miszcz_waw » 12 lut 2011, o 14:33

Pytanie do Was czy mieliście może przypadek lub słyszeliście aby serwo Hitec 5065MG sfajczyło się z powodu przesadnego obciążenia w locie?

Opisze mój przypadek. Już od kilku dni miałem takie wrażenie że heli czasami dziwnie się zachowuje w locie postępowym. Miał tendencję do przepadania na ogon jak tylko próbowałem zwolnić nieco w locie. Wczoraj miałem wrażenie że wolniej wykonuje backflipy od flipów, rolle też jakoś tak koślawo nawet jak na mnie wychodziły, zwaliłem to na wiatr który hulał. Dzisiaj na początku wydawało się ok ale po paru minutach ja go na plecy chcę a on mi do pionu staje i dalej iść nie chce :shock: No to flip, wolny jakiś ale wyszedł, backflip - do pionu i nic... Po wylądowaniu zauważyłem że lekki dymek z serwa pitch idzie.. :hammer:

No i tu jest pytanie, serwo ma około 100 lotów, ze 3 razy kretowane, zębatki raz poszły do wymiany, nasmarowane zostały. Od tamtej pory żadnego kreta i 50 pakietów, dopiero max ostatnie 10 lotów dziwne rzeczy zaczęły się dziać. Nie mam włączonego "overload protection" - czy to możliwe abym go latając wykończył? :dk: Serwa kupione na miracle-mart więc raczej oryginały - na takie zresztą wyglądają.
Piotrek
Awatar użytkownika
Luke Skywalker
Administrator
Posty: 515
Rejestracja: 21-02-2010
Podziękował: 53 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: Luke Skywalker » 12 lut 2011, o 15:23

Mi się nigdy nic takiego nie przytrafiło. Jestem "hajteko-lubny", latałem na nich T500 i teraz mam w Oucie. Nic się nie dzieje.
A Twój przypadek to może... "czysty przypadek"? Wada fabryczna elektroniki serwa albo i samego silniczka? To chyba najbardziej prawdopodobne. Tym bardziej, że figury, o których piszesz, to nie jakiś dramatyczny hardcore dający w tyłek maszynie.

Zdrówka!
Ł.
Outrage 550 ("Youngtimer")
JR DSX7

Drodzy Forumowicze! Ortografia nie gryzie!
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 12 lut 2011, o 17:41

... lub też serwo dostało w dupsko przy którymś z kretów. Można tego w końcu nie zauważyć.
Ja też latam na Hitec'ach, kilkaset lotów, kilka kretów i chodzą jak burza. Wprawdzie szału nie ma (z szybkością), ale nigdy nic takiego...
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
miszcz_waw
Elita forum...
Posty: 577
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 79 razy

Postautor: miszcz_waw » 13 lut 2011, o 23:16

Mam nadzieję że to będzie dalece odosobniony przypadek. Przy tylu kretach co zaliczyłem zawsze byłem z Hiteca zadowolony. Serwo zostanie zastąpione przez nowe i zobaczymy. Tymczasem zyskałem zapasową obudowę i zestaw naprawczy zębatek. Zębatki obadałem dokładnie i żadna nie ma uszkodzeń. Silniczek też działa - może się jeszcze kiedyś przyda. Padła albo płytka sterująca albo potek - po reanimacji serwo dochodziło do skrajnej pozycji i chciało iść dalej, grzejąc się niemiłosiernie.

Tak sobie teraz na spokojnie myślę i nadziwić się nie mogę że modelu nie rozbiłem. Ogromnego farta miałem że się serwo w położeniu bliskim neutrum zablokowało i pozwoliło mi wylądować... :nw:
Piotrek

Wróć do „Serwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron