Jaka ładowarka - dyskusja ogólna o ładowarkach...

Wszystko o barach mlecznych dla naszych pakietów...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 14 lut 2018, o 13:42

Pan Byku pisze:
tomkos1983 pisze:A jakaś opcja rescue , przydała by się na bank na początek
Odpowiedź nasuwa się tylko jedna i gdybyś poświęcił chwilkę na przewertowanie forum to byłaby taka sama: BRAIN.
Polecam lekturę forum. Jest tu dużo zbędnych pogaduszek, ale znajdziesz odpowiedzi na praktycznie wszystkie pytania.


Nie żebym się czepiał odsyłania do lektury forum, bo ta oczywiście słuszną jest, ale wiesz...
Takie odpowiedzi zalatują mi na kilometr pod wiatr klimatem elektrodowym.
"Poczytaj, było miliony razy." :gas:
Myślisz, że ktoś kto do tej pory nie wyczytał, po takiej odpowiedzi wyczyta?
Odpowiem Ci: NIE. Nie wyczyta. :hammer:
Co innego, gdybyś dorzucił do tego linka do konkretnego artykułu... :readit:

Ludzie są różni: Niektorzy chcą/lubią/potrafią zakopać się na długie godziny wieczorne w lekturze forum, będą wertować, czytać klikać, przerzucać strony na wszystkie strony. Tacy nie zadają pytań, bo już wszystko wiedzą.
Inni wolą zapytać. Przez telefon, IRL na polu, albo na forum.
Oczekują że ktoś ich poprowadzi za rączkę, albo chociaż pokaże palcem wskazującym "Idź tam, tam jest woda."
Nie ma tu złej ani dobrej postawy, złego ani dobrego charakteru. Po prostu można tak, można inaczej.
Rozumując w pierwszy sposób, forum już dawno można by było w 90% zamknąć i zostawić tylko do odczytu.
I niech Ci ludzie pierwszego typu sobie siedzą i czytają, a reszta niech spada na drzewo.
Ale po pierwsze nie o to chyba chodzi.
A po drugie: co by się wtedy stało?
Forum by umarło.
Stałoby się martwą skarbnicą wiedzy, nudną jak encyklopedia i cenną tylko przez jakiś czas (do czasu aż wszystko by się poprzedawniało i podezaktualizowało).
To tak nie działa.
Forum żyje i ma żyć.
A żeby tak było, muszą padać pytania i odpowiedzi, choćby po raz setny te same.





miruuu pisze:Ja też za brain.

3 x brain = Dobra rada ;)


4 x brain = jeszcze lepsza rada :>



Kenobi36 pisze:Co tam chcesz ustawiać ?
Wybierasz balance, ustawiasz prąd i jedziesz lecisz z koksem :D
Prąd musisz sam określić, liczba cel zostanie rozpoznana po podłączeniu balancera, kable prądowe oczywiście też musisz podłączyć, nic więcej do ładowania lipo nie trzeba.
Jeszcze możesz RTFM



Jeszcze typ baterii pasowałoby wybrać LiPo ;) (bo balansować można jeszcze LiFe LiIon, a to troszkę różne ogniwa i różne napięcia ;)
Ale fakt faktem, że jeśli nie wiesz, co jakaś opcja znaczy w ładowarce to najlepiej jej nie ruszać - factory defaults są przeważnie OK.


@Młody, zajrzyj tu:

viewtopic.php?f=55&t=7710

Wątku jakoś specjalnie całego czytać nie musisz, ale podlinkowane filmy na YT - bezwzględnie obejrzeć musisz, co więcej - warto poczekać na kolejne odcinki.
:thumb:
Awatar użytkownika
pkali
Lider forum...
Posty: 2911
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 155 razy
Podziękowano: 241 razy

Postautor: pkali » 14 lut 2018, o 13:52

Do tego braina dodałbym jeszcze spirita. Egzotyka ale wg mnie rescue działa lepiej niż w tym pierwszym (choć i tu trzeba uważać, czasami rescue się źle zaloguje).
XLPower 520, protos 380, xl380, protos mini, gaui MX3, oxy2, omphobby M2, omphobby M1
Awatar użytkownika
tomkos1983
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 38
Rejestracja: 10-01-2018
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: tomkos1983 » 14 lut 2018, o 16:04

No i fajnie - teraz to już wiem - że mam wyczytać wszystko co się da o Brain - takiej właśnie informacji oczekiwałem
ps jak mam czas to bardzo lubię poszperać , wyczytać - natomiast wiem ze w elektronice wszystko szybko się zmienia - ktoś poleca Naza H ktoś inny coś innego - dlatego pytam Was - zapaleńców tematem żeby nie uczyć się wszystkiego na własnych niepowodzeniach i mnie jako laika nie naciągał na systemy za grubą kasę .Opcja szukaj jest przydatna dopiero w tej chwili kiedy wiemy czego szukać - wyczytam wszystko co się da - jeśli czegoś nie znajdę to zapytam , jeśli ktoś nie ma ochoty to po prostu niech nie odpisuje. Miło jednak będzie gdy przy waszym udziale odpalę tego helika - czym oczywiście nie omieszkam się pochwalić - pozdrowienia dzięki za wskazówki
JA LATAM :-)))))
Awatar użytkownika
tomkos1983
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 38
Rejestracja: 10-01-2018
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: tomkos1983 » 14 lut 2018, o 16:09

a za linka dzięki śliczne subs dodany i jakieś opninie też poszły pozdro
JA LATAM :-)))))
Awatar użytkownika
dawo
Sknerus
Posty: 2134
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Piastów
Podziękował: 46 razy
Podziękowano: 81 razy

Postautor: dawo » 14 lut 2018, o 16:10

Dasz rade ja do tej pory nie umiem dobrze i od podstaw ustawić Braina ale na "defaultowych" ustawieniach już model poprawnie poleci, natomiast można zacząć grzebać z zaawansowanymi ustawieniami jak będziesz wiedział co jest nie tak :) a wtedy też dobrze zapytać :) ja wyznaję zasadę kto pyta nie błądzi.
Heli: 450, V922, 2x250, Protos 380, Protos 500, 2 x XL POWER 550
Samoloty: 2 x Combat, FunCub, MX-S, Sebart Katana 50E, Skrzydło, 2xF16, Hyper Bipe, Hawk EDF, Rad Jet, Akrobat Halowy,Bolt Mavimodels, ASW28 Volantex, E-flight v900 i Mini EDGE 540, Kwarciński Micron 150,
Drony: quad 250 i QX 90,
Samochodziki: Traxxas Rustler i 2 x Rustler 4x4, Slash 2wd, Summit, Arrma Typhon i Infraction 6s
DX9 G2 :)
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 14 lut 2018, o 16:37

tomkos1983 pisze:[...].Opcja szukaj jest przydatna dopiero w tej chwili kiedy wiemy czego szukać [...]


Dokładnie, to jeden z problemów. Każdy kto wie czego szukać - znajdzie.
Ktoś kto nie wie - znajdzie reklamy, albo setki opisów, które nic mu nie powiedzą.
Przerabiałem temat w wielu branżach niejednokrotnie będąc początkującym i rozumiem problemy początkujących.

To jest mniej więcej tak: załóżmy, że nigdy w życiu nie miałem samochodu, ale teraz chcę zacząć jeździć własnym samochodem. I zaczynam szukać... i co znajduję?
No przede wszystkim setki reklam najnowszych modeli różnych szwabowozów, plus od razu oczywiście ofert kredytów, leasingów i tak dalej.
W dalszej kolejności trafie na fora samochodowe, gdzie dowiem się m.in. np. składu chemiczngo olejów silnikowych, budowy i zasady działania dyferencjału, oraz struktury fizycznej i materiałów użytych do produkcji paska rozrządu.
NO blać MAC!!!
Przecież informacje których potrzebuję są tak naprawdę następujące:
1. Przede wszystkim musisz zapisać się na kurs prawa jazdy, a potem zdać egzamin.
2. Potem musisz kupić sobie samochód i tutaj w zależności od potrzeb, oczekiwań i budżetu masz następujące opcje
- opcja nr 1 - tu masz fajne ogłoszenie na otomoto.
- opcja nr 2 - tu jest dobry komis
- a w ogóle to ja mam za grosze uniaczka do sprzedania, starawy ale 100% sprawny, na pierwszy samochód idealny, może chcesz?

W googlu takiej odpowiedzi nie znajdziesz i na żadnym forum też nie... bo żaden zaawansowany cwaniak o niczym takim nie gada - te rzeczy, problemy leszczy, wyjadacze mają dawno za sobą.

Odnośnie Braina: zbuduj tylko poprawnie helika (w tym pomogą Ci np. filmy Kruka), podłącz wszystko, odpal soft na kompie i rób DOKŁADNIE i TYLKO TO co każe Ci konfigurator w trybie kreatora.
Zapewniam Cię, że to na początek absolutnie wystarczy.
Jak dojdziesz do etapu że będziesz chciał coś zmieniać w zaawansowanych - sam będziesz wiedział co (ja do tej pory prawie nic tam nie ruszam).
Tak jest i właśnie m.in. dlatego Brain jest zaje**sty. Jest przejrzysty, czytelny, prosty, a jednocześnie ma POTĘŻNE możliwości i wszystko to, relatywnie do cen innych FBLi dostajesz na prawdę za grosze.
A jak jeszcze - tak jak już Ci Dawo pisał trafisz gdzieś używkę jedynkę to w ogóle ... wypas.
Awatar użytkownika
tomkos1983
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 38
Rejestracja: 10-01-2018
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: tomkos1983 » 14 lut 2018, o 17:01

:nw: KOLEGA widzi problemu początkującego :nw: .Helika mam kompletny - podobno sprawdzony przez modelarza , on raczej śmiga na samolotach wiec zanim odpalę maszynę chciałem się dowiedzieć czy przypadkiem nie podpiąć mu na pokład właśnie takiego cuda o którym piszecie "Brain" - w tej chwili ma zamontowany KDS
JA LATAM :-)))))
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 14 lut 2018, o 17:26

KDSa nie znam, ale jak już go masz to chyba próbuj z tym co masz.. Rozumiem że to nie jest żaden flymentor tylko poprostu FBL KDSa... Flymentora bym się bał.... Za duża ma kontrolę nad latajacym wirujacym ostrzem i za kiepski jest żebym mu Zaufal...
Awatar użytkownika
tomkos1983
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 38
Rejestracja: 10-01-2018
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: tomkos1983 » 14 lut 2018, o 17:27

micro brain 1- to jest to czego szukam ?
JA LATAM :-)))))
Awatar użytkownika
tomkos1983
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 38
Rejestracja: 10-01-2018
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: tomkos1983 » 14 lut 2018, o 17:28

JA LATAM :-)))))
Awatar użytkownika
tomkos1983
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 38
Rejestracja: 10-01-2018
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: tomkos1983 » 14 lut 2018, o 17:29

FLYMENTOR - czyli lipa ?
JA LATAM :-)))))
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 14 lut 2018, o 17:54

Ja bym osobiście szukał klasycznego braina 1. Klasycznego, w sensie nie "micro". Micro jest ograniczony prądowo do mniejszych heli i tak 450tka to chyba będzie na styk. Klasycznego później przełożysz do każdego innego helika... Bo heliki będziesz zmieniał na pewno, a systemu nie będzie potrzeby bo zawsze będzie działał po prostu poprawnie.
Klasycznego braina na wtórnym można wyrwać pomiedzy 250 a 350 zł (zależy za ile kupił poprzedni właściciel od jeszcze wcześniejszego własciciela... ;) ). To rynkowa i rozsądna kwota i z nią nie ma problemu. Czasami trudniej znaleźć kogoś, kto by sprzedawał, bo to system, który jest ceniony przez wielu a te teoretycznie (lub praktycznie) jeszcze troche lepsze kosztują już spooooro więcej.

Co do szukania na forum - trzymam to samo zdanie co Aikus. Pytaj śmiało. U nas akceptowane są wszystkie pytania. Głupie tez mile widziane bo lubimy podrzeć łacha z nowych :P
Jedynie co na pewno sobie cenimy to korzystanie (i kontynuowanie) z istniejących wątków w danym temacie i nie powielanie nowych o tej samej tematyce.
Poczytać sobie tez możesz co już jest, choć czasem cięzko się przedrzeć przez tony offtopów ;D
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 14 lut 2018, o 18:06

tomkos1983 pisze:FLYMENTOR - czyli lipa ?

Trzeba mieć na uwadze, że flymentor nie jest fbl'em. To zwykły wspomagaczo stabilizator do helików z klasyczną głowicą z prętem flybara. Były już próby ożenienia flymentora z fbl'em w celu uzyskania stabiliacji potrzebnej np przy filmowaniu, ale efekty były dość mizerne. Do tego celu lepiej użyć Helicomand'a, ale ten z kolei nie należy do najtańszych, no i chyba troszku się już zestarzał.
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
tomkos1983
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 38
Rejestracja: 10-01-2018
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: tomkos1983 » 14 lut 2018, o 18:19

To znaczy że głowice też powinienem wymienić ?
JA LATAM :-)))))
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 14 lut 2018, o 20:50

Jeśli wsadzisz tam Braina to tak, musisz zmienić głowicę. Albo inaczej - powinieneś, bo znajdziesz tu kilku chętnych do obejrzenia efektów jak Brain poradzi sobie z przeszkadzajką w postaci flybara ;-)
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 14 lut 2018, o 20:52

A tam przeszkadzajką- będą współpracować i harmonijnie się uzupełniać. Miałem tak kiedyś w stabilizatorze w samolocie- jak stabilizator miał rewers na lotkach :)
Helikoptery
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 14 lut 2018, o 21:05

No właśnie chciałbym wiedzieć, która to będzie harmoniczna w tym oscylatorze :-)
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 14 lut 2018, o 22:51

Flymentor.. Urządzenie cudowne w założeniu, ale jakoś kariery nie zrobiło i jak się pojawiło na rynku to bardzo szybko na giełdzie pojawił się wysyp ogłoszeń typu "Sprzedam Flymentora".
No niestety.
Młody Ty masz helika z prętem??
to może nie kombinuj z FBLem, tylko zacznij latać na pręcie... to też lata... Większość tu obecnych tak się uczyła.
Jest ciutek trudniej, owszem, ale nie przesadzałbym... przyjdzie czas - przejdziesz na FBLa... choćby po pierwszym krecie ;)
ale nie wiem, to tylko takie ... podrzucanie myśli do przemyślenia.
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 14 lut 2018, o 22:54

Nie jest trudniej (poza rescue- ale tej funkcji większość początkujących i tak nie ogarnia) - FB jak jest poprawnie ustawiony to eliminuje dużą część błędów, którą popełniają początkujący z FBL'em
Helikoptery
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 14 lut 2018, o 22:57

Mirek w sumie to wątek o ładowarkach - podzielisz bo ja nie umiem :)
Helikoptery

Wróć do „Ładowarki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości